מזכירה משפטית – עבודה מרתקת בסביבה דינאמית

Woman with graduation cap and plan sketch

בעשורים האחרונות נפתחים בישראל מאות ואלפים של משרדי עורכי דין, חלקם משרדים קטנים יחסית ואילו אחרים הם פירמות גדולות שכבר הפכו לוותיקות ומוכרות. כל אחד ממשרדים אלו נדרש גם לשירותי מזכירות המטפלים בפניות של לקוחות, במסמכים רבים ומגוונים, בתכתובות עם גורמים שונים, בקביעת פגישות וכדומה.

 

פעולות אלו צריכות להיעשות על ידי מזכירה משפטית שהינה בעלת רקע הולם בעולם המשפט ומכירה כמובן את כל הכלים הדרושים לניהול משרד ולביצוע עבודה שוטפת על הצד החלק והיעיל ביותר. בדיוק למען מטרה זו מקיימת מכללת אינטלקט אקדמון קורס מזכירות משפטית המיועד לכל מי שרוצה להשתלב בסביבת עבודה מעניינת ומאתגרת, עם תנאי תעסוקה טובים ואפשרויות קידום והעסקה גם לטווח הארוך.

 

כמה מילים על הקורס

 

לפני שנספר עם היתרונות של קורס מזכירות משפטית רצינו לדבר על הקורס עצמו שנפרש על פני 40 שעות אקדמיות. כאמור לעיל, על מנת שתוכל לבצע את מלאכתה כראוי על מזכירה להיות בקיאה בקשת רחבה של תחומים, אותם אנו מלמדים בקורס בעזרת מרצים בעלי ניסיון רב בנושא זה ובהוראה בכלל. בין היתר, הקורס כולל שיעורים בתחום תורת המשפט, מבנה מערכת המשפט בישראל והמחלקות בבית המשפט, מאפיינים ייחודיים של שיטת המשפט הישראלית, פתיחת הליכים בבתי המשפט בערכאות השונות, פתיחת הליכים בבית משפטי לענייני משפחה, המשפט הפלילי ודיני עונשין, נזיקין ופיצויים, עסקאות מקרקעין, צווים זמניים ועיקול זמני. בנוסף לכך, הקורס מתייחס לכלים הפרקטיים שמאפשרים למזכירה לבצע את עבודתה נאמנה, לרבות שיעורים על תפקידן של מזכירות במשרדי עורכי דין, יישומי המחשב וכדומה.

 

היתרונות של קורס מזכירות משפטית

 

בראש ובראשונה, בשנים האחרונות הופך גם עולם המזכירות למאתגר וספציפי יותר, כאשר מוסדות ומשרדים ממגזרים שונים במשק מחפשים מזכירות בעלות ידע ספציפי. לכן, במקרים רבים מהווה כיום תעודת הכשרה בתחום תנאי מקדים להשתלבות בתעסוקה, וזוהי בדיוק התעודה שמקבלים עם סיום קורס מזכירות משפטית. יחד עם זאת, יש כמובן לעמוד המטלות ומבחני המעבר ולהפגין נוכחות בלפחות 85% מסך השיעורים בקורס. עוד יש לציין כי לקורס יכולים להתקבל רק אנשים ללא עבר פלילי ובעלי תעודת בגרות מלאה עם 12 שנות לימוד.

 

ובאשר ליתרונות נוספים של הקורס, מלבד היותו מקצוע מבוקש בקרב אלפי משרדי עריכת דין בישראל, מדובר גם בעבודה במקום קבוע כמו מזכירות של בית משפט ולשכה משפטית. כמעט בכל המקרים מדובר במקומות תעסוקה בעלי גב איתן ומוניטין אשר מכוונים לטווח הארך ולכן גם מחפשים עובדים ועובדות שישתלבו בהם וימשיכו לאורך שנים. המשמעות היא שעם סיומו של קורס קצר יחסית כבר אפשר למצוא תעסוקה בעלת אופק, ומעבר לכך המזכירות נוטות להפוך לבורג חיוני בניהולו השוטף של המשרד ולמעשה אי אפשר בלעדיהן. כתוצאה מכך הן נהנות לא רק מתעסוקה ארוכת טווח אלא גם משיפור בתנאים עם הזמן, אך הדבר תלוי כמובן במסירותן ובכישוריהן.

 

למידע נוסף אודות הקורס ולביצוע הרשמה הינך מוזמנת לפנות אל מכללת אינטלקט אקדמון ב- *9233.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

איך מתמודדים עם הוצאה לפועל

בהקשר משפטי, הביטוי "הוצאה לפועל" משמש לתיאור תהליך ביצוע צו משפטי. בעולם הכתיבה המשפטית ישנם שני סוגים של עורכי דין הוצאה לפועל: אלו הכותבים את

קרא עוד »