מעוניינים לרשום פטנט? כך תבחרו משרד עורכי פטנטים

כאשר יזם, ממציא או מפתח מגלה שהוא הצליח להמציא פטנט חדש, המצאה או פונקציה שלא היו קיימים קודם לכן, בין אם הוא עשה את זה מאפס ובין אם הוא את זה על בסיס רעיונות קיימים, הוא צריך כבר לחשוב על השלב הבא, כיצד לרשום את הפטנט על שמו על מנת שהוא יוכל להשתמש בו באופן בלעדי או למכור את השימוש בו תמורת סכום כסף מכובד.

רישום פטנטים לא נעשה ככה סתם. על מנת לבצע אותו יש להיעזר באיש מקצוע, עורך פטנטים שמתמחה בנושא.

לשם כך, יש לדעת כיצד לבחור את האיש הנכון שיבצע את התהליך מתחילתו עד סופו וייצג את האינטרסים שלנו בכל שלב בתהליך.

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים עורך פטנטים בצורה נכונה ומקצועית, אנחנו נסביר בקצרה מדוע בכלל צריך אותו ומה בדיוק מתבצע בתהליך הרישום, עליו הוא אחראי.

מה תפקידו של עורך פטנטים

כל פטנט שאנחנו ממציאים, צריך להיות רשום אצל רשם הפטנטים. אנחנו יכולים לרשום אותו במדינה ספציפית ואנחנו יכולים לרשום אותו במדינות שונות.

הכל על פי בחירתנו בהתאם לאינטרס שלנו וליכולות הכלכליות שעומדות לרשותנו.

הרישום מאפשר לנו ליהנות מבלעדיות על הפטנט ולמנוע מאחרים, גורמים עסקיים, גורמים אקדמיים או כל גורם אחר, להשתמש בפטנט ללא אישורנו.

עורך פטנטים הוא האיש שמלווה את תהליך הרישום ולמעשה הוא מבצע עבורנו כל שלב ושלב:

החל משלב הבדיקה האם קיימים פטנטים זהים או דומים לאלה שאנחנו המצאנו או לא, כמו כן הוא מספק מידע על הפטנט שלנו, כולל תוכנית פעולה וכיצד הוא יכול לעזור ולשרת את אינטרס הכלל, ובנוסף העורך אחראי להעביר את הנתונים ואת כל המידע הטכני על הפטנט לרישום משפטי, כלומר, לספק כמין חוזה עם תנאים וסייגים לגבי אופי השימוש בפטנט מחד ולקבוע את הבעלות שלנו על הפטנט.

צריך לציין שתהליך רישום של פטנט, דורש גם ביצוע מבחנים אשר יוכיחו שהוא אכן תקין, ואכן מבצע את מה שאנחנו טוענים הוא יכול לבצע.

כיצד בוחרים עורך פטנטים בצורה נכונה

אפשר לחלק את הנושא של בחירת עורך פטנטים לשני חלקים עיקריים.

חלק אחד יתייחס לשאלה כיצד בוחרים איש מקצוע בתחום, מה בדיוק אנחנו אמורים לחפש בשביל למצוא עורך מקצועי ואיכותי.

החלק השני יתייחס יותר לתכונות של שירות, דברים שאנחנו נצפה מכל נותן שירות לספק לנו.

נתחיל בחלק הראשון, מה הדברים שאנחנו צריכים לבדוק בשביל לבחור עורך פטנטים בצורה נכונה.

ראשית, חשוב מאוד שאנחנו נבחר עורך שמתמחה גם בצד המשפטי וגם בצד הטכנולוגי.

זה חשוב מאחר וישנם עורכי דין שמציגים את עצמם כמי שמתמחים בתחום של רישום פטנטים, אך אין להם ידע טכנולוגי, לעומת זאת, ישנם עורכים שטוענים שהם מתמחים בצד הטכנולוגי, אך הם אינם מתמחים בצד המשפטי.

בשני המקרים זה לא יעזור לנו. אנחנו צריכים עורך שהוא גם מדען שמתמחה בצד הטכני וגם מי שמתמחה בצד המשפטי. זאת בשביל לנסח את הפטנט בקווים משפטיים.

הדרישה המינימלית בחוק היא שלעורך יהיה תואר ראשון, אך רצוי כמובן שזה יהיה מישהו עם תארים מתקדמים יותר, איש מקצוע עם השכלה מקיפה בתחום.

שנית, חשוב שאנחנו נדע מה הוותק המקצועי שלו וכן אם אילו חברות וגורמים אחרים הוא עבד.

כמו בכל תחום, גם בתחום של רישום פטנטים יש לניסיון משמעות רבה, בפרט אם אנחנו מחפשים עורך שמתמחה ברישום פטנטים מהתחום שלנו.

שלישית, בשביל לחסוך לעצמנו עלויות וזמן, רצוי למצוא עורך שהתנסה ברישום לא רק בארץ אלא גם בחו"ל, כולל הגנה על פטנטים בעולם.

כך אם נרצה לרשום את הפטנט שלנו בעולם ולא רק בארץ, נוכל לעשות זאת דרכו ולא נצטרך לחפש עורך אחר.

ארבע, רצוי לבחור משרד של עורכי פטנטים שמעסיקים מספר אנשי מקצוע שכל אחד מתמחה בתחום אחר, כך נוכל לעבוד איתם לאורך זמן וכך גם הוא יוכלו לספק לנו תמיכה בכל תחום ותחום, ולא רק בתחום ספציפי.

חמש, מוטב לבחור עורכי פטנטים אחרי שאנחנו מקבלים עליהם המלצות מאנשי מקצוע מנוסים, אחרים שאנחנו קוראים עליהם ויש בידינו את כל המידע הנדרש בנושא, וכמובן, אחרי שאנחנו יושבים איתם לשיחה ולומדים להכיר אותם.

אסור להסתמך אך ורק על המלצות באינטרנט או על כתבות של תוכן שיווקי. אנחנו צריכים לשקלל את כל הנתונים בשביל לבחור את האדם הנכון עבורנו.

מעבר לצד המקצועי, יש גם את הצד של השירות ופה אנחנו צריכים לבחון שלוש נקודות עיקריות, הראשונה, חשוב למצוא עורך או משרד עריכת פטנטים שיהיה זמין, נגיש, ויבצע את עבודתו כמה שיותר מהר.

ככל שהוא ידחה את זה, זה יכול לעכב את העבודה שלנו ולעלות לנו כסף.

הנקודה השנייה, חשוב שאנחנו נרגיש נוח עם הצוות במקום, שהם ידעו לספק לנו עצות והמלצות בצורה סדירה ונוחה, וכמובן באופן מקצועי.

הנקודה השלישית, אנחנו צריכים להרגיש שיש לנו על מי לסמוך, שמדובר באנשי מקצוע איכותיים, אמינים, אנשי מקצוע שיעבדו בשבילנו וייצגו אותנו בצורה הטובה ביותר.

איך להתכונן למבחן גדול?

לימודים, בין אם מדובר בלימודי תואר ראשון, לימודים לבגרות או לימודי תעודה, עשויים להיות מאתגרים לעיתים, ובייחוד בתקופה המלחיצה את רוב הסטודנטים והתלמידים: תקופת מבחנים. יש מגוון רחב של דרכים ללמוד למבחן, אבל למעשה, לכל אחד יש דרך אחת שהיא הדרך הנכונה ביותר בעבורו. בלא מעט מקרים, לוקח זמן רב עד שמבינים מהי הדרך האידיאלית ביותר ללמוד למבחן, ועד שמגבשים אסטרטגיה מתאימה. לכן, אספנו בעבורכם טיפים שיסייעו לכם למצוא את הדרך הטובה ביותר בעבורכם ללמוד למבחן גדול.

אספו את כל החומר העיוני הנחוץ

לפני שתתחילו למיין את אפשרויות הלמידה השונות, אתם חייבים לאסוף את כל החומר העיוני שנחוץ לכם, החל ממאמרים מקצועיים, סיכומי שיעורים ועד למבחנים משנים קודמות. כמו כן, רכשו את הציוד המשרדי האידיאלי ביותר, כשמומלץ לרכוש מרקרים צבעוניים, עטים בשני צבעים ומחברות שיסייעו לכם לכתוב ולמפות את החומר הלימודי.

למרקר מה שחשוב

אם אתם אנשים שלומדים באמצעות קריאה בלבד, כלומר, קוראים שוב ושוב את החומר העיוני עד שהוא מובן וברור, הרי שאתם זקוקים למרקרים באופן ניכר. חשוב למרקר בתוך הסיכומים משפטי מפתח ומסקנות חשובות, על מנת להדגיש את כל הדברים שחשוב וצריך לזכור לקראת המבחן. לאחר שתקראו שוב ושוב את הטקסטים, תוכלו לעבור רק על החלקים המודגשים, כך הם ייטמעו בזיכרון על הצד הטוב ביותר.

תרשימי זרימה

דרך נהדרת לעשות קצת סדר בכל החומר העיוני היא באמצעות תרשימי זרימה. זה מתאים במיוחד ללימודים בתחומי היסטוריה, ספרות, פילוסופיה, תקשורת וכו', כלומר תחומים שבהם יש להבין תהליכים או מאורעות שונים. למעשה, תוכלו ליצור תרשים זרימה לכל נושא, כשתכתבו את שלבי התהליך לפי סדר. כמובן שיש לציין את השלבים הללו בנקודות ולא כסיכום מלא. המטרה היא שיהיה לכם תרשים ברור שיבהיר את השתלשלות העניינים.

טבלאות

אפשרות נוספת למיפוי החומר הלימודי, היא ביצירת טבלאות מסודרות שמאפשרות לסדר את התכנים ולהבין אותם לעומק. טבלאות יכולות להתאים לכל סוגי הלימודים, ויש מגוון רחב של טבלאות שניתן לייצר, כשזה תלוי כמובן בכמות החומר וברמות הקושי.

לימודים בקבוצה

מי מכם, שמעדיף ללמוד בקבוצה, ולו כדי לחלוק את הנטל עם אנשים נוספים, וודאי יודע שזה עשוי להיות מורכב לעיתים. כיצד תוכלו ללמוד בקבוצה? ובכן, תוכלו לקרוא את החומר יחדיו, כשכל אחד יקרא בקול רם נושא אחד. בתום כל נושא, תוכלו לדון בחומר שקראתם על מנת להבין אותו באופן המיטבי ולנסות לדלות כמה שיותר מסקנות. דרך נוספת היא לפתור ביחד מבחנים משנים קודמות. כל אחד יכול לראות את התשובה לשאלה בזווית אחרת, מה שיוכל לסייע לכם לחדד את הנושא ולהכיר אפשרויות שונות למענה על השאלות במבחן.

 

לסיכום, ניתן ללמוד באופן עצמאי או בלימודים קבוצתיים, אבל חשוב למצוא דרכים ללימודים פוריים, כך שתוכלו להעמיק את הידע, להרחיב אופקים ולהבין את החומר הלימודי על בוריו. הצטיידו בכל הציוד הנחוץ, כך תוכלו להקדיש את הימים שלפני המבחן ללמידה יעילה ופונקציונלית. בהצלחה!

כל מה שצריך לדעת על הפן המשפטי של ניהול בית משותף

אין מה לעשות ישראל בתור מדינה מערבית היא מדינה אשר המשפט הוא חלק קריטי בכל אספקט בחיינו וזאת מכיוון שאנו מדינת חוק. אפשר לראות כי המשפט קובע כיצד נתהג בכביש, מה מותר לנו ואסור לעשות בחיים בפרהסיה, כיצד הצבא מתנהג וכיצד מתנהלים החיים העסקיים. למעשה אין תחום שבו המשפט לא נכנס לחיינו וכאן הוא משפיע גם על הבית הפרטי שבו אנו גרים. כך אתם יכולים לראות כי הפן המשפטי של ניהול בית משותף הוא דבר חשוב ביותר מכיוון שהוא קובע כיצד יש לנהל בניין מגורים. בניין כזה לא מנהלים סתם כך אלא אך ורק על פי החוק. אולי יש ועדי בתים אשר אינם מודעים לכך אם עליכם לקחת בחשבון שאם הם לא פועלים על פי החוק הם חשופים לתביעה מפני הדיירים שבהם הם אמורים לטפל.

מדוע כדאי לכם לפנות אל עו"ד פרטי ולא ממשרד גדול?

עליכם להבין כי לכל ועד בית מומלץ לפנות אל עו"ד אשר יסייע לו וידריך אותו כיצד לנהוג וכך הועד לא יעבור על החוק גם בעניין של רישום בית משותף. על כן גם עולה השאלה לאיזה עו"ד נפנה ומהו העו"ד אשר יסייע לנו הכי הרבה לבחור את העו"ד הטוב ביותר. אם כן אתם צריכים להבין כי העו"ד אשר הכי יסייע לכם הוא עו"ד פרטי ולא עו"ד ממשרד גדול. עליכם לקחת בחשבון כי עו"ד ממשרד גדול יראה בכם סתם מטרד והוא יקדיש מעט מאוד זמן לבעיות שלכם וכך הייעוץ שלו לא יהיה שווה הרבה וזאת לעומת עו"ד ממשרד קטן אשר כל תשומת הלב שלו תהיה נתונה לכם.

מדוע ניסיון הוא כל כך קריטי בעולם עריכת הדין?

נקודה נוספת שאתם חייבים לקחת בחשבון היא שלניסיון יש משמעות אדירה בעולם עריכת הדין וככל שעורך דין מקרקעין הוא יותר מנוסה כך הוא יוכל לסייע לכם בצורה יותר טובה. על כן אל תתביישו ובררו כמה ניסיון יש לעו"ד שבו אתם מעוניינים וזאת בכדי להבטיח כי הוא ייתן לכם את הייעוץ המשפטי הטוב ביותר.

באילו מקרים יש צורך ואפשרות למחיקת רישום פלילי?

