כשהבוס נחשד בהטרדה מינית

הטרדה מינית

הטרדה מינית מצד מנהלים בכירים ומקרים של בריונות בין עובדים במשרד הם לא מסוג הדברים שחלמתם לעסוק בהם, אבל לא הכול דבש במשאבי האנוש.תודה לפורטל HRus (משאבי אנוש) על המאמר המעניין!

תלונות נגד ראשי החברה שמות את אנשי משאבי האנוש בעמדה בעייתית. הם נאלצים לחקור את האדם שממנו הם בדרך כלל מקבלים הוראות, ולכן עליהם לטפל בעניינים כאלה בזהירות רבה. תפקידם של משאבי האנוש בחקירות של הטרדות מיניות או בריונות משתנה כאשר במוקד התלונה נמצא האדם הבכיר ביותר בחברה, נכתב במאמר ב-HR Daily.

עורך דין

כאשר המנכ"ל חשוד, את ההוראות מקבלים בדרך כלל משאבי האנוש ממישהו אחר בהנהלה, בדרך כלל חבר בוועד המנהל מכיוון שהמנכ"ל בחקירה. משאבי האנוש נוטים להתרחק ממעורבות או מחקירה של מנהלים בכירים מכיוון שמהם הם מקבלים הנחיות ולכן מעורבותם אכן צריכה להיות מוגבלת. על משאבי האנוש לשלוט בסיטואציה, כמובן, מבלי להיות מעורבים בחקירה שאותה צריך לבצע מישהו בלתי תלוי מבחוץ. מומלץ להיעזר בפירמת עורכי דין כדי למנות את החוקר החיצוני וכך ליצור נתק שיסייע במניעת ניגוד עניינים.

הדוח שיופק יובא לידי המשפטנים והם יספקו לחברה ייעוץ כיצד לנהוג. בשלב הבא חבר בוועד המנהל או הוועד המנהל עצמו יחליט מה לעשות עם האדם החשוד. בסופו של יום, גם אם המטריד הוא האדם הבכיר ביותר בחברה, הוא עדיין מועסק ויש לנהוג בו כפי שנוהגים בכל מועסק אחר במקרה כזה, כוול האפשרות שיפוטר. עם זאת, יש כמובן הבדל בהשפעת הפרשה על המשרד כולו כאשר מדובר במנהל בכיר.

לעצור את הבריונות כשהיא עדיין קטנה

בנוגע לבריונות, היא מוגדרת כזו כאשר ההתנהגות הפוגענית חוזרת על עצמה, אך לעתים גם מקרה חד-פעמי יכול להיחשב למעשה בריונות. לא משנה מה אומר החוק, על מנת למנוע מקרים של אלימות מסוגים שונים, גם כתקריות מבודדות, וכדי שמועסקים יבינו שהם יכולים להתלונן אם פוגעים בהם, ניתן לכלול את הטיפול בבריונות במדיניות משאבי האנוש ולא להוציא מההגדרה מקרים של הצקות חד פעמיות. כך תוכלו למנוע מקרים שבהם מנהלים צועקים על מועסקים פשוט "כי הם יכולים".

מקרי בריונות מחוץ לשעות העבודה ראויים אף הם לתשומת הלב של משאבי האנוש. אם אתם יודעים על מקרים כאלה רצוי לחקור אותם כי משאבי האנוש אחראים על הבריאות והבטיחות של המועסקים, וגם מפני שאם שני האנשים המעורבים ממשיכים לעבוד יחד, תקריות מחוץ למקום העבודה עלולות להתפתח לשגרת בריונות במקום העבודה ולכן גם להגשת תלונות. בכל מקרה משאבי האנוש צריכים לבחון בקפידה כל תלונה שקשורה לבריונות ולדבר עם המועסקים המעורבים.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?