תואר במנהל עסקים עם ערך מוסף

פתרונות משפטיים אונליין

מתלבטים לגבי תואר וחשבתם על תואר ראשון במנהל עסקים? אם כן, וודאי לא מעט פעמים שמעתם את המשפט כי מנהל עסקים הוא תואר כללי מדי ויתכן שאפילו קצת חסר ערך בשוק העבודה. האומנם? החדשות הטובות הן, שעדיין יש מקום ללימודי מנהל עסקים לתואר ראשון בעולם, ומרבית המנהלים המצליחים עדיין ברובם בוגרי מנע"ס. יחד עם זאת, כדי ליצור יתרון משמעותי בלימודים הללו מומלץ ללכת על התמחות יוצאת דופן או על תואר משולב שייתן לכם ערך מוסף גם בבואכם להתחרות על משרות פוטנציאליות בתום הלימודים. מה זה בדיוק תואר משולב ואיך הוא שונה מעוד התמחות במקצוע הלימוד? קראו כאן.

אז מה זה בדיוק תואר משולב?

המושג של תואר ראשון משולב, הוא לא מושג חדש בעולם הלימודים. מדובר לרוב במסלול שבו למעשה לומדים שני תארים במקביל, ובסיום מקבלים למעשה תואר ראשון כפול בשני מקצועות. לרוב, מסלולי הלימוד המשולבים בעיקר נפוצים במקצועות הכלליים יותר דוגמת תקשורת, משפטים וכמובן בתואר הראשון במנהל עסקים. התואר הראשון המשולב, בניגוד להתמחות שמהווה נישת לימוד בתוך מקצוע שלם, הוא מסלול לימוד שבו מקבלים BA  למעשה בשני מקצועות אותם לומדים במקביל במהלך 3 השנים. היתרון הוא בידע המעמיק והמשולב שיש בין המקצועות ויותר אפשרויות לימוד המצפות למסיימים הודות לידע בשני תחומים דיספלנריים.

ובכל זאת… הרוב הולכים על התמחות כנראה שהם יודעים למה, לא?

ובכן, זה נכון שרוב הסטודנטים יעדיפו התמחות, למשל במנהל עסקים גלובלי במסגרת התואר הראשון במנהל עסקים, מאשר ממש ללמוד יחסים בינלאומיים לתואר במקביל ללימודי המנע"ס וזה כמובן די ברור למה. ההתמחות היא נישתית, קטנה יותר בהיקפה ואינה דורשת מאמץ מיוחד חוץ מהלימודים גם כך במקצוע הרחב יותר אליו ההתמחות שייכת. זה מסלול לימוד נוח וטבעי שכולם עוברים ולכן רבים הולכים עליו. לעומת זאת, המסלולים המשולבים מצריכים הרבה יותר משאבים- לרוב התארים הללו יקרים יותר, כי בכל זאת מדובר בתואר כפול ומוקדשים בו הרבה יותר שעות לימוד, הם מצריכים גם עבודה כפולה והשקעה כפולה מבחינת עבודות הגשה, עבודות סיום, מבחנים וכולי ולעיתים כאשר מדובר במקצועות המצריכים התמחות, הסטודנטים ייאלצו גם לעבור התמחות כפולה (כמו למשל במקרה של משפטים וחשבונאות). מצד שני, עצם הלימודים הכפולים מאפשרים לסטודנטים להחשף לעוד מקצוע ולהחליט לאיזה מהשניים הם נמשכים יותר, וגם אפשרויות התעסוקה שלהם מרובות יותר כיוון שהם מוכשרים במגוון נושאים נרחב יותר בזכות התואר הנוסף.

כיצד אני יכול לדעת איזה מהמסלולים מתאים לי יותר?

התשובה כאן היא אישית לגמרי ותלויה ביכולות וברצונות שלכם. אם אתם יכולים ומסוגלים לוותר על עבודה בתקופת הלימודים ולהתמקד רק בהם, ועדיין לממן את הלימודים, הרי שתואר משולב במנהל עסקים ומקצוע נוסף אכן יתאימו לכם כיוון שיש לכם את המשאבים והיכולות לכך. אם אתם נאלצים לעבוד שעות רבות במקביל ללימודים, ואתם יודעים שקשה לכם למקבל משימות רבות זו לצד זו מבחינת ניהול הזמן, הרי שאולי עדיף לוותר על התואר הכפול ולהשאר עם תואר אחד שבו תשקיעו ותהיו טובים במיוחד.

בשורה התחתונה, ישנם עוד שיקולים רבים נוספים לגבי מה עדיף לבחור, אך אלו יכולים להנתן לכם בהתאמה אישית ומלאה רק באמצעות שירותי הייעוץ במוסדות הלימוד השונים, שלרוב ניתנים חינם למתעניינים בלימודים במקום.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?