המדינה היא אשר אחראית על הסדר הציבורי והיא אשר אמונה על אכיפת החוק הפלילי והגנה על כל אזרח ואזרח. כך לדוגמא הזכות לתבוע אדם פרטי בדין פלילי על ידי אדם אחר אינה אפשרית אלא רק במקרים מאוד מיוחדים ורק הפרקליטות יכולה לעשות זאת. אין ספק כי זה הכרחי שהמדינה תגן כך על האזרחים אך באותה נשימה אנו חייבים לציין כי פעמים רבות יש מחיר לעובדה כי המדינה אחראית על אכיפת הדין הפלילי. המחיר הבולט ביותר הוא בכך שאנשים שיש להם רישום פלילי למעשה מסתבובבים עם אות קין אשר מונעת מהם להתקבל לעבודות רבות. כך מעשה שעשית כאשר היית בן עשרים או עבירה קטנה הונשאים בחובם רישום פלילי יכולים לפגוע בכם בצורה קשה מאוד. על כן כדאי מאוד למחוק את הרישום הפלילי דרך עו"ד פלילי וזאת בכדי שתוכלו להמשיך עם חייכם.

האם אפשר למחוק רישום פלילי באופן עצמאי?

הייתם מצפים כי כל אדם היה יכול להגיש בקשה למשרד המשפטים ולמחוק את הדין הפלילי שלו בקלות. אז נכון על הנייר כל אדם יכול להגיש בקשה כזאת אך בפועל ספק רב אם הבקשה שלו תתקבל מכיוון שעל המסמך להיות מנומק וכתוב על פי כללים משפטיים. על כן הדרך הטובה והבטוחה ביותר למחוק רישום פלילי הוא לא לנסות ולעשות זאת לבד אלא לפנות אל עורך דין פלילי אשר יסייע לכם בכך. ברגע שתפנו אל עורך דין כזה הזיכוי שהמחיקה תאושר הוא הרבה יותר גבוה וכך אתם תוכלו להמשיך לנהל את חייכם ללא הכתם הזה של רישום פלילי וזהו דבר משמעותי ביותר.

האם ההליך של מחיקת רישום פלילי הוא גבוה?

עליכם לדעת כי באופן יחסי העלות של מחיקת רישום פלילי עם עורך דין פלילי היא מאוד נמוכה וזאת עקב העובדה כי העורך דין לא מופיע בבית המשפט אלא רק מנהל חלופת מכתבים עם משרד המשפטים ועם המחלקה האמונה על כך ועל כן גם מן המימד הכספי כל כך כדאי לפנות אל עורך דין שיסייע לכם בכך.

הגשת תביעות כספיות לעסקים וחברות

הניהול הטכני בכל מה שקשור לגביית כספים גורמת לא פעם לכאב ראש לא קטן. העסק צריך להתנהל היטב, הוא אמור לתפקד, למכור, לייצר ובעיקרה להרוויח. אך לא פעם קורה שהמערכת כולה נתקעת דווקא בקטע הזה של גביית הכספים. מה עושים במקרים מן הסוג הזה? הגשת תביעות כספיות לעסקים וחברות על ידי אנשי מקצוע על מנת שהעסק יוכל להמשיך לגדול.

גביית הכספים של בתי עסק, חברות או ארגונים שונים מוצאים את עצמם לא פעם כאשר הם לא מצליחים לגבות את הכספים המגיעים להם על פי דין. הם לא מוצאים את הפנאי ואת הזמן המיותר להתעסק עם הלקוחות הסרבנים שמכבידים את ההתנהלות מבחינת הגבייה.

אז ברור שהם לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על אותם סכומי כסף מצד אחד אך הם גם לא יכולים להקצות משאבים וזמן יקר של העסק רק על מנת להתעסק עם הגבייה על כל מה שכרוך בכך. אז בדיוק לצורך כך קיים השירות של גביית כספים על ידי אנשי מקצוע של חברה חיצונית שהם אלו שיבצעו את הדבר בשם העסק או החברה.

ישנם מקרים אשר בהם לא תהיה ברירה ואנשי המקצוע הללו ייאלצו לפנות אל עורך דין לגבייה ולהליכים משפטיים על מנת לטפל בלקוחות שלא מוכנים לשלם את חובם.

הגשת תביעות כספיות לעסקים וחברות – כדי לשמור על הקשר הטוב של העסק עם הלקוח

אין חברה או בית עסק המוכן 'לשרוף' את הקשרים שיש לו עם הלקוחות שלו. גם לקוחות שלא שילמו נחשבים עדיין לקוחות שברוב המקרים העסק עדיין מעוניין לשמר אותם. גביית חוב עשויה לא פעם להוביל להעכרת הקשרים ולתחושות מאוד קשות של הלקוח מול העסק. כאשר התהליכים הללו של גביית הכספים מתבצעים על ידי חברה חיצונית, הרי שכתוצאה מכך, היחסים נשארים כפי שהם היו. גם אם הליכי הגבייה יגיעו עד למצב של תביעות משפטיות, עדיין לא ייעשה הדבר באופן ישיר על ידי העסק כך שהדבר לא יפגע כלל ביחסים בין העסק לבין הלקוחות.

חשוב לציין כי לא פעם הדברים מסתדרים על ידי גישור ושני הצדדים יוצאים מרוצים.

מהו הסכם טרום נישואין?

זוגות רבים מגיעים לשלב ההחלטה כי הם עומדים להינשא זה לזו ברוב אהבה ושמחה. ואילו הפן הממוני הוא זה שעדיין עומד להם לרועץ. הם רוצים להיות בטוחים כל אחד ברכושו ולא מעוניינים לסכן את הרכוש. כדי להיות בטוחים כי לא יהיו חילוקי דעות בעניין. והם יוכלו לנהל את החיים שלהם בשותפות מלאה בלי להיקלע למבוכה בגין הפן הכספי הם עורכים הסכם ממון אצל עורך דין הסכם ממון. אמנם כל זוג שעומד להינשא רואה מול עיניו אושר אינסופי ואהבה שלא תיגמר לעולם ועד. אבל זה לגמרי לא מובטח לאף אחד.

ומה אם בני הזוג יתגרשו?

כן, אהבה בין בני זוג אף אם היא קיימת והם חשים כי היא הולכת ומתעצמת, היא לא מובטחת לנצח ואין זה אומר שכך יהיה לעולם. כבר ראינו זוגות רבים שהתחילו את דרכם ברוב חיבה הדדית אבל ביום אחד הגיעו גם אל משבר הנישואין ואל הפרידה בתהליך גירושין. כמובן שבמקרה כזה הפן הממוני עולה על הפרק על כל המשתמע מכך. למי תהיה שייכת הדירה המשותפת? כיצד מחלקים את כספי החסכונות שהצליחו בני הזוג לצבור במהלך שנות הנישואין? מה בעניין תשלומי המשכנתא? בהסכם הממון יש תשובה לכל השאלות הללו.

מסכמים הכול מראש

הסכם טרום נישואין נועד למצוא תשובה לכל סיטואציה שעשויה להתרחש בעניין הממוני. בהסכם יפורטו סעיפים שונים אשר נועדו לכלול במידה רבה ככל האפשר את כל העניינים שעלולים לצוץ במהלך השנים. אחד מהנושאים הוא ירושה עתידית שאחד מבני הזוג עתיד לרשת. בהסכם תפורט הזכות של בן הזוג באשר לירושה שתתקבל. תוך התייחסות למקרים של פרידה כואבת.

במה זה מסייע?

זוגות רבים מגיעים לשלב הגירושין ונתקלים בקושי להגיע להבנה בעניין הרכוש המשותף. צפים חילוקי דעות והמצב רחוק מלהיות נעים וטוב. במידה והיה לבני הזוג הסכם ממון כל הפרטים היו מפורטים בו והם היו יכולים למנוע מעצמם הרבה צער, כאב לב ותסכול. הסכם טרום ממוני מועיל בכך שכל הפרטים הממוניים יהיו מוסכמים על שני הצדדים, וכל אחד יהיה מחויב להתנהל על פי ההסכם שנערך בליווי עו"ד.

קראו עוד על: הסכם ממון ירושלים

איך עותרים לבית המשפט הגבוה לצדק?

עתירה לבג"ץ ניתן להגיש רק במקרים מסוימים. לדוגמה, במקרים שקשורים לפעילות של גופים ממשלתיים וכן לפעילות השלטונות. במקרה ואדם מעוניין להגיש עתירה עליו לפנות אל עורך דין ממשרד אילן סופר ושות' שיגיש עבורו את העתירה. חשוב לדעת כי לא בכל מקרה בו נראה לאדם פרטי כי יש חוסר צדק או פעילות לא תקינה יהיה נכון לפנות ולהגיש עתירה לבג"ץ. אם אדם מעוניין להגיש עתירה והוא מעוניין לבחון את המקרה בצורה יסודית, יומלץ לו לפנות אל עורך דין שיש לו ניסיון בתחום ספציפי זה. בעזרתו אפשר יהיה לבחון את המקרה ולקבל החלטה האם כדאי ומומלץ להגיש את העתירה.

הסמכות של הבג"ץ

לבית דין הגבוה לצדק יש סמכויות המוגדרות בחוק היסוד תחת סעיף השפיטה. זה גוף משפטי אשר רשאי לפעול ולפסוק במקרים שונים כמו צווים לשחרור אסירים שנאסרו או נעצרו שלא כדין. כמו כן מורשה הבג"ץ לתת צווים לרשויות, לגופים ולבעלי תפקידים אשר לא מלאו את תפקידם כראוי, או בצעו עבירות במהלך ביצוע תפקידם. כמו כן יש לבג"ץ את הסמכות לתת צווים לגופים בתחום המשפטי שיורו להם לדון בנושא מסוים או להימנע מלדון בו.

כיצד עותרים לבג"ץ?

כדי להגיש עתירה בצורה יעילה חשוב כאמור לפנות אל עורך דין בעל מומחיות בתחום זה. עורך דין זה יהיה בקיא בסוגיות המשפטיות הקשורות לנושא העתירה, והוא ידע מתי ניתן וכדאי להגיש עתירה ובאילו מקרים אין זה מומלץ מחמת סיבות שונות.

מה עושים כדי שהתביעה תתקבל?

במרבית המקרים עתירות לבג"ץ מוגשות בעניינים שבהם התבצעו תהליכים או מעשים שיש בהם סתירה לחוקים ולעקרונות הצדק. שימו לב כי מרבית הפניות והעתירות שמופנות לבג"ץ אינן מתקבלות, וזאת בגין חוסר בראיות. במקרים אחרים העתירות לא התקבלו בגלל העובדה כי בית המשפט אינו מעוניין לבחון לעומק את הראיות. זו הסיבה בגינה מומלץ להגיש את התביעה באמצעות עורך דין מקצועי שיש לו ניסיון בתחום זה. הוא ידע כיצד להגיש את התביעה ואיך לנהל את התהליך בצורה יעילה שתוביל לטיפול על ידי הגורמים הרצויים.

 

הליך תביעת רשלנות רפואית

המאמר הבא נכתב בכדי לעזור לכם להתמודד עם אחת המשימות הקשות ביותר שניתן לחשוב עליהן: עמידה במאבק משפטי תוך טיפולים רפואיים או לאחר טיפול רפואי שהותיר אותנו פגועים.

רבים מבין אלו שניגשים לטיפולים רפואיים שונים לא צופים זאת, אבל אותם טיפולים וניתוחים יכולים להסתיים בצורה רעה מאד. אנחנו לא מתכוונים לסיכונים הרגילים שקיימים באותם טיפולים, אלא לתוצאות שעלולות להיגרם כתוצאה מהתרשלות של הצוות הרפואי.

במאמר הבא נפרט את הצעדים שיש לנקוט כאשר קורה מצב כזה.

תביעת רשלנות רפואית

הליך רפואי שכשל, מה עושים?

לא כל הליך רפואי שנכשל להביא לשיפור במצבו הבריאותי של החולה יצדיק תביעה על רשלנות רפואית. להלן הצעדים שיש לנקוט אם מתעורר בכם החשד לרשלנות רפואית ואתם רוצים לתבוע את המוסד הרפואי או אפילו את מי מהצוות הרפואי על כך:

הזכאים לתבוע

החוק מגדיר שלושה מקרים של זכאות לתביעה על רשלנות רפואית:

 • מי שנפגע מאותה רשלנות כמטופל.
 • הורים לקטין שנפגע מרשלנות רפואית.
 • במקרה מוות, העיזבון של המנוח יתבע על הרשלנות.

את מי תובעים?

הנתבעים הם:

 • בית החולים או המוסד הרפואי – לאלו יש אחריות שילוחית כלפי העובדים שלו, בכלל זה הרופאים.
 • כל איש צוות שטיפל או היה מעורב – רופא מנתח, מרדים, אחיות, טכנאים וכו'.

התהליך עצמו

אם מתעורר החשד לרשלנות רפואית, להלן מה שנצטרך לעשות:

 1. התייעצות עם עורך דין. את זו יש לקיים כמה שיותר מהר בכדי לאפשר את איסוף יעיל של הראיות השונות.
 2. איסוף של כל החומר הרפואי – זה כולל את הרישומים הרשמיים אבל גם מסמכים אחרים שניתן להשיג. רצוי לפעול במהירות לפני שתהיה שהות למישהו 'לשפץ' מסמכים או להעלימם.
 3. איסוף עדויות שונות של הצוות הרפואי המטפל ושל כל אדם שהיה איתנו במגע ויוכלל להעיד. רצוי לאסוף עדויות אלו כמה שיותר מהר מכיוון שבשלב הזה הן עוד 'טריות' בזיכרון העדים ולא נתונות למניפולציות.
 4. קבלת חוות דעת של רופא מומחה – זו תהיה הכרחית בשביל להגיש את התביעה בהמשך. יש לבצע אותה כמה שיותר סמוך לאירוע הרשלנות הרפואית.
 5. הגשת תביעה לבית המשפט ביחד עם עורך הדין.

דגשים מיוחדים

 • קבלת הרשומות הרפואיות היא זכותו של כל חולה על פי חוק זכויות החולה. לעיתים גובים המוסדות הרפואיים כסף בעבור ההעתקה עצה של המידע. אותם מוסדות מחויבים על פי חוק לשמור את אותן רשומות אבל גם חובה זו קצובה בזמן. לכן רצוי מאד לבקש להעתיק אותה מיד עם סיום ההליך הרפואי.
 • אותן רשומות יכללו את גיליון האשפוז, צילומים שונים, חוות דעת רפואיות שניתנו במהלך האשפוז ועוד.
 • כל תביעה על רשלנות רפואית דורשת חוות דעת של רופא מומחה בכדי שתתקבל בבית המשפט.
 • חוות דעת כזו ניתנת על ידי רופא בכיר, כזה שיש לו גם ניסיון במתן חוות דעת רפואיות לצורך תביעה. כל זאת גורם לכך שעלות חוות הדעת יכולה להיות יקרה מאד. יחד עם זאת יש לזכור שאת העלות הזאת נקבל ככל הנראה בחזרה במסגרת הפיצויים שיזקפו לזכותינו, אם אכן הייתה רשלנות רפואית.
 • את התביעה יש להגיש לבית משפט השלום. אם גובה הפיצוי הנדרש עולה על שני מיליון וחצי שקלים, יש להגישה בבית המשפט המחוזי.
 • התיישנות התביעה תהיה 7 שנים מיום האירוע של הרשלנות. אם הנזק התגלה במועד מאוחר יותר, יספרו 7 השנים ממועד הגילוי ובלבד שלא עברו 10 שנים מיום ביצוע הרשלנות. מי שהיה קטין בעת הפגיעה מהרשלנות הרפואית, יכול לתבוע עד 7 שנים לאחר שהפך לבגיר.

