תביעה נגד משרד הביטחון

משרד הביטחון הוא חלק ממנגנון שנועד לשמור על ביטחון מדינת ישראל. מה לעשות שלפעמים חלק משמירה על המדינה כולל פיצוי אלו שנפגעו במהלך המשמרת, אותם אלו שבעודם נותנים שירות למדינה, נפגעו. לא רק במהלך מתן שירות, הרי שגם כל פגיעה באזרח, פגיעה אשר נעשתה על רקע פעילות משרד הביטחון וכל אחד מזרועותיו, דורשת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון.

אין גנאי בקבלת פיצויים מהמדינה וממשרד הביטחון. החיים שלכם יקרים, והרי כל עבודתו של המשרד היא בהגנה על חיים אלו. המדינה היא כלום ושום דבר ללא אזרחיה, לכן אם נפגעתם, חשוב שתקבלו פיצוי.

תביעה עקב פגיעה במהלך שירות

מרבית המקרים בהם אזרחים מגישים תביעה נגד משרד הביטחון הם מאחר והם נפגעו בצורה זו או אחרת במהלך שירותם הצבאי. במידה ואתם זכאים לפיצוי ממשרד הביטחון, כדאי לדעת כיצד לפעול.

יש שתי פגיעות עיקריות המובילות אנשים לתבוע את משרד הביטחון לפיצויים:

  • נכות פיסית – פגיעות גוף שונות עלולות להשאיר בנו יותר מאשר צלקת או זיכרון. הרבה מאוד אנשים נפגעים פגיעות גוף במהלך שירותם הצבאי, ונושאים עימם נכויות שונות אשר לעיתים ילוו אותם לכל אורך חייהם.
  • נכות רגשית – לא רק הגוף נפגע, חיילים רבים עוברים מצבי תעוקה קשים במהלך שירותם הצבאי, ועם סיום השירות, הם מוצאים את עצמם עם צלקות רגשיות אשר משפיעות על יכולתם להתברג באזרחות, להצליח בלימודים, לפתח קריירה, להקים משפחה, ולחיות חיים נורמטיביים.

נפגעתי במהלך השירות הצבאי – מה עלי לעשות?

הצעד הראשון הוא לפנות באופן מיידי לעורך דין המתמחה בהשגת פיצויים ממשרד הביטחון. הגוף הזה, משרד הביטחון, לא ממהר לתת פיצויים לכל פונה, ובכדי לקבל את מה שמגיע לכם תצטרכו לעיתים לעבוד קשה, עם איש מקצוע.

אולי יש לכם חבר עו"ד ונראה לכם הגיוני לפנות אליו לעזרה, אבל זכרו כי לא כל עורך דין יכול לעזור, שכן מדובר בהתמחות ספציפית. עורך דין חוזים למשל לא יוכל לעשות עבודה טובה כמו זה המתמחה בתביעות מן הסוג הנל. זוהי ההכרות העמוקה עם דרכי ההתנהלות של משרד הביטחון, אשר מאפשרת לעורכי דין ספציפיים להצליח להשיג עבורכם את הפיצוי ההולם.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?