איך להתכונן למבחן גדול?

להתכונן למבחן

לימודים, בין אם מדובר בלימודי תואר ראשון, לימודים לבגרות או לימודי תעודה, עשויים להיות מאתגרים לעיתים, ובייחוד בתקופה המלחיצה את רוב הסטודנטים והתלמידים: תקופת מבחנים. יש מגוון רחב של דרכים ללמוד למבחן, אבל למעשה, לכל אחד יש דרך אחת שהיא הדרך הנכונה ביותר בעבורו. בלא מעט מקרים, לוקח זמן רב עד שמבינים מהי הדרך האידיאלית ביותר ללמוד למבחן, ועד שמגבשים אסטרטגיה מתאימה. לכן, אספנו בעבורכם טיפים שיסייעו לכם למצוא את הדרך הטובה ביותר בעבורכם ללמוד למבחן גדול.

אספו את כל החומר העיוני הנחוץ

לפני שתתחילו למיין את אפשרויות הלמידה השונות, אתם חייבים לאסוף את כל החומר העיוני שנחוץ לכם, החל ממאמרים מקצועיים, סיכומי שיעורים ועד למבחנים משנים קודמות. כמו כן, רכשו את הציוד המשרדי האידיאלי ביותר, כשמומלץ לרכוש מרקרים צבעוניים, עטים בשני צבעים ומחברות שיסייעו לכם לכתוב ולמפות את החומר הלימודי.

למרקר מה שחשוב

אם אתם אנשים שלומדים באמצעות קריאה בלבד, כלומר, קוראים שוב ושוב את החומר העיוני עד שהוא מובן וברור, הרי שאתם זקוקים למרקרים באופן ניכר. חשוב למרקר בתוך הסיכומים משפטי מפתח ומסקנות חשובות, על מנת להדגיש את כל הדברים שחשוב וצריך לזכור לקראת המבחן. לאחר שתקראו שוב ושוב את הטקסטים, תוכלו לעבור רק על החלקים המודגשים, כך הם ייטמעו בזיכרון על הצד הטוב ביותר.

תרשימי זרימה

דרך נהדרת לעשות קצת סדר בכל החומר העיוני היא באמצעות תרשימי זרימה. זה מתאים במיוחד ללימודים בתחומי היסטוריה, ספרות, פילוסופיה, תקשורת וכו', כלומר תחומים שבהם יש להבין תהליכים או מאורעות שונים. למעשה, תוכלו ליצור תרשים זרימה לכל נושא, כשתכתבו את שלבי התהליך לפי סדר. כמובן שיש לציין את השלבים הללו בנקודות ולא כסיכום מלא. המטרה היא שיהיה לכם תרשים ברור שיבהיר את השתלשלות העניינים.

טבלאות

אפשרות נוספת למיפוי החומר הלימודי, היא ביצירת טבלאות מסודרות שמאפשרות לסדר את התכנים ולהבין אותם לעומק. טבלאות יכולות להתאים לכל סוגי הלימודים, ויש מגוון רחב של טבלאות שניתן לייצר, כשזה תלוי כמובן בכמות החומר וברמות הקושי.

לימודים בקבוצה

מי מכם, שמעדיף ללמוד בקבוצה, ולו כדי לחלוק את הנטל עם אנשים נוספים, וודאי יודע שזה עשוי להיות מורכב לעיתים. כיצד תוכלו ללמוד בקבוצה? ובכן, תוכלו לקרוא את החומר יחדיו, כשכל אחד יקרא בקול רם נושא אחד. בתום כל נושא, תוכלו לדון בחומר שקראתם על מנת להבין אותו באופן המיטבי ולנסות לדלות כמה שיותר מסקנות. דרך נוספת היא לפתור ביחד מבחנים משנים קודמות. כל אחד יכול לראות את התשובה לשאלה בזווית אחרת, מה שיוכל לסייע לכם לחדד את הנושא ולהכיר אפשרויות שונות למענה על השאלות במבחן.

 

לסיכום, ניתן ללמוד באופן עצמאי או בלימודים קבוצתיים, אבל חשוב למצוא דרכים ללימודים פוריים, כך שתוכלו להעמיק את הידע, להרחיב אופקים ולהבין את החומר הלימודי על בוריו. הצטיידו בכל הציוד הנחוץ, כך תוכלו להקדיש את הימים שלפני המבחן ללמידה יעילה ופונקציונלית. בהצלחה!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

איך מתמודדים עם הוצאה לפועל

בהקשר משפטי, הביטוי "הוצאה לפועל" משמש לתיאור תהליך ביצוע צו משפטי. בעולם הכתיבה המשפטית ישנם שני סוגים של עורכי דין הוצאה לפועל: אלו הכותבים את

קרא עוד »