 

לסיכום, חשוב לדעת שלא  כל תביעה על רשלנות רפואית תגיע לידי דיון בבית המשפט. למעשה, הרבה מאד תביעות נסגרות ללא כל דיון בבתי המשפט והן מוכרעות בהסכמים לגבי גובה הפיצויים מחוץ לדלתות בית המשפט.

יש להכיר אפשרות נוספת שהיא איננה תביעה משפטית על רשלנות רפואית, אלא תלונה על המוסד המטפל או מי מאנשי הצוות בפני משרד הבריאות או לממונה על קבילות הציבור בקופות החולים. תלונה זו לא תוביל לזיכוי בפיצוי כלשהו אלא יהיו לה השלכות משמעתיות ומנהליות על המוסד הרפואי או הצוות המטפל, זאת בתנאי שהתלונה מוצדקת.

מה אומר הסכם גירושין?

אין דבר יותר נפלא בחיים מאשר למצוא בת או בן זוג ולהתחייב לחתונה. זוגיות ובטח חתונה משפיעים על כל החיים שלנו והם קובעים במידה עצומה האם נהיה מאושרים, שמחים, וחזקים. אך אי אפשר להתעלם מכך כי בישראל של שנת 2019 יותר ויותר זוגות מחליטים לפרק את החבילה לאחר שלוש שנים, עשר שנים ואפילו עשרים שנה. אותם זוגות מבינים כי עדיף להם להתחיל פרק ב' או ג' וכי יהיה להם הרבה יותר טוב אם הם יהיו לבד ולא עם בן או בת הזוג שלכם. ההמלצה שלנו היא תמיד לפרק את החבילה בצורה היפה והטובה ביותר שיש אך באותה נשימה אנו גם ממליצים לכם לעשות הכול בכדי לשמור על הזכויות שלכם וכאן נכנס לתמונה הסכם גירושין אשר ישמור עליכם ויבטיח כי גם לאחר הגירושין אתם תוכלו לנהל חיים נורמליים.

מדוע לא כדאי לחתום על הסכם גירושין ללא ייעוץ של עורך דין?

עליכם להבין כי הסכם גירושין קובע דברים רבים כמו המשמורת על הילדים, חלוקת הכסף והרכוש ועוד נושאים רבים וחשובים. עליכם להבין גם כי ההסכם הוא מסמך משפטי לכל דבר ועניין וככזה הוא מחייב התמחות משפטית אם אתם רוצים שהזכויות שלכם יעוגנו בתוכו. מכיוון שלרובנו אין ידע משפטי אנו חייבים להבין כי כדאי לנו לחתום על הסכם רק עם ייעוץ צמוד של עורך דין. כן מה ששמעתם ההבדל בין הסכם ללא ייעוץ ובין הסכם עם ייעוץ הוא הבדל עצום והוא יקבע פעמים רבות את מצבכם לאחר החתימה על ההסכם ואישורו בבית המשפט או בית הדין הרבני.

האם כל עורך דין יכול לסייע לי בייעוץ לגבי הסכם גירושין?

עליכם לדעת כי הסכם משפטי מחייב מומחיות אדירה שממש אין לכל אדם וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי לא כל עורך דין יכול לסייע לכם במלאכה וכי כדאי לכם מאוד לפנות אל רק אל עורך דין אשר ההתמחות שלו היא דיני משפחה וכך תבטיחו כי הייעוץ שלו יהיה טוב. למידע נוסף בנושא היכנסו לאתר https://fmladv.co.il/.

דרכון פורטוגלי ללא עורך דין: יתרונות מול חסרונות

בשנים האחרונות, ישראלים רבים פוצחים בתהליך להוצאת דרכון פורטוגלי, זאת בשל היותם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל. מדובר בתהליך המלווה בבירוקרטיה, העלול להימשך לא מעט זמן אך לצד התהליך הארוך מחכים לזכאים יתרונות נהדרים! למעשה דרכון פורטוגלי מעניק אזרחות פורטוגלית, הכוללת מגוון רחב של זכויות במדינות האיחוד האירופי.

האם כדאי להוציא דרכון פורטוגלי ללא עורך דין? האם מדובר בתהליך שניתן לצלוח אותו באופן עצמאי? ואם כן, במה הוא כרוך? כל התשובות במאמר שלפניכם.

בדקו זכאות

כדי להוציא דרכון אירופאי יש לצלוח תהליך הכולל לא מעט שלבים, ולכן יש לעשות זאת באופן מושכל. תחילה, וודאו שאתם זכאים להגיש בקשה לדרכון האירופאי. איך עושים זאת? מבררים אם שם משפחתכם מופיע ברשימת שמות המשפחה המצורפת לתיקון חוק האזרחות בפורטוגל. השם אינו מופיע? זה עדיין לא אומר שאתם לא זכאים, זה מאחר שישנם שמות שהשתנו ועוברתו במרוצת השנים ולפיכך, חשוב לבצע מחקר גנאלוגי מקיף.

תוכלו לבצע את בדיקת הזכאות באופן עצמאי, אך תזדקקו לבדיקה מקיפה יותר, הרי שיש להסתייע בבעל מקצוע. בכל מקרה, ניתן למצוא מידע נוסף באתר portugal-passport.

הגשת בקשה לדרכון פורטוגלי

הגשת הבקשה צריכה להיות מסודרת, כשהיא מכילה את כל המסמכים הנחוצים והחיוניים, כמו מחקרים גנאלוגיים, תעודות לידה ואלמנטים נוספים שיהוו הוכחות להיותכם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל. לאחר שהקהילה היהודית בפורטוגל תקבל ותאשר את הבקשה שלכם, היא תועבר לרשויות, כשבסוף התהליך תקבלו את הדרכון האירופאי הנחשק.

כאמור, תהליך הגשת הבקשה כרוך בלא מעט בירוקרטיה, לכן רבים בוחרים להיעזר בעורכי דין שעוסקים בתחום, שילוו אותם בתהליך ויסייעו להם להשיג את כל המסמכים הדרושים. אלה שבוחרים לעבור את התהליך בעצמם, וודאי ייתקלו בלא מעט אתגרים, בין אם מדובר בהשגת המסמכים הנחוצים, בהפקת מחקר גנאלוגי או בידיעת השפה הפורטוגזית.

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי באופן עצמאי

מעטים שוקלים לצאת אל הדרך לעבר הדרכון הפורטוגלי בעצמם וללא כל ליווי, ולשם כך עליהם להתחיל באיסוף המסמכים הנחוצים וביצירת מחקר גנאלוגי מקיף. אבל לפני שתפצחו בתהליך, עליכם להיות יהודים כמובן, ולהוכיח שאין לכם עבר פלילי. כדי לעשות זאת יש להוציא תעודת יושר, כשאת כל הפרטים בתעודה ממלאים באנגלית. לאחר מילוי הטופס, בקשו לשלוח את התעודה לשגרירות פורטוגל. אם במהלך חייכם התגוררתם במדינה נוספת, עליכם להוציא תעודת יושר נוספת מאותה המדינה. שימו לב – את התעודה תצטרכו לאסוף בעצמכם משגרירות פורטוגל כחודש לאחר שליחת הטופס, ולאמת אותה במשרד החוץ ששוכן בירושלים. תעודת היושר תקפה לשלושה חודשים, לכן עליה להישלח לפורטוגל במהלך תקופה זו (יחד עם יתר המסמכים הבירוקרטיים). ראוי לציין, שאם בחרתם בליווי של עורך דין או חברה ייעודית, הם אלה שיעשו זאת בעבורכם.

נוסף לאלה, חשוב שהקהילה היהודית בפורטוגל תכיר בכם, וכדי לעשות זאת עליכם להצטייד בתעודת לידה דו לשונית, עותק של הדרכון הנוכחי שלכם, אילן יוחסין, המלצה של אדם המוכר לקהילה היהודית בפורטוגל (למשל רב) ולשלם לקהילה היהודית בפורטוגל (כ- 500 יורו) בעבור הטיפול בבקשה.

אז מה עליכם לעשות? אספו את כל המסמכים החיוניים, לרבות נתוני כניסה ויציאה מהארץ, ורכזו אותם במקום אחד. את המסמכים הללו יש לתרגם לשפה המקומית וליצור קשר עם נוטריון מוסמך שיחתום בעבורכם על המסמכים הללו. הקפידו לאמת הדרכון הנוכחי בשגרירות פורטוגל, ולוודא שהבקשה לאזרחות חתומה ומאומתת על ידם (לשם כך תצטרכו לקבוע תור ולהגיע לשגרירות באופן פיזי). השלב הבא הוא כמובן הגשת בקשה מסודרת לקהילה היהודית בפורטוגל על מנת שתבחן את המסמכים ותחליט אם לאשר את קבלת הדרכון הפורטוגלי.

הפערים בין תהליך עצמאי לבין תהליך בליווי עורך דין

אחת הסיבות שבגללן בוחרים לעבור את התהליך באופן עצמאי, היא הוזלת עלויות. אך חשוב לקחת בחשבון, שגם אם תחליטו לצאת לדרך ללא ליווי של עורך דין, תיאלצו לשלם לא מעט כסף בעבור תרגום המסמכים, ביצוע המחקר הגנאלוגי (רוב מקורות המידע לביצוע מחקר מקיף כרוכים בתשלום), האגרות שיש לשלם ועוד. אם לא די בכך, במהלך התהליך ייתכן ותופתעו לגלות שישנם מסמכים חיוניים שחסרים או שעליכם לשוחח עם הרשויות בפורטוגל, מה שעלול לגרור עלויות נוספות. כך שבסופו של דבר הפער אינו גדול בין סכום התהליך העצמאי לבין סכום התהליך בליווי עורך דין. יחד עם זה, תהליך עצמאי ידרוש מכם להתאזר בסבלנות ונחישות ולעסוק במגוון אלמנטים ביורוקרטיים שיכולים להיחסך מכם אם תיעזרו בשירותיו של עורך הדין. חשוב לקחת בחשבון את שיקול הזמן, הרי הוצאת דרכון פורטוגלי באופן עצמאי תגזול מכם זמן רב, וזמן הוא משאב חיוני עבור כולנו.

לסיכום, דרך עצמאית, היא לא בהכרח משתלמת יותר, והיא אף עלולה לגבות מכם עלויות גבוהות יותר. אל תנסו למצוא קיצורי דרך, והיעזרו בעורך דין מומחה שיסייע לכם לצלוח את התהליך. בהצלחה!

כיצד מתמודדים עם דחייה של תביעת תאונות אישיות?

אנשים רבים משלמים במשך שנים ביטוח תאונות אישיות, אך ברגע האמת מגלים שלמרות שהסיטואציה אמורה לשרת אותם, חברת הביטוח מצאה אמתלה שמצדיקה סירוב, וכך בלית ברירה הם נשארים חסרי אונים, כי זה דבר אחד להחליט איזו פוליסה לעשות, אך דבר שני להבין איזה טיעון נגד ניתן להציף אל מול נציגי הביטוח אשר בדקו ולבסוף הכריעו נגד האינטרס של הלקוח. מה עושים במקרה שכזה? האם מרימים ידיים ופשוט מוותרים? ובכן בין אם הסכום משמעותי ובין אם מבקשים שיעשה צדק, תמיד טוב לדעת שיש עוד מהלך שמחכה להישלף מהכיס, ובמקרה זה מדובר בפנייה אל עורך דין שבקיא בתחום.

שחקן חיזוק – עורך דין

ממש כפי שיש עורכי דין שמתמחים בענייני משפחה ובעניינים פליליים, כך גם יש עורכי דין שמתמחים בעולם הביטוחים, וכפועל יוצא בקיאים בכול הנוגע למימוש זכויות של מבוטחים בתחום תאונות אישיות. עורכי דין שמחזיקים בניסיון בתחום בין היתר יודעים להתמודד מול מכתבי דחייה (מטעם חברת הביטוח), וזאת כי הם יודעים שפרשנות של סיטואציה תמיד יכולה לקבל זווית חדשה, אם רק יודעים כיצד להציב אותה ומאיזו זווית לבחון אותה, ועל כן אם אתם חושבים שיש סיכוי שהצדק עמכם, תמיד מומלץ לפנות אל עורך דין בתחום, ולו עבור שיחת ייעוץ ראשונית ובלתי מחייבת.

ראשית התנהלות אישית

ביטוח לטובת תאונות אישיות אמור לפצות בכול הנוגע לאובדן כושר עבודה, מוות ונכות, משמע מדובר בביטוח שקריטי להפעיל כאשר רף ההשתכרות נפגע. אי לכך, השלב הראשון שיש לעשות הנו לפעול נכון, ועל כן נציין מה ראוי לעשות ומתי. ראשית מהרו להגיש את התביעה באופן מאורגן, מבוסס מסמכים ובהתאם להנחיות חברת הביטוח. כמו כן, משלב הגשת התביעה מומלץ לתעד כל שלב ושלב ובנוסף חשוב לחוש בנוח לבקש העתקים של כל מסמך עליו אתם חתומים.

אל תהססו – התמקחו!

פעלתם כנדרש ועדיין חברת הביטוח מסרבת לעמוד לצדכם? ובכן נכון שחברת ביטוח רחוקה מלהיות דוכן בשוק, אך מפתיע לגלות שגם פה יש מקום להתמקחות – יש מקום להפוך ללקוח הנודניק שאינו מהסס לפנות מספר פעמים מדי שבוע ודורש לדבר עם הסמכות היותר בכירה. כל עוד אתם חושבים שהצדק עמכם הילחמו על כך, מדובר במלחמה שעשויה להיות רווחית ועל כן אל תמהרו להתקפל – לא לכבודכם ולא לטובת חשבון הבנק שלכם.

