רישום סימן מסחר באינטרנט – כיצד מתבצע התהליך?

המציאות העסקית במאה ה-21 מתאפיינת ברמת תחרותיות גבוהה מאוד. כל עסק חפץ חיים והצלחה מחויב במציאת מאפיינים ייחודיים ובעיקר נדרש לבדל את עצמו מהמתחרים על-מנת להגיע לקהל לקוחות רחב ומיצוי הפוטנציאל.

סימן מסחר הוא אחת הדרכים החשובות לעשות זאת. רישום סימן מסחר באינטרנט הוא דרך נוחה ויעילה להשלים את התהליך הבירוקרטי שמבטיח הגנה על המיתוג יקר הערך.

מהם סימני מסחר?

סימן מסחר יכול להיות מילה, שם, סלוגן, צלילים, אלמנטים ויזואליים, דמות או כל שילוב של הנ"ל ואשר מזוהים עם עסק ספציפי. שם של מותג הוא כמובן סימן מסחר קלאסי ועוד דוגמה שמקלה על ההבנה של מהם סימני מסחר היא צמד הקשתות המוזהבות שמרכיבות את האות m ומזוהות עם מקדונלד'ס.

למה חשוב לרשום סימן מסחר?

השם של העסק, הסלוגן שהמציא או הלוגו שלו מאפשרים לו להעביר באופן אפקטיבי מסרים שונים לקהל הלקוחות וליהנות מיתרון על פני המתחרים. בלי רישום של אותו סימן מסחר, יכולים לבוא עסקים אחרים ולעשות שימוש באותו שם או לוגו ולמשוך אליהם את הלקוחות (תוך כדי הטעייתם, כמובן).

רק רישום סימן מסחר באינטרנט או ישירות מול משרד המשפטים מונע מהמתחרים לעשות זאת. סימני המסחר מאפשרים את מיצוי המוניטין ובכל מצב שבו עסק אחר מנסה להשתמש במוטיבים ששייכים לכם תוכלו לתבוע אותם.

מה כולל תהליך רישום סימן מסחר באינטרנט?

רישום סימן מסחר באינטרנט כולל סריקה מקצועית ויסודית של מאגר הסימנים הקיים כדי לוודא שאותו סמן שאתם מבקשים לרשום לא קיים כבר – אם הוא כבר קיים, מן הסתם אי אפשר לרשום אותו עבור העסק שלכם כך שהסריקה הכרחית כדי לחסוך זמן וטרחה.

בנוסף כולל הרישום התנהלות מול רשם סימני המסחר שבמשרד המשפטים. הרישום כולל בחירה מדויקת של הסיווג תחתיו יירשם סימן המסחר (או כמה סיווגים במידת הצורך), וכן את הגשת כל המסמכים הרלוונטיים באופן מלא ומדויק כך שהרישום יושלם במהירות. התהליך עשוי להימשך כשנה, ואופציה נוספת היא הליך רישום מהיר שבהיעדר התנגדויות ניתן להשלימו תוך 3 או 4 חודשים.

חשוב להדגיש שלסימני מסחר אין תוקף, כלומר הם נשארים שלכם ללא מגבלת זמן – אם כי יש לחדש את תשלום האגרה בגינם אחת ל-10 שנים.

כל מה שצריך לדעת אודות החיפוש אחר עורך דין נזיקין מומלץ

אף אחד מאיתנו לא מתכנן לקום בבוקר ולהיות שותף לתאונה כלשהי, אך לצערנו הרב תאונות הן בפירוש חלק מהחיים שלנו. זה לא משנה אם מדובר על תאונה שהייתה מעורבת בה מכונית, היה מעורב בה אופנוע או שמדובר על כל תאונה אחרת. מה שבטוח זה שאם נפגעתם מגיע לכם פיצוי, אפילו אם מדובר על תאונה שכוללת נשיכה של כלב. לכן, אם אתם נמצאים בסיטואציה הזאת, ברור מדוע אתם מחפשים עורך דין נזיקין מומלץ. עורך דין לענייני נזיקין שהוא מומלץ ומקצועי זה לא עניין פשוט כל כך לאתר ולכן בהחלט יש טעם לבדוק את הדברים לעומק ולראות אל מי אתם פונים.

איך תדעו שאתם פונים אל עורך דין נזיקין מומלץ?

יש לכם דילמה בין כמה עורכי דין לענייני נזיקין שהם מומלצים ונראים מקצועיים? לא יודעים אל מי מהם להתקשר? אם כך, אנחנו מציעים לכם לברר:

 • מי ממליץ על עוה"ד?
 • ממתי הוא עוסק בתחום?
 • האם מדובר על איש מקצוע רציני?
 • האם הוא עשה עליכם רושם טוב בפגישה איתו?

כמו כן, בימינו, בין אם אתם מחפשים עורך דין נזיקין מומלץ ובין אם אתם זקוקים לכל עורך דין אחר, יש טעם לבדוק גם עד כמה הוא באמת זמין עבורכם. רק כך תדעו שאתם במקום הנכון ושבאמת כאשר יהיה לכם צורך לשאול אותו משהו או לקבל עצה – יהיה לכם עם מי לדבר.

עלות השירות

קשה לדבר על התייעצות עם עורך דין לענייני נזיקין שהוא מומלץ ולא לדבר על שאלת העלויות, שכן כולנו יודעים שלא מעט עורכי דין מרשים לעצמם לגבות מחירים מופקעים. לכן, אם גם אתם מחפשים עורך דין נזיקין מומלץ שלא יגבה מכם סכום גבוה מידי, בהחלט אפשר להבין ללבכם. לשם כך יש צורך להשוות בין כמה עורכי דין שונים ולראות איפה מחכה לכם ההצעה הכי משתלמת שיש. בסופו של דבר, כאשר תקבלו את הפיצויים שמגיעים לכם, אתם תדעו שעשיתם בחירה נכונה כשהחלטתם לפנות לעו"ד רציני וכמה שיותר מומלץ.

מה צריך לדעת כאשר מחפשים שירותי ליווי משפטי לעסק?

אתם מנהלים עסק שעם הזמן רק הולך ונהיה גדול יותר? ברור לכם שאתם צריכים להתחיל לחתום על חוזים עם לא מעט גורמים? או שאולי העסק שלכם כבר מתנהל בצורה כזאת ויש לכם לא מעט בעיות ותביעות שמוגשות נגדכם? אם כך, טבעי שתרצו לקבל ליווי משפטי, והאמת היא, עדיף שהליווי הזה יהיה גם כמה שיותר רציני ומקצועי. עם ליווי מקצועי בתחום המשפטי אתם יכולים בפירוש להסיר אחריות מעליכם ופשוט לדעת שעוה"ד שמלווה אתכם דואג לכל הפרטים שצריך ובעיקר לאינטרסים שלכם, אז למה לחשוב פעמיים? לא כדאי לדחות את בחירת עוה"ד שילווה אתכם בכל התהליך שאתם נמצאים בו עכשיו שכן עוה"ד הוא איש מפתח בכל העניין.

כך תבחרו ממי תרצו לקבל שירותי ליווי משפטי

יש לכם התלבטות לאיזה עו"ד לפנות? שמעתם על הרבה עורכי דין שיוכלו להעניק לכם את הליווי המשפטי שלו אתם זקוקים בתחום העסקים ויש לכם דילמה? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. רוב האנשים מתלבטים באיזה עו"ד לבחור לשירות כזה ולכן אנחנו מציעים לכם לפנות רק אל אדם:

 • כמה שיותר מנוסה
 • כמה שיותר מומלץ
 • זמין
 • אדיב

ובנוסף, כדאי לבדוק שהוא באמת מעורר אצלכם הרגשה חיובית וטובה. ליווי משפטי שניתן על ידי אדם שאתם סומכים עליו ושיש לכם כימיה טובה איתו יכול לשנות מבחינתכם את כל התמונה ולכן אין סיבה להתפשר על כך.

כמה שירות כזה עולה?

רוצים לקבל ליווי בתחום המשפטי אך חוששים שזה עלול להיות יקר מידי? שמעתם על אנשים ששילמו הון עתק על ליווי משפטי ומתחרטים על כך? אם כן, כדאי שתדעו שלא תמיד זה המצב. אומנם זה נכון שככל שתפנו לעו"ד יותר מוכר וידוע כך טבעי שתשלמו לו יותר, אך מצד שני, כדאי שתדעו שאפשר גם אחרת. יש עורכי דין שיציעו לכם שירות מקיף ורציני מבלי לגבות על כך סכומים מופקעים, אז למה להתנדב לשלם יותר מידי? שווה לדבר עם כמה מומחים, לקבל הצעות מחיר ולבחור את עוה"ד שאצלנו התעריפים עבור שירות כזה סבירים בעינכם.

שירות תרגום משפטי מקצועי ומדויק

ישנם מקרים בהם נמצא את עצמנו עומדים מול סיטואציה משפטית בה נזדקק למסמכים שונים על מנת לצלוח את הסיטואציה. נשמע דרמטי? ובכן, ייתכן שמדובר בסיטואציה פשוטה הרבה יותר שבמרכזה עומד סטודנט למשפטים הקורס תחת עומד הלימודים. בכל אחד ממקרים אלה, שירות תרגום משפטי מקצועי יוכל להציל את המצב. מכיוון שמדובר במסמכים רגישים במיוחד יש לוודא שאנו פונים לחברה המתמחה בסוג זה של תרגום, שכן לכל מילה ישנה משמעות מסוימת. אחת ההמלצות הטובות ביותר היא לשאוף למתרגם שהוא גם איש מקצוע בעל רקע במשפטים.  

שירות תרגום משפטי מקצועי לסוגים רבים של מסמכים

ראשית כל, חשוב להכיר את סוגי התרגום המשפטי ולמי ניתן לפנות כאשר אנו זקוקים לשירות תרגום משפטי מקצועי זה. עורכי דין, משפטנים ועורכי דין נוטריונים ישמחו לעמוד לשירותכם בהתאם לסוג המסמך. לדוגמא, כאשר מדובר בפסקי דין, תרגום מאמרים אקדמאיים מתחום המשפטים לצרכי לימודים או צרכים לא רשמיים אחרים, ניתן להיעזר במתרגמים משפטים מקצועיים שאינם נוטריונים.

במקרה בו מדובר על מסמכים רשמיים, שירות תרגום משפטי מקצועי יהיה חייב להינתן על ידי מתרגם שהוא במקצועו עורך דין נוטריון. תוכלו לפנות לעזרתם של המתרגמים עבור מגוון רחב של מסמכים:

 • חוזים
 • הסכמים
 • פסקי דין
 • זכויות יוצרים
 • כתבי תביעה
 • גזרי דין
 • כתבי הגנה
 • צוואות וירושות
 • מיסים
 • אפוטרופסות
 • ועוד

תרגום משפטי מא' ועד ת'

חשוב להבין את החשיבות של שירות תרגום משפטי מקצועי; בשונה מתכנים שיווקיים לדוגמא, במסמכים משפטיים לכל מילה יש משמעות ותרגום לקוי – גם של מילה אחת בלבד, עלול לגרום נזק עסקי ואישי. איש אינו מעוניין להסתבך עם מערכת המשפט, ולכן מומלץ לפנות לשירות תרגום משפטי מקצועי שיעניק לכם ביטחון מרבי ותרגום מצוין – מא' ועד ת'.

