כל מה שצריך לדעת על הפן המשפטי של ניהול בית משותף

אין מה לעשות ישראל בתור מדינה מערבית היא מדינה אשר המשפט הוא חלק קריטי בכל אספקט בחיינו וזאת מכיוון שאנו מדינת חוק. אפשר לראות כי המשפט קובע כיצד נתהג בכביש, מה מותר לנו ואסור לעשות בחיים בפרהסיה, כיצד הצבא מתנהג וכיצד מתנהלים החיים העסקיים. למעשה אין תחום שבו המשפט לא נכנס לחיינו וכאן הוא משפיע גם על הבית הפרטי שבו אנו גרים. כך אתם יכולים לראות כי הפן המשפטי של ניהול בית משותף הוא דבר חשוב ביותר מכיוון שהוא קובע כיצד יש לנהל בניין מגורים. בניין כזה לא מנהלים סתם כך אלא אך ורק על פי החוק. אולי יש ועדי בתים אשר אינם מודעים לכך אם עליכם לקחת בחשבון שאם הם לא פועלים על פי החוק הם חשופים לתביעה מפני הדיירים שבהם הם אמורים לטפל.

מדוע כדאי לכם לפנות אל עו"ד פרטי ולא ממשרד גדול?

עליכם להבין כי לכל ועד בית מומלץ לפנות אל עו"ד אשר יסייע לו וידריך אותו כיצד לנהוג וכך הועד לא יעבור על החוק גם בעניין של רישום בית משותף. על כן גם עולה השאלה לאיזה עו"ד נפנה ומהו העו"ד אשר יסייע לנו הכי הרבה לבחור את העו"ד הטוב ביותר. אם כן אתם צריכים להבין כי העו"ד אשר הכי יסייע לכם הוא עו"ד פרטי ולא עו"ד ממשרד גדול. עליכם לקחת בחשבון כי עו"ד ממשרד גדול יראה בכם סתם מטרד והוא יקדיש מעט מאוד זמן לבעיות שלכם וכך הייעוץ שלו לא יהיה שווה הרבה וזאת לעומת עו"ד ממשרד קטן אשר כל תשומת הלב שלו תהיה נתונה לכם.

מדוע ניסיון הוא כל כך קריטי בעולם עריכת הדין?

נקודה נוספת שאתם חייבים לקחת בחשבון היא שלניסיון יש משמעות אדירה בעולם עריכת הדין וככל שעורך דין מקרקעין הוא יותר מנוסה כך הוא יוכל לסייע לכם בצורה יותר טובה. על כן אל תתביישו ובררו כמה ניסיון יש לעו"ד שבו אתם מעוניינים וזאת בכדי להבטיח כי הוא ייתן לכם את הייעוץ המשפטי הטוב ביותר.

כל מה שצריך לדעת אודות החיפוש אחר עורך דין נזיקין מומלץ

אף אחד מאיתנו לא מתכנן לקום בבוקר ולהיות שותף לתאונה כלשהי, אך לצערנו הרב תאונות הן בפירוש חלק מהחיים שלנו. זה לא משנה אם מדובר על תאונה שהייתה מעורבת בה מכונית, היה מעורב בה אופנוע או שמדובר על כל תאונה אחרת. מה שבטוח זה שאם נפגעתם מגיע לכם פיצוי, אפילו אם מדובר על תאונה שכוללת נשיכה של כלב. לכן, אם אתם נמצאים בסיטואציה הזאת, ברור מדוע אתם מחפשים עורך דין נזיקין מומלץ. עורך דין לענייני נזיקין שהוא מומלץ ומקצועי זה לא עניין פשוט כל כך לאתר ולכן בהחלט יש טעם לבדוק את הדברים לעומק ולראות אל מי אתם פונים.

איך תדעו שאתם פונים אל עורך דין נזיקין מומלץ?

יש לכם דילמה בין כמה עורכי דין לענייני נזיקין שהם מומלצים ונראים מקצועיים? לא יודעים אל מי מהם להתקשר? אם כך, אנחנו מציעים לכם לברר:

 • מי ממליץ על עוה"ד?
 • ממתי הוא עוסק בתחום?
 • האם מדובר על איש מקצוע רציני?
 • האם הוא עשה עליכם רושם טוב בפגישה איתו?

כמו כן, בימינו, בין אם אתם מחפשים עורך דין נזיקין מומלץ ובין אם אתם זקוקים לכל עורך דין אחר, יש טעם לבדוק גם עד כמה הוא באמת זמין עבורכם. רק כך תדעו שאתם במקום הנכון ושבאמת כאשר יהיה לכם צורך לשאול אותו משהו או לקבל עצה – יהיה לכם עם מי לדבר.

עלות השירות

קשה לדבר על התייעצות עם עורך דין לענייני נזיקין שהוא מומלץ ולא לדבר על שאלת העלויות, שכן כולנו יודעים שלא מעט עורכי דין מרשים לעצמם לגבות מחירים מופקעים. לכן, אם גם אתם מחפשים עורך דין נזיקין מומלץ שלא יגבה מכם סכום גבוה מידי, בהחלט אפשר להבין ללבכם. לשם כך יש צורך להשוות בין כמה עורכי דין שונים ולראות איפה מחכה לכם ההצעה הכי משתלמת שיש. בסופו של דבר, כאשר תקבלו את הפיצויים שמגיעים לכם, אתם תדעו שעשיתם בחירה נכונה כשהחלטתם לפנות לעו"ד רציני וכמה שיותר מומלץ.

מה צריך לדעת כאשר מחפשים שירותי ליווי משפטי לעסק?

אתם מנהלים עסק שעם הזמן רק הולך ונהיה גדול יותר? ברור לכם שאתם צריכים להתחיל לחתום על חוזים עם לא מעט גורמים? או שאולי העסק שלכם כבר מתנהל בצורה כזאת ויש לכם לא מעט בעיות ותביעות שמוגשות נגדכם? אם כך, טבעי שתרצו לקבל ליווי משפטי, והאמת היא, עדיף שהליווי הזה יהיה גם כמה שיותר רציני ומקצועי. עם ליווי מקצועי בתחום המשפטי אתם יכולים בפירוש להסיר אחריות מעליכם ופשוט לדעת שעוה"ד שמלווה אתכם דואג לכל הפרטים שצריך ובעיקר לאינטרסים שלכם, אז למה לחשוב פעמיים? לא כדאי לדחות את בחירת עוה"ד שילווה אתכם בכל התהליך שאתם נמצאים בו עכשיו שכן עוה"ד הוא איש מפתח בכל העניין.

כך תבחרו ממי תרצו לקבל שירותי ליווי משפטי

יש לכם התלבטות לאיזה עו"ד לפנות? שמעתם על הרבה עורכי דין שיוכלו להעניק לכם את הליווי המשפטי שלו אתם זקוקים בתחום העסקים ויש לכם דילמה? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. רוב האנשים מתלבטים באיזה עו"ד לבחור לשירות כזה ולכן אנחנו מציעים לכם לפנות רק אל אדם:

 • כמה שיותר מנוסה
 • כמה שיותר מומלץ
 • זמין
 • אדיב

ובנוסף, כדאי לבדוק שהוא באמת מעורר אצלכם הרגשה חיובית וטובה. ליווי משפטי שניתן על ידי אדם שאתם סומכים עליו ושיש לכם כימיה טובה איתו יכול לשנות מבחינתכם את כל התמונה ולכן אין סיבה להתפשר על כך.

כמה שירות כזה עולה?

רוצים לקבל ליווי בתחום המשפטי אך חוששים שזה עלול להיות יקר מידי? שמעתם על אנשים ששילמו הון עתק על ליווי משפטי ומתחרטים על כך? אם כן, כדאי שתדעו שלא תמיד זה המצב. אומנם זה נכון שככל שתפנו לעו"ד יותר מוכר וידוע כך טבעי שתשלמו לו יותר, אך מצד שני, כדאי שתדעו שאפשר גם אחרת. יש עורכי דין שיציעו לכם שירות מקיף ורציני מבלי לגבות על כך סכומים מופקעים, אז למה להתנדב לשלם יותר מידי? שווה לדבר עם כמה מומחים, לקבל הצעות מחיר ולבחור את עוה"ד שאצלנו התעריפים עבור שירות כזה סבירים בעינכם.

