טיפים לרכישת דירה ראשונה ובחירת עורך דין מקרקעין

בנייה

רכישת דירה היא אחד הצעדים החשובים שנעשים במהלך החיים. הרכישה נעשית בדרך כלל אחרי חסכון של הון התחלתי ולאחר מכן נטילת משכנתא. ברי המזל, מצליחים לרכוש דירה במלוא הסכום לאחר שחסכו כסף רב. אז בין אם רכשתם דירה בתשלום אחד לבין אם מדובר בלקיחת משכנתא למען הרכישה, חשוב לקבל טיפים לרכישת דירה ראשונה ובחירת עורך דין מקרקעין.

אז מה צריך לבדוק לפני רכישת דירה?

בדיקת הדירה היא הבדיקה החשובה ביותר שתקבע את איכות החיים שלכם בדירה. בבדיקה יש לבדוק את כיווני האוויר, את מערכת הדוודים והאינסטלציה, את גדולה של הדירה ואת תכנונה הפנימי והחיצוני. שימו לב לחדר המדרגות או החצר והמצב שלהם.

בדיקת הסביבה שבה נמצאת הדירה היא בדיקה חשובה. הגיעו מספר רב של פעמים לאזור בשעות שונות ובדקו מה מידת הרעש במקום, מיהם השכנים ומה קיים בסביבה. בדקו האם יש מוסדות לימוד במקום, תחנות אוטובוס, גני ילדים, פארקים, גני שעשועים, מתנ"סים ומוסדות תרבות. ככל שישנם יותר שירותים חיוביים במקום – כך המקום יותר איכותי.

אחת הבדיקות שחשוב לעשות לפני הכל היא לוודא כי הדירה שאתם מתכוונים לקנות רשומה על מי שטוען כי הוא בעל הדירה. בדקו את העלות על ידי אימות הפרטים המופיעים בנוסח הרישום שיכול לאשר לכם את כלל הפרטים על הדירה ובעילה. הבדיקה חשובה מאד והיא חייבת לכלול בדיקת עיקולים, הערות וזכויות הנכס. מי שרוצה להיות על הצד הבטוח ביותר, כדאי שייגש גם למחלקת תכנון ובנייה ברשות המקומית וזאת כדי לבדוק האם ישנם פרטים שחייבים לדעת על הדירה.

למאמר נוסף בנושא:

בדקו האם ישנה משכנתא על הדירה. חשוב לבדוק האם רובצת משכנתא על הדירה ומה יתרת התשלום עד לסיומה. בקשו לקבל דוח מהבנק על המשכנתא, שבאמצעותו תוכלו לקבל את כלל הפרטים. החשיבות של הבדיקה הינה גדולה וזאת משום שאם קיימת משכנתא על הדירה לא תוכלו לרכוש אותה.

לאחר שבדקתם כי הדירה מוצאת חן בעינכם והיא גם ניתנת למכירה ללא בעיות או תקלות, חשוב לבחור עורך דין טוב. יש לבחור עורך דין מתמחה בקניית דירות ולשים לב כי עורך הדין מבצע בדיקה קפדנית של הנכס עוד לפני החתימה על ההסכם.

על עורך הדין לשנות סעיפים שלא נראים ככאלה שיסייעו לכם, לבדוק את הנכס על כללותו ולוודא כי הנכס אינו מעוקל או שיש עימו בעיות שונות. שכירת עורך דין לרכישת דירה יכולה לסייע לכם רבות בבחירת דירה טובה, וגם למנוע ממכם טעויות הרות גורל שעלולות להשאיר אתכם מרוששים.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?