איך למצוא עורך דין אינטרנט מנוסה?

בעידן האינטרנטי המתקדם בו אנו חיים, שירות של עורך דין אינטרנט מנוסה ומקצועי הינו שירות שרבים זקוקים לו, ומיום ליום יותר ויותר. בשנים האחרונות גובר הצורך בשירות של עורכי דין אשר מכירים לא רק את החוקים והתקדימים בתחום, אלא מכירים היטב את עולם האינטרנט כך שהם יכולים להעניק ייעוץ משפטי בתחום או לנהל תביעות ותיקים מתוך ידע והבנה של הנושא.

אם אתם זקוקים לשירות של עורך דין מנוסה בתחום האינטרנט, ואתם רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים נכון ובוחרים עורך דין אינטרנט אשר באמת יוכל לבצע את העבודה המשפטית לה אתם זקוקים על הצד הטוב ביותר, קראו את המאמר הבא עד תומו ותמצאו את התשובה.

ניסיון קודם

הדרך הטובה ביותר למצוא עורך דין אינטרנט מנוסה ומקצועי, היא פשוט לבדוק את הניסיון הקודם שלו. חיפוש באינטרנט יניב לכם תוצאות על עורכי הדין השונים העוסקים באינטרנט, ותיקים ציבוריים ומוכרים בהם הם עסקו. אם מדובר בתיק חשוב וגדול, ואתם רוצים להיות בטוחים כי אתם הולכים על הטוב ביותר, חפשו את עורכי הדין אשר ניהלו תיקים מוכרים, גדולים ומדוברים מאוד וכמובן, ניצחו במשפט וניהלו את ההליך כולו בהצלחה רבה.

ככל שלעורך הדין יהיה יותר ניסיון בתחום, כך הוא בוודאי מכיר טוב יותר את התחום ויוכל להעניק לכם את הייעוץ המקצועי והטוב ביותר באותו התחום.

המלצות מאנשים שאתם מכירים

אם אתם מכירים בעלי חברות בתחום האינטרנט, סטארטאפיסטים ואנשי מקצוע דומים, המלצות מהם יוכלו לסייע לכם מאוד. אנשים כאלו מכירים היטב את עורכי הדין הפעילים בתחום, ובוודאי כבר השתמשו בשירותיהם של עורכי הדין הללו לא מעט פעמים, כך שהם יכולים להעניק לכם המלצות וחוות דעת ולאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם בוחרים בעורך הדין המתאים ביותר עבורכם.

שימו לב כמובן לקבל המלצות רק מאנשים שאתם מכירים באופן אישי ואתם סומכים עליהם, לא כאלו שיש להם קשר אישי או אינטרס כזה או אחר שתבחרו בעורך הדין עליו הם ממליצים. המלצות כאלו הן לא תמיד מדויקות ולא תמיד נכונות.

מה כולל הסכם גירושין?

סביר להניח שגם אתם, כמו הרבה אנשים אחרים שעמדו ביחד מתחת לחופה, ציפיתם שהאיחוד ביניכם יישאר לשנים. עם זאת, לא אצל כולנו זה המצב כי בסופו של דבר רבים מאיתנו כן מוצאים את עצמם מתגרשים, כך שאתם לא לבד אם זה מה שהחלטתם. מה שכן, קחו בחשבון את העובדה שיש כמה דרכים לעשות זאת ובהחלט עדיף לבחור בדרך המכובדת והכי מהירה שיש. ברוב המקרים יהיה על שני הצדדים לחתום על הסכם של גירושין שיכלול את כל הפרטים החשובים, מה שמסביר מדוע עליכם לבחור עוד היום עו״ד מקצועי שיוכל להכין עבורכם הסכם גירושין שיהיה הולם מבחינת שניכם.

האם יש כזה דבר הסכם גירושין הוגן?

התשובה היא בהחלט כן, כי בפועל מדובר על הסכם בין שני אנשים שעד לא מזמן חיו ביחד כמשפחה. לכן, אם המטרה שלכם היא פשוט להיפרד אך לא לפגוע זה בזו, דעו שזה אפשרי ויש דרך לעשות זאת. בדרך ככל הסכמים שונים של גירושין כוללים סעיפים מגוונים כמו:

 • חלוקת הרכוש
 • חלוקת החובות – אם יש כאלה
 • משמורת ילדים
 • מזונות ילדים
 • מזונות אישה ועוד

מה שבטוח זה שאם יהיו לכם עורכי דין מקצועיים ומובילים, הרי שהפרידה תוכל להיות הרבה יותר מהירה ופשוטה ממה שאתם חושבים. לכן בכל מה שקשור לנושא כמו הסכם גירושין עדיף יהיה לפנות אל אדם שאתם סומכים עליו ושתוכלו לקבל ממנו שירות מוביל.

בחירת עוה״ד שלכם

זה לא משנה אם אתם נשואים כדת משה וישראל או שיש ביניהם הסכם אחר של זוגיות. מה שבטוח זה שכאשר אתם מתחילים לדבר על הסכם של גירושין, כדאי יהיה גם לבדוק שבחרתם עורך דין מתאים. לא כל האנשים מבינים זאת, אך בפועל לעוה״ד יש תפקיד חשוב בשאלה האם תצליחו להתגרש בצורה מהירה ומבלי לפגוע זה בזו או לא. לכן עדיף שתבחרו עו״ד שמגיע לא רק עם שנים רבות של ניסיון אלא גם עם הרבה המלצות מאנשים אחרים. הסכם גירושין טוב שכולל כמה שיותר פרטים לא ישאיר מקום למריבות ביניכם וכך כל אחד יוכל לצאת לדרך חדשה בחייו מהר יותר.

מדוע לא כדאי שתוותרו על ייעוץ מאיש מקצוע כמו עורך דין פלילי?

עבירות פליליות הן חלק מהחיים שלנו ומדהים לראות שרוב האנשים לא תכננו בכלל לעבור עבירה כזאת. אפילו אותם אנשים שסוחרים בסמים לא תמיד בחרו בכך כי לא אחת קורה שהחיים פשוט הובילו אותנו לשם. כמו כן, הרבה מאותם אנשים שעברו עבירות פליליות שונות פשוט קיבלו החלטה לא כל כך נכונה ברגע מסוים, מה שמסביר מדוע כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו מעורב בפרשייה כזאת. זה נשמע לכם מוכר ואתם זקוקים לעזרה? אתם מואשמים היום במשהו ואתם רוצים שיהיה מי שיוכל לסייע? אם כך, עורך דין לענייני פלילים הוא האדם שאליו כדאי שתפנו, ועדיף שתעשו את זה כמה שיותר מהר.

איך לבחור עורך דין פלילי?

אתם מתלבטים לאיזה עורך דין לענייני פלילים לפנות? מחפשים עורך דין פלילי שיהיה כמה שיותר מומחה ושבאמת תרגישו שאתם יכולים לסמוך עליו? אם כך, כאשר אתם מחפשים לכם עורך דין פלילי אנחנו ממליצים שתבררו:

 • האם מדובר על עו"ד למשפט פלילי שמגיע עם ניסיון רב?
 • האם עוה"ד זמין עבורכם תמיד?
 • האם עוה"ד יוכל לתת לכם מענה לכל שאלה גם בין הפגישות?
 • איך אתם מתרשמים מעוה"ד כשאתם נפגשים איתו? והאם הוא נראה לכם איש אמין?

עוה"ד שילווה את המקרה שלכם יוכל להשפיע בצורה מהותית ביותר על השאלה איך יסתיים התהליך. לכן יש חשיבות אדירה לבחירת איש מקצוע משכמו ומעלה ולא כדאי שתזלזלו בעניין הזה.

כמה עולים שירותיו של עוה"ד?

מעטים הם האנשים שיוכלו לפנות אל עורך דין פלילי מבלי לברר תחילה כמה הוא ידרוש על השירות שאנחנו מזמינים ממנו. לכן ברור מדוע גם אתם רוצים להבין לאיזו הוצאה אתם נכנסים, כי מה פתאום שתשלמו מחיר מופקע? והאם, כאשר אתם בוחרים את עוה"ד היקרן ביותר, זה אומר שהוא גם באמת מקצועי יותר מעורכי דין אחרים? כדאי לבדוק ולברר אצל כמה עורכי דין שונים כמה נהוג לגבות עבור השירות שלו אתם זקוקים ובהתאם לכך לקחת החלטה.  

מזכירה משפטית – עבודה מרתקת בסביבה דינאמית

בעשורים האחרונות נפתחים בישראל מאות ואלפים של משרדי עורכי דין, חלקם משרדים קטנים יחסית ואילו אחרים הם פירמות גדולות שכבר הפכו לוותיקות ומוכרות. כל אחד ממשרדים אלו נדרש גם לשירותי מזכירות המטפלים בפניות של לקוחות, במסמכים רבים ומגוונים, בתכתובות עם גורמים שונים, בקביעת פגישות וכדומה.

 

פעולות אלו צריכות להיעשות על ידי מזכירה משפטית שהינה בעלת רקע הולם בעולם המשפט ומכירה כמובן את כל הכלים הדרושים לניהול משרד ולביצוע עבודה שוטפת על הצד החלק והיעיל ביותר. בדיוק למען מטרה זו מקיימת מכללת אינטלקט אקדמון קורס מזכירות משפטית המיועד לכל מי שרוצה להשתלב בסביבת עבודה מעניינת ומאתגרת, עם תנאי תעסוקה טובים ואפשרויות קידום והעסקה גם לטווח הארוך.

 

כמה מילים על הקורס

 

לפני שנספר עם היתרונות של קורס מזכירות משפטית רצינו לדבר על הקורס עצמו שנפרש על פני 40 שעות אקדמיות. כאמור לעיל, על מנת שתוכל לבצע את מלאכתה כראוי על מזכירה להיות בקיאה בקשת רחבה של תחומים, אותם אנו מלמדים בקורס בעזרת מרצים בעלי ניסיון רב בנושא זה ובהוראה בכלל. בין היתר, הקורס כולל שיעורים בתחום תורת המשפט, מבנה מערכת המשפט בישראל והמחלקות בבית המשפט, מאפיינים ייחודיים של שיטת המשפט הישראלית, פתיחת הליכים בבתי המשפט בערכאות השונות, פתיחת הליכים בבית משפטי לענייני משפחה, המשפט הפלילי ודיני עונשין, נזיקין ופיצויים, עסקאות מקרקעין, צווים זמניים ועיקול זמני. בנוסף לכך, הקורס מתייחס לכלים הפרקטיים שמאפשרים למזכירה לבצע את עבודתה נאמנה, לרבות שיעורים על תפקידן של מזכירות במשרדי עורכי דין, יישומי המחשב וכדומה.

 

היתרונות של קורס מזכירות משפטית

 

בראש ובראשונה, בשנים האחרונות הופך גם עולם המזכירות למאתגר וספציפי יותר, כאשר מוסדות ומשרדים ממגזרים שונים במשק מחפשים מזכירות בעלות ידע ספציפי. לכן, במקרים רבים מהווה כיום תעודת הכשרה בתחום תנאי מקדים להשתלבות בתעסוקה, וזוהי בדיוק התעודה שמקבלים עם סיום קורס מזכירות משפטית. יחד עם זאת, יש כמובן לעמוד המטלות ומבחני המעבר ולהפגין נוכחות בלפחות 85% מסך השיעורים בקורס. עוד יש לציין כי לקורס יכולים להתקבל רק אנשים ללא עבר פלילי ובעלי תעודת בגרות מלאה עם 12 שנות לימוד.

