עורך דין לענייני עבודה ומניעת אפליה

עורך דין לענייני עבודה

אחד הדברים היפים ביותר בישראל הוא המגוון האנושי הנרחב – גם קיבוץ גלויות אמיתי, גם יהודים לצד ערבים וכמובן מגדרים שונים, גילאים שונים ואמונות שונות. גם במקומות עבודה רבים בא הגיוון לידי ביטוי כשזה לצד זה עובדים אנשים עם הבדלים מהותיים ביניהם אבל במקביל גם מכנה משותף משמעותי. למעשה החוק – חוק שוויון הזדמנויות בעבודה משנת 1988 – קובע שאסור להפלות עובד או עובדת מכל סיבה שהיא, ולכן אם אתם חשים שנעשה לכם עוול בגלל אחד המאפיינים שלכם, כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני עבודה.

מה קובע חוק שוויון הזדמנויות בעבודה?

החוק החשוב מציין רשימה ארוכה של מאפיינים שחל איסור מוחלט להפלות בגללם: מגדר, נטייה מינית, מצב משפחתי, גיל, דת, גזע, לאום, מקום מגורים, השקפה כלשהי ועוד. איסור האפליה רלוונטי לגבי הקבלה למשרות שונות, תנאי ההעסקה, קידום וכמובן פיטורין, ולכן עורך דין לענייני עבודה הוא הכתובת הנכונה גם כשמישהו לא זכה בתפקיד נחשק בגלל למשל מצב משפחתי או דת, וגם כשאדם פוטר על רקע השקפה או נטייה מינית.

אפליה לרעה של נשים

אחת הקבוצות שסובלת לעיתם קרובות מאפליה במקום העבודה היא נשים. דוגמה טובה לכך היא שאלות במהלך ראיון קבלה לעבודה לגבי רצון להיכנס להריון או פיטורין עקב מעבר טיפולי הפריה חוץ גופית. בכל מצב שכזה כדאי לפנות מידית לעו"ד מומחה לדיני עבודה על-מנת למצות את הזכויות.

חשוב להדגיש שישנם מקרים שבהם גם פערי שכר בין גברים לנשים – תופעה שלמרבה הצער יש הרואים בה גזירת גורל – עשויים להוות עילה לתביעה כנגד המעסיק, ולכן כדאי להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה.

עורך דין לענייני עבודה ואפליה על רקע לאום

עורכי דין לענייני עבודה נדרשים לטפל גם במקרים רבים יחסית של אפליה על רקע לאום, בפרט כלפי אזרחי ישראל הערבים. למעשה אפילו איסור על דיבור בערבית בין העובדים עשוי להיחשב כאפליה, וכמובן שכל הפרה של תנאי ההעסקה ההכרחיים או מצב שבו ישנה התייחסות שונה לעובדים יהודים ולעובדים מוסלמים או נוצרים מצדיקים קבלת עזרה מעו"ד עבודה מומחה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

עורך דין מומלץ

אנו חיים במציאות שבה יש דינים וחוקים שאם לא היו קיימים היה פה כאוס מוחלט וסביר להניח שהעולם ובני האדם לא היו שורדים כך יותר

קרא עוד »

מהי ליטיגציה מסחרית

ליטיגציה היא למעשה חלק מתחום המשפט אשר הדגש שלו הוא על התדיינות. לא כל עורך דין הוא ליטיגטור. עורך דין העוסק בליטיגציה למעשה טוען ומופיע

קרא עוד »