3 מקרים בהם נהיה חייבים עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

מקרים של רשלנות רפואית לא חסרים, וכיום אנו שומעים יותר ויותר על תביעות מסוג זה שמוגשות על ידי אזרחים מול גופים גדולים כגון רפואיים פרטיים, צוותים רפואיים, בתי חולים וקופות חולים.

בנוסף, תביעות רשלנות רפואית נחשבות תביעות שאינן פשוטות, והן דורשות עורכי דין מנוסים הבקיאים בכל הקשור בחומרים הרפואיים, במוסדות רפואיים, ובהוכחת הנזק החד משמעי שנגרם למטופל על ידי המוסד או הגורם הרפואי שטיפל באותו מטופל שכעת תובע את המוסד.

מילה כנגד מילה

תביעות רשלנות רפואית כמו כל תביעה משפטית היא תביעה של 'מילה כנגד מילה', וכאשר מדובר בתביעה של האזרח הקטן מול מוסד רפואי גדול – חשוב להצטייד בעורך דין טוב שיוכל להוכיח את הנזק הרפואי שנגרם ישירות לאזרח ולמטופל מהמוסד.

אבל מהי בכלל רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית בהגדרתה היא "מתן שירותים רפואיים תוך סטייה ברשימת הזהירות הסבירה שלה, כאשר סטייה זאת דרמה לנזק למטופל שלא היה נגרם אלמלא סטייה זאת." רשלנות רפואית יכולה להיגרם מכל צוות רפואי שכולל רופא מטפל, אחות, צוות מד"א, טכנאי רנטגן, רוקח, וכל מי שעוסק במקצועות הרפואה, הרפואה המשלימה ואפילו הפרא רפואה.

מהם המקרים בהם נהיה חייבים עורך דין לרשלנות רפואית על מנת להגיש תביעה לבית המשפט?

כאשר אנו חשים כי היינו קורבנות של רשלנות רפואית, חשוב לא לוותר, ולגשת לעורך דין המתמחה בתחום, וזאת כדי להגיש תביעה לרשלנות רפואית. כיום קיימים מספר מקרים נפוצים שבהם אין כמעט עוררין על קיומה של רשלנות רפואית:

אבחון שגוי של מחלה או אבחנה מאוחרת – אלה מקרים בהם רופא לא אבחן נכון מחלה שהמטופל סובל ממנה או לא הצליח לאבחן את מחלות למרות שהוא סובל ממנה. בנוסף ישנו מקרה של אבחון מאוחר, בו הרופא, או הצוות הרפואי גילה את המחלה בשלבים מאוחרים מידי מה שגרם להתדרדרות של המחלה, ולטיפול מאוחר מידי.

טיפול מיותר – טיפול מיותר הוא טיפול שהחליט לתת רופא שלא היה בו צורך. טיפול מסוג זה הוא טיפול שגרם להחמרת המצב, ולא נדרש ממנו להטבה עם המטופל. בנוסף, גם מקרים של מינון לא נכון של תרופה עלול להחמיר את המצב של המטופל וגם הוא נחשב רשלנות רפואית אם הוא החמיר את מצבו הגופני והנפשי של המטופל.

ניתוחים רשלניים – אחד המקרים החשובים בהם אנו חייבים עורך דין לרשלנות רפואית. במקרים אלה בוצע ניתוח רשלני כמו השארת כלי ניתוח בגוף המטופל, תפירה לא נכונה של גוף המטופל, הוצאה לא מוצלחת של גידול, ועוד. ניתוח רשלני הוא אחת הסיבות השכיחות לתביעות רשלנות רפואית.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?