 

ובאשר ליתרונות נוספים של הקורס, מלבד היותו מקצוע מבוקש בקרב אלפי משרדי עריכת דין בישראל, מדובר גם בעבודה במקום קבוע כמו מזכירות של בית משפט ולשכה משפטית. כמעט בכל המקרים מדובר במקומות תעסוקה בעלי גב איתן ומוניטין אשר מכוונים לטווח הארך ולכן גם מחפשים עובדים ועובדות שישתלבו בהם וימשיכו לאורך שנים. המשמעות היא שעם סיומו של קורס קצר יחסית כבר אפשר למצוא תעסוקה בעלת אופק, ומעבר לכך המזכירות נוטות להפוך לבורג חיוני בניהולו השוטף של המשרד ולמעשה אי אפשר בלעדיהן. כתוצאה מכך הן נהנות לא רק מתעסוקה ארוכת טווח אלא גם משיפור בתנאים עם הזמן, אך הדבר תלוי כמובן במסירותן ובכישוריהן.

 

למידע נוסף אודות הקורס ולביצוע הרשמה הינך מוזמנת לפנות אל מכללת אינטלקט אקדמון ב- *9233.

 

 

 

מה חשוב לדעת על לשון הרע בפייסבוק?

פייסבוק – שאמנם נדמה לנו כי הייתה כאן תמיד אבל בפועל הוקמה ב-2004 בלבד ורק ב-2006 נפתחה לציבור הרחב – שינתה במידה רבה את החיים של רבים מאיתנו. היא הוקמה כרשת חברתית, אבל מתנהלת בה גם פעילות עסקית שוקקת ובלא מעט מקרים היא משמשת כזירה להבעת דעות באינספור תחומים.

למרבה הצער, כמו בכל מקום בו ישנם בני אדם, פייסבוק היא גם זירה להפצת שנאה, גזענות, שקרים, השמצות וגם לשון הרע. בכל מקרה שבו אתם חשים כי נפגעתם עקב לשון הרע בפייסבוק מומלץ לפנות מידית לעורך דין שמתמחה בתחום זה, והמלצה חשובה נוספת היא לא לפרסם בעצמכם טקסטים שעלולים להיחשב כלשון הרע.

מה קובע חוק איסור לשון הרע?

האיסור על לשון הרע בפייסבוק הוא בהתאם לחוק איסור לשון הרע (שכמובן נחקק עוד הרבה לפני שמארק צוקרברג נולד, אבל הוא תקף גם למרחב הדיגיטלי ובפרט לרשת החברתית הפופולרית). על-פי חוק חשוב זה, ישנם שני רכיבים שביחד הופכים פרסום ללשון הרע: האחד הוא שהפרסום בפייסבוק הינו השמצה שנועדה להשפיל אדם (או עסק, ארגון וכו') ולפגוע בו. השני הוא שהדברים פורסמו באופן שלא רק מושא הפגיעה יכול היה לצפות בהם. בהתאם כל פוסט או אפילו תגובה לפוסט שכוללים השמצות עלולים להיות בגדר לשון הרע ולהוביל לענישה חמורה.

מהו העונש המקסימלי על לשון הרע בפייסבוק?

אדם שחש עצמו נפגע עקב פוסט או תגובה בפייסבוק, וכך גם בית עסק, ארגון ללא כוונת רווח או כל מוסד אחר, רשאים להגיש תביעת דיבה כנגד מפרסם הדברים. חוק איסור לשון הרע מאפשר תביעת פיצוי כספי בסכום של עד 140,000 ₪ ועוד כדאי לדעת כי בחלק מהמקרים מושא הפגיעה כלל לא חייב להוכיח כי נגרם לו נזק כדי לקבל פיצוי של עשרות אלפי שקלים. בהתאם מומלץ בחום להימנע מפרסומים לא אחראיים.

מה חשוב לעשות אם נפגעים עקב פרסום בפייסבוק?

אם נפגעתם כתוצאה מפרסום שאתם מעריכים כי הוא לשון הרע בפייסבוק חשוב מאוד לבצע צילום מסך ולשמור אותו. חשוב לשמור גם את כל התגובות לאותו פרסום. לכם מומלץ להימנע מפרסום או מיצירת קשר מול הגורם המשמיץ. השלב הבא הוא פנייה לעורך דין בעל ניסיון בתחום ספציפי זה.

איך עורך דין פלילי בצפון עוזר ללקוחותיו?

עורך דין פלילי בצפון הוא איש מקצוע שבהכרח נזקק לידע רחב היקף ועבודתו נשענת גם על ניסיון מגוון. עורכי דין פליליים מסייעים ללקוחותיהם בדרכים רבות, ובפרט בדרכים הבאות:

שימוע לפני הגשת כתב אישום

ישנם מקרים שבהם בטרם מוגש כתב אישום נגד אדם, הוא מקבל את האפשרות להגיע לשימוע. במסגרת השימוע יכול האדם לשכנע את הפרקליטות לוותר על הגשת כתב האישום – ובאופן טבעי כדי למקסם את סיכויי מחיקת כתב האישום כדאי להגיע לשימוע עם עורך דין פלילי בצפון בעל ניסיון והיכרות עם עבודת הפרקליטות. למעשה בלא מעט מקרים איש מקצוע שכזה יכול גם לשכנע את התביעה לזמן אדם לשימוע גם אם קודם לכן לא התכוונה לעשות זאת.

מחיקת רישום פלילי

עורכי דין פליליים בצפון מסייעים גם למי שכבר הורשעו וביצעו את העונש שהוטל עליהם. מחיקת הרישום הפלילי מאפשר לאדם לפתוח דף חדש באמת. סיכויי הקבלה של בקשה למחיקתו של רישום פלילי מושפעים בין השאר מחומרת העבירה, מספר העבירות שבוצעו ע"י האדם ופרק הזמן שחלף מאז מועד הביצוע של העבירה.

ייצוג אסירים

גם למי שהורשע ומרצה את עונשו בבית סוהר כזה או אחר יכול עורך דין פלילי בצפון לעזור. בין השאר כדאי לאסירים לפנות למשפטן מנוסה כדי להבטיח את זכויות היסוד שלהם (כבוד, פרטיות), זכויות נוספות כגון תזונה בריאה או בתחום ההיגיינה וכן זכויות משפטיות חשובות (חופשה, שחרור מוקדם ועוד).

ייצוג נפגעי עבירה

מקרים נוספים שבהם נדרשים שירותיו של עו"ד פלילי בצפון הם כשאדם מסוים נפגע כתוצאה מעבירה וברצונו לתבוע את מי שפגע בו. בהקשר זה חשוב לציין כי במסגרת ההליך הפלילי התובעת היא המדינה, אולם במקרים רבים כדאי לאדם להסתייע בעו"ד משלו.

באילו עוד מקרים מטפל עורך דין פלילי בצפון?

המשפט הפלילי כולל קטגוריות רבות, שבכולן מטפלים עורכי דין שזהו תחום התמחותם. בין השאר מדובר על עבירות סמים, עבירות מין, עבירות מחשב, עבירות צווארון לבן, פשיעה חקלאית, עבירות המתה, אלימות במשפחה, משפטים המתנהלים במסגרת הצבא, עבירות שמעורבים בהם בני נוער ועוד.

עורך דין מכון רפואי – מה חשוב לבצע לפני שפונים אליו?

מחפשים עורך דין מכון רפואי? עורך דין אשר יוכל לסייע לכם בתיקים רפואיים וללוות אתכם בהליכים משפטיים שונים הנוגעים בתחום? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

לפני שאתם פונים אל עורך דין מכון רפואי חשוב מאוד שתבצעו כמה דברים אשר יאפשרו לכם להגיע מוכנים יותר אל עורך הדין, ולמצות את זמן הפגישה שלכם איתו בצורה הטובה ביותר. קחו בחשבון כי עלות של פגישה עם עורך דין היא לא זולה, ואם אתם רוצים להימנע מבזבוז זמן בפגישה עם עורך הדין ולהגיע למצב בו אתם צריכים לחזור לפגישת התייעצות נוספת, שתעלה לכם יותר, רק כי לא הבאתם את כל המסמכים הנדרשים או לא הגעתם עם כל החומרים הנדרשים.

אז מה חשוב להכין לפני שפונים אל עורך דין מכון רפואי בכדי לקבל את הייעוץ הטוב ביותר ולהשלים אותו בהצלחה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

כל המסמכים הרפואיים שברשותכם

לפני שאתם פונים אל עורך דין מכון רפואי חשוב שתכינו את כל המסמכים אשר קשורים לנושא, גם אם יש מסמכים שנראים לכם פחות רלונטיים או קשורים. ארגנו בתיק מסודר כל מסמך שיכול להיות רלוונטי. פעמים רבות אלו יכולים להיות מסמכים שנראים לכם לא ממש קשורים או רלוונטיים אך עורך הדין יוכל למצוא בהם ערך רב, ולכן חשוב מאוד להכין את כל המסמכים והניירת הדרושה בכדי למצות את זמן הפגישה בצורה הטובה ביותר ולקבל את הייעוץ הנכון והטוב ביותר עבור המקרה שלכם.

עדויות או הוכחות רלוונטיות

במידה ואתם פונים אל עורך דין מכון רפואי לתביעות של רשלנות רפואית, חשוב שתגיעו עם עדויות או הוכחות רלוונטיות למקרה שלכם. חשוב מאוד להבין כי עבודתו של עורך דין מכון רפואי הינה מורכבת מאוד, ומלבד הידע במשפטים חייב להיות לו ידע בתחום הרפואה בכדי לבצע את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר, ולכן חשוב להגיע לפגישת ההיכרות עם כל מידע אפשרי שיש לכם, כך שהוא יוכל להבין את המצב היטב ולקבל החלטות נכונות וחכמות יותר.

עורך דין תאונות דרכים מומלץ

באופן טבעי אם אתם מחפשים עורך דין תאונות דרכים מומלץ שיוכל לסייע לכם, אתם תצטרכו לבדוק היטב את אנשי המקצוע שפועלים באזור שלכם, ועל סמך המידע שיהיה לכם להבין מיהו האדם הנכון בשבילכם. כלומר תנסו להחליט באיזה עורך דין לבחור בסופו של דבר.

בכדי שאתם תוכלו להיות בטוחים שאתם אכן בוחרים בעורך הדין המתאים ביותר, כל שאתם צריכים לעשות זה לוודא שאתם יוצרים קשר עם כל אלו שעובדים בסביבה שלכם, שומעים מה יש להם להציע, האם הם נשמעים מקצועיים וכמובן שגם מה תג המחיר שלהם.

עורך דין שיודע לעשות את העבודה שלו

כאשר אתם באים לחפש עורך דין תאונות דרכים מומלץ, אתם צריכים לשאול את עצמכם האם מדובר באדם שיודע לעשות את העבודה שלו. כלומר האם מדובר בעורך דין שיוכל להוציא אתכם מהמצב שבו אתם נמצאים ולדאוג לכך שאתם תוכלו להיות במצב הרבה יותר טוב בסופו של דבר.