איך עותרים לבית המשפט הגבוה לצדק?

עתירה לבג"ץ ניתן להגיש רק במקרים מסוימים. לדוגמה, במקרים שקשורים לפעילות של גופים ממשלתיים וכן לפעילות השלטונות. במקרה ואדם מעוניין להגיש עתירה עליו לפנות אל עורך דין ממשרד אילן סופר ושות' שיגיש עבורו את העתירה. חשוב לדעת כי לא בכל מקרה בו נראה לאדם פרטי כי יש חוסר צדק או פעילות לא תקינה יהיה נכון לפנות ולהגיש עתירה לבג"ץ. אם אדם מעוניין להגיש עתירה והוא מעוניין לבחון את המקרה בצורה יסודית, יומלץ לו לפנות אל עורך דין שיש לו ניסיון בתחום ספציפי זה. בעזרתו אפשר יהיה לבחון את המקרה ולקבל החלטה האם כדאי ומומלץ להגיש את העתירה.

הסמכות של הבג"ץ

לבית דין הגבוה לצדק יש סמכויות המוגדרות בחוק היסוד תחת סעיף השפיטה. זה גוף משפטי אשר רשאי לפעול ולפסוק במקרים שונים כמו צווים לשחרור אסירים שנאסרו או נעצרו שלא כדין. כמו כן מורשה הבג"ץ לתת צווים לרשויות, לגופים ולבעלי תפקידים אשר לא מלאו את תפקידם כראוי, או בצעו עבירות במהלך ביצוע תפקידם. כמו כן יש לבג"ץ את הסמכות לתת צווים לגופים בתחום המשפטי שיורו להם לדון בנושא מסוים או להימנע מלדון בו.

כיצד עותרים לבג"ץ?

כדי להגיש עתירה בצורה יעילה חשוב כאמור לפנות אל עורך דין בעל מומחיות בתחום זה. עורך דין זה יהיה בקיא בסוגיות המשפטיות הקשורות לנושא העתירה, והוא ידע מתי ניתן וכדאי להגיש עתירה ובאילו מקרים אין זה מומלץ מחמת סיבות שונות.

מה עושים כדי שהתביעה תתקבל?

במרבית המקרים עתירות לבג"ץ מוגשות בעניינים שבהם התבצעו תהליכים או מעשים שיש בהם סתירה לחוקים ולעקרונות הצדק. שימו לב כי מרבית הפניות והעתירות שמופנות לבג"ץ אינן מתקבלות, וזאת בגין חוסר בראיות. במקרים אחרים העתירות לא התקבלו בגלל העובדה כי בית המשפט אינו מעוניין לבחון לעומק את הראיות. זו הסיבה בגינה מומלץ להגיש את התביעה באמצעות עורך דין מקצועי שיש לו ניסיון בתחום זה. הוא ידע כיצד להגיש את התביעה ואיך לנהל את התהליך בצורה יעילה שתוביל לטיפול על ידי הגורמים הרצויים.

 

הליך תביעת רשלנות רפואית

המאמר הבא נכתב בכדי לעזור לכם להתמודד עם אחת המשימות הקשות ביותר שניתן לחשוב עליהן: עמידה במאבק משפטי תוך טיפולים רפואיים או לאחר טיפול רפואי שהותיר אותנו פגועים.

רבים מבין אלו שניגשים לטיפולים רפואיים שונים לא צופים זאת, אבל אותם טיפולים וניתוחים יכולים להסתיים בצורה רעה מאד. אנחנו לא מתכוונים לסיכונים הרגילים שקיימים באותם טיפולים, אלא לתוצאות שעלולות להיגרם כתוצאה מהתרשלות של הצוות הרפואי.

במאמר הבא נפרט את הצעדים שיש לנקוט כאשר קורה מצב כזה.

תביעת רשלנות רפואית

הליך רפואי שכשל, מה עושים?

לא כל הליך רפואי שנכשל להביא לשיפור במצבו הבריאותי של החולה יצדיק תביעה על רשלנות רפואית. להלן הצעדים שיש לנקוט אם מתעורר בכם החשד לרשלנות רפואית ואתם רוצים לתבוע את המוסד הרפואי או אפילו את מי מהצוות הרפואי על כך:

הזכאים לתבוע

החוק מגדיר שלושה מקרים של זכאות לתביעה על רשלנות רפואית:

 • מי שנפגע מאותה רשלנות כמטופל.
 • הורים לקטין שנפגע מרשלנות רפואית.
 • במקרה מוות, העיזבון של המנוח יתבע על הרשלנות.

את מי תובעים?

הנתבעים הם:

 • בית החולים או המוסד הרפואי – לאלו יש אחריות שילוחית כלפי העובדים שלו, בכלל זה הרופאים.
 • כל איש צוות שטיפל או היה מעורב – רופא מנתח, מרדים, אחיות, טכנאים וכו'.

התהליך עצמו

אם מתעורר החשד לרשלנות רפואית, להלן מה שנצטרך לעשות:

 1. התייעצות עם עורך דין. את זו יש לקיים כמה שיותר מהר בכדי לאפשר את איסוף יעיל של הראיות השונות.
 2. איסוף של כל החומר הרפואי – זה כולל את הרישומים הרשמיים אבל גם מסמכים אחרים שניתן להשיג. רצוי לפעול במהירות לפני שתהיה שהות למישהו 'לשפץ' מסמכים או להעלימם.
 3. איסוף עדויות שונות של הצוות הרפואי המטפל ושל כל אדם שהיה איתנו במגע ויוכלל להעיד. רצוי לאסוף עדויות אלו כמה שיותר מהר מכיוון שבשלב הזה הן עוד 'טריות' בזיכרון העדים ולא נתונות למניפולציות.
 4. קבלת חוות דעת של רופא מומחה – זו תהיה הכרחית בשביל להגיש את התביעה בהמשך. יש לבצע אותה כמה שיותר סמוך לאירוע הרשלנות הרפואית.
 5. הגשת תביעה לבית המשפט ביחד עם עורך הדין.

דגשים מיוחדים

 • קבלת הרשומות הרפואיות היא זכותו של כל חולה על פי חוק זכויות החולה. לעיתים גובים המוסדות הרפואיים כסף בעבור ההעתקה עצה של המידע. אותם מוסדות מחויבים על פי חוק לשמור את אותן רשומות אבל גם חובה זו קצובה בזמן. לכן רצוי מאד לבקש להעתיק אותה מיד עם סיום ההליך הרפואי.
 • אותן רשומות יכללו את גיליון האשפוז, צילומים שונים, חוות דעת רפואיות שניתנו במהלך האשפוז ועוד.
 • כל תביעה על רשלנות רפואית דורשת חוות דעת של רופא מומחה בכדי שתתקבל בבית המשפט.
 • חוות דעת כזו ניתנת על ידי רופא בכיר, כזה שיש לו גם ניסיון במתן חוות דעת רפואיות לצורך תביעה. כל זאת גורם לכך שעלות חוות הדעת יכולה להיות יקרה מאד. יחד עם זאת יש לזכור שאת העלות הזאת נקבל ככל הנראה בחזרה במסגרת הפיצויים שיזקפו לזכותינו, אם אכן הייתה רשלנות רפואית.
 • את התביעה יש להגיש לבית משפט השלום. אם גובה הפיצוי הנדרש עולה על שני מיליון וחצי שקלים, יש להגישה בבית המשפט המחוזי.
 • התיישנות התביעה תהיה 7 שנים מיום האירוע של הרשלנות. אם הנזק התגלה במועד מאוחר יותר, יספרו 7 השנים ממועד הגילוי ובלבד שלא עברו 10 שנים מיום ביצוע הרשלנות. מי שהיה קטין בעת הפגיעה מהרשלנות הרפואית, יכול לתבוע עד 7 שנים לאחר שהפך לבגיר.

 

לסיכום, חשוב לדעת שלא  כל תביעה על רשלנות רפואית תגיע לידי דיון בבית המשפט. למעשה, הרבה מאד תביעות נסגרות ללא כל דיון בבתי המשפט והן מוכרעות בהסכמים לגבי גובה הפיצויים מחוץ לדלתות בית המשפט.

