עורך דין צבאי

עורך דין צבאי

עורך דין צבאי נחוץ לכל חייל אשר עומד בפני חקירת מצ"ח או זקוק לייצוג משפטי בבית דין צבאי. לא חשוב אם מדובר על עבירות סמים, עבירות מין, אלימות, הריגה או עריקות, בכל מקרה חשוב לקבל ייצוג הולם על ידי עורך דין שמתמחה בתחום. מעבר לכך, כל מי שעומד בפני גיוס לצה"ל ומעוניין לקבל פטור משירות או כל הליך צבאי מנהלתי, כדאי לו להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום ויוכל לספק לו את כל המידע הרלוונטי בנושא. חשוב להבין כי רק עורך דין צבאי, ידע לספק את הייצוג המתאים, היות ורק הוא בקיא בחוק הצבאי ויודע כיצד יש להתנהל בתוך המערכת. בית הדין הצבאי מופרד ממערכת בתי המשפט האזרחיים, ולמעשה הוא מהווה את המוסד הרשמי אשר יש בסמכותו לשפוט כל חייל הנמצא בשירות סדיר או בשירות מילואים, וכל אזרח עובד צה"ל.

החשיבות של עורך דין צבאי

אלפי חיילים נשפטים בכל שנה על עבירות שונות, כולל עבירות סמים, עבירות משמעת, עבירות התנהגות, עבירות של הטרדה מינית וכדומה. החיילים יכולים לייצג את עצמם בבית הדין הצבאי, להיעזר בשירותיו של סניגור מטעם הצבא או לקבל ייצוג של עו"ד צבאי המגיע מהמגזר הפרטי. חשוב להבין כי עו"ד צבאי המגיע מהמגזר הפרטי, יוכל לספק לחייל את הייצוג המקצועי ביותר, ולכן מומלץ להיעזר בו. כל מי שחשוב לו להימנע ממצב של פתיחת תיק פלילי, חייב לדאוג לעצמו לייצוג המשפטי המקצועי ביותר שייעשה על ידי עו"ד מוכר ובעל מוניטין טוב. חשוב רק לוודא כי מדובר על עורך דין מנוסה, בעל שנים של וותק וניסיון בתחום. כמו כן, חשוב לבדוק כי הוא מחזיק באישור הרלוונטי מטעם בתי הדין הצבאיים, על מנת לייצג ולספק ייעוץ משפטי לחיילים.

לסיכום, כל חייל עלול לעמוד בפני בית דין צבאי, לא חשוב אם מדובר על חייל בשירות סדיר או חייל בשירות מילואים. במצב כזה, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי, על מנת לקבל את הייצוג ההולם ביותר. כמו כן, עו"ד צבאי יוכל לייעץ ולספק מידע הנוגע להליכים מנהלתיים הקשורים לצה"ל.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

מהם התנאים לקבלן רשום?

רישום קבלנים נעשה על פי סיווגים שונים – סיווג ראשי וסיווג משני. רישום בפנקס הקבלנים נועד ליצור רשימה נבחרת של קבלנים, אשר עומדים בפיקוח ועומדים

קרא עוד »