ביטוח תאונות אישיות – מה חשוב לדעת?

תסביב אשך

אף אחד מאתנו לא רוצה להיקלע לתאונה, אך גם אף אחד מאתנו אינו רוצה להיחשף לסיטואציות לא נעימות בחיים, מאחר כי לא דאג לעשות ביטוח תאונות אישיות.

החיים דינאמיים ומשתנים בכל עת, לכן אין אנחנו יכולים לצפות את העתיד ולקבוע מראש כי נהיה מוגנים. בכדי להיות מוגנים באמת, חשוב להבין היטב מה הוא הצורך של ביטוח בחיים שלנו וכיצד כל ביטוח יבטיח לנו שקט ונחת במקרים שונים. פוליסת ביטוח תאונות אישיות הנעשית באמצעות חברות פרטיות, מעניקה למבוטח כיסוי במקרה של אובדן כושר עבודה בעקבות פציעה שגרמה לנכות או לאי יכולת לעבוד. מאחר שמדובר בפוליסה אישית, היא מותאמת לפי נתוניו האישיים של המבוטח כגון גיל, מצב בריאותי, מקצוע, גובה המשכורת וכדומה.

פוליסה ברמת סיכון גבוהה

מאחר כי לכל פוליסה תנאים וקריטריונים שונים, חשוב לקורא היטב את ההסכם וכמובן לוודא כי לא מסתתרות אותיות קטנות בתחתית כל עמוד. ישנו ביטוח תאונות אישיות שמכסה יותר וכזה שמכסה פחות, זאת בהתאם לרמת הסיכון של התפקיד שלכם בעבודה וכן בהתאם לתחביבים שלכם. במידה ואתם אתגריים, רוכבים על אופנוע, נוסעים מידי שנה לטיפוס על הרים או לסקי, הנציג ייקח זאת בחשבון וירכיב עבורכם פוליסה ספציפית. לרוב, כל הפוליסות מכסות תאונות בכל שעה ביום ובכל העולם, למעט פוליסות מסוימות שמציינות אחרת. על כן, במידה ואתם נמצאים בחו"ל וקרתה תאונה, תוכלו לממש את הזכויות שלכם.

הרחבת הביטוח

שימו לב כי יש גם ביטוח תאונות אישיות לתלמידים וכן גם למתאמנים במכוני הכושר, צוללנים וכן הלאה. על כן, במידה והנפגע נפצע כתוצאה מפעילות במסגרת מסוימת, זכותו לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את המקום. לכל פוליסה יש הגדרה שונה ל"תאונה", על כן לפני החתימה יש לשים לב מה מוגדר כתאונה ומה מוגדר כאירוע חיצוני. במידה ותהיו מעוניינים להרחיב את הפוליסה של ביטוח תאונות אישיות, תוכלו להוסיף ביטוח חיים, ביטוח בריאות וכדומה, אשר יכסו מקרים נוספים כגון מחלה או חלילה מוות. בכדי לא ליפול בין הכיסאות, מומלץ לבחור בחברת ביטוח מקצועית ובעלת שם טוב, שתבטיח לכם שירות אמין ואיכותי.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?