כמה דברים שלא ידעתם על שימוע פלילי

כמה דברים שלא ידעתם על שימוע פלילי

שימוע פלילי הינו הצעד האחרון לפני הגשת כתב אישום

בשלב זה, ניתנת הזדמנות לחשוד ולעורך הדין המייצג אותו, להציג ולפרוש את הטענות הרלוונטיות בפני רשויות התביעה בכתב או לחילופין בעל פה, על מנת לשכנען, את אי הצדקת הגשת כתב האישום והמשך הליך פלילי בבית משפט.

חומרת המעשה הפלילי

כידוע מעשה פלילי הינו פוגע בסדר החברתי באחת או בכמה מהפגיעות: פוגע בגוף, פוגע בנפש וכן פוגע ברכוש ומוגדר בחוק עבירה פלילית. המשפט הפלילי הוא תחום רחב במיוחד הכולל מספר רב של עבירות הנמנות בסדר הדין הפלילי. בין העברות תועלו למצוא מלוא הכף: עבירות מחשב, הטרדה מינית, פריצה לדירה, פריצה לרכב, גניבה, עברות מוסר, נהיגה בשכרות והרשימה עוד ארוכה…

מזל שנולדתם אחרי שנת 2000

לידיעתכם עד שנת 2000 היה קשה יותר בתחום זה כיוון שזכות השימוע לא הייתה מעוגנת בחוק.

עו"ד פלילי הוא המורשה לעסוק בעריכת דין ובייצוג משפטי בשימוע פלילי

עו"ד פלילי מומחה בנושאי המשפט הפלילי שתכליתו הסדרת חיי החברה בשלום ובחיים . אדם המפר את כללי החברה המפורטים בחוק המדינה יואשם בביצוע עבירה פלילית. אדם זה, עלול לעמוד לדין, ולהיענש בהתאם לעונשים הקבועים בחוק.

המשפט הפלילי חל על תחום רחב ומגוון של התנהגויות פליליות. לכן עורך הדין ימצא שם בשבילכם במגוון הליכים וייעוצים, הכולל גם עריכת שימוע פלילי.

העונש הקבוע בחוק על עבירות פליליות

העונשים הקבועים על ידי המחוקק על עברות במשפט פלילי הינם עונשים כבדים למדי.  לרבות מאסרים ממושכים בפועל, ועוד עונשים שגודעים את מהלך חייו התקין של אדם, הכולל את חיי המשפחה והקרובים היקרים לאותו אדם ויכולים להשפיע עליו ועל הקרובים לו בצורה כואבת במיוחד.

ייעוץ והכוונה לפני הליך שימוע פלילי

המשפט הפלילי דן ביסודות האחריות, בסיבתיות, בעבירות אל מול הגנות, בסוגיות של היסוד הנפשי של מבצע העבירה, בסוגי הטעויות של נאשמים, בניסיון ובקשר שבין הנאשמים במפשט הפלילי. עורך דין פלילי מוביל בייצוג אנשים אשר חשודים ואנשים נאשמים בעבירות פליליות. עורך דין פלילי יילחם עבור החשוד והנאשם וילווה אותם לכל אורך הדרך, גם בשימוע הפלילי, כך שיביאו למצב של הפחתה בעונש ככל האפשר.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?