נבהלה, נפלה, פוצתה – מקרה של תאונה ותביעה

נבהלה, נפלה, פוצתה – מקרה של תאונה ותביעה

את המקרה הבא אנו מביאים לידיעת הציבור, משום שרובו לא יודע כי גם במקרים כדלקמן יש בסיס לתביעת ביטוח:

יעל (שם בדוי), קטינה בגיל חטיבת הביניים, הייתה רוכבת מדי יום אחר הצהריים על אופניה בפארק שמאחורי בית מגוריה. באחד הימים, יצאה יעל מביתה לכיוון הפארק, והתכוונה לחצות כביש במעבר חציה. לפתע הגיח משמאלה רכב במהירות גבוהה מאד. נהגת הרכב הספיקה להבחין ביעל בזמן ובלמה בחוזקה, אולם כתוצאה מהבלימה הרועשת והנהיגה הפזיזה יעל נבהלה מאד, בלמה את אופניה וסטתה מהדרך, וכתוצאה מכך איבדה את שיווי משקלה ונפלה מהאופניים אל הכביש.

רגליה של יעל נחבלו ונשרטו כתוצאה מהנפילה, והיא ישבה בשולי המדרכה ובכתה. נהגת הרכב עצרה, יצאה מהרכב ושאלה אותה לשלומה. משהשיבה יעל שהיא בסדר, לבד מהבהלה – החלה הנהגת לצעוק עליה ולהטיח בה אשמה של חוסר זהירות.

למרבה המזל, בזמן המקרה נכח במקום שכן של יעל, ולאחר שהבחין במתרחש הוא פנה לנהגת ובקור רוח הסביר שראה את הדברים ואין ביעל כל אשם. למזלה של יעל – הוא אף דרש מנהגת הרכב למסור את פרטיה המלאים, כולל פוליסת הביטוח של הרכב.

לאחר מכן, ליווה השכן את יעל לביתה ועדכן את אביה באשר למה שהתרחש. האב הסיע את יעל לבית החולים הקרוב, ושוב נמצא כי לבד ממספר חבלות וחבורות חיצוניות ברגליה של יעל – לא אירע דבר.

למרות זאת, בעצתו של השכן, פנו בני משפחתה של יעל לחברת הביטוח של הרכב והעלו דרישה לפיצוי תאונת דרכים. חברת הביטוח מצידה דחתה את הבקשה לתביעה בטענה כי לא היה מגע בין אופניה של יעל לרכב. אך אז פנו בני המשפחה למשרד עורכי-דין דיני נזיקין ושכרו את שרותיו של אחד מעורכי הדין המתמחים, וזה העביר תביעה מסודרת לבית המשפט.

כאשר ראתה חברת הביטוח את כתב התביעה, את עדותו של השכן, ואת הכיוון אליו מסתמן כי פני הדברים הולכים – היא פנתה אל משרד עורכי הדין במטרה להגיע להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט.

למרות שלא מדובר בתאונת דרכים 'קלאסית' – ערנותו של השכן וגם עצם העובדה כי העניין נוהל על-ידי עורך דין, הביאו לכך שנוצרה פה תביעה רלוונטית, שסופה בפיצוי הולם.

ממקרה זה אנו למדים כי במקרה של תאונה, גם זו השונה מתאונות הדרכים השכיחות, שבהן אנו רואים תאונות בין מכוניות, יש מקום לבחון ולבדוק תביעת חברת הביטוח ולו עבור כיסוי ההוצאות שנוצרו בעקבות התאונה, כמו פגיעות גוף, בדיקות והתרוצצויות בגין המקרה.

עברת תאונת דרכים? פגע בך רכב? בדוק את זכויותיך והמגיע לך מול עורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח ודיני תעבורה על הכבישים.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?