יש להכיר אפשרות נוספת שהיא איננה תביעה משפטית על רשלנות רפואית, אלא תלונה על המוסד המטפל או מי מאנשי הצוות בפני משרד הבריאות או לממונה על קבילות הציבור בקופות החולים. תלונה זו לא תוביל לזיכוי בפיצוי כלשהו אלא יהיו לה השלכות משמעתיות ומנהליות על המוסד הרפואי או הצוות המטפל, זאת בתנאי שהתלונה מוצדקת.

דרכון פורטוגלי ללא עורך דין: יתרונות מול חסרונות

בשנים האחרונות, ישראלים רבים פוצחים בתהליך להוצאת דרכון פורטוגלי, זאת בשל היותם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל. מדובר בתהליך המלווה בבירוקרטיה, העלול להימשך לא מעט זמן אך לצד התהליך הארוך מחכים לזכאים יתרונות נהדרים! למעשה דרכון פורטוגלי מעניק אזרחות פורטוגלית, הכוללת מגוון רחב של זכויות במדינות האיחוד האירופי.

האם כדאי להוציא דרכון פורטוגלי ללא עורך דין? האם מדובר בתהליך שניתן לצלוח אותו באופן עצמאי? ואם כן, במה הוא כרוך? כל התשובות במאמר שלפניכם.

בדקו זכאות

כדי להוציא דרכון אירופאי יש לצלוח תהליך הכולל לא מעט שלבים, ולכן יש לעשות זאת באופן מושכל. תחילה, וודאו שאתם זכאים להגיש בקשה לדרכון האירופאי. איך עושים זאת? מבררים אם שם משפחתכם מופיע ברשימת שמות המשפחה המצורפת לתיקון חוק האזרחות בפורטוגל. השם אינו מופיע? זה עדיין לא אומר שאתם לא זכאים, זה מאחר שישנם שמות שהשתנו ועוברתו במרוצת השנים ולפיכך, חשוב לבצע מחקר גנאלוגי מקיף.

תוכלו לבצע את בדיקת הזכאות באופן עצמאי, אך תזדקקו לבדיקה מקיפה יותר, הרי שיש להסתייע בבעל מקצוע. בכל מקרה, ניתן למצוא מידע נוסף באתר portugal-passport.

הגשת בקשה לדרכון פורטוגלי

הגשת הבקשה צריכה להיות מסודרת, כשהיא מכילה את כל המסמכים הנחוצים והחיוניים, כמו מחקרים גנאלוגיים, תעודות לידה ואלמנטים נוספים שיהוו הוכחות להיותכם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל. לאחר שהקהילה היהודית בפורטוגל תקבל ותאשר את הבקשה שלכם, היא תועבר לרשויות, כשבסוף התהליך תקבלו את הדרכון האירופאי הנחשק.

כאמור, תהליך הגשת הבקשה כרוך בלא מעט בירוקרטיה, לכן רבים בוחרים להיעזר בעורכי דין שעוסקים בתחום, שילוו אותם בתהליך ויסייעו להם להשיג את כל המסמכים הדרושים. אלה שבוחרים לעבור את התהליך בעצמם, וודאי ייתקלו בלא מעט אתגרים, בין אם מדובר בהשגת המסמכים הנחוצים, בהפקת מחקר גנאלוגי או בידיעת השפה הפורטוגזית.

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי באופן עצמאי

מעטים שוקלים לצאת אל הדרך לעבר הדרכון הפורטוגלי בעצמם וללא כל ליווי, ולשם כך עליהם להתחיל באיסוף המסמכים הנחוצים וביצירת מחקר גנאלוגי מקיף. אבל לפני שתפצחו בתהליך, עליכם להיות יהודים כמובן, ולהוכיח שאין לכם עבר פלילי. כדי לעשות זאת יש להוציא תעודת יושר, כשאת כל הפרטים בתעודה ממלאים באנגלית. לאחר מילוי הטופס, בקשו לשלוח את התעודה לשגרירות פורטוגל. אם במהלך חייכם התגוררתם במדינה נוספת, עליכם להוציא תעודת יושר נוספת מאותה המדינה. שימו לב – את התעודה תצטרכו לאסוף בעצמכם משגרירות פורטוגל כחודש לאחר שליחת הטופס, ולאמת אותה במשרד החוץ ששוכן בירושלים. תעודת היושר תקפה לשלושה חודשים, לכן עליה להישלח לפורטוגל במהלך תקופה זו (יחד עם יתר המסמכים הבירוקרטיים). ראוי לציין, שאם בחרתם בליווי של עורך דין או חברה ייעודית, הם אלה שיעשו זאת בעבורכם.

נוסף לאלה, חשוב שהקהילה היהודית בפורטוגל תכיר בכם, וכדי לעשות זאת עליכם להצטייד בתעודת לידה דו לשונית, עותק של הדרכון הנוכחי שלכם, אילן יוחסין, המלצה של אדם המוכר לקהילה היהודית בפורטוגל (למשל רב) ולשלם לקהילה היהודית בפורטוגל (כ- 500 יורו) בעבור הטיפול בבקשה.

אז מה עליכם לעשות? אספו את כל המסמכים החיוניים, לרבות נתוני כניסה ויציאה מהארץ, ורכזו אותם במקום אחד. את המסמכים הללו יש לתרגם לשפה המקומית וליצור קשר עם נוטריון מוסמך שיחתום בעבורכם על המסמכים הללו. הקפידו לאמת הדרכון הנוכחי בשגרירות פורטוגל, ולוודא שהבקשה לאזרחות חתומה ומאומתת על ידם (לשם כך תצטרכו לקבוע תור ולהגיע לשגרירות באופן פיזי). השלב הבא הוא כמובן הגשת בקשה מסודרת לקהילה היהודית בפורטוגל על מנת שתבחן את המסמכים ותחליט אם לאשר את קבלת הדרכון הפורטוגלי.

הפערים בין תהליך עצמאי לבין תהליך בליווי עורך דין

אחת הסיבות שבגללן בוחרים לעבור את התהליך באופן עצמאי, היא הוזלת עלויות. אך חשוב לקחת בחשבון, שגם אם תחליטו לצאת לדרך ללא ליווי של עורך דין, תיאלצו לשלם לא מעט כסף בעבור תרגום המסמכים, ביצוע המחקר הגנאלוגי (רוב מקורות המידע לביצוע מחקר מקיף כרוכים בתשלום), האגרות שיש לשלם ועוד. אם לא די בכך, במהלך התהליך ייתכן ותופתעו לגלות שישנם מסמכים חיוניים שחסרים או שעליכם לשוחח עם הרשויות בפורטוגל, מה שעלול לגרור עלויות נוספות. כך שבסופו של דבר הפער אינו גדול בין סכום התהליך העצמאי לבין סכום התהליך בליווי עורך דין. יחד עם זה, תהליך עצמאי ידרוש מכם להתאזר בסבלנות ונחישות ולעסוק במגוון אלמנטים ביורוקרטיים שיכולים להיחסך מכם אם תיעזרו בשירותיו של עורך הדין. חשוב לקחת בחשבון את שיקול הזמן, הרי הוצאת דרכון פורטוגלי באופן עצמאי תגזול מכם זמן רב, וזמן הוא משאב חיוני עבור כולנו.

לסיכום, דרך עצמאית, היא לא בהכרח משתלמת יותר, והיא אף עלולה לגבות מכם עלויות גבוהות יותר. אל תנסו למצוא קיצורי דרך, והיעזרו בעורך דין מומחה שיסייע לכם לצלוח את התהליך. בהצלחה!

שירות תרגום משפטי מקצועי ומדויק

ישנם מקרים בהם נמצא את עצמנו עומדים מול סיטואציה משפטית בה נזדקק למסמכים שונים על מנת לצלוח את הסיטואציה. נשמע דרמטי? ובכן, ייתכן שמדובר בסיטואציה פשוטה הרבה יותר שבמרכזה עומד סטודנט למשפטים הקורס תחת עומד הלימודים. בכל אחד ממקרים אלה, שירות תרגום משפטי מקצועי יוכל להציל את המצב. מכיוון שמדובר במסמכים רגישים במיוחד יש לוודא שאנו פונים לחברה המתמחה בסוג זה של תרגום, שכן לכל מילה ישנה משמעות מסוימת. אחת ההמלצות הטובות ביותר היא לשאוף למתרגם שהוא גם איש מקצוע בעל רקע במשפטים.  

