דיני עבודה – חשוב לדעת

דיני עבודה

כאשר מדובר על דיני עבודה, מדובר למעשה על מערך של מספר חוקים ותקנות אשר נועדו להסדיר את היחסים בין העובד למעביד שלו. לא פעם, מדובר על יחסים בעייתיים, אשר עלולים להסתיים ברע כאשר העובד מפוטר ללא שימוע למשל, דבר שנחשב ללא חוקי, בהתאם למערך החוקים הנ"ל. כמו כן, מדובר על תחום המתעסק גם בהסדרת היחסים בין העובדים והמעבידים, לבין המדינה. מערך זה של חוקים, מונה 21 חוקים חשובים ומשמעותיים, אשר מקלים על חיי העובדים ומאפשרים להם להתפרנס בכבוד. החוקים הידועים ביותר הם חוק שעות עבודה ומנוחה, חוק עבודת נשים, שכר מינימום וכדומה. כל מי שנתקל במעביד בעייתי אשר עובר על אחד מהחוקים האלו, רשאי לפנות לעורך דין לענייני עבודה כמו עו"ד רות רפאלי , לצורך קבלת ייעוץ משפטי. במידה והתיק מגיע למשפט, הדיון יתקיים בית הדין לענייני עבודה, אשר מצוי במחוזות השונים בארץ.

החשיבות של דיני עבודה והמשמעות שלהם עבור העובד

במאה ה – 19 למשל, לא היו קיימים שום חוקים המסדירים את היחסים בין העובד למעביד, דבר שגרם ללא מעט מעבידים להתייחס לעובדים שלהם כמו לעבדים. לעובדים לא היו שום זכויות, הם נוצלו, זכו ליחס מחפיר ולא פעם חזרו הביתה רעבים היות ולא תמיד שילמו להם עבור עבודתם. העבודה עצמה הייתה מסוכנת לבריאות של העובד, במיוחד כאשר היה מדובר על עבודה במפעלים או במכרות. עובד שנפצע לא זכה לשום פיצוי, והוא פוטר באופן מידי. לא היה חוק שקבע את שכר המינימום, זמן הפסקה מינימלי, תשלום עבור נסיעות ושעות נוספות וכדומה. לכן חשוב להיות מודעים היום לכל החוקים השונים שבאים לטובת העובד ומסדירים את הזכויות שלו. כל מי שסובל מהתעמרות במקום העבודה, עיכובים במתן השכר, אי תשלום של ימי מחלה או ימי חופש וכדומה, חייב לעמוד על זכויותיו ולפנות במידי לעורך דין המתמחה בתחום.

לסיכום, כל אחד חייב להבין את החשיבות של דיני עבודה, היות ובלעדיהם לא היה שום מערך של חוקים שיגרום למעבידים לשלם לעובדים בצורה הוגנת, לשמור על הזכויות שלהם ולשלם להם פיצויים במידת הצורך.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?