זהירות – חוק ההתיישנות!

דחייה של תביעת תאונות אישיות עשויה להוביל את המבוטח לקחת צעד אחורה ואף לאורך זמן, וזאת כי גם אם מתכוונים להילחם, עשויים להרגיש כמו דון קישוט שנילחם נגד טחנות רוח. מכאן שאין חובה למהר ואף עדיף להירגע ורק אז לפעול, אך אין לחכות יותר משלוש שנים מהיום בו אירע המקרה, וזאת כי חוק ההתיישנות נכנס לפעולה. פה נעצור לחדד שיש מקרים שתקופת ההתיישנות שלהם קצרה משלוש שנים, ועל כן דבר ראשון מהרו לבחון כמה זמן עומד לרשותכם.

יחס חיובי

לבסוף נציין שלכל אורך התהליך יש לשמור על צלם אנוש, אין להרים את הקול ואין לנפח שרירים, אלא עדיף להיות מנומסים ולא לחשוב שהכול מגיע לכם, אלא פשוט לפעול מתוך רצון לבחון באופן מחודש את הסיטואציה. כולנו בני אדם וכולנו מעריכים יחס נעים (גם אם האינטרסים מנוגדים), ועל כן כאשר היחס חיובי, יותר קל לבוא לקראת – זכרו זאת!

טוב שיש עורך דין לענייני מס הכנסה מאחוריך!

עולם המיסוי הוא עולם מסועף ומורכב ומי שלא מכיר אותו לעומק, עשוי ללכת לאיבוד בין כל החוקים, התקנות והתשלומים.
חוסר הידיעה מוביל פעמים רבות לטעויות פטאליות המתורגמות להפסדים כספיים כבדים ואף לעבירות מס הנחשבות לעבירה פלילית. המשימה הנדרשת מכל אחד ובכל סטטוס, בין אם הוא אדם פרטי או בעל עסק, היא לדעת את הזכויות והחובות המיסויות, זאת על מנת לכלכל את צעדיו בחוכמה בזירת המיסים.
הבעיה היא שקשה מאוד לעקוב מבחוץ אחר כל העדכונים והשינויים של רשות המיסים ומומלץ לפנות לעורך דין לענייני מס הכנסה המתמחה בתחום וידע לכוון אתכם בהתנהלות מול הרשות ובתכנון המס. לדוגמא, לבדוק כיצד תוכלו לצמצם את חבות המס ואיך להימנע מליקויים ומחדלים שעשויים לעלות לכם ביוקר.

עבירת מס טכנית? יש על מי לסמוך


נהוג להבחין בין 2 עבירות מס: עבירת מס טכנית, שהינה עבירה שהתרחשה בהיסח הדעת או בתום לב והעונש הצפוי נע בין קנס מנהלי לשנתיים מאסר בפועל ועבירה מהותית, שבוצעה בכוונת תחילה ונועדה להתחמקות מתשלום מס והעונש הצפוי הוא קנס כספי כבד ועד 7 שנות מאסר.
במידה ונעשתה עבירת מס, מומלץ להיוועץ עם עורך דין כיצד להגיב ומה לעשות על מנת להגיע לפשרה עם רשות המיסים. למשל, במקרים רבים ניתן להמיר את העונש הצפוי על עבירה טכנית לקנס מנהלי, אבל חשוב לדעת כיצד לעשות זאת נכון.
ייעוץ עם עורך דין תסייע לכם להימנע גם מעבירות בניהול ספרים, העברות בנקאיות, תשלום במזומנים על פי חוק המזומן החדש וכדומה.

לדווח באופן עצמאי מבלי אחריות פלילית


מס הכנסה מאפשר לכם לבצע הליך גילוי מרצון ולמעשה, לתקן כך דיווחים על הכנסות בדיעבד ובתמורה לא ייפתח נגדכם הליך פלילי. כמובן שהנוהל של גילוי מרצון בהתאם לתנאים שקבעה רשות המיסים, אבל מדובר בהזדמנות ייחודית לתקן טעויות ולצאת בשלום מדיווח מוטעה.
ההליך מורכב יותר מכפי שהוא נראה כאשר קיימים שלושה מסלולים מרכזיים: הליך רגיל, הליך מקוצר והליך אנונימי. כל אחד מהם מחייב הגשת מסמכים רלבנטיים ובהליך מקוצר חלות גם מגבלות שונות על הסכום עליו מדווחים ובהליך אנונימי ניתן לשמור על דיסקרטיות אך יש צורך בייפוי כוח. עו"ד לענייני מס הכנסה יוכל לסייע לכם להגיש את הבקשה בדרך מדויקת יותר על מנת להפחית את הקנס שתצטרכו לשלם וגם לשפר את הסיכויים שבקשתכם אכן תאושר על ידי מס הכנסה.

זכויות וחובות בהליכי גירושים


הסטטיסטיקה מצביעה על אחוזים גבוהים של גירושים במדינת ישראל ורבים שוכחים לטפל בנושא המס כאשר הם טרודים בפירוק בית ומשפחה. עו"ד במתמחה במיסים יוכל ללוות אתכם בתהליך ולסייע לכם להתפנות למה שחשוב כאשר הוא בוחן את כל הזכויות שמגיעות לכם כמו למשל, נקודת זכות על תשלום דמי מזונות, פטור מתוספת מס על קבלת דמי מזונות או פטורים ממיסוי מקרקעים לפי הסכמים עם בן/בת הזוג.

מתכננים את המס – מרוויחים יותר

לא כולם טורחים לברר אם הסכום שמס הכנסה דורש מהם הוא סכום ריאלי ומבוסס ואחרים עשויים לשכוח את תשלום המיסים בניהול הפיננסי היומיומי ומקבלים בהפתעה תשלום מס גבוה מאוד. עו"ד לענייני מיסים ילווה אתם בהיערכות המיסויית כולל הכנת הצהרת הון, חוות דעת מקצועיות על החזרי מס משוערים והגשת הטפסים והבקשות להחזר מס מול פקיד שומה.

אל תתמודדו לבד עם מס הכנסה – התייעצו עם עורך דין הבקיא בתחום ויודע כיצד להתנהל במצבים רגישים מול מס הכנסה בכל שלבי התהליך.

כמה זמן לוקח לסגור תיק פלילי נגד חשוד בישראל?

אחת הטענות הרווחות בישראל היא, שקיים תהליך משפטי ארוך ומסורבל עד שבית המשפט מגיע לתוצאה. מדובר על תהליך אשר לא מעט פוליטיקאים, עורכי דין, משפטנים ופרשנים מתארים בתור "עינוי דין".

חשודים רבים אשר מתנהל נגדם תהליך חקירה ולאחר מכן תהליך משפטי בעניין פלילי, בצדק או לא בצדק, חווים את הסרבול והתמשכות התהליך, דבר שיכול להקשות עליהם מאוד לנהל אורח חיים תקין, זאת למרות שכל עוד בית המשפט לא גזר את דינם, הרי שחזקת החפות עומדת לצידם והם אמורים, לפחות על פי החוק, להיות מסוגלים לקיים אורח חיים תקין וסדיר.

המציאות היא כמובן שונה. ברגע שמתנהל תהליך של חקירה שאיננו נסגר במהירות (במידה והם מנוקים מכל חשד) או של משפט פלילי, אזי שהחיים שלהם משתנים מקצה לקצה.

לא פעם הם יתקשו להמשיך להחזיק בעבודתם, בוודאי שהם יתקשו למצוא מקום עבודה אם קיים מסוים, לא פעם הם הופכים להיות מנודים מבחינה חברתית וציבורית, אם הסיפור שלהם מוכר ופורסם בתקשורת, אז יכול להקשות עליהם את החיים הרבה יותר, וצריך לומר, מבחינה כלכלית זה לא פשוט, אובדן ימי עבודה, העסקת עורכי דין וכדומה.

אחת הדרכים להתמודד עם הבעיה ולנסות לקצר כמה שניתן את התהליך, היא באמצעות עו"ד פלילי מומחה. הוא אמור לייצג את החשוד מתחילת התהליך ועד סופו, מתוך כוונה להביא כמובן לכך שהוא ינוקה מכל חשד מצד אחד, ומצד שני, שהתהליך יתבצע כמה שיותר מהר.

עו"ד פלילי מומחה יכול לעזור ללקוחות שלו בהקשר זה, בהיבטים שונים ומגוונים. הוא יכול להשתמש באנשי מקצוע מומחים בשביל להוכיח שהם כלל לא היו מעורבים, הוא ידע לבצע חקירות מקיפות, כולל גביית עדויות אשר יפריכו את טענת התביעה, קרי המדינה, הוא יגיש בקשות ופניות למשטרה ולבית המשפט, הן במטרה לזרז את התהליך והן במטרה להגיע כמה שיותר לתוצאה הסופית.

ההבדל בין עו"ד פלילי מומחה לעורך דין שאיננו מומחה ואיננו מנוסה, יכול להיות קריטי במצב זה. לא רק בגלל שלזכות עו"ד פלילי מומחה יעמדו שנות הניסיון שלו, יעמוד הידע הנרחב שהוא רכש במהלך השנים, אלא גם שמו בקהילה והמוניטין שלו.

לכך יש להוסיף את הצוות המקצועי שלצידו וכן המומחים איתם הוא עובד. לא לכל עורך דין יש את זה, ובטח שלא לעורך דין צעיר וחסר ניסיון.

כמה זמן לוקח לסגור תיק פלילי בישראל?

הנתונים הבאים יפתיעו לא מעט אנשים. נכון שהרבה פעמים נראה שמשך הזמן שלוקח לסגור את התיק הוא חודשים ארוכים, לעיתים אפילו שנים, אך הממוצע כך לפחות מראים הנתונים של הגוף אשר מפקח על עבודת הפרקליטות ואשר הפיק דו"ח מיוחד בנושא, מראים שמדובר על 73 יום.

אומנם זה הרבה, בוודאי לכל פרט ופרט בנפרד, בוודאי כשמשקללים את העלויות הכלכליות, ההשפעה הציבורית, חברתית ומשפחתית, את כל התהליך שמתבצע תוך כדי, וכמובן את מה שהחשוד עובר מבחינה נפשית.

אך כפי שאנחנו יכולים להבין, זה רק מאוד מהטענות שנשמעות לא פעם על ידי גורמים מסוימים, לעיתים בעלי עניין, על כך שמדובר בתהליך שלוקח שנים רבות ויוצר עינוי דין לחשודים. טענות שמגיעות לתקשורת, בזמן שהנתונים עצמם לא תמיד מתפרסמים וגם אם כן, הם לא זוכים לתהודה גדולה.

עכשיו צריך לסייג את המספרים הנ"ל. ראשית, מדובר על דו"ח שנערך בקרב 500 תיקים פליליים שונים. אין זה מבטיח דבר לגבי תיקים אחרים מן הסתם, בטח ובטח שזה לא מייצג סקירה על כל סוגי העבירות שקיימים בעולם הפלילי.

שנית, הערכה לפי משך הזמן שלוקח לסגור תיק הוא 73 יום, לקוחה מתוך הנחה שמדובר בתיק של חשוד יחיד. ברגע שמדובר על תיק שמעורבים בו גורמים נוספים, אז המספרים מטפסים ולא פעם מכפילים את עצמם באופן כזה שמשך הזמן עולה לשנה ומעבר לכך.

שלישית, בלא מעט מקרים התברר שמשך הזמן שלוקח לסגור תיק, הוא חמש שנים! מדובר על זמן קריטי עבור חשודים אשר אינם יודעים מה יקרה איתם, אינם יכולים להתנהל בצורה חופשית ומשוחררת מכל חשד, חווים פגיעה חברתית וכלכלית עצומה, מדובר על נזק בלתי הפיך לכל אחד מהמעורבים בפרשה.

בתור לקוחות הרי שאנחנו יכולים לנסות ולעשות את המקסימום בשביל להגיע למצב בו התיק ייסגר, כאמור באמצעות השכרת שירותיו של עורך דין פלילי מומחה. אך זה לא תלוי רק בנו.

חלק גדול מהעניין תלוי בפרקליטות ובעבודה שהיא מבצעת על מנת לסגור את התיקים. למשל, האצלת סמכויות בצורה כזו, שהגורם המטפל בתיק יוכל לסגור אותו ולא גורם אחר, מה שיאפשר לבצע את התהליך הרבה יותר מהר.

כמו כן, קיימת המלצה שהפרקליטות תוכל לסגור את התיקים מבלי שיהיה צורך להעביר אותם למשטרה, והיא זו שגם תעדכן את החשודים שהתיק נגדם נסגר.

מדוע יש משמעות לסגירת תיק פלילי

צריך להבין, המשמעות של סגירת תיק פלילי היא לא רק שהחשוד יוכל לחזור אל שגרת חייו, יוכל לשקם אותם במידה ויהיה צורך בכך, הוא יוכל לעבוד ולהתנהל בצורה רגילה. זה הרבה מעבר לכך.

חלק מהותי בתהליך פלילי הוגן, בתהליך עשיית צדק, זה להגיע אל חקר האמת, לא רק במובן שאנחנו צריכים להוכיח אם המעשה אכן נעשה, במידה ויש צורך בהוכחה שכזו, ולתפוס את מי שעשה אותו, אלא גם לנקות מכל חשד את מי שנתפס כחשוד.

ככל שהתהליך מתמשך יותר זמן, הרי שבהחלט יש פה עניין של עינוי דין ואי עשיית צדק, למרות שעל פניו אותו חשוד איננו נאשם בדבר, הרי שמבחינה ציבורית וחברתית, לא פעם הוא מסומן כך וזו פגיעה חמורה במשמעות של עשיית צדק לגביו.

ההבדלים בין משפט צבאי ואזרחי ובין עורך דין צבאי ואזרחי

בישראל מתקיימות למעשה שתי מערכות משפט שונות- מערכת המשפט האזרחית, המשרתת את כלל אזרחי המדינה בהליכים אזרחיים ופליליים ובכל התחומים, ומערכת המשפט הצבאית, האמונה על טיפול באנשי צבא בלבד, חיילים ומפקדים בשירות סדיר, קבע ומילואים. עורך דין צבאי פלילי הוא למעשה עורך דין אזרחי אשר התמחה במשפט צבאי ובייצוג בבתי משפט צבאיים. ההפרדה בין מערכת המשפט הצבאית והאזרחית אינה רק הפרדה בין בתי משפט מתחומים שונים, המדובר בשתי מערכות נפרדות לחלוטין, עצמאיות, בעלות בתי משפט נפרדים, שופטים נפרדים וענישה שונה. במאמר זה נעמוד על הדומה והשונה בין שתי מערכות אלו.