שירות תרגום משפטי מקצועי לסוגים רבים של מסמכים

ראשית כל, חשוב להכיר את סוגי התרגום המשפטי ולמי ניתן לפנות כאשר אנו זקוקים לשירות תרגום משפטי מקצועי זה. עורכי דין, משפטנים ועורכי דין נוטריונים ישמחו לעמוד לשירותכם בהתאם לסוג המסמך. לדוגמא, כאשר מדובר בפסקי דין, תרגום מאמרים אקדמאיים מתחום המשפטים לצרכי לימודים או צרכים לא רשמיים אחרים, ניתן להיעזר במתרגמים משפטים מקצועיים שאינם נוטריונים.

במקרה בו מדובר על מסמכים רשמיים, שירות תרגום משפטי מקצועי יהיה חייב להינתן על ידי מתרגם שהוא במקצועו עורך דין נוטריון. תוכלו לפנות לעזרתם של המתרגמים עבור מגוון רחב של מסמכים:

 • חוזים
 • הסכמים
 • פסקי דין
 • זכויות יוצרים
 • כתבי תביעה
 • גזרי דין
 • כתבי הגנה
 • צוואות וירושות
 • מיסים
 • אפוטרופסות
 • ועוד

תרגום משפטי מא' ועד ת'

חשוב להבין את החשיבות של שירות תרגום משפטי מקצועי; בשונה מתכנים שיווקיים לדוגמא, במסמכים משפטיים לכל מילה יש משמעות ותרגום לקוי – גם של מילה אחת בלבד, עלול לגרום נזק עסקי ואישי. איש אינו מעוניין להסתבך עם מערכת המשפט, ולכן מומלץ לפנות לשירות תרגום משפטי מקצועי שיעניק לכם ביטחון מרבי ותרגום מצוין – מא' ועד ת'.

איך אני יודע לאיזה עורך דין לפנות?

נתקלתם בבעיה משפטית כלשהי, ואתם לא יודעים איך לטפל בה? אולי אתם זקוקים לחוזה או שאתם רוצים לתבוע מישהו שגרם לכם נזק? מה עושים? השלב הראשון הוא לבחור בעורך דין בתחום המתאים

העולם המשפטי ועריכת הדין מחולק לפי נושאים ותחומים עיקריים. חלק מהתחומים האלה רחב מאוד, ויש תחומים שהם מאוד ספציפיים.

לדוגמא, התחום האזרחי או המסחרי הם תחומים רחבים מאוד, אבל האם ידעתם שיש עורך דין מומלץ בתל אביב, שעוסק בתחום המאוד ממוקד, של משפט ימי?

למי מותר לתת ייעוץ משפטי?

החוק מגן על מה שנקרא העגה המקצועית "הפרופסיה", או העיסוק, של עורכי דין.

להם ורק להם מותר להעניק ייעוץ משפטי. אם אתם מתלבטים בשאלה "יתבעו אותי?" או "האם זה חוקי?" האנשים היחידים – למעט מקרים מאוד מסוימים – שיכולים לענות על השאלה הזו, הם עורכי דין.

יוצא מהכלל נפוץ הוא בענייני מיסים: בתחום זה, רואי חשבון הם המומחים להתייעץ איתם.

יש לי תביעה קטנה, אני צריך עורך דין?

באופן כללי – לא. אפשר ורצוי להתייעץ עם עורך דין, אבל הוא או היא לא יכולים לייצג אתכם בבית משפט לתביעות קטנות.

למה זה? כדי שלא ייווצר אי שוויון בין אנשים פרטיים שתובעים למשל חברות או ארגונים גדולים וחזקים. גם התביעות עצמן הן בסכומים נמוכים, והרעיון הוא שהפיצוי יגיע במלואו לתובע, ולא לעורך דין.

בתביעות אחרות, לאיזה עורך דין לפנות?

הבחירה הראשונה היא לפי התחום.

– מעצרים, תביעה פלילית (המדינה נגד פלוני אלמוני), תעודות יושר או ביטול רישום פלילי: עו"ד לתחום הפלילי.

– קנסות תעבורה או עברות תנועה, נהיגה בשכרות או תאונות עם נפגעים: עו"ד לענייני תעבורה או פלילי, בעברות חמורות.

בתחום האזרחי:

– כריתת חוזים מסחריים או ניהול עסקים אחרים, התדיינות בין חברות או בין יחידים וחברות, ביטוח: עו"ד מסחרי.

– מכירה וקניה של נכס, שימוש בנכס, מיסים על נכסי דלא ניידי והיטלים, שמאות, חלוקת מגרש או נכס אחר וכו': עורכי דין למקרקעין.

– עניינים שבתוך המשפחה, גירושין, אימוץ, מעמד אזרחי משפטי (עולה חדש, תושב או זר), צוואות וירושות: עו"ד לענייני משפחה.

– יחסי עבודה, אי קיום חוזה או הסכם עבודה או פיטורין לא מוצדקים: עו"ד לענייני עבודה.

– התנהלות מול צה"ל או משרד הביטחון – פלילית או מנהלתית: עו"ד לענייני צבא או "עו"ד צבאי".

– יחסים בינלאומיים, משפט בינלאומי וכד': עורכי דין שזו ההתמחות שלהם; בעיקר בתחום הציבורי.

– אישור מסמכים מסוגים וצרכים שונים ותרגומים משפטיים: נוטריון.

מה לגבי 'מגשר' ו'בורר'?

לא כל דבר צריך להגיע לבית משפט, לדיונים ארוכים ויקרים.

כיום, בתי משפט שולחים מתדיינים רבים לבוררות וגישור, במטרה להגיע להסכם שיהיה מקובל על שני הצדדים, בלי הוצאות רבות ובזמן קצר יחסית.

בוררים ומגשרים לא חייבים להיות עורכי דין, למרות שרבים מהם – כן.

איך למצוא עורך דין אינטרנט מנוסה?

בעידן האינטרנטי המתקדם בו אנו חיים, שירות של עורך דין אינטרנט מנוסה ומקצועי הינו שירות שרבים זקוקים לו, ומיום ליום יותר ויותר. בשנים האחרונות גובר הצורך בשירות של עורכי דין אשר מכירים לא רק את החוקים והתקדימים בתחום, אלא מכירים היטב את עולם האינטרנט כך שהם יכולים להעניק ייעוץ משפטי בתחום או לנהל תביעות ותיקים מתוך ידע והבנה של הנושא.

אם אתם זקוקים לשירות של עורך דין מנוסה בתחום האינטרנט, ואתם רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים נכון ובוחרים עורך דין אינטרנט אשר באמת יוכל לבצע את העבודה המשפטית לה אתם זקוקים על הצד הטוב ביותר, קראו את המאמר הבא עד תומו ותמצאו את התשובה.

ניסיון קודם

הדרך הטובה ביותר למצוא עורך דין אינטרנט מנוסה ומקצועי, היא פשוט לבדוק את הניסיון הקודם שלו. חיפוש באינטרנט יניב לכם תוצאות על עורכי הדין השונים העוסקים באינטרנט, ותיקים ציבוריים ומוכרים בהם הם עסקו. אם מדובר בתיק חשוב וגדול, ואתם רוצים להיות בטוחים כי אתם הולכים על הטוב ביותר, חפשו את עורכי הדין אשר ניהלו תיקים מוכרים, גדולים ומדוברים מאוד וכמובן, ניצחו במשפט וניהלו את ההליך כולו בהצלחה רבה.

ככל שלעורך הדין יהיה יותר ניסיון בתחום, כך הוא בוודאי מכיר טוב יותר את התחום ויוכל להעניק לכם את הייעוץ המקצועי והטוב ביותר באותו התחום.

