דמי הבראה וזכויות עובדים

דמי הבראה

כחלק מכל הזכויות שניתנות ומתווספות לעובדים בכל שנה מטעם המדינה והמעסיקים, קיימים דמי הבראה שמשפרים משמעותית את תנאי ההעסקה בכל חברה. העיקרון של דמי ההבראה פשוט מאוד ומדבר על הרווחה האישית של כל עובד ועובד, בהתאם לוותק והיקף המשרה שלו. בעבר דמי ההבראה יועדו לתשלומים ששולמו עבור טיפולים ושאר מקרים בהם העובד היה זכאי להם בהגשת קבלות וחשבוניות שאכן קיבל את השירותים השונים. כיום דמי הבראה מעוגנים בחוק ומוענקים לכולם, ללא כל המצאת סיבות.

זכויות

דמי הבראה, הם חלק מרפורמה ארוכת שנים שמתמידה בחיפוש אחר יחס הולם ואיכותי לכל עובד שכיר באשר הוא. חלק מהזכויות שהעובדים מקבלים על פי חוק מדברות על ימי חופשה, דמי נסיעות, ימי חופשה, הפרשות לקרן פנסיה, תשלומים בגין ביטוח לאומי, מס בריאות ועוד. כמובן שחלק מהתשלומים האלו יוצאים גם מכיסו של העובד השכיר, אבל הם נמוכים משמעותית מאלו של אדם שאינו עובד או מועסק כשכיר בחברה.

במידה ושמעתם על דמי הבראה אבל לא מצאתם שום הוכחה לכך בתלוש המשכורת אותו אתם מקבלים בכל חודש, חשוב שתכירו שזה לא תמיד מופיע דווקא בתלוש החודשי. המעסיקים יכולים לשלם את דמי ההבראה גם בסוף השנה ולכן רק חלקם מחליטים להוסיף ולחלק אותם אל תלוש המשכורת החודשי, ואחרים באופן חד פעמי.

עובדים במקום אחר

במידה ואתם קוראים את הטקסט הזה לאחר שכבר עזבתם את המקום העבודה, ומעוניינים לקבל את דמי ההבראה שמגיעים לכם כחוק, אתם רשאים לעשות ולקבל זאת. דמי ההבראה מעוגנים בחוק ולכן במידה ולא קיבלתם אותם, גשו אל רואה חשבון שיוודא זאת באופן סופי על ידי ניתוח תלושי השכר והתשלומים שקיבלתם, ולאחר מכן הגישו תביעה לקבלת כל התשלומים המגיעים לכם, גם אם כבר עזבתם את העבודה לפני זמן רב.

חשוב לציין ולהכיר, שגם מתוך אותם דמי הבראה יורדים המיסים השונים, כמו ביטוח לאומי, מס בריאות ומס הכנסה, זאת מכיוון שהם נכללים בדיוק כמו השכר והתשלומים אותם קיבלתם. לכן, גם לאחר שקיבלתם את דמי ההבראה, חשוב לא להתבלבל ולדעת שבמידה והסכום נמוך יותר ממה שחשבתם שתקבלו – חלקו כנראה הלך למיסים.

למידע נוסף – http://www.hrus.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?