עבירות צבאיות מול עבירות אזרחיות

ישנן עבירות רבות אשר נשפטות אך ורק בבית משפט צבאי, והן כוללות בעיקר עבירות הקשורות לתרבות הצבאית ולכללי הלחימה, ובהן- עבירות הקשורות בשימוש לא חוקי בנשק, סירוב פקודה, מסירת מידע לאויב וכן עבירות הקשורות לחובת השירות כגון נפקדות, עריקות או השתמטות.

כמו-כן, מאחר ומערכת המשפט הצבאית מטפלת בכל הקשור לחיילים, היא מתעסקת גם בנושאים הנחשבים לכאורה "אזרחיים", כגון עבירות סמים, עבירות מין, עבירות רכוש, אלימות, תאונות דרכים וכד', במקרים בהם הן בוצעו ע"י חיילים ובזמן שירות צבאי. הדין הוא כי חייל נשפט בבית דין צבאי, בין אם העבירה שעבר היא צבאית ובין אם היא אזרחית. גם חייל שכבר השתחרר אך מואשם בעבירה אשר בוצעה בהיותו חייל, יישפט על ידי מערכת המשפט הצבאית. עבירות "אזרחיות" מהוות את מרבית המקרים הנידונים בפני בתי משפט צבאיים.

עורכי דין, פרקליטות ובתי משפט – הדומה והשונה

מערכת המשפט הצבאית, בדומה לזו האזרחית, מורכבת מבתי משפט צבאיים, שופטים צבאיים ופרקליטות צבאית, המתבססים על החוק הצבאי והענישה הצבאית. הפרקליטות הצבאית, בין שלל תפקידיה הנוספים, אחראית על אכיפת הדין הצבאי אך גם על מתן הגנה משפטית לחיילים באמצעות מינוי סנגור צבאי.

חייל אשר חשוד בעבירה נחקר ע"י מצ"ח (גוף החקירות של המשטרה הצבאית), בשונה מאזרח אשר חקירתו תתבצע באחריות משטרת ישראל, ובמידה וקיימת תשתית ראייתית יוגש נגדו כתב אישום אשר ידון בפני בית משפט צבאי. על החייל להיות מיוצג על ידי עורך דין צבאי, ובמידה וידו אינה משגת ימונה לו סנגור צבאי מטעם הפרקליטות הצבאית, בדיוק כפי שלאזרח היה ממונה סנגור מטעם פרקליטות המדינה. נדגיש כי ישנה חשיבות עליונה לבחירת עורך דין צבאי מתאים, בעל היכרות רחבה עם מערכת המשפט הצבאית, ועם החוק והענישה הצבאית, ובעל ניסיון רב בייצוג בבתי משפט צבאיים, הן אם מדובר בעבירה צבאית והן אם מדובר בעבירה אזרחית הנידונה בפני בית משפט צבאי.

עניין נוסף שחשוב לעמוד עליו הוא השוני בין הענישה הצבאית והענישה האזרחית. ראשית, הענישה הצבאית כוללת עונשים בעלי אופי צבאי אשר אינם קיימים במערכת הענישה האזרחית, כגון הורדה בדרגה, ריתוק לבסיס, נזיפה וכד'. שנית, גם בעבירות אזרחיות ייתכן שוני משמעותי בין הענישה האזרחית והצבאית, כמו לדוגמא בעבירות סמים, בהם הענישה הצבאית מחמירה הרבה יותר.

אם נקלעתם למצב בו אתם או קרוביכם עומדים בפני הליך הקשור במערכת המשפט הצבאית, אל תהססו ופנו בהקדם לייעוץ של עורך דין צבאי מומחה. גם אם מדובר בעבירה אזרחית, גם אם אתם בטוחים בחפותכם, וגם אם מדובר בהליכים משפטיים אשר נראים בעיקרם בירוקרטיים, כגון ועדות התאמה או ועדות סמים. עורך דין צבאי, מעבר לתפקידו בייצוג בבית המשפט הצבאי, הוא מורה הדרך שלכם בכל הקשור לסבך המשפטי הצבאי. עצם העובדה כי הוא עצמו אזרח, בשונה מסנגור אשר מונה ע"י הפרקליטות הצבאית, תקל על ניהול ההליך ועל התקשורת.

איך אני יודע לאיזה עורך דין לפנות?

נתקלתם בבעיה משפטית כלשהי, ואתם לא יודעים איך לטפל בה? אולי אתם זקוקים לחוזה או שאתם רוצים לתבוע מישהו שגרם לכם נזק? מה עושים? השלב הראשון הוא לבחור בעורך דין בתחום המתאים

העולם המשפטי ועריכת הדין מחולק לפי נושאים ותחומים עיקריים. חלק מהתחומים האלה רחב מאוד, ויש תחומים שהם מאוד ספציפיים.

לדוגמא, התחום האזרחי או המסחרי הם תחומים רחבים מאוד, אבל האם ידעתם שיש עורך דין מומלץ בתל אביב, שעוסק בתחום המאוד ממוקד, של משפט ימי?

למי מותר לתת ייעוץ משפטי?

החוק מגן על מה שנקרא העגה המקצועית "הפרופסיה", או העיסוק, של עורכי דין.

להם ורק להם מותר להעניק ייעוץ משפטי. אם אתם מתלבטים בשאלה "יתבעו אותי?" או "האם זה חוקי?" האנשים היחידים – למעט מקרים מאוד מסוימים – שיכולים לענות על השאלה הזו, הם עורכי דין.

יוצא מהכלל נפוץ הוא בענייני מיסים: בתחום זה, רואי חשבון הם המומחים להתייעץ איתם.

יש לי תביעה קטנה, אני צריך עורך דין?

באופן כללי – לא. אפשר ורצוי להתייעץ עם עורך דין, אבל הוא או היא לא יכולים לייצג אתכם בבית משפט לתביעות קטנות.

למה זה? כדי שלא ייווצר אי שוויון בין אנשים פרטיים שתובעים למשל חברות או ארגונים גדולים וחזקים. גם התביעות עצמן הן בסכומים נמוכים, והרעיון הוא שהפיצוי יגיע במלואו לתובע, ולא לעורך דין.

בתביעות אחרות, לאיזה עורך דין לפנות?

הבחירה הראשונה היא לפי התחום.

– מעצרים, תביעה פלילית (המדינה נגד פלוני אלמוני), תעודות יושר או ביטול רישום פלילי: עו"ד לתחום הפלילי.

– קנסות תעבורה או עברות תנועה, נהיגה בשכרות או תאונות עם נפגעים: עו"ד לענייני תעבורה או פלילי, בעברות חמורות.

בתחום האזרחי:

– כריתת חוזים מסחריים או ניהול עסקים אחרים, התדיינות בין חברות או בין יחידים וחברות, ביטוח: עו"ד מסחרי.

– מכירה וקניה של נכס, שימוש בנכס, מיסים על נכסי דלא ניידי והיטלים, שמאות, חלוקת מגרש או נכס אחר וכו': עורכי דין למקרקעין.

– עניינים שבתוך המשפחה, גירושין, אימוץ, מעמד אזרחי משפטי (עולה חדש, תושב או זר), צוואות וירושות: עו"ד לענייני משפחה.

– יחסי עבודה, אי קיום חוזה או הסכם עבודה או פיטורין לא מוצדקים: עו"ד לענייני עבודה.

– התנהלות מול צה"ל או משרד הביטחון – פלילית או מנהלתית: עו"ד לענייני צבא או "עו"ד צבאי".

– יחסים בינלאומיים, משפט בינלאומי וכד': עורכי דין שזו ההתמחות שלהם; בעיקר בתחום הציבורי.

– אישור מסמכים מסוגים וצרכים שונים ותרגומים משפטיים: נוטריון.

מה לגבי 'מגשר' ו'בורר'?

לא כל דבר צריך להגיע לבית משפט, לדיונים ארוכים ויקרים.

כיום, בתי משפט שולחים מתדיינים רבים לבוררות וגישור, במטרה להגיע להסכם שיהיה מקובל על שני הצדדים, בלי הוצאות רבות ובזמן קצר יחסית.

בוררים ומגשרים לא חייבים להיות עורכי דין, למרות שרבים מהם – כן.

רישום פלילי ויעילות סגירת תיק

רישום פלילי הולך איתנו כל עוד לא הבאנו למחיקתו. פעמים רבות לאנשים נפתח תיק פלילי בצעירותם בגלל מעשי שטות. מדובר לעיתים גם על עבירות צווארון לבן עליהם שילם אותו אדם, בין אם באופן כספי ובין אם במאסר. בין אם תיק נסגר מחוסר ראיות ובין אם אדם שילם את חובו על מעשה שעשה, הוא רוצה לשים את העבר מאחוריו ולפתוח דף חדש. פעמים רבות אותו רישום פלילי שקיים תוקע לו מקל בגלגלים. איך ניתן למחוק רישום פלילי? האם ישנה התיישנות ואיך פניה לעו"ד תסייע?

מהו בדיוק רישום פלילי?

רישום פלילי מונפק במחשב המשטרה ובו מתועד עברו הפלילי של אדם אם ישנו. הרישום הפלילי מתחלק לשלושה חלקים: הרשעות, בו מפורטים התיקים בהם אדם הורשע וכן העונשים שקיבל בעקבות ההרשעות. העונשים יכולים להיות מאסר, קנס, עבודות שירות. חלק שני הוא תיקים שנסגרו. התיקים יכולים להיסגר עקב חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור או חוסר אשמה. כאשר תיק נסגר מחוסר אשמה אמור הרשום הפלילי להימחק. אם לא נמחק זכותו של אדם לדרוש זאת מיידית. תיקים שנסגרו משתי הסיבות הראשונות נשארים רשומים. חלק שלישי ברישום פלילי הוא מב"ד- מצריך בירור דין. אלה תיקים שנמצאים עדיין בחקירה.

התיישנותה של הרשעה

כאשר הרשעה עוברת את תקופת ההתיישנות מידע על קיומה לא אמור להימסר אלא לרשויות או לגורמים הקשורים ברשויות. אם מדובר לדוגמה על מעסיק פוטנציאלי הוא אינו אמור לדעת לאחר תקופת התיישנות על עבירה שהורשעתם בה, בין אם אלה עבירות מס או עבירה אחרת. זאת על מנת לאפשר לאדם לפתוח דף חדש לאחר שעברה תקופה מאז ההרשעה או מאז פתיחת תיק גם אם לא הייתה בו הרשעה.

איך נקבעת תקופת התיישנות?

תקופת ההתיישנות נקבעת בהתאם לתקופת העונש שניתן בגין העבירה ומעיד על חומרתה. ישנו גם הבדל בין קטינים לבגירים. בגיר שהורשע וקיבל עד שנת מאסר אחת או לחילופין קיבל עונש אחר: עבודות שירות, קנס וכו' תקופת ההתיישנות תהיה לאחר 7 שנים + תקופת העונש. אצל קטין שקיבל עונש דומה תהיה התיישנות מיד לאחר מתן גזר הדין. כשהעונש הוא מעל 5 שנות מאסר, תקופת ההתיישנות תחול לאחר 15 שנים + תקופת העונש אצל בגיר ואצל קטין לאחר 10 שנים + העונש.

מתי נעשית מחיקת רישום פלילי?

לאחר תקופת ההתיישנות מתחילים למנות זמן נוסף עד למחיקת הרישום הפלילי. תקופת המחיקה עומדת על 10 שנים מתום תקופת ההתיישנות. אז הרישום נמחק מגיליון הרישום הפלילי לחלוטין אך עדיין יהיה במאגרי המידע של המשטרה. עם זאת, ישנם מקרים חריגים בהם מחיקת רישום פלילי יכולה להתרחש קודם. לדוגמה, הרשעה שהעונש עבורה היה פיקוח של קצין מבחן, המחיקה תהיה כבר לאחר חמש שנים מיום מתן גזר הדין. כאשר מדובר על תיק שהסתיים באי הרשעה, תקופת המחיקה וההתיישנות משולבות יחד, כלומר הרישום ימחק כבר עם תום תקופת ההתיישנות שתהיה גם קצרה יותר מאשר בתיק שנקבעה בו הרשעה.

מדוע לפנות לעו"ד למחיקת רישום פלילי

מומלץ לפנות לעו"ד פלילי בכדי להגיש בקשה למחיקתו של רישום פלילי. כאשר מדובר למשל על תיק שנסגר מחוסר ראיות או חוסר עניין ורוצים למחקו מן הרישום הפלילי, ניתן בעזרת עו"ד להגיש בקשה לשינוי עילת סגירת התיק לסגירה מחוסר אשמה. מומלץ שעורך הדין יהיה מומחה לא רק בפלילים אלא גם בתחום אליו קשור התיק. אם לדוגמה מדובר בענייני מס מומלץ לבחור עו"ד מיסים. בקיאותו בנושא מעלה משמעותית את הסיכוי לשינוי עילת הסגירה ועל ידי כך גם למחיקת רישום. גם כאשר מתוקף החוק אמורה להיות מחיקה שטרם נעשתה מומלץ לפנות למשטרה בעזרת עו"ד. הדרך למחיקת הרישום תהיה קצרה וחלקה יותר.

האם ניתן לקבל ייעוץ שוטף וצמוד בנושא של קניין רוחני?

פטנטים, סימני מסחר, מדגמים, זכויות מטפחים…. כל אלו שייכים לעולם הקניין הרוחני. מה זה בעצם אומר? מתי אנחנו צריכים לפנות אל איש מקצוע לשם כך ומהי המטרה בדבר? ננסה להסביר זאת במאמר שלפניכם.

קנין רוחני זהו שם כללי למדי עבור אוסף זכויות מסוגים שונים אשר על מנת שניתן יהיה להגן עליהם יש צורך לפעול בצורה כלשהי.

