תביעות נגד ביטוח לאומי – איך מגישים?

עורך דין לענייני ביטוח לאומי

תאונת עבודה, פיטורין, דמי אבטלה, אבדן כושר ניידות, קבלת קצבאות, דמי נכות ועוד – כולן עילות מוצדקות להגשת תביעה לביטוח לאומי. אבל כיצד מתחילים להתעסק עם תביעה שכזאת? וכיצד מתמודדים עם הטופסולוגיה הכרוכה בהגשת תביעה לביטוח לאומי? במאמר הבא ננסה לשפוך מעט אור על הנושא.

הגשת התביעה  ומילוי טפסים

כאשר אתם רוצים להתחיל בתהליך של הגשת תביעת ביטוח לאומי, חשוב שבראשית תמלאו את טפסי התביעה לביטוח לאומי. ברוב המקרים טופס הגשת התביעות הינו טופס תביעות המתאים ספציפית לנושא התביעה, והוא טופס אותו מגישים באופן עצמאי וזאת במידה ולא בחרתם להגיש את התביעה באמצעות עורך דין ביטוח לאומי המתמחה בתביעות מהסוג הזה.

את הטופס תוכלו להוריד בקלות מהאתר של הביטוח הלאומי או שתוכלו לגשת לביטוח הלאומי בשעות הפתיחה של המקום ולקחת את הטופס הדרוש.

ומה לגבי טענות וטפסים נוספים הקשורים לתביעה שלכם?

רבים מהאנשים שרוצים לצרף לטפסים שהם מילאו מגוון מסמכים נוספים הקשורים לתביעה. לכן במקרים כאלה רצוי לצלם ולצרף לטופס טפסים נלווה שקשורים לתביעה שדרושים להוכחת הטענות שלכם, בין אם מדובר בתביעה בקשורה לדיני עבודה, לנכות, לדמי אבטלה בהם דרושים מגוון תלושי משכורות ועוד.

זמן הגשת התביעה

על מנת שלא יחול לחוק ההתיישנות על התביעה שלכם, חשוב להגיש התביעה שלכם תוך 60 ימים במסגרת הזמן הקצוב שפורטה מטעם המוסד לביטוח לאומי, וזאת כדי שלא יחול על התביעה שלכם חוק ההתיישנות.

במקרים של תביעת תאונת עבודה למשל, חשוב לגשת לרופא תעסוקתי מוקדם ככל שניתן ולקבל חוות דעת דחופה ולאסוף את כל המסמכים ממקום העבודה ולהגיש אותם מיד לביטוח הלאומי, וזאת כדי לקבל את ימי המחלה וגם את דמי הנכות החד פעמיים או הקבועים המגיעים לכם.

האם מגיע לכם סיוע משפטי?

אם אתם זקוקים לסיוע משפטי בהגשת התביעה, חשוב לדעת כי תוכלו לקבל סיוע משפטי ממשרד המשפטים ללא עלות במידה וישנה עילה לתביעה, או שתוכלו לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי במידה ותרצו לפנות לעורך דין המתמחה בתחום.

לסיכום, כדי להתחיל ולהגיש תביעה רצוי לגשת לסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגוריכם, להתייעץ עם פקיד, ולהתחיל בכל הסידורים הדרושים להתחלת התביעה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?