קצבת ניידות כאשר קרתה תאונת עבודה

קצבת ניידות מתאונת עבודה

זה לא פשוט להיות אחרי תאונה שהתרחשה במקום העבודה. גם בשל העובדה כי נותרים במצב של חוסר יכולת לבצע פעולות שלהן רגילים בתחום של הבית הפרטי כל עוד נמצאים בהחלמה, וגם בשל החשש הזה שלא יכולים לבצע את העבודה במקום העבודה עצמו שבינתיים צריך למצוא מחליף לאותו עובד.

כאשר הפציעה היא מאוד קשה עד לכדי מצב של מוגבלות בניידות, צריכים לוודא את האפשרות של קבלת קצבת ניידות, ולעשות זאת בצורה מסודרת כדי לקבל את כל הנדרש ולא פחות מכך.

מהי גמלת ניידות

לאחר שהוכח כי אדם הוא כזה אשר מגיע לו לקבל לפי חוק קצבה של ניידות על ידי ביטוח לאומי כתוצאה מתאונה אשר התרחשה במסגרת של העבודה, מה שנותר להבין הוא מהי בכלל קצבת ניידות ומי בכלל יכול לקבל אותה. לאחר שמתרחשת תאונת עבודה אדם יכול להיות ברמה של פציעה אשר הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי קבעה כי הוא בעל אחוזי נכות בניידות בשל ליקויים בגפיים תחתונות לפי רשימה מוגדרת מראש אשר קיימת במוסד לביטוח לאומי. מוגבל בניידות יכול לקבל קצבה כספית חודשית, פטור מתשלום של אגרת רישוי ואף סיוע ברכישה של רכב מותאם לצרכיו במידה והוועדה קבעה כי הוא זקוק לכסא גלגלים.

מי זכאי לגמלת ניידות

מי אם כן הוא האדם אשר יכול להיות זכאי לקבלת כל הסיוע הכספי הזה אשר יכול להיות דבר אקוטי עבור ניהול של חיים בצורה מכובדת ונוחה לאחר מקרה של תאונת עבודה? כאמור, אותו אדם אשר עבר תאונת עבודה צריך להתכונן לקראת וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי כאשר הוא אמור להגיע עם כל המסמכים הנדרשים אשר מאמתים את מצבו הבריאותי לצד המסמכים שאותם ממלאים עבור ביטוח לאומי והתביעה עצמה.

התנאים לקבלת הזכאות הם מינימום 40% מוגבלות בניידות לאדם שיש לו רישיון , וכן 60% מוגבלות בניידות במינימום עבור אדם שאין לו רישיון נהיגה. הקצבה מיועדת לפיצוי עבור חוסר בניידות עבור אנשים אשר צריכים להגיע אל מקום העבודה שנמצא במרחק של עד 40 ק"מ ממקום המגורים שלהם.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר של עוד זכות.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?