חוות דעת מקצועית לבית משפט בלי לשבור את הראש

חוות דעת מקצועית לבית משפט

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל הליך משפטי ובוודאי כאשר מגיעים לבית משפט, הוא הצורך להציג חוות דעת של אנשי מקצוע. זה יכול להיות אנשי מקצוע מעולם הרפואה, מעולם הכלכלה, אנשי מקצוע מתחום הבנייה, מתחום הרכב ומכל תחום אחר.

קיים צורך להציג חוות דעת מקצועית על מנת להוכיח את נכונות התביעה או על מנת להפריך אותה. אחת הדוגמאות הקלאסיות בעניין זה היא במקרה של רשלנות ונזיקין. נניח ורופא נקט גישה מסוימת בטיפול, גישה שהובילה לנזק מסוים אצל המטופל, הרי שהרופא ירצה להוכיח שפעל בצורה נכונה, על כן הוא יסתמך על חוות דעת מקצועית של רופאים אחרים מהתחום שלו, מצד שני, התביעה תבקש להוכיח שהוא פעל בצורה לא נכונה, ולכן היא תציג חוות דעת אשר מבקשות להפריך את טענתו.

כל עורך דין עובד עם שורה של רופאים מומחים שונים המספקים חוות דעת רופאים לפי הצורך מתוך כוונה שאם יידרש להביא חוות דעת מקצועית לבית משפט, הוא לא יצטרך לחפש אלא מיד יוכל למצוא גורם מקצועי שייתן לו אותה. מן הסתם, אותו גורם גם יעזור לו בכל ההליך הקדם משפטי, מתוך כוונה לעזור לו להבין את המקרה טוב יותר, להכין את עצמו לעדויות השונות ועוד.

מן הסתם, חוות דעת רפואיות הן בעלות ערך רב בבית משפט. יש לכך שני הסברים פשוטים. הראשון, רופא הוא איש מקצוע שיכול לספק מידע שגורם לא מקצועי לא יכול לספק. הוא מכיר את התחום היטב והוא יכול לעזור לפרש אותו בצורה מאוד פשוטה וברורה.

הסבר שני, בשביל לייצר תיק משפטי ראוי, יש לבנות רובד על רובד, כך שתהיה לוגיקה משפטית. חוות דעת מקצועית היא רובד מאוד חשוב בביסוס הטיעון שלנו. אנחנו לא יכולים לבסס את התיק בלי שתהיה לנו גושפנקא מאיש מקצוע.

לכן, חשוב מאוד להכיר אנשי מקצוע בתחומים שונים ובפרט בתחום הרפואי, אשר ידעו לספק עבורנו חוות דעת מקצועיות מתי שאנחנו צריכים, ברמת אמינות גבוהה, כך שנוכל להשתמש בה לצורך כל עניין משפטי או אחר.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?