התנהלות נכונה במקרים של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית - התרחישים השונים

רשלנות רפואית מתרחשת בשעה שאנחנו הכי פגיעים ונתונים לחסדי רופאים ואנשי המקצוע שאנחנו סומכים עליהם. במקרים רבים לא מדובר בסכנת חיים, אבל כן מדובר במקרים של פגיעה משמעותית באיכות חיים ובגוף. מקרים בלתי הפיכים של רשלנות רפואית יכולים להשתרע במרחב שבין מוות דרך מצב של צמח או נזק מוחי ועד לכדי פגיעה קשה במערכות הגוף ובתפקוד היום יומי. אנחנו מגיעים למוסדות הרפואיים בהנחה שמי שמטפל בנו יודע מה לעשות ושלא יחמיר את המצב, אבל מגלים להפתעתנו שבגלל סיבות שונות המצב החמיר ולעתים נגרם נזק שבכלל לא היה אמור להיות שם מלכתחילה. זו הנקודה שבה אנחנו חייבים להתייעץ עם אנשי מקצוע כיצד לנהוג כעת.

רגישות מצב רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא מצב רגיש שיש להבין כיצד לנהוג בו נכון כדי לסייע לתביעה עתידית על כך. במקרים רבים הטיפול מתועד אבל יש לוודא שכל המסמכים הנדרשים והרלוונטיים מופיעים בידכם במיוחד התיעוד המקורי של האירוע שהתרחש. יש לאסוף מסמכים שגם מתעדים פניות חוזרות ונשנות אל הגורמים המטפלים שעשויים להסביר למה אירעה רשלנות רפואית ובכך להוכיח את צדקתכם. את כל אלה עושים בעקבות הנחיות עורכי הדין שאליהם תיגשו מיד כדי לקבל ייעוץ משפטי. חיוני במיוחד לגשת בהקדם להתייעצות כזאת כדי שלא ייעלמו מסמכים חשובים שנחוצים לכם להוכחת צדקתכם וכל עוד אתם יכולים לעזור ולמצוא אנשים היו עדים שם למקרה שקרה לכם. חשיבות הזמן היא קריטית במקרה כזה.

מה עושים מיד אחרי שקורית לכם רשלנות רפואית?

ראשית, בקשו מסמכים רפואיים וסיכום מחלה או תיעוד המקרה. גשו עם המסמכים האלה וכל שאר התעודות הרפואיות והקבלות שמוכיחות תשלומים אחר כך או בזמן הטיפול לעורכי דין בתחום זה. הייעוץ שיינתן לכם יתחשב בטיב האירוע ובצורך לחכות זמן מסוים לאחר שקרה כדי להגיש את התביעה. במקרים מסוימים יש צעדים שחייבים לנקוט משפטית להבטחת טיפול רפואי או תשלום מידי לתרופות וטיפולים שעלולים להימנע מכם בגלל הבעיה ולכן ליווי צמוד ומידי של עורכי דין עשוי למנוע מכם סבל נוסף. מכאן והלאה הישמעו להוראות עורכי הדין ולהערכות שלהם לגבי הסיכויים שלכם ומהם הצעדים הבאים שעליכם לנקוט.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?