להבדיל מדיני הקניין הרגילים, אשר אלו מגנים על הרכוש הכללי שלנו כמו על הבית שלנו, על המכונית שלנו ולמעשה על כל הרכוש שלנו הרי שכאשר מדובר בקניין רוחני, שם הדבר הרבה יותר מסובך. מדובר על יצירות שהן אינן פיזיות. אם זה למשל פיתוח תוכנה או אפליקציה, צילום ייחודי שצילמנו, שיר שהלחנו, ציור שציירנו, רעיון שפיתחנו, שיטה שהולכנו, תהליך כלשהו, אתר אינטרנט שבנינו וכדומה. אלו הם יצירות רוחניות שאין להן בעצם ממשות וקשה מאוד לשמור עליהם.

ההגנה על קניינים בעלי אלמנטים מסחריים

בעידן האינטרנט, העידן הדיגיטלי אשר בו הפך הנושא של העתקת יצירות לקלה ביותר כאשר ההעתקה היא קלה ופשוטה כאשר החומר המועתק מתקבל נאמן לגמרי למקור בלי שיוכר עליו כלל כי הוא העתקה זולה וגזולה, הפך הנושא של ההגנה על הרכוש הקנייני לנושא הרבה יותר חשוב שדורש הגנה. אם לא החוק, אנחנו עשויים למצוא את עצמנו נגזלים בלי סוף, דבר שגם ככה קורה למרות החוקים.

מסיבה זו חשוב כל כך לטפח את הנושא של הגנה על זכויות. המצאתם או פיתחתם פטנט? הפקתם דיסק? פיתחתם תוכנה מיוחדת או אפליקציה או כל מוצר רוחני כזה או אחר? אתם כמובן לא יכולים לשמור אותו בכספת ובד בבד גם להפיץ אותו ולמכור אותו. האתגר של הפצת מוצר תוך כדי שמירה הדוקה עליו מפני העתקות או פריצות, היא מסובכת ולא באמת אפשרית.

עורך דין לקניין רוחני

אם פיתחתם מוצר כלשהו ורוצים להגן עליו בזכויות יוצרים, כדאי שתפנו אל עורך דין באתר http://www.sivan-law.com, עו"ד העוסק בדיוק בתחום הזה של קניינים רוחניים. הוא הכתובת שיסייע לכם להגן באופן הטוב ביותר על הקניין שלכם.

קראו גם:

על המצאת פטנטים וקניין רוחני

מה כולל הליך הגשת פטנטים בישראל?

שרה נתניהו – האם מדובר במשפט פלילי או התנפלות תקשורתית?

גופי התקשורת השונים נוטים לדבר על לא מעט מקרים שיצא לשרה נתניהו ושאר בני משפחתו של ראש הממשלה לבצע. הנטייה של התקשורת להזכיר את שרה נתניהו ולערב אותה בלא מעט עבירות ותלונות מצד גורמים שהיו קרובים אליה לעתים מעוררת מחלוקת.

בקרב רבים נשאלת השאלה האם התקשורת מעניקה סיקור הוגן למשפחת נתניהו או שמא היא מנסה להתנפל אל בני המשפחה שלא בצדק, ולהעליל עלילות שווא. בדיוק בכך נדון ונסביר לכם את האמת אודות הסוגיה הזו שמסקרנת את כל יושבי בית ישראל.

אז מהי האמת בעצם?

ניתן לומר שכמו בכל דבר בחיים, אין פה עניין של שחור ולבן. מצד אחד יש שיאמרו ששרה נתניהו גוררת את האש ואיננה תלית שכולה תכלת. מצד שני ישנה העדפה גורפת של התקשורת לסקר בצורה שלילית את משפחת נתניהו, וזאת בשל הנטייה של המיינסטרים בתקשורת להוות גוף אופוזיציה שמתנגד לראשות ממשלה של נתניהו.

כאשר אתם נחשפים למידע בתקשורת אודות משפחת נתניהו, עליכם לקחת את המידע הזה בערבון מוגבל, ולחשוב ברצינות על כל הגורמים שמעורבים בדבר. תנסו לחשוב בצורה ביקורתית ולהבין במה מדובר בדיוק והאם נעשה פה סיקור הוגן. זה אמנם משהו שיהיה קשה לכם לבצע בצורה מוחלטת, שכן אין לכם את כל הפרטים, אבל תמיד תזכרו לחשוב מכל הצדדים על דברים שקורים להם.

עורך דין שמציג את האמת שלכם

כפי שלבני משפחת נתניהו יש עורך דין שמציג את הצד שלהם במסגרת משפטים שבהם עם מעורבים, כך גם אתם יכולים להפיק תועלת מפנייה אל עורך דין שיוכל לעזור לכם. כך שאם למשל אתם נאלצים להתמודד עם משפט פלילי, וחשוב לכם לדעת שאתם מייצגים את עצמכם על הצד הטוב ביותר, אז זהו ללא ספק עניין רציני.

תעשו את כל הבדיקות שלכם על מנת לברר מיהו עורך הדין שיוכל לעזור לכם לצאת מהבוץ שבו אתם נמצאים ולדאוג לכך שתוכלו להיות בסיטואציה הרבה יותר טובה מהצד שלכם. אל תחכו, פשוט תפעלו בהקדם בנושא. תוכלו להתחיל בכניסה לאתר של מנשה רון עורכי דין.

עריכת הסכמי עבודה לעובדים, איך עושים את זה?

כאשר אתה בעל עסק ויש עובדים תחתיך, הדבר הראשון שתרצה לעשות הוא להחתים אותם על הסכם עבודה. הסכם העבודה נוצר בעקבות עשרות אי הבנות בין מעסיקים לעובדיהם והגיע אינספור פעמים עד לבית משפט.

בתור עובדים, כאשר אנחנו מתקבלים לעבודה חדשה, נתבקש לחתום על חוזה עבודה בו יהיו כתובים כל תנאי המעסיק וכל תנאי או סעיף עליהם הסכמתם יחדיו. אך מה קורה עם החוזה מופר על ידי המעסיק? מה קורה כאשר החוזה מופר על ידי עובד?

על כן נוצרו תחומים חדשים בתוך דיני העבודה- ייצוג מועסקים וייצוג מעסיקים. כל ייעודם של השניים הוא להגן על המעסיקים והמועסקים מפני חיכוכים שונים ומשתנים העלולים להגיע עד בית המשפט. אז. איך בעצם מרכיבים חוזה עבודה שיגן על שני הצדדים בצורה הוגנת?

הרכיבו חוזה סטנדרטי עם עו"ד לענייני עבודה

חוזה סטנדרטי הוא מעין שבלונה הניתנת לשינוי אך היא בעצם הבסיס, השלד לחוזה עבודה חוקי. כל עורך דין לענייני עבודה המכבד את עבודתו ידע להגיש לך חוזה עבודה סטנדרטי ועליו יקבל את תנאיך ומחלוקותיך. קיימים חוקים בדיני העבודה אשר האדם הפרטי לא מכיר ופגישה לסידור ההסכם תהיה יעילה ביותר עבורכם, המעסיקים.

לקבלת ייעוץ ראשוני חינם כנסו כאן

במעמד קבלת עובד לעבודה

כמעסיק, אתה מנהל מעין משא ומתן קטן עם העובד אשר התקבל לעבודה. הן בנושא השכר, השעות, התנאים, התנאים הסוציאליים וכן הלאה. כדי שלא תגיע למצב בו תצטרך ייצוג מעסיקים, קרא עם העובד הטרי את החוזה, וודא כי הוא מבין את התנאים וכי מקובלים עליו כל הסעיפים. מלא עם העובד את הפרטים החסרים בחוזה לפי מה שהסכמתם בעל פה.

לעולם לא להבטיח משהו בעל פה

בתור עובדים, רבות הפעמים בה אנחנו מרגישים לא מוערכים מספיק ונרצה לפנות למעסיק שלנו בכדי לשנות זאת. כיוון שנושא שכר הוא נושא רגיש גם ככה, לעתים תתקלו בבוסים שיבטיחו לכם הבטחות שווא על העלה בשכר בחודשים הקרובים. אתם תצאו מלאי מוטיבציה מהשיחה הזו ותחכו כל חודש להעלאה המיוחלת, אך זאת עלולה לא להגיע. ולמה? כי זה לא נכתב ונחתם.

כן, זה קשה לבקש אסמכתא להבטחה מהסוג שאתם מבקשים, אבל לצערנו היא נחוצה. החתימו את המעביד שלכם על ההעלאה הבאה שלכם על מנת ששני הצדדים יקיימו את הבטחותיהם.

זכרו, יש מי שיגבה אתכם במידה ונעשתה עליכם עבירה בנושא דיני העבודה. אך דעו שבעולם שיש בו מי שמגן עליכם, יש ייצוג מעסיקים שכל פועלו הוא להגן על המעסיק שלכם.

זקוק לשירותי נוטריון בתל אביב? הגעת למקום הנכון!

מה זה שירותי נוטריון? באילו מקרים צריך אותם? וכיצד אפשר למצוא עורך דין טוב בתל אביב שמציע את השירות הזה? אם אתם מחפשים אחר משרד עורכי דין מקצועי, מנוסה וקרוב לבית או לעסק  – חשוב להמשיך ולקרוא את המאמר הבא:

לפני הכל – מה זה נוטריון.

נוטריון הוא עורך דין שקיבל הסמכה לעסוק בכל הנוגע למסמכים משפטיים, עריכה של מסמכים, בדיקה ואימות צוואות כמו גם זיהוי מקוריות המסמך ובדיקה כללית שלו.

נוטריון הוא איש מקצוע אשר חתימתו על מסמכים חשובה וקבילה בבית המשפט ולכן רבים חייבים לגשת איליו על מנת לבצע שלל חתימות ובירוקרטיות.

אם אתם מחפשים את איש המקצוע הזה, חשוב להבין כי כיום לא כל עורך דין יכול להיות נוטריון ודרוש ידע וניסיון, כמו גם לימודים פרקטיים על מנת לעסוק בתחום מבוקש זה.  

ואכן בכל הנוגע למדינת ישראל: בירוקרטיה וטיפול בטפסים הם חלק בלתי נפרד מהמדינה תוך שלעיתים על מנת להוציא לפעול פעולה מסוגים שונים, יש להחתים מגוון אנשי מקצוע וגופים מוסדיים על מגוון מסמכים.

מהם העיסוקים המרכזיים של עורך דין נוטריון?

בישראל לנוטריון ישנם שלל תחומים שהוא עוסק בהם כמו: חתימה על צווים, בדיקת חוזים ואישור המקוריות שלהם, אישור צוואות ובדיקת המקוריות של הצוואה, הנוטריון מאמת חתימות, עורך מסמכים, מאשר תרגום של מסמכים ונכונות תרגום, הוא יכול לאשר את קיומו של אדם לפי מסמכים שונים, לבדוק מסמכים סחירים, לערוך הסכמי ממון בין בני זוג ועוד. בשל כך ישנם לא מעט אנשים חברות ובעלי עסקים שזקוקים לשירותים אלה.

אז כיצד מוצאים נוטריון בתל אביב?

כדי למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר, יש לבדוק כי הוא נוטריון מורשה, יש לוודא כי יש לו ניסיון של כמה שנים טובות בתחום, כי הוא יכול לחתום או לאשר מסמך מכל סוג וכי הוא פועל בתחום שלו אתם זקוקים לשירות. בכך תוכלו למצוא את הטוב ביותר בין שלל משרדי עורכי דין נוטריון בתל אביב.

 

עברתם תאונת דרכים מהן הזכויות שלכם?

אם אתם נאלצים להתמודד עם מצב שבו עברתם תאונת דרכים, אך אינכם בטוחים בדיוק מהן הזכויות שלכם, אז דעו לכם שתוכלו להפוך את המצב להרבה יותר פשוט אם רק תחליטו להקדיש מזמנכם בכדי להבין טוב יותר מה מגיע לכם.

נתחיל מכך שישנם מקרים לא מועטים שבהם אנשים עוברים תאונות דרכים, וכתוצאה מכך מגיע להם לקבל פיצויים מחברת הביטוח. כך שזה אחד הדברים הראשונים שיהיה כדאי לכם לבדוק, לאחר הטיפול הרפואי שתקבלו.

פונים אל עורך דין בעת הצורך

בכדי לברר בדיוק מה מגיע לכם ולהבין בצורה הטובה ביותר את הזכויות שלכם, אתם כמובן יכולים ליצור קשר עם עורך דין, ובדרך הזו ולוודא שאתם בוחרים לנקוט בצעדים הנכונים ביותר. זה בוודאי משהו שיוכל לעזור לכם ולאפשר לכם להיות הרבה יותר מרוצים מן המתרחש ומכל מה שאתם בוחרים לעשות בהתחשב במצב שלכם.

זה בוודאי יכול להיות לא פשוט בכלל להיות בתקופה שלאחר תאונה, אבל עליכם להבין שאתם יכולים להפוך את המצב הזה להרבה יותר פשוט אם רק תחליטו לשים דגש על הדרך שבה אתם בוחרים לפעול ולפנות אל גורם מקצועי כמו עורך דין שידע לעזור לכם לאורך כל התקופה הזו.

בוחרים עורך דין ממולח

כמובן שלא יהיה כדאי לכם להתפשר עם הבחירה שלכם בעורך דין, ולעשות מצדכם כל מה שאתם יכולים בכדי להיות כמה שיותר בטוחים שאתם בוחרים בשירותיו של עורך דין שיוכל לעשות את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר.

בחירה בעורך הדין הנכון תעזור לכם לדעת בדיוק מהן הזכויות שלכם, מה מגיע לכם בדיוק ומה אתם יכולים לעשות בכדי להפיק את המרב מן הסיטואציה שבה אתם נמצאים. זה כל מה שנדרש מכם על מנת לראות את השינוי בדרך שבה אתם מתמודדים עם המצב.

אין לנו ספק בכלל שאם עברתם תאונת דרכים ותדעו מהן הזכויות שלכם תוך כדי התייעצות עם עורך דין תעבורה, הכול יהפוך להרבה יותר ברור בשבילכם, ותוכלו לדעת בדיוק מה עליכם לעשות בכל שלב.

למידע נוסף היכנסו לאתר עורכת דין דנה דוד.