איך שלא תהפכו זאת, הבחירה שלכם באיש מקצוע כמו עורך דין תאונות דרכים מומלץ זה דבר שיהיה קריטי ביותר בהתמודדות המשפטית שלכם, כך שאם אתם רוצים להפוך את כל המצב שלכם להרבה יותר טוב, תעניקו את החשיבות הדרושה לאדם שבו אתם בוחרים.

אפשר להתייעץ עם מכרים לגבי עורך דין תאונות דרכים מומלץ

במידה ואתם לא רוצים לסמוך על הדעה האישית שלכם בלבד, אתם יכולים פשוט להתייעץ עם מכרים שלכם ולשאול אותם האם הם יכולים להמליץ לכם על עורך דין כזה או אחר. כך אתם תוכלו לבחור עורך דין בקלות רבה יותר, וזה כמובן יהפוך את כל ההתעסקות שלכם בנושא לפחות משמעותית.

תשקלו בכובד ראש את הבחירה שלכם בעורך הדין. אתם בוודאי רוצים למצות את הזכויות שלכם על הצד הטוב ביותר ולדעת שלצדכם ניצבים האנשים הנכונים, ולפיכך אתם רק צריכים לשים לב שאתם לא עושים משהו שלא תהיו מרוצים ממנו בסופו של דבר. תתחילו לחפש כבר בזמן הקרוב ולבדוק מיהם אנשי המקצוע שיכולים להציע לכם את שירותיהם באזור.

איך לבחור נכון עורך דין גירושין?

גירושין הם אף פעם לא חוויה נעימה. בדרך כלל עוד לפני ההחלטה הסופית על הפרידה ישנה התרחקות בין שני בני אדם שפעם חשבו, או לפחות קיוו, שיבלו ביחד את כל חייהם, בלא מעט מקרים ישנם קונפליקטים סביב סוגיות שונות ואפילו סכסוכים מכוערים ומעל לכל מרחפת אי ודאות משמעותית. אחת הדרכים לצמצם את הקושי ואפילו להפוך את המשבר לקרש קפיצה לחיים טובים יותר היא לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לגירושין.

ניסיון

באופן טבעי כדאי לשכור את שירותיו עורך דין גירושין מנוסה. במקרים רבים הניסיון משמעותי אפילו יותר מהיכולות המקצועיות, ובפרט כשמדובר על סוגיות רגישות כמו פרידה, החלטות לגבי גידול הילדים וסוגיות כלכליות שרלוונטיות במסגרת הליכי גירושין.

אישיות רגישה

מפתח נוסף לבחירת עורך הדין הנכון להליך גירושין הוא האישיות של איש המקצוע. בלא מעט מקרים מעורבים בהליך רגשות סוערים, סודות אינטימיים, יצרים ועל כן נדרשת חשיפה אישית לא פשוטה. עורך דין קשוב, רגיש, אמפתי ובה בעת חדור מטרה יבטיח ניהול מושכל של התהליך תוך מזעור הקושי הנפשי.

התנהלות מסודרת

על-מנת להגיע להסדרים המיטביים עבור כל הצדדים, נדרשת התנהלות מסודרת ועבודה מאורגנת – וגם זהו פרמטר שמומלץ לפיו לבחור עורך דין גירושין. בפרט חשוב איסוף מסודר של מסמכים כדי שהגירושין לא יפגעו בזכויות הצדדים בהיבט הכלכלי, שכן לפן הפיננסי חלק נכבד ביכולת לפתוח פרק חדש עם מינימום קושי ומגבלות.

סוף מעשה במחשבה תחילה

אישיות שקולה היא מפתח גם למניעת טעויות שקשה לתקן. הליך גירושין הוא דוגמה מצוינת לחשיבות ההתנהלות על פי הכלל של חז"ל, סוף מעשה במחשבה תחילה, ואם לבני הזוג שמעורבים בתהליך לא תמיד קל להקפיד על כלל זה, לנוכח המטענים הרגשיים, הרי שחשוב מאוד שעורך הדין יעשה זאת.

איך עורך דין גירושין איכותי עוזר לילדים?

אחת הסיבות העיקריות שבגללן כדאי לבחור עורך דין גירושין איכותי היא טובת הילדים. עו"ד גירושין שעונה על כל הקריטריונים הנ"ל יוכל לגבש הסדרים מיטביים ובפרט כאלה שמחויבים בראש ובראשונה לטובת הילדים, וכך לאפשר להם התפתחות תקינה גם לאחר פרידת ההורים.

מתי עורך דין הוא הכתובת הנכונה שלך?

החיים שלנו מורכבים מלא מעט שלבים ומשימות שאיתן אנחנו צריכים להתמודד ובהחלט ניתן לומר שיש משימות שלעיתים אנחנו צריכים בהן עזרה. לדוגמה: בעת רכישת דירה, השכרת נכס או תביעות בתחום של עובד-מעביד. זה נכון שבימינו ניתן לקרוא מידע רב אודות כל נושא ועניין אונליין, אך האם באמת עדיף שתתמודדו עם כל הסוגיות הללו לבד? התשובה היא כמובן לא וכדאי לדעת שעו"ד מומחה הוא כתובת טובה מידי פעם. לא תמיד צריך לחכות שכבר נהיה מעורבים בפרשיה מאוד לא נעימה כדי לפנות אל עורך דין מקצועי ובהחלט כדאי שיהיה לכם טלפון של איש מקצוע מוביל.

קבלו כמה שיותר המלצות על עורך דין שנראה לכם רלוונטי

בישראל של ימינו יש כל כך הרבה עורכי דין שמומחים לכל כך הרבה תחומים, עד כי ברור מדוע לא באמת קל לבחור ביניהם. זה נכון שאם אח שלכם עובד כעורך דין הרי שתפנו אליו עם כל סוגיה או שאלה, אך מה עושה מי שבמקרה אין לו קרוב משפחה שעוסק בתחום הזה? כדי לבחור עורך דין מוביל אנחנו מציעים לכם לבדוק המלצות, לקרוא מידע ולעשות חיפוש כמה שיותר מעמיק. כמו שקורה בתחומי מקצוע אחרים גם בתחום הזה יש משמעות לנתונים כמו:

 • הצלחות בעבר
 • שנות ניסיון
 • תחום ספציפי של התמחות

ועוד הרבה פרטים אחרים. אתם תראו שאם תשקיעו ותבדקו כמה שיותר מידע אודות עורכי הדין השונים יהיה לכם קל יותר לבחור באיש המקצוע שלכם בלב שלם.

אדיבות זו לא מילה גסה

עד לפני מספר שנים התחרות בין עורכי הדין השונים בישראל לא הייתה גדולה כל כך, מה שגרם לכך שאנשי המקצוע לא הרגישו צורך מיוחד להיות אדיבים ללקוח. היום, לעומת זאת, המצב שונה וגם בתחום הזה התחרות נותנת את אותותיה. לכן לא כדאי לכם לוותר על הנושא של שירות מוביל, מקצועי ואדיב ובהחלט כדאי לבחור רק עורך דין שיעשה הכול כדי לתת לכם את כל אלה. מגיע לכם להרגיש שאתם מקבלים תמורה מלאה על התשלום שלכם ולכן עדיף לבחור עו"ד שמכבד את לקוחותיו.

מידע נוסף תמצאו באתר תביעות קטנות

http://תביעות-קטנות.co.il/

מה זה הסכם חיים משותפים והאם זה מתאים לכם?

בשנים האחרונות אנחנו רואים עוד ועוד זוגות בישראל שאומנם בוחרים לחיות ביחד ואולי אפילו להביא ילדים לעולם אך מעדיפים לא להתחתן. לכל אחד יש לכך סיבות אחרות, בין אם זה בגלל שמדובר על פרק ב' בחיים ובין אם זה בגלל סלידה מהרבנות. מה שבטוח זה שגם אם אתם לא רוצים להתחתן בצורה פורמאלית ורשמית, עדיין כדאי יהיה לחתום על הסכם חיים משותפים. מטרת ההסכם של חיים משותפים היא להצהיר בפני החוק שאתם כן חיים ביחד וכך ליהנות גם מהזכויות המגיעות שלכם. זה לא באמת הגיוני שאחרי כל השנים האלה ביחד לא תוכלו לרשת זה את ירושתו של זה וכדומה, מה שאומר שכדאי יהיה לחשוב על חתימת הסכם כזה.

הסכם חיים משותפים חותמים בפני עורך דין מוביל

אם חשבתם לרגע שהסכם של חיים משותפים זה משהו שתוכלו ככה סתם להוריד מהאינטרנט, לחתום עליו לשלוח לאן שצריך, כדאי שתדעו שזה לא בדיוק המצב. הסכם חיים משותפים דורש מכם לפנות לעורך דין מוביל, לדבר איתו ולהכין ביחד איתו את ההסכם. לכל זוג יש סוגיות מעט שונות שאיתן הוא צריך להתמודד, בין אם זה ברמת הילדים, הכסף, הרכוש או כל דבר אחר. לכן ההסכם צריך להתאים לסיטואציה שלכם באופן אישי ולכן כל זוג יחתום בסופו של דבר על הסכם שונה.

עורך הדין שלכם

אתם תוהים אל מי כדאי לכם להתקשר כדי לחתום על הסכם חיים משותפים? אם כך, כדאי שתדעו שיש לא מעט עורכי דין שעוסקים בתחום הזה. לכן כדאי לכם לבדוק ולברר שאתם פונים רק לעו"ד:

 • מקצועי
 • מנוסה
 • מוכר
 • ובעל מוניטין

הסכם של חיים משותפים זה לא משהו שכדאי להקל בו ראש כי חשוב להבין שבמידה וקורה משהו, אל ההסכם הזה יפנה בית המשפט כדי להבין במה דברים אמורים. לכן עדיף להפקיד את המשימה הזאת רק אצל מי שכבר הכין לא מעט הסכמים כאלה, ויפה שעה אחת קודם, כי למה לדחות את העניין?

כל מה שצריך לדעת על הוצאת דיבה

שמו של האדם זה משהו שהוא עובד עליו מגיל צעיר שכן לא ביום אחד אנשים חושבים עלינו מה שהם חושבים. מצד שני, בעידן המודרני שבו אנחנו חיים קל מאוד ליצור באז ולשנות את הדעת הקהל לגבי אדם או עסק מסוים, שכן בעזרת הרשתות החברתיות הכול הופך להיות ויראלי. אם זה נשמע לכם מוכר וגם אתם סובלים ממקרה של הוצאת דיבה, הגיע זמן שתדעו: יש מה לעשות בנידון. זה בהחלט נכון לומר שהוצאת דיבה זה לא משהו שקל להוכיח ולא פשוט לתקן את הנעשה אך במקרים רבים התובע בהחלט יקבל פיצויים, אז למה לוותר על כך?

הוצאת דיבה בתחומים שונים

אם בעבר הנושא של הוצאת דיבה היה קשור רק לאופן שבו אנשים מדברים אחד על השני במפגשים אישיים, הרי שהיום הדברים מורכבים פי כמה. בהוצאת דיבה בימינו מדברים על תחומים רבים ומגוונים, כמו לדוגמה הוצאת דיבה:

 • בתקשורת
 • ברשתות החברתיות למיניהן
 • בעיתונות
 • במקצועות חופשיים כמו רפואה, עריכת דין ועוד
 • בעבודה ובעוד מקומות

לכן זה לא משנה באיזה שטח פגעו בכם והוציאו דיבתכם רעה כי בכל מקרה כדאי שתפנו אל המומחים כדי לבדוק מה ניתן לעשות בתחום. הכוח של ההמון ושל הרשתות החברתיות הוא רב ביותר אך בית המשפט עדיין יכול לומר את דברו ובהחלט יכול להיות שתקבלו פיצוי הולם.

