מהי רשלנות רפואית פלילית?

עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא עוולה שנגרמת למי שנפגע ממנה ויש לו את הזכות המלאה להגיש תביעה כנגד מי שגרם לו למצבו העגום. בדרך כלל התביעה היא תביעה אזרחית שמטרתה לקבל פיצוי כספי על הנזק שנגרם בעקבות הטיפול הרשלני שקיבל המטופל.

מטפל שהעניק טיפול לא הולם ולא בתנאי הסטנדרטים המקובלים יכול להיגרם ולהיות בכול סוג של טיפול רפואי, מטיפול קל וקוסמטי עד לטיפול מורכב במיוחד. ישנם מקרים שמלבד האחריות על הנזק שנגרם ניתן לדרוש אחריות שהיא בגדר רשלנות פלילית על מי שהתרשל בתפקידו כמו במצב של גרימת מות ברשלנות.

מה הסיבות לרשלנות רפואית

הסיבות למצבים של רשלנות רפואית יכולות להיות רבות ומגוונות החל: מהיעדר אבחון נכון של מחלה רפואית או ביצוע לא תקין של הליך רפואי, חוסר מיומנות ואי זהירות, מתן תרופות לא נכונות, היעדר טיפול דחוף ועוד. בדרך כלל תחום הרשלנות הרפואית מטופלת וקשורה בתחום נזיקין האזרחי, שם מוגשת תביעה לבית המשפט כשהמטרה היא למדוד את הנזק שנגרם ולפסוק על פיצוי  כספי הולם, אך לעיתים גרימת הנזק היא הרבה יותר חמורה וברמת המישור הפלילי.

רשלנות רפואית פלילית

מקרה בהם קיימת אחריות פלילית על רשלנות רפואית עורך דין בתחום יגיש תביעה על מקרה כגון גרימת מוות ברשלנות. חשוב לדייק שלא בכל מקרה שבו מטופל נפטר היא כתוצאה מרשלנות רפואית ולכן לא תוטל על המטפל אחריות פלילית. ברשלנות רפואית עורך דין בתחום בוחן את המקרה לעומק ובודק אם אכן על פי הנסיבות יש מקום לפנות לבית המשפט שיטיל עונש על המתרשל בדרגת אחריות פלילית. עוד חשוב לציין שבמקרים רבים נדחית התביעה, ולכן יש פנייה  לתביעה אזרחית, ששם לרוב היא מתקבלת ושם נפסק פיצוי כספי לעזבנו של המנוח. משמע נטל ההוכחה במשפט פלילי הרבה יותר קשה מאשר במשפט האזרחי.

נסכם שבכול רשלנות רפואית עורך דין מהימן יכול לסייע ולהקל על מטופל שהרגיש שנעשה לו עוול בעת טיפול רפואי או שקיבל טיפול לא הולם ומסכן.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?