המלצות מאנשים שאתם מכירים

אם אתם מכירים בעלי חברות בתחום האינטרנט, סטארטאפיסטים ואנשי מקצוע דומים, המלצות מהם יוכלו לסייע לכם מאוד. אנשים כאלו מכירים היטב את עורכי הדין הפעילים בתחום, ובוודאי כבר השתמשו בשירותיהם של עורכי הדין הללו לא מעט פעמים, כך שהם יכולים להעניק לכם המלצות וחוות דעת ולאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם בוחרים בעורך הדין המתאים ביותר עבורכם.

שימו לב כמובן לקבל המלצות רק מאנשים שאתם מכירים באופן אישי ואתם סומכים עליהם, לא כאלו שיש להם קשר אישי או אינטרס כזה או אחר שתבחרו בעורך הדין עליו הם ממליצים. המלצות כאלו הן לא תמיד מדויקות ולא תמיד נכונות.

מה כולל הסכם גירושין?

סביר להניח שגם אתם, כמו הרבה אנשים אחרים שעמדו ביחד מתחת לחופה, ציפיתם שהאיחוד ביניכם יישאר לשנים. עם זאת, לא אצל כולנו זה המצב כי בסופו של דבר רבים מאיתנו כן מוצאים את עצמם מתגרשים, כך שאתם לא לבד אם זה מה שהחלטתם. מה שכן, קחו בחשבון את העובדה שיש כמה דרכים לעשות זאת ובהחלט עדיף לבחור בדרך המכובדת והכי מהירה שיש. ברוב המקרים יהיה על שני הצדדים לחתום על הסכם של גירושין שיכלול את כל הפרטים החשובים, מה שמסביר מדוע עליכם לבחור עוד היום עו״ד מקצועי שיוכל להכין עבורכם הסכם גירושין שיהיה הולם מבחינת שניכם.

האם יש כזה דבר הסכם גירושין הוגן?

התשובה היא בהחלט כן, כי בפועל מדובר על הסכם בין שני אנשים שעד לא מזמן חיו ביחד כמשפחה. לכן, אם המטרה שלכם היא פשוט להיפרד אך לא לפגוע זה בזו, דעו שזה אפשרי ויש דרך לעשות זאת. בדרך ככל הסכמים שונים של גירושין כוללים סעיפים מגוונים כמו:

 • חלוקת הרכוש
 • חלוקת החובות – אם יש כאלה
 • משמורת ילדים
 • מזונות ילדים
 • מזונות אישה ועוד

מה שבטוח זה שאם יהיו לכם עורכי דין מקצועיים ומובילים, הרי שהפרידה תוכל להיות הרבה יותר מהירה ופשוטה ממה שאתם חושבים. לכן בכל מה שקשור לנושא כמו הסכם גירושין עדיף יהיה לפנות אל אדם שאתם סומכים עליו ושתוכלו לקבל ממנו שירות מוביל.

בחירת עוה״ד שלכם

זה לא משנה אם אתם נשואים כדת משה וישראל או שיש ביניהם הסכם אחר של זוגיות. מה שבטוח זה שכאשר אתם מתחילים לדבר על הסכם של גירושין, כדאי יהיה גם לבדוק שבחרתם עורך דין מתאים. לא כל האנשים מבינים זאת, אך בפועל לעוה״ד יש תפקיד חשוב בשאלה האם תצליחו להתגרש בצורה מהירה ומבלי לפגוע זה בזו או לא. לכן עדיף שתבחרו עו״ד שמגיע לא רק עם שנים רבות של ניסיון אלא גם עם הרבה המלצות מאנשים אחרים. הסכם גירושין טוב שכולל כמה שיותר פרטים לא ישאיר מקום למריבות ביניכם וכך כל אחד יוכל לצאת לדרך חדשה בחייו מהר יותר.

זקוק לשירותי נוטריון בתל אביב? הגעת למקום הנכון!

מה זה שירותי נוטריון? באילו מקרים צריך אותם? וכיצד אפשר למצוא עורך דין טוב בתל אביב שמציע את השירות הזה? אם אתם מחפשים אחר משרד עורכי דין מקצועי, מנוסה וקרוב לבית או לעסק  – חשוב להמשיך ולקרוא את המאמר הבא:

לפני הכל – מה זה נוטריון.

נוטריון הוא עורך דין שקיבל הסמכה לעסוק בכל הנוגע למסמכים משפטיים, עריכה של מסמכים, בדיקה ואימות צוואות כמו גם זיהוי מקוריות המסמך ובדיקה כללית שלו.

נוטריון הוא איש מקצוע אשר חתימתו על מסמכים חשובה וקבילה בבית המשפט ולכן רבים חייבים לגשת איליו על מנת לבצע שלל חתימות ובירוקרטיות.

אם אתם מחפשים את איש המקצוע הזה, חשוב להבין כי כיום לא כל עורך דין יכול להיות נוטריון ודרוש ידע וניסיון, כמו גם לימודים פרקטיים על מנת לעסוק בתחום מבוקש זה.  

ואכן בכל הנוגע למדינת ישראל: בירוקרטיה וטיפול בטפסים הם חלק בלתי נפרד מהמדינה תוך שלעיתים על מנת להוציא לפעול פעולה מסוגים שונים, יש להחתים מגוון אנשי מקצוע וגופים מוסדיים על מגוון מסמכים.

מהם העיסוקים המרכזיים של עורך דין נוטריון?

בישראל לנוטריון ישנם שלל תחומים שהוא עוסק בהם כמו: חתימה על צווים, בדיקת חוזים ואישור המקוריות שלהם, אישור צוואות ובדיקת המקוריות של הצוואה, הנוטריון מאמת חתימות, עורך מסמכים, מאשר תרגום של מסמכים ונכונות תרגום, הוא יכול לאשר את קיומו של אדם לפי מסמכים שונים, לבדוק מסמכים סחירים, לערוך הסכמי ממון בין בני זוג ועוד. בשל כך ישנם לא מעט אנשים חברות ובעלי עסקים שזקוקים לשירותים אלה.

אז כיצד מוצאים נוטריון בתל אביב?

כדי למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר, יש לבדוק כי הוא נוטריון מורשה, יש לוודא כי יש לו ניסיון של כמה שנים טובות בתחום, כי הוא יכול לחתום או לאשר מסמך מכל סוג וכי הוא פועל בתחום שלו אתם זקוקים לשירות. בכך תוכלו למצוא את הטוב ביותר בין שלל משרדי עורכי דין נוטריון בתל אביב.

 

עברתם תאונת דרכים מהן הזכויות שלכם?

אם אתם נאלצים להתמודד עם מצב שבו עברתם תאונת דרכים, אך אינכם בטוחים בדיוק מהן הזכויות שלכם, אז דעו לכם שתוכלו להפוך את המצב להרבה יותר פשוט אם רק תחליטו להקדיש מזמנכם בכדי להבין טוב יותר מה מגיע לכם.

נתחיל מכך שישנם מקרים לא מועטים שבהם אנשים עוברים תאונות דרכים, וכתוצאה מכך מגיע להם לקבל פיצויים מחברת הביטוח. כך שזה אחד הדברים הראשונים שיהיה כדאי לכם לבדוק, לאחר הטיפול הרפואי שתקבלו.

פונים אל עורך דין בעת הצורך

בכדי לברר בדיוק מה מגיע לכם ולהבין בצורה הטובה ביותר את הזכויות שלכם, אתם כמובן יכולים ליצור קשר עם עורך דין, ובדרך הזו ולוודא שאתם בוחרים לנקוט בצעדים הנכונים ביותר. זה בוודאי משהו שיוכל לעזור לכם ולאפשר לכם להיות הרבה יותר מרוצים מן המתרחש ומכל מה שאתם בוחרים לעשות בהתחשב במצב שלכם.

זה בוודאי יכול להיות לא פשוט בכלל להיות בתקופה שלאחר תאונה, אבל עליכם להבין שאתם יכולים להפוך את המצב הזה להרבה יותר פשוט אם רק תחליטו לשים דגש על הדרך שבה אתם בוחרים לפעול ולפנות אל גורם מקצועי כמו עורך דין שידע לעזור לכם לאורך כל התקופה הזו.

בוחרים עורך דין ממולח

כמובן שלא יהיה כדאי לכם להתפשר עם הבחירה שלכם בעורך דין, ולעשות מצדכם כל מה שאתם יכולים בכדי להיות כמה שיותר בטוחים שאתם בוחרים בשירותיו של עורך דין שיוכל לעשות את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר.