אלימות במשפחה – יש מה לעשות קידום יונית גזל

מקרים של אלימות במשפחה הינם בעלי פוטנציאל לנזק כבד ובלתי הפיך. מקרים כאלה כוללים תקיפות פיזיות, תקיפות מיניות איומים וגם אלימות מילולית קשה. התוקף עשוי להיות הגבר ובמקרים נדירים גם האישה או מישהו מהמשפחה המורחבת. האלימות עלולה להיות מופנית נגד האישה, הגבר או הילדים (אם יש). במקרים כאלה חשוב לפעול מיד ובתקיפות כדי להפסיק את גילויי האלימות במהירות האפשר. אלימות במשפחה היא נושא כאוב ואפוף קשרי שתיקה ופחד להודות במצב, וזאת בשל שיקולים של "כבוד המשפחה", הפחד להיחשף וטובת הילדים. רק מי שיאזור אומץ ויפנה לסיוע יוכל לשנות את המצב בכוחות עצמו – ולא לחכות לחסדי הצד התוקף.

הצד המותקף חייב להיות נחוש כאשר המצב הופך בלתי נסבל ולפנות מיד לסיוע של רשויות החוק. במקרה זה מדובר במשטרה ולאחר מכן בעורכי דין. זכרו כנגד אלימות במשפחה יש מה לעשות, אבל רק אם לא משתהים ועושים כל מה שניתן כדי לשנות את המצב העגום. פנייה לעורך דין היא פעולה הכרחית ויש להתייעץ איתו כיצד לפעול כדי למזער את הנזקים במהירות האפשר. שינוי החוק הישראלי לפני כ-30 שנה הוביל לכך שאלימות המשפחה היא עניין פלילי אשר מטופל על ידי המשטרה ורשויות הרווחה ולכן אפשר לפנות לגורמים חיצוניים.

עורך דין שמתמחה בתחום זה ידריך אתכן כיצד לפעול במקרה הצורך. אחד הכלים הבסיסיים הוא צווי הרחקה לגורם האלים במשפחה ולאחר מכן הגשת תביעה אשר עלולה להוביל למעצר. אלימות במשפחה היא גורם מרכזי שמוביללגירושין וגם בנושא זה יש להתייעץ עם עורך דין מוסמך לפני פעילות בשטח שנועדה להוביל לגירושין. גברים אלימים זכאים גם לטיפולים מיוחדים שנועדו לגרום להם לחדול ממעשיהם. בין הטיפולים אפשר לציין קבוצות תמיכה ועובדים סוציאליים אשר פוגשים את האבות האלימים וכן פקידי סעד ומרכזים להפחתת האלימות במשפחה. מאבק אפקטיבי באלימות במשפחה צריך להיעשות בשיתוף עורכי דין בתי משפט ורשויות רווחה. זאת כדי למנוע ככל האפשר את הסבל הרב שאלימות במשפחה גורמת לקורבנותיה בין קירות הבית.

למידע נוסף היכנסו לאתר עורכת דין יונית גזל.

 

איך לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית?

תביעות רשלנות רפואית מוגשות לבתי המשפט כמעט בכל יום, בזמן שתביעות כאלה נוגעות לפעילות לקויה של צוות רפואי מסוגים שונים, כמו: רופאים, אחיות, סניטריים, צוות מד"א, כמו גם מטפלים מסוגים שונים ומטפלים ברפואה המשלימה, אשר לא ביצעו את הטיפול בחובת הזהירות המוטלת עליהם, בזמן שהתנהגות זאת גרמה לנזק פיזי או נפשי אצל המטופל.

ואכן בשל ריבוי פניות של תובעים אשר סבלו מהתרשלות של צוות רפואי, בתי המשפט בישראל פועלים בכל תביעה על מנת לבחון כל מקרה לגופו, להבין האם יש קשר בין הנזק שנגרם למטופל לבין התנהגות והתנהלות הצוות הרפואי. כמו כן הוא אומד את הנזקים ובעזרת עורך דין מקצועי שביצע עבור הלקוח הגשת תביעה רשלנות רפואית: מגיע למסקנות לגבי הפיצוי ההולם ביותר עבור הלקוח – הלוא הוא המטופל שסבל מנזקים פיזיים ונפשיים (כמו גם אי יכולת השתכרות וניהול חיי יום יום תקינים).

עורך דין לתביעת רשלנות רפואית

סוגים של רשלנות רפואית ובחירת עורך דין טוב ומקצועי

בשל עולם הרפואה הרחב, ישנן כיום תביעות רשלנות רפואית הנוגעות למגוון תחומים ביניהן: רשלנות רפואית בהריון ובלידה, רשלנות בעת טיפול שיניים, רשלנות רפואית בניתוח, במתן טיפול ברפואה המשלימה, בעת אבחון, מתן תרופות ועוד.

בשל התחומים הרחבים והמגוונים: יש לדעת לבצע בחירה נכונה של עורך דין רשלנות רפואית שבעזרתו תוכלו לאסוף את כלל הראיות, הניירת והמסמכים המוכיחים כי מקרה כזה אכן גרם להתדרדרות במצב הנפשי והפיזי, כמו גם שניתן יהיה להוכיח בבית המשפט קשר ישיר בין הטיפול הלקוי למצב הקיים.

אבל כיצד אפשר לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב בבחירה:

מקצועיות

כאשר אתם בוחרים עורך דין שיבצע עבורכם הגשת תביעת רשלנות רפואית, חשוב בתחילה לשים לב כי הוא פועל במקצועיות וכי יש לו את כל הכלים הדרושים להצגת המקרה שלכם בצורה הנכונה ביותר. עורך דין מקצועי הוא כזה שיודע כיצד לפנות לבית המשפט, כיצד לאסוף ראיות והוא ידע איך להנחות אתכם לקבלת התוצאות הטובות ביותר עבורכם.

מומחיות

שימו לב כי אתם בוחרים בעורך דין או במשרד שמתמחה בתחום הרלוונטי. כפי שהזכרנו, כיום ישנם שלל תחומים בדיני נזיקין ובעיקר ברשלנות רפואית ולכן יש לבחור את איש המקצוע שיש לו ניסיון רב בתחום שבו אתם רוצים להגיש את התביעה.

ניסיון

נסו לבדוק את הניסיון של עורך הדין ואף לקבל המלצות על עורך דין טוב לרשלנות רפואית. ייתכן ותוכלו למצוא באתר של איש המקצוע המלצות (שימו לב כי הן ניתנות מלקוחות אמתיים) כמו גם שניתן להבין באילו תיקים טיפל עורך הדין ולהבין מדפי האתר כמה שנות ניסיון יש לו בתחום.

הצלחות

נסו לבדוק במנועי החיפוש אודות פסקי דין ולברר באמצעות כתיבת שם החברה, המשרד או שמו של עורך הדין, כמה הצלחות היו לו בתיקי רשלנות רפואית ומכאן לבחור את זה שנחשב הטוב והמצליח ביותר בתחום.

מחיר

נסו לקבל הצעות מחיר אודות שכר הטרחה של עורך הדין מכמה משרדים נבחרים ובצעו השוות מחירים בין המשרדים השונים. בנוסף, נסו למצוא עורך דין טוב שיוכל לייצג אתכם תמורת קבלת אחוזים מהתביעה. בכך תוכלו לחסוך בעלויות.

יחס אישי

לבסוף יש לבחור בעורך דין שמקנה לכם יחס אישי, שזמין עבורכם ומבין את המקרה שלכם לאורכו ולרוחבו. האינטראקציה ביניכם לבין איש המקצוע שמייצג אתכם מול בית המשפט חשובה מאד להצלחה שלכם! לכן תמיד יש לבחור בכזה שיש לכם עמו קשר טוב וחיבור מקצועי מעולה!

מתי ניתן להסתייע בגילוי מרצון

כגילוי מרצון הוא כלי מטעם רשות המיסים, המאפשר לעסקים לתקן את דיווח ההכנסות שלהם, וליהנות מהסדרי תשלום נוחים, תנאי קנס מופחתים, ולא פחות חשוב, להימנע מעונש מאסר. מדוע רשות יזמה מהלך זה?  אילו מסלולים קיימים במנגנון גילוי מרצון? ומתי ניתן להסתייע במנגנון זה?

מדוע רשות המיסים יזמה מהלך זה?

רשות המיסים נלחמת ב"כסף שחור" ובעיקר בכספים, שנשמרים בבנקים בחו"ל, בחשבונות בבעלות ישראלים, ולא מדווחים, עלפי חוקי המיסוי הבינלאומי, ישראלים מחויבים לדווח על הכנסות כתוצאה מפעילות עסקית בחו"ל, או לפחות להציג אסמכתא, ששילמו והסדירו את חובותיהם לרשויות המקומיות . גילוי מרצון הוא מהלך, שנועד לצמצם את התופעה, ולהוסיף כספים לקופה הציבורית בצורה חוקית, על ידי דיווח, "הלבנת הון", ויצירת מסלול קל והוגן גם באופן אנונימי וגם באופן מהיר.

אילו מסלולים קיימים במנגנון גילוי מרצון?

כאמור, קיימים שני מסלולים של גילוי מרצון, המסלול הראשון הוא המסלול האנונימי, והמסלול השני הוא המסלול המהיר. לכל אחד מהמסלולים יש יתרונות וחסרונות משלו.
המסלול האנונימי, הוא גם המסלול הרווח יותר כ 60% מהפניות נעשות במסלול זה.
במקרה זה, יוכל בעל החוב להתקשר עם רשות המיסים באמצעות מיופה כח, וזאת על מנת להגיע להסדר בתשלום הקנסות וחשיפת זהותו. אם בעל החוב, אינו מעוניין לחשוף את זהותו, ולא לשלם את חובותיו הוא חשוף לעבירה פלילית.

המסלול השני, הוא המסלול המהיר, או המסלול המקוצר, הוא מתייחס להון, שאינו עולה על שני מיליון, ועל הכנסות שלא עולות על חצי מיליון בשנת דיווח קלנדרית. במסלול זה התהליך מתבצע באופן גלוי, ובעל החוב, נדרש לשלם את הקנס במהרה, ולעיתים אף באותו החודש בו נוצר ההסדר עם רשות המיסים.

מתי בעל עסק זכאי לפעול במסלול של גילוי מרצון?

המקרה הראשון- כאשר לא קיימת חקירה, הליך רישום פלילי או בדיקה נגד אותו בעל עסק.
מקרה זה מתייחס לזמן הגשת הבקשה, שכן כאשר פותחים בהליך גילוי מרצון, אין כל צורך בחקירה.
כמו כן, כל מי שבעבר לא ביצע עבירות מס טכניות.
המקרה השני- כל אדם, אשר מעוניין לדווח על הכנסה משכירת רכוש, שבבעלותו לרבות דירות, חנויות ועוד.
המקרה השלישי- כל אדם, שלא דיווח על הכנסותיו בחו"ל, לרבות אדם, שלו הסדיר הכנסותיו מול רשויות המס בחו"ל.
המקרה הרביעי- אנשים, אשר משקיעים בשוק ההון, בין אם בחדרי מסחר, או באפיקים פרטיים, זוכים לרווחים, אך לא מדווחים על כך לרשויות המס.
המקרה החמישי- כל ישראלי בעל חשבון בנק בחו"ל, היקף נרחב מאלו הפונים למסלול הראשון והאנונימי, הם אזרחים ישראלים, המחזיקים בחשבונות בנק זרים. על חשבונות בנק זרים, נהוג לדווח בהצהרות הון ודוחות שנתיים.
המקרה השישי-  מקבלי ירושות בחו"ל

מהו חוק התכנון והבנייה וכיצד הוא משפיע עלינו?

האם אתם מכירים את חוק התכנון והבנייה בארץ? אם אתם קבלנים, משפצים או אפילו אנשים פרטיים שרוצים לבצע שינויים במבנים, לבנות מבנה על קרקע חקלאית, או אם אתם מתעניינים בתחום הנדל"ן – חשוב שתדעו יותר על החוק הזה.

חוק התכנון והבנייה נוסד בשנת 1965 ומטרתו הינו לבצע סדר הפעולות התכנון השונות, בין אם מדובר בתכנון ובנייה ברמה הארצית עד לתכנון של עסקים ומבנים מסוגים שונים אשר נבנים על גבי קרקע פרטית.

חשוב לדעת כי החוק נועד בעצם להסדיר את הפעולות ואת התכנונים כמו גם את תהליכי הנייה שמבצעים אנשים  אשר עוסקים בבניה או אנשים פרטיים, ולהפוך את אותן תכניות לחוקיות כאשר במידה ולא נעשות פעולות שונות וחוקיות, כמו שימור אתרים בצורה נכונה, בנייה לפי כל התקנים והאישורים, כמו גם סידורים להנגשה לנכים ועוד, ייענש וייקנס האדם שביצע את הבנייה או שעסק בתחום בצורה לא חוקית.

אז כיצד משפיע החוק עלינו?

אם אתם אנשים פרטיים או כאלה שעוסקים בתחום הבנייה והשיפוצים כמו גם בניית חללים מסחריים ואתם עושים זאת תוך שאתם לא מצייתים או בונים כל מבנה באמצעות ציות לחוק, ישנם שלל עונשים שעלולים להיגזר עליכם לפי חוק.

חשוב לדעת כי העברות השונות שעלולים רבים לבצע בעת בנייה יכולות להיות:

 • שימוש במקרקעין ללא התר.
 • סטייה בהיתר או סטייה בעת מימוש תכנית בניה.
 • שימוש בקרקע חקלאית בניגוד להוראות.
 • שימוש חורג בקרקע בין אם באותו הרגע או לאחר התקופה שאושרה למשתמש.
 • ועוד שלל עבירות בנייה שחשוב לשים לב כי לא מבצעים אותן.

אבל מהם העונשים הצופיים לעובר על החוק לפי חוק התכנון והבנייה

אם אתם עוברים עבירות בנייה, חשוב שתדעו כי עונשים הצפויים בחוק יכולים להיות קנסות שיוטלו על העוברים על החוק, כמו למשל: שנת מאסר והגדלת גובה הקנס ככל שעובר הזמן והאדם עושה שימוש בקרקע לצרכים שאינם חוקיים.

חשוב לדעת כי ההשפעה של חוק התכנון והבנייה יכולה להיות גם הרסנית במידה ובית המשפט מורה על הריסת מבנה שלא נבנה באופן חוקי , כמו גם שלאחר הריסת המבנה יחויבו בעלי המבנים בהוצאות ההריסה – מה שיכול להוביל להוצאות רבות.

בנוסף רבים שעוברים על החוק יענשו באמצעות צווי סגירה של עסקים כמו גם של תהליכי בנייה, כאשר בית המשפט יוכל להורות גם על הפסקת עבודות הבנייה והוצאת צו האוסר על שימוש במקרקעין.

