עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין נזקי גוף

המחשבה על הגשת תביעת רשלנות רפואית, תביעה של סכומי כסף גבוהים על פי רוב, עולה פעמים רבות. למעשה, ההמלצה המועילה היא לא להגיש תביעות מהסוג הזה ללא ייעוץ וליווי צמוד של עורך דין, כי ללא עורך דין כזה, כמו במקרים אחרים בהם צריך עורך דין תאונות דרכים או עורן דין מסוג אחר, סיכויי ההצלחה קטנים בצורה משמעותית. אבל מה בכלל עושה עורך דין רשלנות רפואית, מדוע הוא כל כך חשוב ואיך בוחרים נכון עורך דין רשלנות רפואית?

על הסיוע החיוני של עורך הדין

עורך דין רשלנות רפואית מסייע לאנשים המעוניינים בהגשת תביעות בתחום, לרוב נגד הגורם הרפואי או המוסד הרפואי שמעסיק אותו. עורך הדין צריך לגבש יחד עם הלקוח שלו אסטרטגיה מתאימה, בהנחה שיש כאן "קייס" שאפשר לעבוד איתו. העיקרון המרכזי הוא שתביעות רשלנות רפואית יכולות להתקבל בהתקיים שלושה תנאים:

  1. הייתה התנהלות רשלנית של גורם רפואי במהלך האבחון, הטיפול או אפילו בצדדים ה"טכניים" של התהליך. רשלנות יכולה להתבטא גם בכך שהגורם הרפואי לא התריע על סכנה או לא המליץ על טיפול במצב שדורש התערבות רפואית.
  2. נגרם לתובע נזק כלכלי או בריאותי משמעותי: החמרה של המצב הבריאותי, הוצאות כספיות על טיפולים או על תרופות וכן הלאה.
  3. יש קשר ישיר בין ההתנהלות הרשלנית לבין הנזק שנגרם, ללא משתנים מתערבים. זהו סעיף שקשה בהרבה מאד מקרים להוכיח, כאשר חובת ההוכחה היא על הצד התובע.

המטרה: להגדיל את סיכויי ההצלחה

ההצלחה של תביעות רשלנות רפואית אינה מובנת מאליה. הגורמים הרפואיים, מן הסתם, יעמידו קו הגנה שלא פשוט לנצח, ויעשו זאת בעזרת ייצוג משפטי הולם. חשוב לדעת מהם התנאים שבהם רשלנות רפואית עשויה להיגרם, בהתאם לעולם הרפואה כמכלול אבל גם בתחום הרפואי הספציפי. עורך הדין צריך להכיר את החוק במלואו וגם את תקדימי העבר המשפטיים, שמשחקים כאן תפקיד משמעותי.

יחסי עבודה שלו עם גורמים רפואיים, בעיקר כדי להנפיק חוות דעת מקיפות, יכולים לשפר אף הם את טיב השירות שלקוחותיו מקבלים.

דגשים בבחירה נכונה של עורך דין

הדבר החשוב ביותר בבחירת עורך דין רשלנות רפואית הוא לוודא שהוא אכן בקיא בתחום הזה. רצוי שרשלנות רפואית בפרט ושדיני נזיקין בכלל יהיו ההתמחויות העיקריות של עורך הדין. יש לראות מהו הניסיון שלו בתחום, באילו מקרים הוא מסייע (למשל, רשלנות רפואית בתחום מסוים) ועד כמה הוא זמין ללקוחותיו: לא פעם יש צורך בתהליך ליווי ארוך וצמוד עד שהמקרה מסתיים על הצד הטוב ביותר.

מומלץ להיפגש עם עורך הדין לשיחה בארבע עיניים לפני שמקבלים את הבחירה. בדרך זו אפשר להתרשם מיחסי האנוש של עורך הדין ובעיקר מהמקצועיות שהוא משדר ומהידע שלו.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?