בחירה בעורך הדין הנכון תעזור לכם לדעת בדיוק מהן הזכויות שלכם, מה מגיע לכם בדיוק ומה אתם יכולים לעשות בכדי להפיק את המרב מן הסיטואציה שבה אתם נמצאים. זה כל מה שנדרש מכם על מנת לראות את השינוי בדרך שבה אתם מתמודדים עם המצב.

אין לנו ספק בכלל שאם עברתם תאונת דרכים ותדעו מהן הזכויות שלכם תוך כדי התייעצות עם עורך דין תעבורה, הכול יהפוך להרבה יותר ברור בשבילכם, ותוכלו לדעת בדיוק מה עליכם לעשות בכל שלב.

למידע נוסף היכנסו לאתר עורכת דין דנה דוד.

אלימות במשפחה – יש מה לעשות קידום יונית גזל

מקרים של אלימות במשפחה הינם בעלי פוטנציאל לנזק כבד ובלתי הפיך. מקרים כאלה כוללים תקיפות פיזיות, תקיפות מיניות איומים וגם אלימות מילולית קשה. התוקף עשוי להיות הגבר ובמקרים נדירים גם האישה או מישהו מהמשפחה המורחבת. האלימות עלולה להיות מופנית נגד האישה, הגבר או הילדים (אם יש). במקרים כאלה חשוב לפעול מיד ובתקיפות כדי להפסיק את גילויי האלימות במהירות האפשר. אלימות במשפחה היא נושא כאוב ואפוף קשרי שתיקה ופחד להודות במצב, וזאת בשל שיקולים של "כבוד המשפחה", הפחד להיחשף וטובת הילדים. רק מי שיאזור אומץ ויפנה לסיוע יוכל לשנות את המצב בכוחות עצמו – ולא לחכות לחסדי הצד התוקף.

הצד המותקף חייב להיות נחוש כאשר המצב הופך בלתי נסבל ולפנות מיד לסיוע של רשויות החוק. במקרה זה מדובר במשטרה ולאחר מכן בעורכי דין. זכרו כנגד אלימות במשפחה יש מה לעשות, אבל רק אם לא משתהים ועושים כל מה שניתן כדי לשנות את המצב העגום. פנייה לעורך דין היא פעולה הכרחית ויש להתייעץ איתו כיצד לפעול כדי למזער את הנזקים במהירות האפשר. שינוי החוק הישראלי לפני כ-30 שנה הוביל לכך שאלימות המשפחה היא עניין פלילי אשר מטופל על ידי המשטרה ורשויות הרווחה ולכן אפשר לפנות לגורמים חיצוניים.

עורך דין שמתמחה בתחום זה ידריך אתכן כיצד לפעול במקרה הצורך. אחד הכלים הבסיסיים הוא צווי הרחקה לגורם האלים במשפחה ולאחר מכן הגשת תביעה אשר עלולה להוביל למעצר. אלימות במשפחה היא גורם מרכזי שמוביללגירושין וגם בנושא זה יש להתייעץ עם עורך דין מוסמך לפני פעילות בשטח שנועדה להוביל לגירושין. גברים אלימים זכאים גם לטיפולים מיוחדים שנועדו לגרום להם לחדול ממעשיהם. בין הטיפולים אפשר לציין קבוצות תמיכה ועובדים סוציאליים אשר פוגשים את האבות האלימים וכן פקידי סעד ומרכזים להפחתת האלימות במשפחה. מאבק אפקטיבי באלימות במשפחה צריך להיעשות בשיתוף עורכי דין בתי משפט ורשויות רווחה. זאת כדי למנוע ככל האפשר את הסבל הרב שאלימות במשפחה גורמת לקורבנותיה בין קירות הבית.

למידע נוסף היכנסו לאתר עורכת דין יונית גזל.

 

מתי ניתן להסתייע בגילוי מרצון

כגילוי מרצון הוא כלי מטעם רשות המיסים, המאפשר לעסקים לתקן את דיווח ההכנסות שלהם, וליהנות מהסדרי תשלום נוחים, תנאי קנס מופחתים, ולא פחות חשוב, להימנע מעונש מאסר. מדוע רשות יזמה מהלך זה?  אילו מסלולים קיימים במנגנון גילוי מרצון? ומתי ניתן להסתייע במנגנון זה?

מדוע רשות המיסים יזמה מהלך זה?

רשות המיסים נלחמת ב"כסף שחור" ובעיקר בכספים, שנשמרים בבנקים בחו"ל, בחשבונות בבעלות ישראלים, ולא מדווחים, עלפי חוקי המיסוי הבינלאומי, ישראלים מחויבים לדווח על הכנסות כתוצאה מפעילות עסקית בחו"ל, או לפחות להציג אסמכתא, ששילמו והסדירו את חובותיהם לרשויות המקומיות . גילוי מרצון הוא מהלך, שנועד לצמצם את התופעה, ולהוסיף כספים לקופה הציבורית בצורה חוקית, על ידי דיווח, "הלבנת הון", ויצירת מסלול קל והוגן גם באופן אנונימי וגם באופן מהיר.

אילו מסלולים קיימים במנגנון גילוי מרצון?

כאמור, קיימים שני מסלולים של גילוי מרצון, המסלול הראשון הוא המסלול האנונימי, והמסלול השני הוא המסלול המהיר. לכל אחד מהמסלולים יש יתרונות וחסרונות משלו.
המסלול האנונימי, הוא גם המסלול הרווח יותר כ 60% מהפניות נעשות במסלול זה.
במקרה זה, יוכל בעל החוב להתקשר עם רשות המיסים באמצעות מיופה כח, וזאת על מנת להגיע להסדר בתשלום הקנסות וחשיפת זהותו. אם בעל החוב, אינו מעוניין לחשוף את זהותו, ולא לשלם את חובותיו הוא חשוף לעבירה פלילית.

המסלול השני, הוא המסלול המהיר, או המסלול המקוצר, הוא מתייחס להון, שאינו עולה על שני מיליון, ועל הכנסות שלא עולות על חצי מיליון בשנת דיווח קלנדרית. במסלול זה התהליך מתבצע באופן גלוי, ובעל החוב, נדרש לשלם את הקנס במהרה, ולעיתים אף באותו החודש בו נוצר ההסדר עם רשות המיסים.

מתי בעל עסק זכאי לפעול במסלול של גילוי מרצון?

המקרה הראשון- כאשר לא קיימת חקירה, הליך רישום פלילי או בדיקה נגד אותו בעל עסק.
מקרה זה מתייחס לזמן הגשת הבקשה, שכן כאשר פותחים בהליך גילוי מרצון, אין כל צורך בחקירה.
כמו כן, כל מי שבעבר לא ביצע עבירות מס טכניות.
המקרה השני- כל אדם, אשר מעוניין לדווח על הכנסה משכירת רכוש, שבבעלותו לרבות דירות, חנויות ועוד.
המקרה השלישי- כל אדם, שלא דיווח על הכנסותיו בחו"ל, לרבות אדם, שלו הסדיר הכנסותיו מול רשויות המס בחו"ל.
המקרה הרביעי- אנשים, אשר משקיעים בשוק ההון, בין אם בחדרי מסחר, או באפיקים פרטיים, זוכים לרווחים, אך לא מדווחים על כך לרשויות המס.
המקרה החמישי- כל ישראלי בעל חשבון בנק בחו"ל, היקף נרחב מאלו הפונים למסלול הראשון והאנונימי, הם אזרחים ישראלים, המחזיקים בחשבונות בנק זרים. על חשבונות בנק זרים, נהוג לדווח בהצהרות הון ודוחות שנתיים.
המקרה השישי-  מקבלי ירושות בחו"ל

מהו חוק התכנון והבנייה וכיצד הוא משפיע עלינו?

האם אתם מכירים את חוק התכנון והבנייה בארץ? אם אתם קבלנים, משפצים או אפילו אנשים פרטיים שרוצים לבצע שינויים במבנים, לבנות מבנה על קרקע חקלאית, או אם אתם מתעניינים בתחום הנדל"ן – חשוב שתדעו יותר על החוק הזה.