בחרו היטב לאיזה עו"ד אתם פונים

בהוצאת דיבה, כמו בכל תחום אחר בעריכת דין, יש לא מעט אנשי מקצוע שיוכלו לתת לכם שירות. עם זאת, האם כל עו"ד הוא אדם שתרגישו בנוח לדבר איתו? והאם כל עו"ד יוכל לתת לכם שירות מספיק טוב? לרוב התשובה לכך שלילית ולכן טוב תעשו אם תבדוק אל מי אתם פונים. עוה"ד הטוב ביותר הוא אדם שלא רק למד את התחום לעומק ופועל מתוקף הסמכות שנתן לו החוק אלא הוא גם אדם שצבר הרבה ניסיון. לכן כדאי שתבררו כמה שיותר פרטים אודות עוה"ד שלכם ובהתאם לכך תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה לכם.

איך למצוא עורך דין לשון הרע מקצועי?

אם אתם זקוקים לשירות של עורך דין לשון הרע וכבר התחלתם לבצע את החיפוש, בוודאי שמתם לב כי היום ישנם עורכי דין רבים בתחום. תחום הלשון הרע הפך בעידן האינטרנט לרחב יותר מאשר בעבר, והיום רבים מגיעים למצב בו הם צריכים לתבוע על לשון הרע גורמים שהרעו להם וגרמו להם נזק.

אז איך תוכלו לבחור מבין כל עורכי הדין את עורך הדין המתאים ביותר עבורכם? איך תוכלו לדעת כי מדובר בעורך דין מקצועי ומנוסה שבאמת ינהל את התיק על הצד הטוב ביותר וייצג אתכם באופן נכון? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

ניסיון – החלק החשוב ביותר

החלק החשוב ביותר בכל עורך דין, הדבר שישפיע יותר מכל על העבודה שלו, הוא הניסיון שלו. אם אתם רוצים לבחור עורך דין לשון הרע מקצועי שיבצע את הניהול של התיק על הצד הטוב ביותר ויוביל את התביעה להצלחה, אל תתפשרו ובחרו רק עורך דין בעל ניסיון רב בתחום, עורך דין שכבר הגיש תביעות רבות על לשון הרע ואתם יכולים להיות בטוחים כי הוא מכיר היטב את התהליך הזה ואת החוק כולו.

נכון, ככל שתבחרו עורך דין עם ניסיון רב יותר, המחיר שלו יהיה גבוה יותר, אך יחד עם זאת זה בהחלט ישתלם לכם ויאפשר לכם להיות בטוחים יותר כי תגיעו להצלחה במשפט.

המלצות מאנשים שאתם מכירים

אם אתם מכירים אנשים אשר הגישו תביעת לשון הרע לאחרונה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לקבל מהם המלצות וחוות דעת על עורך הדין שניהל עבורם את התביעה. המלצות וחוות דעת כאלו יוכלו לאפשר לכם להרכיב רשימה של עורכי דין מובילים ומקצועיים בתחום אשר מבניהם תוכלו לבחור את עורך הדין המתאים ביותר עבורכם ללא כל בעיה.

פגישה אישית

כדאי לקיים פגישה אישית עם עורך הדין בה תוכלו להתרשם מהמקצועיות שלו ולהרגיש האם יש חיבור אישי ביניכם ויהיה לכם נוח לעבוד איתו, או שלא ועדיף לכם לחפש עורך דין אחר.

איך עושים פירוק חברה אונליין?

בעבר כל מה שהיה שייך לפירוק חברה היה מורכב ביותר וזה לא משנה אם היה מדובר על פירוק מרצון או על פירוק על ידי בית משפט. היום, לעומת זאת, המצב שונה כי ניתן לבצע אפילו פירוק חברה אונליין. אומנם החוקים זהים כי גם בימינו צריך רוב של לפחות 75% מבעלי המניות בחברה כדי להחליט על פירוק החברה ישירות אונליין אך התהליך עצמו הופך להיות הרבה יותר פשוט. יש בסך הכול שלושה שלבים שצריך לעבור והם:

 1. מילוי של שאלון שניתן לבצע תוך חמש דקות בדיוק.
 2. הכנת המסמכים הדרושים.
 3. עורך דין שיוצר קשר עימכם ומסייע לכם בכל התהליך של חתימת המסמכים.

לכן, אם הגעתם למסקנה שזה מה שאתם רוצים לעשות אין סיבה לדחות את העניין וכדאי לבצע את פירוק החברה עוד היום.

מספר שלבים במסגרת פירוק חברה אונליין

מעבר לכל מה שקשור למסמכים וחתימות חשוב לדעת שגם בפירוק של חברה ישירות אונליין יש כמה שלבים שצריך לעבור והם כוללים נושאים כמו:

 • הגשת התצהיר
 • קבלת התצהיר על ידי הרשם
 • אסיפה כללית של כל בעלי המניות
 • החלטת האסיפה
 • הודעת הפירוק ועוד

אם אתם תוהים מדוע כדאי לעשות פירוק חברה אונליין הרי שהתשובה לכך פשוטה: זה הרבה יותר מהיר, נוח וקל ולכן אין סיבה לנסות לעשות זאת בדרך אחרת שתגזול מכם אנרגיות רבות מידי.

איך יודעים שזו ההחלטה הנכונה?

אי אפשר לדבר על פירוק חברה ישירות אונליין, או בכל דרך אחר, ולא לדבר על הסיבות לכך. בהחלט אפשר להבין את ההתלבטות שלכם לגבי פירוק חברה אונליין אך חשוב לדעת שלעיתים זה בלתי נמנע. בבואנו לענות על השאלה מתי כדאי לסגור חברה בע"מ אנחנו נראה שיש לכך תשובות רבות ומגוונות. הסיבות יכולות להיות: פירוק חברה מרצון בגלל תום תקופת הפעילות, בגלל חדלות פירעון, חוסר פעילות או בגלל סיבות אחרות. חשוב לעצור, לבחון את הדברים לעומק ורק אז לקבל החלטה סופית בנושא כי בסופו של דבר זה ישפיע בצורה מהותית על המשך מהלך חייכם המקצועיים.

 

עורך דין הוצאה לפועל לשירותכם

אין ספק כי עורך דין הוצאה לפועל יהיה חיוני למדי בעבור כל אחד מכם אשר מתמודד עם הארגון הזה. בעזרתו של בעל מקצוע כזה תוכלו להבטיח כי תמצאו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם ובכל המובנים. כלומר יתאפשר לכם להיות במצב בו תוכלו להיות בטוחים כי יתאפשר לכם להתמודד ובצורה יוצאת דופן עם האתגרים השונים.

אז שימו לב כי אתם ניגשים לאתגר ובצורה האחראית ביותר שישנה וזאת מכיוון שרק כך תוכלו להבטיח כי תמצאו את המענה הנכון לצרכים שלכם.

עורך דין הוצאה לפועלחיוני לכל אחד

אין זה משנה אם מדובר על סוגיה רצינית מול הוצאה לפועל או שמא מדובר בעניין פשוט יחסית. בסופו של יום שירותיו של עורך דין הוצאה לפועל יהיו חיוניים ובעבור כל אחד מכם. היו בטוחים בדבר ובמאת האחוזים.

אז שימו לב כי אתם עושים את כל שאפשרי מבחינתכם וזאת מכיוון שרק כך תוכלו להיות בטוחים כי יתאפשר לכם למצוא את המענה הנכון למצב בו אתם נמצאים בעצם.

בחירה בשירותי עורך דין הוצאה לפועל עם ניסיון

כיום אפשרי למצוא לא מעט עורכי דין שונים מהתחום וזאת כאשר כל אחד מהם עשוי להציע לכם פתרון מעט שונה. בכל אופן, אם תהיו מעוניינים לדעת כי יתאפשר לכם להתמודד מול הרשויות השונות ובצורה הטובה ביותר שישנה אזי כל שתצטרכו לעשות יהיה לוודא כי אתם בוחרים להיעזר בשירותיו של עורך דין וזאת כאשר אתם עושים את הדבר ובצורה האחראית ביותר שישנה.

אז שימו לב כי אתם ניגשים לעניין כולו וזאת כאשר אינכם מזלזלים בדבר בדרך. במידה ותדעו לעשות זאת אזי תוכלו להיות במצב בו האדם הטוב ביותר יעמוד לשירותכם. רק תצטרכו לוודא בעצם כי אתם מבצעים השוואה בין בעלי המקצוע השונים וזאת כאשר אתם בוחנים אותם בראש ובראשונה על פי הניסיון שלהם.

למה אתם מחכים עם הדבר בעצם? התחילו לפעול בהקדם וזאת על מנת שיתאפשר לכם להשיג את המענה המושלם לצרכים שלכם ובאופן המהיר ביותר שישנו.

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות במידה ונתפסים על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות הפכה להרבה יותר נפוצה היום ממה שהיא היתה בעבר, בעיקר בקרב צעירים, ולמרות המודעות הרבה והפרסומים הרבים על הסכנות בנהיגה בצורה הזו, עדיין רבים עולים על ההגה שהם אינם מספיק צלולים בכדי להפעיל את הרכב ולהגיע הבית בשלום.

אם כבר עשיתם מעשה שכזה ונתפסתם על נהיגה בשכרות, הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות הוא לפנות אל עורך דין מקצועי בתחום, גם אם זה בשעת לילה מאוחרת. עורכי דין מומחים בתחום הפלילי זמינים 24 שעות עבורכם, ולא משנה מתי תתקשרו, הם יוכלו לתת לכם ייעוץ ראשוני ולהסביר לכם מה לעשות בכדי לא להעמיק את הבור אליו נכנסתם.

התנהגות נכונה מול השוטרים

פעמים רבות אנשים אשר נתפסו על נהיגה בשכרות לא שמים לב להתנהגות שלהם מול השוטרים שעצרו אותם, התנהגות אשר יכולה להוביל אותם לתסבוכת קשה יותר. פעמים רבות ההתנהגות הזו מגיעה כתוצאה מהעובדה שהם שיכורים, אך ישנם גם פעמים בהם הנהגים מנסים לצאת מהעניין ולנסות להוכיח לשוטרים כי הם לא שיכורים, ובכך מסבכים את עצמם עוד יותר.

לכן חשוב לפנות אל עורך דין כבר ברגע הראשון בכדי שיסביר לכם מה לעשות. למשל, הוא יסביר לכם כיצד תוודאו כי מכשיר הינשוף אשר באמצעותו השוטר מבצע את בדיקת השכרות מכויל, כך שהתוצאה בו תהיה מדויקת יותר. אלו דברים קטנים אשר יכולים להשפיע רבות על התיק שלכם, ולכן חשוב שתדעו אותם.

ליווי מלא לאורך כל הדרך

כאשר אתם פונים אל עורך דין מקצועי בתחום לאחר שנתפסתם בעבירה של נהיגה בשכרות אתם מקבלים ליווי מלא לאורך כל הדרך, עד לקבלת גזר הדין. ללא עורך דין אתם עלולים להסתבך יותר או לקבל עונשים קשים וללא פרופורציות למה שבאמת אתם צריכים לקבל, עונשים אשר ישפיעו על כל העתיד שלכם מאוחר יותר.

