מחפש רואה חשבון ראשון לציון? שים לב שהוא עומד בכללי מועצת רואי חשבון בישראל

רואה חשבון ראשון לציון

תפקיד רואה חשבון בישראל, לא משנה באיזה עיר הוא עובד ואיפה אתם מחפשים, אם הוא רואה חשבון בתל אביב, אם אתם מחפשים רואה חשבון ראשון לציון או רואה חשבון ערד, נשאר זהה. תפקידם הוא לעסוק בביקורת חשבונות, לעבוד כמנהלי כספים, לעבוד ככלכלנים או כחשבים וכן כיועצים פיננסיים. מלבד זאת הם יכולים לעבוד במס הכנסה ובחברות ביטוח. הם יכולים לעבוד במשרדי רואי חשבון והם יכולים לעבוד בשירותי המדינה.

מועצת רואי חשבון בישראל

אם אתם מחפשים לדוגמא רואה חשבון העובד בראשון לציון, חשוב שתבדקו כי הוא מחזיק רשיון לעבוד במקצוע של ראיית חשבון בישראל. את הרשיון מעניקה המועצה של רואי החשבון בישראל והיא גם מפקחת על ההתמחות במקצוע ומפעילה הליכים משמעתיים במקרי הצורך. כמו כן המועצה מסדירה את הכללים שחלים על כל רואי החשבון בישראל, רואה חשבון ראשון לציון, ערד, תל אביב, ירוחם, קרית שמונה, טבריה, ראש העין, כפר סבא, מטולה ואילת, זאת לפי החוק כמובן.

חשוב לציין עם זאת כי למועצה אין סמכויות מקצועיות באף עיר ועבור אף רואה חשבון ראשון לציון או כל עיר אחרת. המועצה מפקחת על רואה חשבונות מראשון לציון לדוגמא אך לא קובעת שום כללים בחשבונאות או כללים בביקורת. כמו כן אין למועצה סמכויות ענישה כתוצאה מהתנהגות שלא הולמת את המקצוע וכבודו. הסמכויות שכן קיימות למועצה הן הענשה בדמות נזיפה, שלילה זמנית או שלילת הרשיון לעסוק בראיית חשבון לצמיתות, התראה וכן העונשים יכולים להיות מלווים בקנסות כספיים.

חברי מועצת רואי חשבון בישראל

במועצת רואי חשבון בישראל חברים 14 נציגי ממשלה, בנקים, לשכת רואי חשבון, אקדמיה והרשות לניירות ערך. יושב הראש של המועצה ממונה על ידי שר המשפטים, החברים כוללים נציג של שר האוצר, רשם החברות, רשם האגודות השיתופיות, המפקח על הבנקים, עובד של בנק ישראל אותו מינה המפקח, יושב ראש של רשות ניירות הערך או עובד או חבר של הרשות אותו מינה יושב ראש הרשות ונמצאים במועצה שישה רואי חשבון המנויים על ידי שר המשפטים. כל רואה חשבונות שעובד בראשון לציון ובכל עיר אחרת כפוף למועצה.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?