האם מחיקת רישום פלילי היא אפשרית? 

עולם המשפט בנוי מתחומים רבים, כאשר אחד המחמירים בהם הוא עולם הדין הפלילי. ברגע שאדם "זוכה" ברישום פלילי, הדבר משול לכתם על המוניטין שלו שילווה אותו לשארית חייו. אלא אם כן כמובן, יצליח לבצע מחיקת רישום פלילי בסיוע של עורך דין מקצועי ובעל ניסיון שיעזור לו לפתוח דף חדש ונקי בחייו, ולקצור את כל ההצלחות שאותו כתם נורא עלול למנוע ממנו. 

באילו מקרים מחיקת רישום פלילי תתאפשר

טרם נרחיב על מחיקת רישום פלילי כדאי להסביר במה מדובר. ובכן, הרישום הפלילי מונפק על ידי המשטרה, ובו ניתן למצוא תיעוד לעבר הפלילי של אזרח מסוים, בפירוט של כמה תחומים עיקריים:

  • הרשעות – הרישום הפלילי מפרט את התיקים בהם הורשע אזרח בבית המשפט, כולל תיעוד העונשים שקיבל; מאסר על תנאי או מאסר בפועל, קנסות, פיצויים ועוד.
  • תיקים סגורים – באם התבצעו חקירות כנגד האזרח, יפורטו אותן חקירות והסיבה מדוע נסגרו; חוסר ראיות, היעדר עניין לציבור (כלומר התיק נסגר משיקולים מערכתיים והחלטה שאין צורך להעמיד את החשוד לדין) או חוסר אשמה, כלומר לא נמצא קשר בין החשוד ובין דבר העבירה. במקרה זה אגב, נמחק הרישום הפלילי מתיקו של האזרח. 
  • תיקים שנמצאים בחקירה – או בשמם הרשמי, מב"ד – מצריך בירור דין. במידה והאזרח נמצא תחת חקירה ועדיין לא נתקבלה החלטה מה יעלה בגורלו, יתועדו גם הם ברישום הפלילי המונפק. 

מחיקת התיק תתאפשר בדרך כלל לאחר תקופת התיישנות מסוימת ובהתבסס על קריטריונים נוספים, בהתאם לסוג העבירה ומי שביצע אותה, במקרה שהתיק במשטרה נסגר ועוד. 

הכל מתחיל בעורך הדין שמלווה אתכם

נכון כי מחיקת רישום פלילי לא מתבצעת מייד, אבל בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר באיש המקצוע שמלווה אתכם. הוא יידע כיצד לגשת לתיק, להתנהל מול המערכת הבירוקרטית המסורבלת והקשה, ולהחזיר אתכם לשגרה תקינה ונורמלית כמה שיותר מהר, בלי אף כתם שחור על המוניטין החיובי שלכם. אל תוותרו על עורך דין בעל וותק וניסיון, השקיעו בחיפושים אחר האדם הנכון ביותר לטפל בתיק שלכם, והתוצאות יגיעו במהרה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?