לכן אל תוותרו על ליווי של עורך דין, גם אם מדובר בנהיגה בשכרות ברמת אלכוהול נמוכה מאוד ואתם בטוחים כי תצאו עם עונש קטן, אם בכלל.

שירותיו המקצועיים של עורך דין מקרקעין

לא מעט פעמים בחיים אנחנו זקוקים לשירותיו של עורך דין מקרקעין, כך שבהחלט אפשר להבין אתכם אם גם אתם מחפשים היום את עורך הדין המוביל בתחום הזה. עורך דין לענייני מקרקעין יוכל להציע לכם שירות במגוון רב של מקרים, כמו לדוגמא:

 • כל מה שקשור למיסוי מקרקעין
 • רישום זכויות מקרקעין במנהל מקרקעי ישראל
 • הכנת חוזים של רכישה, השכרה ועוד

תחום המקרקעין הוא אחד מאותם התחומים שדרוש בהם ידע רב, ניסיון ובעיקר היכרות עם המערכת ועם החוקים. לכן בהחלט כדאי יהיה לבדוק לאיזה עו"ד שמומחה בתחום הזה אתם פונים, כי מה פתאום שתפנו אל חובבן שאינו מספיק מנוסה?

הדרך הנכונה לבחור עורך דין מקרקעין

כפי שאתם בוודאי מדמיינים לעצמכם, לא חסרים במדינת ישראל עורכי דין שמומחים בתחום המקרקעין. זה מה שהופך את בחירת עורך הדין הטוב ביותר לקשה, כי מה באמת אנחנו יודעים על איש המקצוע שאליו אנחנו פונים? ראשית, כדי לבחור עורך דין מקרקעין כדאי יהיה לקבל אודותיו כמה שיותר המלצות – בין אם זה אונליין מאנשים שאתם לא מכירים ובין אם זה מאנשים שיש לכם קשר אישי איתם. שנית, כדאי שתבררו לגבי הניסיון של עורך הדין כי בתחום הזה הרבה פעמים הניסיון הוא זה שעושה את ההבדל. עו"ד עם יותר ניסיון יקצר לכם תהליכים כי יש לו היכרות גדולה יותר עם המערכת ולכן זה נתון משמעותי כל כך.

שכר הטרחה של עורך הדין

עורכי דין לענייני מקרקעין בדרך כלל מרוויחים לא רע בכלל, כמו עורכי דין שמתמחים בתחומים אחרים. לכן ברור מדוע אתם חוששים מהתשלום שיהיה עליכם לשלם לעורך הדין שלכם וכדאי שתבררו את הנושא הזה כבר בתחילת התהליך. זה לא משנה אם אתם פונים אל עורך דין מקרקעין שיכין לכם חוזה או שייצג אתכם בתהליך תביעה כזו או אחרת, כי בכל מקרה עדיף לוודא ששכר הטרחה שלו אינו גבוה מידי. לא תמיד כאשר משלמים יותר לעורך הדין ניתן לצפות לתוצאות טובות יותר בסוף התהליך וחשוב לקחת זאת בחשבון.

במה עוסק עורך דין לענייני משפחה?

תחום דיני המשפחה הוא תחום רחב מאוד ולפני שפונים לעורך דין לענייני משפחה חשוב לדעת במה הוא בכלל עוסק! במאמר זה נסקור את התחומים העיקריים של דיני המשפחה.

מהו עורך דין לענייני משפחה?

עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע מתחום המשפטים, שעוסק בכל מה שקשור להליכים משפטיים בהקשר של משפחה. תחום זה הינו תחום רגיש משום שהוא עוסק בנו ובאנשים הקרובים לנו ביותר במצבים קשים, בהם אנו נאלצים לא פעם להיות קרים ומחושבים. זהו תפקיד נוסף של עורך הדין – לעזור לנו להיות מחושבים.

צוואות וירושות

מותו של בן משפחה הוא כואב וקשה בפני עצמו וכאשר נוסף גם המרכיב של הירושה, לעתים משפחות מוצאות את עצמן מפולגות במקום מנחמות. כתיבת צוואה בחיים יכולה למנוע מצבים אלו, משום שכך היורשים יודעים שהירושה חולקה לפי רצונו של הנפטר וקל יותר לכבד את רצונו מאשר את לשון החוק היבש.

ובכל זאת, פעמים רבות אנשים הולכים לעולמם מבלי שכתבו צוואה מסודרת, המביעה את רצונם לגבי הורשת רכושם והונם לאחר לכתם. פעמים רבות במצבים אלו, בני המשפחה חלוקים לגבי אופן חלוקת ההון והרכוש ומגיעים עד לבתי המשפט ליישוב סכסוכים אלו.

גירושין

תחום עיסוק עיקרי נוסף של עורך דין לענייני משפחה הוא תחום הגירושין. תחום זה הינו תחום מורכב מאוד משום שכל משפחה היא בעלת אמצעים אחרים ובעלת נכסים ורכוש אחרים. כמו כן, יש משפחות עם ילדים קטינים ומשפחות ללא ילדים כלל, יש משפחות, בהן אחד מבני הזוג עבד כל חייו בעוד שהשני עבד בגידול הילדים.

ניתן להסיק מכך, שלכל תיק גירושין יהיו תוצאות והשלכות שונות ולכן חשוב להתייעץ באופן אישי עם עורך דין לענייני משפחה טרם תחילת התהליכים.

הליך גישור

כמעט כל נושא משפחתי ניתן לפתור על ידי שיחה ופשרה של כל הצדדים המעורבים. תהליכי גישור, המנוהלים על ידי עורך דין לענייני משפחה יכולים למנוע את הכאב הכרוך בהליכים משפטיים ולא פחות חשוב מכך – הרבה זמן וכסף שכרוכים בכך גם הם.

פטור מארנונה לנכס ריק

ארנונה היא אחד המיסים המשמשים כמקור הכנסה עיקרי של הרשויות המקומיות. ארנונה נגבית מכל תושב, שוכר ובעל נכס בשטח הרשות המקומית, ונקבעת בין היתר על פי סיווג השימוש בנכס: מגורים, תעשיה, מסחר, אחסון, משרד, ועוד.

במרבית הרשויות המקומיות, תעריפי הארנונה לעסקים שונים גבוה בהרבה מתעריף הארנונה למגורים. בנוסף, ישנו סיווג פנימי בקטגוריית העסקים, המדרג את חיוב הארנונה לבית העסק לפי סוג השימוש שלו: לדוגמא, משרד יחויב בסכום גבוה יותר למטר רבוע ביחס למפעל ייצור, ומפעל יחויב בתעריף גבוה יותר ממה שמוגדר כ"בית מלאכה".

אפשרויות להנחה ופטור מארנונה

על כל תושב ובעל עסק לדעת כי ישנן אפשרויות הקבועות בחוק לקבלת פטורים והנחות. תושבים בדירות מגורים יוכלו לקבל פטור בהתאם למצבם האישי במקרים של מחלה, גירושין, נכות ועוד. במגזר העסקי, רשויות רבות עשויות להעניק הנחות ופטורים מארנונה כאשר יש להן אינטרס ברור להימצאותו של העסק בתחומי הרשות. כגון, באזורים בעלי שיעורי אבטלה גבוהים, מפעלים ומבני תעשיה שיוקמו בו יזכו בהנחות משמעותיות. או במקרים של תעשיות עתירות-ידע שמושכות לאותה רשות תושבים ברמה סוציו-אקונומית גבוהה.

פטור מארנונה  לנכס מעורב

פטור נוסף או הנחה משמעותית ניתן לקבל במקרה של נכס מעורב – נכס שנעשה בו שימוש לכמה צרכים, כגון מגורים ועבודה. זהו מצב נפוץ בקרב אנשים שמנהלים עסק או עובדים מבית המגורים שלהם, כאשר המטרה היא לאפשר תעסוקה הולמת במצבים בהם ישנו קושי לעבוד מחוץ לבית (נכים, אימהות חד-הוריות ועוד).

פטור מארנונה  לנכס ריק

זהו מקרה נוסף בו זכאים בעלי הנכס לקבלת פטור. מבנה שלא נעשה בו כל שימוש – בין אם מיועד למגורים ובין אם לעסק – ניתן לקבל פטור מתשלומי הארנונה לנכס ריק למשך חצי שנה רצופה. זה קורה לא פעם בבתי מגורים המשמשים להשכרה, כאשר בין שוכר למשנהו חולף זמן רב, או במבנים המשמשים כמשרדים מאותה סיבה. יש לדעת עם זאת, כי ניתן לממש את הפטור פעם אחת בלבד לאותו נכס עם אותם בעלים. תושבים ובעלי עסקים צריכים להיות ערים לכך כי הרשויות לא תמיד ששות להעיר את תשומת לבם באשר לזכויותיהם ולאפשרויות השונות לקבלת הנחה או פטור.

לשם כך יש להיוועץ במומחים לענייני מיסוי מוניציפאלי – ולהרוויח. עורך דין ארנונה, בן אליעזר ושות'. תובל 13 (בית אמריקה) רמת גן, 5252228 טלפון: 03-6954100 פקס: 03-6721310 דוא"ל: info@be-law.co.il

מתי כדאי לפנות אל עו"ד תעבורה?

לאחרונה ניתן למצוא יותר ויותר סיפורים על אנשים שהסתבכו עם עבירות תנועה, בין אם הם בצד הפוגע, ובין אם הם בצד הנפגע. לכן, כיום ניתן לראות ביקוש רב יותר לשירותיו של עו"ד תעבורה. עו"ד תעבורה הינו עורך דין הבקיא בכל דיני התעבורה, יש לו ניסיון רב בתחום, והוא יוכל לסייע לכם בכל בעיה הקשורה לתחום זה בצורה הטובה ביותר. למרות זאת, ומתוך ניסיון לחסוך בכסף, רבים דוחים את הפניה אל עו"ד תעבורה עד שכבר אין להם ברירה אחרת, אך מה שהם לא מבינים הוא שמדובר בטעות חמורה אשר יכולה לעלות להם ביוקר מאוחר יותר.

פנו אל עורך הדין מוקדם ככל האפשר

ישנם מקרים רבים בהם אי נוכחות של עו"ד תעבורה יכולה לפגוע באדם. בין אם זה במהלך חקירה בה הוא מפליל את עצמו, בין אם זה במעצר על עבירת תנועה אשר מבוצע בניגוד לחוק או התנהגות שאינה הולמת של השוטרים. ישנם מקרים רבים בהם אנשים בטוחים כי הם יכולים לפתור את המצב בכוחות עצמם מבלי לפנות אל עו"ד תעבורה אך בדרך למעשה פוגעים בעצמכם וחופרים לעצמם בור שיהיה להם קשה מאוד לצאת ממנו.

לכן חשוב מאוד לפנות אל עו"ד תעבורה בכל בעיה, וכמה שיותר מוקדם. אל תדברו ואל תעשו שום דבר לפני שאתם מרימים את הטלפון ומתייעצים עם עורך דין תעבורה מקצועי שינחה אתכם מה לעשות באותם רגעים ויפגוש אתכם מוקדם ככל האפשר.