חוק התכנון והבנייה נוסד בשנת 1965 ומטרתו הינו לבצע סדר הפעולות התכנון השונות, בין אם מדובר בתכנון ובנייה ברמה הארצית עד לתכנון של עסקים ומבנים מסוגים שונים אשר נבנים על גבי קרקע פרטית.

חשוב לדעת כי החוק נועד בעצם להסדיר את הפעולות ואת התכנונים כמו גם את תהליכי הנייה שמבצעים אנשים  אשר עוסקים בבניה או אנשים פרטיים, ולהפוך את אותן תכניות לחוקיות כאשר במידה ולא נעשות פעולות שונות וחוקיות, כמו שימור אתרים בצורה נכונה, בנייה לפי כל התקנים והאישורים, כמו גם סידורים להנגשה לנכים ועוד, ייענש וייקנס האדם שביצע את הבנייה או שעסק בתחום בצורה לא חוקית.

אז כיצד משפיע החוק עלינו?

אם אתם אנשים פרטיים או כאלה שעוסקים בתחום הבנייה והשיפוצים כמו גם בניית חללים מסחריים ואתם עושים זאת תוך שאתם לא מצייתים או בונים כל מבנה באמצעות ציות לחוק, ישנם שלל עונשים שעלולים להיגזר עליכם לפי חוק.

חשוב לדעת כי העברות השונות שעלולים רבים לבצע בעת בנייה יכולות להיות:

 • שימוש במקרקעין ללא התר.
 • סטייה בהיתר או סטייה בעת מימוש תכנית בניה.
 • שימוש בקרקע חקלאית בניגוד להוראות.
 • שימוש חורג בקרקע בין אם באותו הרגע או לאחר התקופה שאושרה למשתמש.
 • ועוד שלל עבירות בנייה שחשוב לשים לב כי לא מבצעים אותן.

אבל מהם העונשים הצופיים לעובר על החוק לפי חוק התכנון והבנייה

אם אתם עוברים עבירות בנייה, חשוב שתדעו כי עונשים הצפויים בחוק יכולים להיות קנסות שיוטלו על העוברים על החוק, כמו למשל: שנת מאסר והגדלת גובה הקנס ככל שעובר הזמן והאדם עושה שימוש בקרקע לצרכים שאינם חוקיים.

חשוב לדעת כי ההשפעה של חוק התכנון והבנייה יכולה להיות גם הרסנית במידה ובית המשפט מורה על הריסת מבנה שלא נבנה באופן חוקי , כמו גם שלאחר הריסת המבנה יחויבו בעלי המבנים בהוצאות ההריסה – מה שיכול להוביל להוצאות רבות.

בנוסף רבים שעוברים על החוק יענשו באמצעות צווי סגירה של עסקים כמו גם של תהליכי בנייה, כאשר בית המשפט יוכל להורות גם על הפסקת עבודות הבנייה והוצאת צו האוסר על שימוש במקרקעין.

עוד חשוב לדעת כי בעת הענישה של האדם ביצע בפועל העבירה כמו גם מי שמוטלת עליו חובה השגת ההיתרים, המשתמשים בקרקע ועוד – יוכל בית המשפט להטיל כפל כנס על האנשים שעברו על החוק.

לכן חשוב כבר עכשיו לבצע את כלל הפועלות הדרושות לקבל היתרי הבנייה, האישורים הנחוצים כמו גם כדי שתוכלו לבנות לשפץ ולחיות בקרקע ובמבנים חוקיים.

נוטריון לאנגלית – מדוע אנחנו זקוקים לזה?

הרבה ישראלים מבקשים לקחת חלק במסגרות הלימודים בחוץ לארץ וזאת הסיבה שהם זקוקים למסמכי רישום. המסמכים האלו חייבים לעבור תרגום לשפה הרשמית של המדינה הנדרשת ולרוב גם מדובר באנגלית כי הלימודים מתרכזים או בארה"ב, או בבריטניה. נכון שאפשר לבצע את התרגום באופן עצמאי, אבל מומלץ לעשות את זה דרך מתרגם מקצועי ומוסמך. הפתרון היותר עדיף הוא למעשה לגשת לשירותיו של עורך דין המתמחה גם באימות, ניסוח ותרגום של המסמכים הללו. נוטריון לאנגלית יקל על התהליך של ביצוע הפעולה עבור אותו תושב ישראלי המגיש את המסמכים למדינות בחו"ל. זהו שירות שכולם זקוקים לו, לא רק בארץ אלא גם בחוץ לארץ ואפשר לקבלו דרך עורכי דין נוטריוניים.

השירות שאותו מספק עורך דין נוטריוני הינו שירות שכולם זקוקים לו ולאן דווקא בארץ אלא גם בחו"ל. ישנם עולים מארצות הברית או מבריטניה שזקוקים למסמכים בשפה האנגלית לשם תרגום או לשם אישור וכדי שהם יוכלו לקחת חלק מהבירוקרטיה בישראל הם זקוקים לשירותיו של עורך דין נוטריון לאנגלית על מנת שיוכל לבצע את אותה פעולה ההפוכה לצורך מסמך שהתושב הישראלי מגיש למדינות בחו"ל.

נוטריון – זה חשוב לכם

המון מסמכים שנכתבים בשפה האנגלית הם מסמכים שצריך להגיש במוסדות השונים וצריכים לעבור בירוקרטיה, וזאת סיבה מספיק טובה לשירות נוטריון על מנת לאשר ולתרגם בשפה העברית. כדאי לעשות זאת עם עורכי דין המוסמכים בהתאם למקור.

אותה חותמת הנמצאת על מסמכים מאומתים מתורגמים (על ידי עורך דין נוטריון) שמה "אפוסטיל" והיא חותמת משרד החוץ. חלק מהמדינות החתומות על אמנת האג מסתפקות בחותמת זאת ובאימות הנוטריון לשפה אנגלית.

כך מזהים נוטריון לאנגלית

לא כל עורכי הדין הם עורכי דין נוטריון ועל מנת שעורך דין יהפוך להיות נוטריון עליו לעבור מבחן מטעם לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים וכך בנוסף להיותו עורך דין יהפוך לנוטריון. כל זאת, אך ורק אם בעל וותק של מעל ל10 שנים על מנת להיות זכאי להגשת מלכתחילה למבחן. במידה והפך לנוטריון, יוסמך לתרגם, לאמת  ולאשר מסמכים משפטיים בהתאם לדרישות הראויות.

אובדן כושר עבודה – האם אני זקוק לעורך דין?

באופן  די טבעי אנשים מתקדמים מידיו ביומו אל מקום העבודה שלהם מבלי שהם יכולים להבין או לדעת כי יום אחד הם כבר לא יוכלו לבצע את הנדרש מהם באופן רגיל בשל סוג של פציעה. אנשים אשר מאבדים לפתע את היכולת שלהם לבצע את הפעולה שבה הם כבר צברו מומחיות נמצאים בבעיה גדולה, וכדי להתקדם בצורה תקינה עם החיים ללא המקום הקבוע של הפרנסה הם צריכים לתבוע אובדן כושר עבודה.

הליך ביורוקראטי ומשפטי מורכב

כל התעסקות עם הפוליסה הפרטית של הביטוח ו/או עם ביטוח לאומי בעניין של אובדן כושר עבודה הוא כזה אשר נגרר לתקופה לא קצרה ומצריך הרבה מאוד סבלנות לצד סיוע נכון על ידי בעלי מומחיות בעניין. מדוע? כי בין פוליסה של ביטוח פרטית אשר נעשתה לבין הביטוח של ביטוח לאומי יכול מאוד להיות כי ישנם סעיפים אשר יהיו לרעתו של בעל הפוליסה אשר נפצע, ולכן זה חשוב להכין פוליסה שבה הסעיף של אובדן כושר עבודה נעשה בצורה חכמה, עם ביטול של סעיף סייג לרעת המבוטח לצד ההגדרה עצמה של אי כושר עבודה. הפוליסה צריכה להיות מותאמת באופן הכי מיטבי לעיסוק של המבוטח על מנת שההפעלה של הביטוח בשעת הצורך תביא אל סיוע כספי מירבי.

