עו"ד לאובדן כושר עבודה – מתי כדאי לפנות אליו וכיצד באפשרותו לעזור?

עורך דין מקרקעין

כאשר אדם בעקבות תאונה או מחלה מאבד את יכולתו לעבוד באופן חלקי או מלא, ישנם 2 גופים שיכולים לעמוד לצידו – המוסד לביטוח לאומי וחברת הביטוח המבטחת אותו באופן פרטי. אלא, שהמציאות מראה כי לא קל לקבל את ההכרה הכל כך נדרשת, ועל כן חשוב להסתייע לאורך התהליך בליווי של עורך דין מקצועי המתמחה בנושא. כפי שתבינו מייד, עורך דין לאובדן כושר עבודה יכול לחסוך לכם הרבה מאוד זמן ועוגמות נפש, וכאן נלמד כיצד באפשרותו לעמוד לצידכם עד לשלבי מימוש תביעתכם בהצלחה.

ההגדרה של אובדן כושר עבודה ותפקידו של עורך הדין בעניין

אובדן כושר עבודה מוגדר כאיבוד היכולת באופן מוחלט או חלקי להתפרנס מכל עבודה שהיא, או בחלק מהמקרים בביטוחים פרטיים – לעסוק בתחום העיסוק טרם התאונה או המחלה. ע"פ החוק במדינה, המוסד לביטוח לאומי מבטח את כל אזרחי המדינה בביטוח אובדן כושר עבודה, אך רבים מאיתנו בוחרים להרחיב זאת ומבטחים את עצמם גם בביטוח נוסף באופן פרטי או ע"י המעסיק. כאשר מגיע הרגע הכאוב ואדם אכן מאבד את כושר עבודתו ורוצה לתבוע את המגיע לו על פי חוק, הרי שאז מתחילה הבירוקרטיה שמצריכה פנייה אל עו"ד לאובדן כושר עבודה במיידי. איש מקצוע זה עוזר ללקוחותיו להוכיח כי אכן ישנה פגיעה בכושר עבודתם, וטוען זאת אל מול הערכאות השונות, חברות הביטוח הפרטיות ואל מול המוסד הציבורי הגדול והאימתני מכולם – הביטוח הלאומי. יש לציין כי ההכרה באובדן כושר ההשתכרות תוכרז רק לאחר עמידה אל מול וועדה רפואית שתעמוד על מידת הפגיעה, מצב עתור קונפליקטים כפי שנראה מייד.

עורך דין לאובדן כושר עבודה – לקבל את מה שמגיע לכם

מאחר ומשאביו של הביטוח הלאומי מוגבלים ובהילקח בחשבון כי חברות הביטוח הפרטיות הינן גופים למטרת רווח, הרי שבסופו של דבר מבוטחים רבים נתקלים בסירובים עיקשים בדרך להכרזה על אובדן כושר עבודה בכל הקשור במצבם. רק עו"ד לאובדן כושר עבודה מקצועי ומיומן יוכל לשפר את סיכויי התביעה שלכם וזאת באמצעות מספר היבטים:עורכת דין

  • השגת המסמכים הרלבנטיים ביותר על מנת לצלוח את הוועדה הרפואית.
  • השגת חוות דעת רפואיות מרופאים מוכרים ומומחים בתחום.
  • מציאת סעיפי הביטוח המתאימים לסוג הפגיעה שחוויתם.
  • השגת פיצויים כספיים נוספים מחברות הביטוח כפי שמגיע לכם בתנאי הפוליסה.
  • קיצור משך הזמן עד לקבלת הפיצוי או הפרמיה.
  • שלילת ההתפשרות על שינוי המקצוע בהתאם למוגבלות.
  • כתיבת מסמכי התביעה בלשון משפטית ועניינית.

חשוב להדגיש כי חברות הביטוח הפרטיות נוטות לקבל את החלטת הביטוח הלאומי, ולכן אחת המטרות המרכזיות של כל עורך דין לאובדן כושר עבודה, היא הצלחה אל מול גוף הביטוח הלאומי בהשגת ההכרה באובדן הכושר. לכן חשוב מאוד להסתייע בעורך דין בעל ניסיון רב בנושא החל מהשלבים הראשונים של התביעה, על מנת לנקוט באסטרטגיה הטובה ביותר מבחינתכם.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?