איך לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית?

עורך דין לתביעת רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית מוגשות לבתי המשפט כמעט בכל יום, בזמן שתביעות כאלה נוגעות לפעילות לקויה של צוות רפואי מסוגים שונים, כמו: רופאים, אחיות, סניטריים, צוות מד"א, כמו גם מטפלים מסוגים שונים ומטפלים ברפואה המשלימה, אשר לא ביצעו את הטיפול בחובת הזהירות המוטלת עליהם, בזמן שהתנהגות זאת גרמה לנזק פיזי או נפשי אצל המטופל.

ואכן בשל ריבוי פניות של תובעים אשר סבלו מהתרשלות של צוות רפואי, בתי המשפט בישראל פועלים בכל תביעה על מנת לבחון כל מקרה לגופו, להבין האם יש קשר בין הנזק שנגרם למטופל לבין התנהגות והתנהלות הצוות הרפואי. כמו כן הוא אומד את הנזקים ובעזרת עורך דין מקצועי שביצע עבור הלקוח הגשת תביעה רשלנות רפואית: מגיע למסקנות לגבי הפיצוי ההולם ביותר עבור הלקוח – הלוא הוא המטופל שסבל מנזקים פיזיים ונפשיים (כמו גם אי יכולת השתכרות וניהול חיי יום יום תקינים).

עורך דין לתביעת רשלנות רפואית

סוגים של רשלנות רפואית ובחירת עורך דין טוב ומקצועי

בשל עולם הרפואה הרחב, ישנן כיום תביעות רשלנות רפואית הנוגעות למגוון תחומים ביניהן: רשלנות רפואית בהריון ובלידה, רשלנות בעת טיפול שיניים, רשלנות רפואית בניתוח, במתן טיפול ברפואה המשלימה, בעת אבחון, מתן תרופות ועוד.

בשל התחומים הרחבים והמגוונים: יש לדעת לבצע בחירה נכונה של עורך דין רשלנות רפואית שבעזרתו תוכלו לאסוף את כלל הראיות, הניירת והמסמכים המוכיחים כי מקרה כזה אכן גרם להתדרדרות במצב הנפשי והפיזי, כמו גם שניתן יהיה להוכיח בבית המשפט קשר ישיר בין הטיפול הלקוי למצב הקיים.

אבל כיצד אפשר לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב בבחירה:

מקצועיות

כאשר אתם בוחרים עורך דין שיבצע עבורכם הגשת תביעת רשלנות רפואית, חשוב בתחילה לשים לב כי הוא פועל במקצועיות וכי יש לו את כל הכלים הדרושים להצגת המקרה שלכם בצורה הנכונה ביותר. עורך דין מקצועי הוא כזה שיודע כיצד לפנות לבית המשפט, כיצד לאסוף ראיות והוא ידע איך להנחות אתכם לקבלת התוצאות הטובות ביותר עבורכם.

מומחיות

שימו לב כי אתם בוחרים בעורך דין או במשרד שמתמחה בתחום הרלוונטי. כפי שהזכרנו, כיום ישנם שלל תחומים בדיני נזיקין ובעיקר ברשלנות רפואית ולכן יש לבחור את איש המקצוע שיש לו ניסיון רב בתחום שבו אתם רוצים להגיש את התביעה.

ניסיון

נסו לבדוק את הניסיון של עורך הדין ואף לקבל המלצות על עורך דין טוב לרשלנות רפואית. ייתכן ותוכלו למצוא באתר של איש המקצוע המלצות (שימו לב כי הן ניתנות מלקוחות אמתיים) כמו גם שניתן להבין באילו תיקים טיפל עורך הדין ולהבין מדפי האתר כמה שנות ניסיון יש לו בתחום.

הצלחות

נסו לבדוק במנועי החיפוש אודות פסקי דין ולברר באמצעות כתיבת שם החברה, המשרד או שמו של עורך הדין, כמה הצלחות היו לו בתיקי רשלנות רפואית ומכאן לבחור את זה שנחשב הטוב והמצליח ביותר בתחום.

מחיר

נסו לקבל הצעות מחיר אודות שכר הטרחה של עורך הדין מכמה משרדים נבחרים ובצעו השוות מחירים בין המשרדים השונים. בנוסף, נסו למצוא עורך דין טוב שיוכל לייצג אתכם תמורת קבלת אחוזים מהתביעה. בכך תוכלו לחסוך בעלויות.

יחס אישי

לבסוף יש לבחור בעורך דין שמקנה לכם יחס אישי, שזמין עבורכם ומבין את המקרה שלכם לאורכו ולרוחבו. האינטראקציה ביניכם לבין איש המקצוע שמייצג אתכם מול בית המשפט חשובה מאד להצלחה שלכם! לכן תמיד יש לבחור בכזה שיש לכם עמו קשר טוב וחיבור מקצועי מעולה!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?