בסופו של דבר, זה יחסוך לכם כסף

ישנם מקרים רבים בהם ככל שמחכים יותר ויותר עם הפניה אל עורך הדין, כך התיק הופך לסבוך יותר ולכן עורך הדין ידרוש סכום גבוה יותר על הטיפול בתיק. ישנם מצבים בהם כבר בהתחלה עורך הדין יכול למצוא פרט טכני אחד קטן ולסגור לכם את כל הבעיה, אך בכלל ההשתהות שלכם בפניה אל עורך הדין הזה אתם מסתבכים בעלויות גבוהות יותר. לכן, אל תנסו לחסוך. בכל בעיית תעבורה פנו אל עורך דין מומחה שיעזור לכם, וכמה שיותר מהר!

עורך דין גירושין – בחרו את בעל המקצוע המתאים לכם

מעל לשליש מהזוגות הנשואים בישראל מסיימים את היחסים שלהם בגירושין. הסיבות לכך שונות ומגוונות והמשותף הוא שלרוב יש צורך למצוא עורך דין גירושין לכל אחד מהצדדים (כל אחד בוחר לעצמו את עורך הדין המתאים לו כמובן). בחירת עורך הדין חשובה להליך וישנם כמה קריטריונים שכדאי לבחון לפני שמתחילים את ההליך.

עורך דין גירושין בעל ניסיון

הניסיון של עורך הדין בתחום הגירושין ישפיע על מידת הידע שלו, ההבנה כיצד לגשת לתיק וגם על הייצוג שלכם. אפשר לברר כבר בשיחה הראשונית עם עורך הדין כמה זמן הוא עוסק בתחום, לברר מולו מה היו ההצלחות שלו וכל שאלה שנראית רלוונטית. אף אחד או אחת לא רוצה לקחת עורך דין גירושין שעוד לא צבר ניסיון וללא הצלחות קודמות.

עורך דין אשר מקשיב לבקשות שלכם

לא כולם יודעים זאת אך לא תמיד הגירושין חייבים להסתיים בשני צדדים ששונאים זה את זה ומוכנים למלחמה. לעתים זה כך (ובמיוחד כשצד אחד פגע מאד בצד השני) אך כשאין זה כך אפשר לצפות לכך שעורך הדין לענייני גירושין יהיה קשוב ויידע להשיג עבור הלקוח שלו את הבקשות שלו.

הפגישה הראשונה מול עורך דין גירושין היא חשובה מאד ויש לנצלה כראוי. זה הזמן לשאול שאלות, לדבר, להסביר מהן המטרות ולבחון איתו אם הוא יכול להשיג אותן. בעיקר כאשר ישנם ילדים במרכז חשוב שהוא יוכל לתת את הטוב ביותר להורה ולילדים שגם על הזכויות שלהם יש לעמוד ולשמור כך שיהיו להם החיים הטובים ביותר.

עורך דין שפנוי לתת לכם מענה

הליך גירושין יכול להיות כואב וארוך מאד. כאן עורך דין המתמחה בגירושין שיכול לתת תשובות ללקוחות שלו וזמין לסגור את התיק במהרה יכול להיות לעזר רב. זוגות רבים מעדים על כך שאחד הדברים שהקשה עליהם בעת הפרידה הוא זמן הביניים, כאשר חיכו לקבל תשובות ולא ידעו מה הסטטוס שלהם. לכן חשוב למצוא לא רק עורך דין מנוסה אלא גם אחד שיש לו זמן לעסוק בתיק.

אבטחת מידע במסגרת ניהול מסמכים

בימינו ארגונים רבים בוחרים לנהל מסמכים דרך תוכנה מתאימה ובאמצעות "ענן". הכוונה היא לשמירה של כלל המסמכים שנוצרים במסגרת פעילות הארגון או החברה בפורמט דיגיטלי ובאחסון וירטואלי תוך ניצול האופציה הפופולרית של ענן מחשוב.

במקרים אלה חשוב מאוד להקפיד על אבטחת מידע מקסימלית, כך שהחומרים יקרי הערך לא יאבדו וכן לא יגיעו לעיניים עוינות.

המעגל הראשון של אבטחת המידע

המעגל הראשון של אבטחת המידע במסגרת ניהול מסמכים כולל מספר פונקציות חשובות לבחירת האחראים על המערכת ועל ניהול המסמכים בארגון או בחברה.

ביניהן: קביעת דרגות חוזק הסיסמא (למשל מה יהיה מספר התווים המינימלי, אילו שילובים נדרשים וכו'), נעילת המערכת לאחר מספר כישלונות בהקלדת סיסמא, חסימת הגישה בפני עובד שעוזב את הארגון באופן מידי, חסימת הגישה ממכשירים סלולריים שאבדו או נגנבו, קביעת רמות הרשאה שונות לכל עובד ועובד (לאילו מסמכים הוא רשאי לגשת ומה מותר לו לעשות עם כל מסמך ומסמך – לקרוא, להוריד למחשב שלו, לערוך וכו'), הגבלת שיתוף מסמכים לפי משתמשים או לפי תאריכים ועוד.

מה עוד כולל אבטחת מידע עבור ניהול מסמכים בענן?

ניהול מסמכים מחייב כאמור רמת אבטחת מידע מקסימלית, כשבנוסף למרכיבים הנ"ל של המעגל הראשון, חשוב מאוד להגן על המידע מפני גורמים זרים.

לשם כך מוקדשת תשומת לב ל-2 נושאים עיקריים: האחד, יצירת ממשק ידידותי למשתמש ובפרט כזה שמצמצם את הסיכון לשימוש באותה סיסמה למטרות רבות (התנהלות שהיא פוטנציאל לפרצת אבטחה משמעותית).

כמו כן המערכת שומרת את הסיסמאות מוצפנות ובנפרד, כך שהסיכון שגורמים עוינים יגלו אותן ויפרצו אל אותה תוכנת ניהול מסמכים וידוגו משם מידע הופך מזערי במיוחד.

צעד נוסף הוא חסימת הגישה אל מסמכים רגישים במיוחד מהמכשירים הניידים באופן כללי, וזאת על-מנת להגביר את רמת האבטחה סביב אותם מסמכים ספציפיים.

עוד כדאי לדעת שבמסגרת ניהול המסמכים ואבטחת המידע שלהם ישנו גם רישום מדוקדק של כל פעולה אשר מתבצעת, כך שקל יותר לזהות התנהלות חריגה ולאתר מי אחראי לה.

כמובן שבנוסף לכל הנ"ל חשוב לוודא שישנה גם הגנה מפני פרצות אבטחה ברשת האינטרנט עצמה או בענן הספציפי, וזאת על בסיס פרוטוקולים מתקדמים.

הוסמכתם? מזל טוב! 5 טיפים לעורך דין המתחיל

הסמכה כעורך דין היא רק השלב הראשון בתהליך ארוך של פיתוח קריירה והשתלבות בשוק העבודה. החל מחיפוש משרה שמתאימה לכם, דרך ההבדלים בין משרד וחברה ועד עצמאות מלאה: הנה כל הטיפים שיכולים לעזור

העיסוק בעריכת דין מוסדר בישראל באמצעות חוק לשכת עורכי הדין משנת 1961. לפי סעיף 24 לחוק, יש שלושה תנאים לכשירותו של אדם להיות עורך דין: השכלה משפטית גבוהה, מעבר בהצלחה של תקופת התמחות ועמידה בבחינות של לשכת עורכי הדין. הבחינות נערכות בסוף תקופת ההתמחות ובזו שהתקיימה בחודש נובמבר 2004 למשל נכשלו לא פחות מ-1,250 המתמחים שניגשו.

מהאמור לעיל קל להבין למה רוב המתמחים הצעירים בעריכת דין מתייחסים להסמכה בתור יעד סופי. האמת כמובן שונה לחלוטין, כי מדובר רק על נקודת הפתיחה לקריירה. מיד אחרי ההסמכה כעורכי דין תצטרכו להמשיך לעבוד קשה כדי להשתלב במהירות בשוק העבודה. מספר עורכי הדין בישראל עמד נכון לשנת 2012 על כ-63,000, והמספר אף צפוי לזנק בשנים הקרובות.

אז איך עושים את זה בצורה נכונה? קבלו 5 טיפים שיעזרו לכם מהרגע הראשון:

 1. הקדישו זמן וסבלנות לחיפוש משרה

הטעות הנפוצה היא לבחור משרה ראשונה מתוך לחץ של זמן. הקדישו סבלנות לחיפוש המשרה וזכרו שהיא צפויה להשפיע ישירות על החוויה שלכם בשוק העבודה. במידה ואתם נתקלים בקשיים כלכליים, אל תתביישו לקחת משרה צדדית לטובת השלמת הכנסה. יש גם מקרים שבהם תוכלו לחתום אבטלה תוך כדי שאתם מחפשים משרה שעולה בקנה אחד עם ההסמכה שלכם, עם השאיפות האישיות ועם תחומי העניין וההתמחות.

תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם למצוא את משרת החלומות באמצעות השקעה בקורות החיים. שמרו על ניסוח בהיר, הפגינו יכולת הפרדה בין עיקר לטפל והשתמשו ביצירתיות בצורה מושכלת בלבד. מומלץ להגיע בזמן לראיון ובכל מקרה לא להקדים ביותר מ-15 דקות כדי לא לגרום לתחושה של לחץ.

 1. בחרו בין משרד או חברה

הדילמה העיקרית של עורכי דין בתחילת דרכם היא בין השתלבות במשרד לבין עבודה בחברה. בחירה בחברה בשלב ראשוני כל כך של הקריירה היא בעייתית, כי קשה לחזור ממנה לאחור ולעבוד במשרד עורכי דין. מנגד, עורכי דין צעירים תמיד יכולים להשתלב במחלקה המשפטית של חברה מסוימת או לעבוד בתפקיד בעל אופי מסחרי.

במידה ובחרתם לעבוד במשרד עורכי דין, בדקו כמה אנשים מועסקים בו. משרדים גדולים שמעסיקים מעל 70 עורכי דין מציעים שירותים מלאים בכל תחומי המשפט, בעוד משרדים קטנים יבחרו תחומי התמחות ספציפיים. נסו להיעזר בגורם מקצועי שיכווין אתכם והשתמשו בהמלצות של חברים לספסל הלימודים שכבר מצאו משרה.

 1. צאו מהמרכז

עורך דין מתחיל שמחפש עבודה באזור גוש דן צפוי להיתקל בבעיות שאותן לא מכיר עורך דין בפריפריה. הסיבה לכך היא שהמרכז רווי ועמוס עורכי דין, לעומת חוסר משמעותי בצפון ובדרום. גם אם אתם כבר גרים בתל אביב ולא מוכנים להתרחק יותר מדי לטובת עבודה מסוימת, יכול להיות שהפתרון הנכון עבורכם יהיה לתת לזה הזדמנות.

בעזרת חיפוש עבודה מחוץ למעגל המרכזי של עורכי הדין תוכלו לייצר לעצמכם ערך מוסף. הקדישו את השנים הראשונות לצבירת ניסיון, קחו על עצמכם פרויקטים שמעניינים אתכם ותקבלו גם תגמול בהתאם. חוץ מזה, אפשר לנסות לשלב בין רכב פרטי ותחבורה ציבורית כדי להקל לפחות על הקשיים היום יומיים עד שתתאקלמו.