עוד חשוב לדעת כי בעת הענישה של האדם ביצע בפועל העבירה כמו גם מי שמוטלת עליו חובה השגת ההיתרים, המשתמשים בקרקע ועוד – יוכל בית המשפט להטיל כפל כנס על האנשים שעברו על החוק.

לכן חשוב כבר עכשיו לבצע את כלל הפועלות הדרושות לקבל היתרי הבנייה, האישורים הנחוצים כמו גם כדי שתוכלו לבנות לשפץ ולחיות בקרקע ובמבנים חוקיים.

נוטריון לאנגלית – מדוע אנחנו זקוקים לזה?

הרבה ישראלים מבקשים לקחת חלק במסגרות הלימודים בחוץ לארץ וזאת הסיבה שהם זקוקים למסמכי רישום. המסמכים האלו חייבים לעבור תרגום לשפה הרשמית של המדינה הנדרשת ולרוב גם מדובר באנגלית כי הלימודים מתרכזים או בארה"ב, או בבריטניה. נכון שאפשר לבצע את התרגום באופן עצמאי, אבל מומלץ לעשות את זה דרך מתרגם מקצועי ומוסמך. הפתרון היותר עדיף הוא למעשה לגשת לשירותיו של עורך דין המתמחה גם באימות, ניסוח ותרגום של המסמכים הללו. נוטריון לאנגלית יקל על התהליך של ביצוע הפעולה עבור אותו תושב ישראלי המגיש את המסמכים למדינות בחו"ל. זהו שירות שכולם זקוקים לו, לא רק בארץ אלא גם בחוץ לארץ ואפשר לקבלו דרך עורכי דין נוטריוניים.

השירות שאותו מספק עורך דין נוטריוני הינו שירות שכולם זקוקים לו ולאן דווקא בארץ אלא גם בחו"ל. ישנם עולים מארצות הברית או מבריטניה שזקוקים למסמכים בשפה האנגלית לשם תרגום או לשם אישור וכדי שהם יוכלו לקחת חלק מהבירוקרטיה בישראל הם זקוקים לשירותיו של עורך דין נוטריון לאנגלית על מנת שיוכל לבצע את אותה פעולה ההפוכה לצורך מסמך שהתושב הישראלי מגיש למדינות בחו"ל.

נוטריון – זה חשוב לכם

המון מסמכים שנכתבים בשפה האנגלית הם מסמכים שצריך להגיש במוסדות השונים וצריכים לעבור בירוקרטיה, וזאת סיבה מספיק טובה לשירות נוטריון על מנת לאשר ולתרגם בשפה העברית. כדאי לעשות זאת עם עורכי דין המוסמכים בהתאם למקור.

אותה חותמת הנמצאת על מסמכים מאומתים מתורגמים (על ידי עורך דין נוטריון) שמה "אפוסטיל" והיא חותמת משרד החוץ. חלק מהמדינות החתומות על אמנת האג מסתפקות בחותמת זאת ובאימות הנוטריון לשפה אנגלית.

כך מזהים נוטריון לאנגלית

לא כל עורכי הדין הם עורכי דין נוטריון ועל מנת שעורך דין יהפוך להיות נוטריון עליו לעבור מבחן מטעם לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים וכך בנוסף להיותו עורך דין יהפוך לנוטריון. כל זאת, אך ורק אם בעל וותק של מעל ל10 שנים על מנת להיות זכאי להגשת מלכתחילה למבחן. במידה והפך לנוטריון, יוסמך לתרגם, לאמת  ולאשר מסמכים משפטיים בהתאם לדרישות הראויות.

קצבת ניידות כאשר קרתה תאונת עבודה

זה לא פשוט להיות אחרי תאונה שהתרחשה במקום העבודה. גם בשל העובדה כי נותרים במצב של חוסר יכולת לבצע פעולות שלהן רגילים בתחום של הבית הפרטי כל עוד נמצאים בהחלמה, וגם בשל החשש הזה שלא יכולים לבצע את העבודה במקום העבודה עצמו שבינתיים צריך למצוא מחליף לאותו עובד.

כאשר הפציעה היא מאוד קשה עד לכדי מצב של מוגבלות בניידות, צריכים לוודא את האפשרות של קבלת קצבת ניידות, ולעשות זאת בצורה מסודרת כדי לקבל את כל הנדרש ולא פחות מכך.

מהי גמלת ניידות

לאחר שהוכח כי אדם הוא כזה אשר מגיע לו לקבל לפי חוק קצבה של ניידות על ידי ביטוח לאומי כתוצאה מתאונה אשר התרחשה במסגרת של העבודה, מה שנותר להבין הוא מהי בכלל קצבת ניידות ומי בכלל יכול לקבל אותה. לאחר שמתרחשת תאונת עבודה אדם יכול להיות ברמה של פציעה אשר הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי קבעה כי הוא בעל אחוזי נכות בניידות בשל ליקויים בגפיים תחתונות לפי רשימה מוגדרת מראש אשר קיימת במוסד לביטוח לאומי. מוגבל בניידות יכול לקבל קצבה כספית חודשית, פטור מתשלום של אגרת רישוי ואף סיוע ברכישה של רכב מותאם לצרכיו במידה והוועדה קבעה כי הוא זקוק לכסא גלגלים.

מי זכאי לגמלת ניידות

מי אם כן הוא האדם אשר יכול להיות זכאי לקבלת כל הסיוע הכספי הזה אשר יכול להיות דבר אקוטי עבור ניהול של חיים בצורה מכובדת ונוחה לאחר מקרה של תאונת עבודה? כאמור, אותו אדם אשר עבר תאונת עבודה צריך להתכונן לקראת וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי כאשר הוא אמור להגיע עם כל המסמכים הנדרשים אשר מאמתים את מצבו הבריאותי לצד המסמכים שאותם ממלאים עבור ביטוח לאומי והתביעה עצמה.

התנאים לקבלת הזכאות הם מינימום 40% מוגבלות בניידות לאדם שיש לו רישיון , וכן 60% מוגבלות בניידות במינימום עבור אדם שאין לו רישיון נהיגה. הקצבה מיועדת לפיצוי עבור חוסר בניידות עבור אנשים אשר צריכים להגיע אל מקום העבודה שנמצא במרחק של עד 40 ק"מ ממקום המגורים שלהם.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר של עוד זכות.

אובדן כושר עבודה – האם אני זקוק לעורך דין?

באופן  די טבעי אנשים מתקדמים מידיו ביומו אל מקום העבודה שלהם מבלי שהם יכולים להבין או לדעת כי יום אחד הם כבר לא יוכלו לבצע את הנדרש מהם באופן רגיל בשל סוג של פציעה. אנשים אשר מאבדים לפתע את היכולת שלהם לבצע את הפעולה שבה הם כבר צברו מומחיות נמצאים בבעיה גדולה, וכדי להתקדם בצורה תקינה עם החיים ללא המקום הקבוע של הפרנסה הם צריכים לתבוע אובדן כושר עבודה.

הליך ביורוקראטי ומשפטי מורכב

כל התעסקות עם הפוליסה הפרטית של הביטוח ו/או עם ביטוח לאומי בעניין של אובדן כושר עבודה הוא כזה אשר נגרר לתקופה לא קצרה ומצריך הרבה מאוד סבלנות לצד סיוע נכון על ידי בעלי מומחיות בעניין. מדוע? כי בין פוליסה של ביטוח פרטית אשר נעשתה לבין הביטוח של ביטוח לאומי יכול מאוד להיות כי ישנם סעיפים אשר יהיו לרעתו של בעל הפוליסה אשר נפצע, ולכן זה חשוב להכין פוליסה שבה הסעיף של אובדן כושר עבודה נעשה בצורה חכמה, עם ביטול של סעיף סייג לרעת המבוטח לצד ההגדרה עצמה של אי כושר עבודה. הפוליסה צריכה להיות מותאמת באופן הכי מיטבי לעיסוק של המבוטח על מנת שההפעלה של הביטוח בשעת הצורך תביא אל סיוע כספי מירבי.

עוד מידע תמצאו באתר של מרקמן את טומשין.

מקבלים את הזכויות במלואן

גם ביטוח לאומי וגם חברות הביטוח הפרטיות מקשות במידה ניכרת על קהל המבוטחים שלהן. לכן, במידה ורוצים להוציא את סכום הפיצוי הכי גבוה שאפשר צריכים לפעול בצורה חכמה, ולא באופן עצמאי מכל סיבה. רק עורך דין מתחום זה יכול להבין את כל סוגי הפוליסות על הסעיפים אשר נמצאים בתוכן ואת כל מה שנדרש אל מול ביטוח לאומי כדי לקבל את שיעור אובדן כושר העבודה הכי גבוה שניתן. במידה והפעולה תעשה באופן עצמאי קרוב לוודאי שלא תתקבל תוצאה מירבית, לצד בזבוז משווע של עצבים וזמן מול נציגים שיכולים להיות נחמדים אבל לא ממש לעשות משהו מעבר עבור האדם אשר מבחינתו חווה פציעה קשה שאינה מאפשרת לו לחזור אל העבודה ומבקש את הפיצויים אשר מגיעים לו באופן חוקי על ידם.

מחיקת רישום פלילי על ידי עו"ד פלילי

מהו רישום פלילי?

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, תשמ"א – 1981, קובע כי משטרת ישראל תנהל מרשם פלילי, ובו פרטי רישום לעניין כל אדם שניתנה לגביו הרשעה או החלטה אחרת. על פי החוק, כל הרשעה של אדם בעבירה פלילית שנקבע בגינה עונש מאסר של 3 חודשים ומעלה, מחייבת מלבד העונש, רישום פלילי, גם במידה שהעונש לא נפסק בפועל.

רישום פלילי הוא למעשה תיעוד ממוחשב, הנערך על ידי המשטרה, של כלל העבירות וההרשעות העומדות לחובתו של האזרח והעונשים שנפסקו לו בגין ביצוען על ידי הערכאות המשפטיות השונות. כך לדוגמה – עונש מאסר על תנאי, צווי מבחן, קנסות ואי הרשעה.

חשוב להדגיש, כי רישום פלילי מתייחס רק להליכים פליליים שהתנהלו בערכאות השיפוטיות, בהם הוגש כתב אישום נגד האזרח והסתיימו בהרשעתו או שנקבע כי ביצע עבירה פלילית. לעומת זאת, רישום משטרתי כולל תיעוד של החלטות שיפוטיות, צווים ללא הרשעה, משפטים וחקירות תלויים ועומדים, תיקי חקירה שנסגרו מחוסר ראיות, היעדר עניין לציבור או כל סיבה אחרת, מלבד תיקים שנסגרו מחוסר אשמה שאז אין כל אינדיקציה על פתיחתם.

חשוב לדעת, כי כל אזרח המעוניין לקבל לידיו העתק של תדפיס המרשם הפלילי, יכול להוציא אותו בחינם בכל אחת מתחנות המשטרה ברחבי הארץ.

מחיקת רישום פלילי על ידי עו"ד – סיכום

לאזרחים רבים בארץ יש רישום פלילי שפוגע ביכולתם להתפרנס ולעסוק במגוון מקצועות הדורשים רישוי, בשמם הטוב וביחס האנשים בחברה כלפיהם. הכאב, ההלם והחרדה העוברים על אזרח נורמטיבי שמעד והסתבך בפלילים הם עצומים, וחשוב לדעת כי ליווי וייעוץ משפטי מקצועי מאת עורך דין פלילי, יכול בהרבה מקרים לחרוץ גורלות ולשנות את התמונה.

ליווי תהליך גירושין על ידי עורך דין

תהליך גירושין אינו קל לאיש מן הצדדים. לאחר שנים רבות של נישואים שבהם נבנה בית, נקנה נכס ואף נולדים ילדים משותפים, בני הזוג מחליטים לפרק את החבילה ולפנות לדרך חדשה. אבל לפני שהם משתחררים סופית זה מזה, עליהם לעבור תהליך גירושין לא פשוט הכולל פגישות עם עורך דין, ויכוחים בבית המשפט, חלוקת רכוש וכדומה.

עורך דין שהופך את המשימה לקלה יותר

עורך דין גירושין מקצועי מסייע לצדדים להגיע לכלל הסכמה. הוא פועל לפי החוק ובהתאם לטובתם של הילדים (אם לבני הזוג יש ילדים משותפים) כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. עורך הדין המקצוע מלווה את אחד מבני הזוג מההתחלה ועד ההכרעה הסופית. אלה כמה פעולות שעליהן אחראי עורך הדין:

 • ניסוח הסכם גירושין – יש זוגות המשכילים לערוך הסכם גירושין טרם הנישואין, וכך הגירושין אינם הופכים עבורם לסיוט מתמשך. עם זאת, במקרים רבים ניתן לנסח את הסכם הגירושין גם לאחר הנישואין. הסכם זה כולל את חלוקת הרכוש בין בני הזוג.
 • קביעת מזונות ילדים – במקרה שבו יש לבני הזוג ילדים משותפים, יחויב האב במזונותיהם. על פי רוב, מחלקים את תשלומי המזונות ל-4 קבוצות עיקריות. הקבוצה הראשונה היא של ילדים עד גיל 6 שהאב מחויב בפרנסתם. הקבוצה השנייה היא ילדים בגילאי 6 עד 15. במקרים אלה האב חייב במזונות הכרחיים כמו מזון ולבוש, וכן במזונות שהם מדין צדקה (עבור צרכים שאינם הכרחיים). הקבוצה השלישית היא של ילדים בגילאי 15 עד 18 משלם האב מזונות צדקה בהתאם להכנסותיו. הקבוצה הרביעית היא ילדים המשרתים בצבא. עבורם ישולמו שליש מהמזונות.
 • מקרים של אלימות במשפחה – עורך דין מטפל גם במקרים שבהם ישנה אלימות פיזית ומילולית כלפי בן הזוג והילדים.

איך בוחרים עורך דין

אם אתם עומדים בפני הליך גירושין, אתם מבינים שעליכם לפנות לאיש או אשת מקצוע המכירים כל סעיף בחוק. חשוב לבחור עורך דין מנוסה ומקצועי אשר ילווה אתכם בתהליך בלתי פשוט. משום כך, יש צורך לבדוק באתרי אינטרנט, לשאול חברים ובני משפחה ולפעול רבות כדי למצוא את עורך הדין הנכון.