כיצד נבחר עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עריכת מסמך מסוג ייפוי כוח מתמשך הינה החלטה הרת גורל בנוגע לעתידנו, עניינינו האישיים, הרפואיים והכספיים. לאחר שבחרנו אדם שאנו סומכים עליו בטיפול בעניינינו, יש צורך לפנות לעורך דין ייפוי כוח מתמשך לשם עריכת המסמך ומסירתו לאפוטרופוס הכללי.

ייפוי כוח מתמשך – מה זה?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר (קרי מעל גיל 18) לתת המנדט לטיפול בענייניו לאדם אחר בעת שלא יוכל לעשות זאת בעצמו, בשל מצב רפואי, זיקנה, מחלה נפשית, וכד'.
על האדם הממנה להבין את השלכות המסמך והתנאים הכתובים בו צריכים להיות מסוכמים בין האדם הממנה לאדם הממונה.

עורך דין ייפוי כוח מתמשך – כיצד בוחרים?

עריכת דין הינה מקצוע סבוך ומסואב המורכב מהמון תתי תחומים, וכל עורך דין התמחה בתחום מסויים, בשל המורכבות הגדולה שקיימת בעולם המשפטים. על עורך דין ייפוי כוח מתמשך להיות מוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, ואף רשום באתר לשכת עורכי הדין כאדם בעל הרשאה לערוך מסמך מסוג זה. עורך דין ייפוי כוח מתמשך ידע לשאול את השאלות שצריכות להישאל בעת עריכת מסמך זה, וימסור אותו לאחר גמר העבודה עליו לאפוטרופוס הכללי.
אם בעבר היה צורך להיפגש עם עורך הדין באופן פרונטלי על מנת לערוך מסמך זה, כיום יש אפשרות לעשותו באופן מקוון. חשוב מאוד לבדוק ראשית כי אכן מדובר בעורך דין ייפוי כוח מתמשך שרשום באתר לשכת עורכי הדין, ושמשרד עורכי דין זה אכן מתמחה בתחום המשפטים הספציפי הזה.
לאחר מכן עורך הדין ימסור את המסמך באופן מקוון לאפוטרופוס הכללי, והממנה יוכל אף הוא למסור אותו בעצמו, אך רק בהתייצבות במשרד האפוטרופוס הכללי.

מה העלות של עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עלותו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך תלויה בכמה מרכיבים, והיא משתנה ממשרד עורכי דין אחד למשנהו. העלות תלויה במורכבות עריכת המסמך ופרטי המקרה, ובשעות העבודה שנדרשו לעורך הדין על מנת להשלים מסמך זה, והיא יכולה לנוע מכמה מאות שקלים לאלפים, הכל תלוי מקרה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?