 1. התעקשו על ביטוח רלוונטי

הפרטים הקטנים יכולים לעשות הבדל גדול בתפקיד הראשון שלכם כעורכי דין. קראו היטב את החוזה שעליו אתם חותמים, ודאו שהוא משרת את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר ובקשו סיוע מעורכי דין אחרים שמתמחים בדיני חוזים. היזהרו מהבטחות קוסמות ואל תסכנו את הקריירה שלכם עם אחריות רבה מדי על עניינים שאתם לא בקיאים בהם.

ברמה הפרקטית, היעזרו בפוליסת ביטוח טובה כדי להגן על עצמכם. הוסיפו סעיף של ביטוח אחריות מקצועית וכך תוכלו למנוע חשיפה מיותרת לתביעות מצד הלקוחות. חוץ מזה, ניהול המשא ומתן על חוזה ההעסקה הוא ההזדמנות שלכם ללמוד מקרוב על אופי החברה ועל הגישה של המנהלים.

 1. אל תפחדו לצאת לעצמאות

עורכי דין יכולים לבחור לעבוד כשכירים ולקבל משכורת קבועה ללא קשר למצב הכלכלי של המשרד, או לפתוח משרד עצמאי. אם יש לכם את המוטיבציה הנדרשת ואת השאיפות להתפתח, אל תפחדו לצאת לעצמאות. תוכלו להחליט האם לפתוח משרד עצמאי מיד עם סיום ההתמחות, לאחר עבודה כשכירים במשך תקופה מסוימת, לבד או עם שותפים.

הלקוחות הטובים ביותר יגיעו אליכם מהמלצות שעוברות מפה לאוזן. השקיעו בכל לקוח ותגלו יתרונות משמעותיים בהיבטים של גמישות, שכר, תגמול ותנאים. החליטו האם אתם מוכנים מבחינה מנטאלית לבצע מהלך משמעותי כזה, אך לאחר מכן השקיעו בו את כל המשאבים. במקביל, העבירו חלק מתחומי האחריות לאנשי מקצוע מתאימים כמו רואי חשבון והמשיכו ללמוד מניסוי וטעייה.

עורך דין תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה? מי יכול לעזור במקרה של תאונת עבודה? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.

על תאונות עבודה

תאונות עבודה הן כל מקרה בלתי מתוכנן, שגורר אחריו נזק גופני או נפשי במהלך פעילות של מקום העבודה. בדרך כלל מדובר על תאונות, שקורות במהלך העבודה וכחלק מביצוע העבודה כמו נפילה מגובה, פציעה מכלי עבודה ועוד. יחד עם זאת, תאונות עבודה יכולות להיות גם תאונות, שקורות במהלך פעילות במסגרת העבודה, שאינן במהלך שעות העבודה. לדוגמה, במהלך נופש ממקום העבודה, השתלמות וכדומה.

כתובת לעזרה

עורך דין תאונות עבודה הוא הכתובת שלכם למקרים של תאונות עבודה. עורך דין, המתמחה בתחום תאונות העבודה, עוסק בתחום של דיני נזיקין וזוהי תת ההתמחות שלו. במידה ונפגעתם במהלך העבודה, בדרך אליה או ממנה או במהלך פעילות במסגרת העבודה, תוכלו לפנות לעזרתו של עורך דין מתחום זה.

מה הוא עושה?

תפקידו של עורך דין תאונות עבודה מתחיל למעשה כבר בשלב הייעוץ. ראשית, ניתן לפנות אליו במטרה להבין מהן הזכויות שלכם וכיצד ניתן לקבל אותן. לאחר מכן, ניתן להגיש באמצעותו תביע כנגד הביטוח הלאומי או מקום העבודה לקבלת הפיצויים הקבועים בחוק בהתאם לאופי הפגיעה כתוצאה מהתאונה.

אל חשש!

פעמים רבות, נפגעי תאונות עבודה מהססים להגיש תביעה כנגד מקום העבודה מחשש לפגיעה במקום העבודה עצמו. לכן חשוב להבין, שמרבים המעסיקים מבוטחים כנגד תאונות של עובדים ולכן התביעה היא למעשה, נגד חברת הביטוח ולא נגד המעסיק עצמו.

מה להביא?

כאשר אתם פונים לשירותיו של עורך דין תאונות עבודה, חשוב להביא אתכם את כל המסמכים הרפואיים וכל תיעוד אחר שברשותכם. ככל שיהיו בידיו יותר מסמכים ואמצעי תיעוד, כך יהיה לו יותר קל להוכיח את אופי התאונה ואת השפעתה עליכם בבית המשפט. למעשה, כבר ברגעים שלאחר התאונה מומלץ לצלם את כל מה שרלוונטי לתאונה וגם לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים, אשר ישרתו אתכם בשלב מאוחר יותר ויעזרו לכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם בגין אבדן כושר עבודה למשך התקופה המדוברת.

מיסים מהמדינה וזכויות עובדים

ככל שתקציב המדינה יהיה יותר גבוה כך העובדים יוכלו ליהנות מזכויות רבות יותר, וזאת במידה ותקציב המדינה מופנה למקומות הנכונים. ככלל ניתן לומר כי אפשר לעשות שימוש בתקציב במגוון רחב של אופנים. בין אם גורמי הממשל ירצו לפגוע בזכויות העובדים ובין אם ירצו להזיק, הכל תחת אחריותם.

בכדי לשפר את זכויות העובדים במדינה יש צורך להשקיע בגורמי האכיפה השונים שדואגים שהמעסיקים השונים מבצעים את עבודתם נאמנה. במידה ויהיו מספיק עובדים אשר ידאגו לאכיפת הזכויות השונות כך ירד הסיכוי שהמעסיק הבא שלכם יפעל בצורה כזו אשר פוגעת בזכויות שלכם, בצורה כזו אשר בוודאי לא הייתם רוצים. דיני עבודה הם עניין מורכב וסבוך למדי ובכדי להתמודד עם הסוגיה בצורה המיטבית תצטרכו להיעזר בעורך דין מיומן.

כיצד משפיע התקציב על הזכויות שלכם?

כפי שאתם יכולים להבין, ככל שהמדינה תשקיע יותר כסף ברשויות השונות לאכיפה וטיפול בעסקים, כך התשתית של העסקים השונים תהיה יותר טובה ויתאפשר לכם כמובן ליהנות ממצב בו אתם מקבלים את הזכויות שלכם באופן אופטימאלי. לעתים אנשים לא מודעים לכך, אך ישנו מעין מצב של אפקט הפרפר, לפיו שינוי קטן של הממשלה והגדלה של תקציב במקום מסוים, עשוי להביא לגל של שינויים חיוביים או שליליים, אשר קשה מאוד לנבא.

אם אכפת לכם מהזכויות שלכם ואתם רוצים להיות בטוחים שאתם מקבלים כל מה שמגיע לכם, תשימו לב שאתם מצביעים למפלגה בבחירות אשר שמה דגש על עניין זכויות העובדים ועושה הכל על מנת לעזור לאזרח הפשוט לנהל את חייו בתנאים נוחים יותר. הרי לכל אחד מאיתנו מגיע הזכות לנהל את חיינו בנוחות ופשטות, ובכדי שכך הדבר יהיה, מגיעות לנו לא מעט זכויות מהמעסיקים אשר יכולות לשפר את תנאי התעסוקה שלנו באופן דרמטי בסופו של דבר ולהביא לכדי שינוי משמעותי באורח החיים שלנו.

אם אתם חשים כי מקום העבודה שלכם לא אוכף את הזכויות המגיעות לכם כראוי, תשימו לב שאתם עושים כל שנדרש על מנת לטפל בבעיה בהקדם. ישנן דרכים אפקטיביות לטפל בבעיות מעין אלו, כך שתוכלו להיות בטוחים שהבעיה שלכם תיפתר אם תפנו לאדם הנכון.

פגעו בזכויותיכם? בחרו בעורך דין מוכר בלבד

הבחירה שלכם בעורך דין מוכר ומוצלח תהיה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות. בעזרתו תוכלו להיות בטוחים כי תקבלו את שמגיע לכם וללא כל בעיה בדרך. זוהי הדרך שלכם להתמודד עם המעסיק שפגע בזכויות שלכם. ככל שתבינו יותר את חומרת הפגיעה כך יגברו הסיכויים שתבחרו בעורך דין אשר יוכל לייצג אתכם בכבוד. בכל אופן, שימו לב כי החשיבות בבחירה בבעל מקצוע מיומן היא עצומה וככזו היא עשויה להשפיע על העתיד שלכם.

עסקים והייטק

מסמכים משפטיים מחייבים תרגום מקצועי נאמן למקור משום שהם משמשים מסמך משפטי לכל דבר. רק תרגום משפטי מהימן יוכל לעמוד במשימה רצינית זו

מסמכים משפטיים נחשבים לכאלה כאשר הם משמשים להסכמות חוזיות שונות או נכתבים במצבים שבהם אנחנו חייבים להשתמש בעד מקצועי הנקרא נוטריון, לצורך ניסוח וחתימה על המסמך. מסמך משפטי מסדיר בדרך כלל יחסי ממון, חוזים והסכמות, שותפויות וסטטוסים זוגיים, הגירה ומעמד אזרחי וכדומה. מכאן נובעת חשיבותו של התרגום המשפטי המדויק. רק אנשי מקצוע שהם גם משפטנים בהשכלתם יוכלו לתרגם נכון ובמדויק את המסמכים. תרגום משפטי נבדל מתרגום אחר בכך שהמונחים אינם נזילים ואינם ניתנים לפרשנות אחרת. הם נוקשים, קפדניים ואינם יכולים להשתנות, אחרת הם משנים לחלוטין את משמעות המסמך כולו.

תרגום אמין

תרגום אמין של מסמך משפטי מחייב היכרות עם המונחים הנדרשים בשתי השפות. לא תמיד זה נשמע אותו דבר אבל הכוונה היא תמיד אותה הכוונה – אותו צעד חוקי אותה הסכמה שקיבלה תוקף של נוטריון, כל אלה מחייבים תרגום משפטי קפדני ומחמיר. המסמכים רגישים ברוב המקרים ועוסקים בדיני נפשו ורכוש, ולכן חובה להקפיד שהתרגום המשפטי נאות ומקצועי. משמעות של מונח שלם שמעגן זכויות וחובות עלולה להשתנות במקרה שבו המתרגם בוחר לסטות מכוונת המקור. משמעות המסמך עלולה להיפגע ואתה גם מעמדו של האיש הנדון במסמך.

לתרגם לשפת אם

תרגומים בכלל מתורגמים תמיד לשפת האם של המתרגם, משום שרק אז הם נשמעים נכון לא רק מבחינת הדקדוק אלא גם המשלב. במקרים כאלה, גם אם המונחים המשפטיים יהיו נכונים אבל זאת לא תהיה שפת אם, כל המסמך עצמו לא יישמע טבעי ונכון. תרגום משפטי נכון הוא כזה המשלב ידע מקצועי בחום השפט עם ידיעת השפה על בוריה, כדי שהמסמך לא ייראה כאילו תורגם על ידי מכונה. זה פוגם באמינותו כשהמתרגם המשפטי אינו רהוט בשפה, ולכן המסמך עלול לאבד את תוקפו החוקי ולגרום לנזק לבעליו. עם זאת, בתרגום כזה הכל נשאר כמו במסמך המתורגם ולא מוסיפים או גורעים מלשון החוק והמנוסח בשפה משפטית שם.