טוב שיש עורך דין לענייני מס הכנסה מאחוריך!

הון שחור

עולם המיסוי הוא עולם מסועף ומורכב ומי שלא מכיר אותו לעומק, עשוי ללכת לאיבוד בין כל החוקים, התקנות והתשלומים.
חוסר הידיעה מוביל פעמים רבות לטעויות פטאליות המתורגמות להפסדים כספיים כבדים ואף לעבירות מס הנחשבות לעבירה פלילית. המשימה הנדרשת מכל אחד ובכל סטטוס, בין אם הוא אדם פרטי או בעל עסק, היא לדעת את הזכויות והחובות המיסויות, זאת על מנת לכלכל את צעדיו בחוכמה בזירת המיסים.
הבעיה היא שקשה מאוד לעקוב מבחוץ אחר כל העדכונים והשינויים של רשות המיסים ומומלץ לפנות לעורך דין לענייני מס הכנסה המתמחה בתחום וידע לכוון אתכם בהתנהלות מול הרשות ובתכנון המס. לדוגמא, לבדוק כיצד תוכלו לצמצם את חבות המס ואיך להימנע מליקויים ומחדלים שעשויים לעלות לכם ביוקר.

עבירת מס טכנית? יש על מי לסמוך


נהוג להבחין בין 2 עבירות מס: עבירת מס טכנית, שהינה עבירה שהתרחשה בהיסח הדעת או בתום לב והעונש הצפוי נע בין קנס מנהלי לשנתיים מאסר בפועל ועבירה מהותית, שבוצעה בכוונת תחילה ונועדה להתחמקות מתשלום מס והעונש הצפוי הוא קנס כספי כבד ועד 7 שנות מאסר.
במידה ונעשתה עבירת מס, מומלץ להיוועץ עם עורך דין כיצד להגיב ומה לעשות על מנת להגיע לפשרה עם רשות המיסים. למשל, במקרים רבים ניתן להמיר את העונש הצפוי על עבירה טכנית לקנס מנהלי, אבל חשוב לדעת כיצד לעשות זאת נכון.
ייעוץ עם עורך דין תסייע לכם להימנע גם מעבירות בניהול ספרים, העברות בנקאיות, תשלום במזומנים על פי חוק המזומן החדש וכדומה.

לדווח באופן עצמאי מבלי אחריות פלילית


מס הכנסה מאפשר לכם לבצע הליך גילוי מרצון ולמעשה, לתקן כך דיווחים על הכנסות בדיעבד ובתמורה לא ייפתח נגדכם הליך פלילי. כמובן שהנוהל של גילוי מרצון בהתאם לתנאים שקבעה רשות המיסים, אבל מדובר בהזדמנות ייחודית לתקן טעויות ולצאת בשלום מדיווח מוטעה.
ההליך מורכב יותר מכפי שהוא נראה כאשר קיימים שלושה מסלולים מרכזיים: הליך רגיל, הליך מקוצר והליך אנונימי. כל אחד מהם מחייב הגשת מסמכים רלבנטיים ובהליך מקוצר חלות גם מגבלות שונות על הסכום עליו מדווחים ובהליך אנונימי ניתן לשמור על דיסקרטיות אך יש צורך בייפוי כוח. עו"ד לענייני מס הכנסה יוכל לסייע לכם להגיש את הבקשה בדרך מדויקת יותר על מנת להפחית את הקנס שתצטרכו לשלם וגם לשפר את הסיכויים שבקשתכם אכן תאושר על ידי מס הכנסה.

זכויות וחובות בהליכי גירושים


הסטטיסטיקה מצביעה על אחוזים גבוהים של גירושים במדינת ישראל ורבים שוכחים לטפל בנושא המס כאשר הם טרודים בפירוק בית ומשפחה. עו"ד במתמחה במיסים יוכל ללוות אתכם בתהליך ולסייע לכם להתפנות למה שחשוב כאשר הוא בוחן את כל הזכויות שמגיעות לכם כמו למשל, נקודת זכות על תשלום דמי מזונות, פטור מתוספת מס על קבלת דמי מזונות או פטורים ממיסוי מקרקעים לפי הסכמים עם בן/בת הזוג.

מתכננים את המס – מרוויחים יותר

לא כולם טורחים לברר אם הסכום שמס הכנסה דורש מהם הוא סכום ריאלי ומבוסס ואחרים עשויים לשכוח את תשלום המיסים בניהול הפיננסי היומיומי ומקבלים בהפתעה תשלום מס גבוה מאוד. עו"ד לענייני מיסים ילווה אתם בהיערכות המיסויית כולל הכנת הצהרת הון, חוות דעת מקצועיות על החזרי מס משוערים והגשת הטפסים והבקשות להחזר מס מול פקיד שומה.

אל תתמודדו לבד עם מס הכנסה – התייעצו עם עורך דין הבקיא בתחום ויודע כיצד להתנהל במצבים רגישים מול מס הכנסה בכל שלבי התהליך.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?