עוד מידע תמצאו באתר של מרקמן את טומשין.

מקבלים את הזכויות במלואן

גם ביטוח לאומי וגם חברות הביטוח הפרטיות מקשות במידה ניכרת על קהל המבוטחים שלהן. לכן, במידה ורוצים להוציא את סכום הפיצוי הכי גבוה שאפשר צריכים לפעול בצורה חכמה, ולא באופן עצמאי מכל סיבה. רק עורך דין מתחום זה יכול להבין את כל סוגי הפוליסות על הסעיפים אשר נמצאים בתוכן ואת כל מה שנדרש אל מול ביטוח לאומי כדי לקבל את שיעור אובדן כושר העבודה הכי גבוה שניתן. במידה והפעולה תעשה באופן עצמאי קרוב לוודאי שלא תתקבל תוצאה מירבית, לצד בזבוז משווע של עצבים וזמן מול נציגים שיכולים להיות נחמדים אבל לא ממש לעשות משהו מעבר עבור האדם אשר מבחינתו חווה פציעה קשה שאינה מאפשרת לו לחזור אל העבודה ומבקש את הפיצויים אשר מגיעים לו באופן חוקי על ידם.

מדוע לא כדאי שתוותרו על ייעוץ מאיש מקצוע כמו עורך דין פלילי?

עבירות פליליות הן חלק מהחיים שלנו ומדהים לראות שרוב האנשים לא תכננו בכלל לעבור עבירה כזאת. אפילו אותם אנשים שסוחרים בסמים לא תמיד בחרו בכך כי לא אחת קורה שהחיים פשוט הובילו אותנו לשם. כמו כן, הרבה מאותם אנשים שעברו עבירות פליליות שונות פשוט קיבלו החלטה לא כל כך נכונה ברגע מסוים, מה שמסביר מדוע כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו מעורב בפרשייה כזאת. זה נשמע לכם מוכר ואתם זקוקים לעזרה? אתם מואשמים היום במשהו ואתם רוצים שיהיה מי שיוכל לסייע? אם כך, עורך דין לענייני פלילים הוא האדם שאליו כדאי שתפנו, ועדיף שתעשו את זה כמה שיותר מהר.

איך לבחור עורך דין פלילי?

אתם מתלבטים לאיזה עורך דין לענייני פלילים לפנות? מחפשים עורך דין פלילי שיהיה כמה שיותר מומחה ושבאמת תרגישו שאתם יכולים לסמוך עליו? אם כך, כאשר אתם מחפשים לכם עורך דין פלילי אנחנו ממליצים שתבררו:

 • האם מדובר על עו"ד למשפט פלילי שמגיע עם ניסיון רב?
 • האם עוה"ד זמין עבורכם תמיד?
 • האם עוה"ד יוכל לתת לכם מענה לכל שאלה גם בין הפגישות?
 • איך אתם מתרשמים מעוה"ד כשאתם נפגשים איתו? והאם הוא נראה לכם איש אמין?

עוה"ד שילווה את המקרה שלכם יוכל להשפיע בצורה מהותית ביותר על השאלה איך יסתיים התהליך. לכן יש חשיבות אדירה לבחירת איש מקצוע משכמו ומעלה ולא כדאי שתזלזלו בעניין הזה.

כמה עולים שירותיו של עוה"ד?

מעטים הם האנשים שיוכלו לפנות אל עורך דין פלילי מבלי לברר תחילה כמה הוא ידרוש על השירות שאנחנו מזמינים ממנו. לכן ברור מדוע גם אתם רוצים להבין לאיזו הוצאה אתם נכנסים, כי מה פתאום שתשלמו מחיר מופקע? והאם, כאשר אתם בוחרים את עוה"ד היקרן ביותר, זה אומר שהוא גם באמת מקצועי יותר מעורכי דין אחרים? כדאי לבדוק ולברר אצל כמה עורכי דין שונים כמה נהוג לגבות עבור השירות שלו אתם זקוקים ובהתאם לכך לקחת החלטה.  

מזכירה משפטית – עבודה מרתקת בסביבה דינאמית

בעשורים האחרונות נפתחים בישראל מאות ואלפים של משרדי עורכי דין, חלקם משרדים קטנים יחסית ואילו אחרים הם פירמות גדולות שכבר הפכו לוותיקות ומוכרות. כל אחד ממשרדים אלו נדרש גם לשירותי מזכירות המטפלים בפניות של לקוחות, במסמכים רבים ומגוונים, בתכתובות עם גורמים שונים, בקביעת פגישות וכדומה.

 

פעולות אלו צריכות להיעשות על ידי מזכירה משפטית שהינה בעלת רקע הולם בעולם המשפט ומכירה כמובן את כל הכלים הדרושים לניהול משרד ולביצוע עבודה שוטפת על הצד החלק והיעיל ביותר. בדיוק למען מטרה זו מקיימת מכללת אינטלקט אקדמון קורס מזכירות משפטית המיועד לכל מי שרוצה להשתלב בסביבת עבודה מעניינת ומאתגרת, עם תנאי תעסוקה טובים ואפשרויות קידום והעסקה גם לטווח הארוך.

 

כמה מילים על הקורס

 

לפני שנספר עם היתרונות של קורס מזכירות משפטית רצינו לדבר על הקורס עצמו שנפרש על פני 40 שעות אקדמיות. כאמור לעיל, על מנת שתוכל לבצע את מלאכתה כראוי על מזכירה להיות בקיאה בקשת רחבה של תחומים, אותם אנו מלמדים בקורס בעזרת מרצים בעלי ניסיון רב בנושא זה ובהוראה בכלל. בין היתר, הקורס כולל שיעורים בתחום תורת המשפט, מבנה מערכת המשפט בישראל והמחלקות בבית המשפט, מאפיינים ייחודיים של שיטת המשפט הישראלית, פתיחת הליכים בבתי המשפט בערכאות השונות, פתיחת הליכים בבית משפטי לענייני משפחה, המשפט הפלילי ודיני עונשין, נזיקין ופיצויים, עסקאות מקרקעין, צווים זמניים ועיקול זמני. בנוסף לכך, הקורס מתייחס לכלים הפרקטיים שמאפשרים למזכירה לבצע את עבודתה נאמנה, לרבות שיעורים על תפקידן של מזכירות במשרדי עורכי דין, יישומי המחשב וכדומה.

 

היתרונות של קורס מזכירות משפטית

 

בראש ובראשונה, בשנים האחרונות הופך גם עולם המזכירות למאתגר וספציפי יותר, כאשר מוסדות ומשרדים ממגזרים שונים במשק מחפשים מזכירות בעלות ידע ספציפי. לכן, במקרים רבים מהווה כיום תעודת הכשרה בתחום תנאי מקדים להשתלבות בתעסוקה, וזוהי בדיוק התעודה שמקבלים עם סיום קורס מזכירות משפטית. יחד עם זאת, יש כמובן לעמוד המטלות ומבחני המעבר ולהפגין נוכחות בלפחות 85% מסך השיעורים בקורס. עוד יש לציין כי לקורס יכולים להתקבל רק אנשים ללא עבר פלילי ובעלי תעודת בגרות מלאה עם 12 שנות לימוד.

 

ובאשר ליתרונות נוספים של הקורס, מלבד היותו מקצוע מבוקש בקרב אלפי משרדי עריכת דין בישראל, מדובר גם בעבודה במקום קבוע כמו מזכירות של בית משפט ולשכה משפטית. כמעט בכל המקרים מדובר במקומות תעסוקה בעלי גב איתן ומוניטין אשר מכוונים לטווח הארך ולכן גם מחפשים עובדים ועובדות שישתלבו בהם וימשיכו לאורך שנים. המשמעות היא שעם סיומו של קורס קצר יחסית כבר אפשר למצוא תעסוקה בעלת אופק, ומעבר לכך המזכירות נוטות להפוך לבורג חיוני בניהולו השוטף של המשרד ולמעשה אי אפשר בלעדיהן. כתוצאה מכך הן נהנות לא רק מתעסוקה ארוכת טווח אלא גם משיפור בתנאים עם הזמן, אך הדבר תלוי כמובן במסירותן ובכישוריהן.

 

למידע נוסף אודות הקורס ולביצוע הרשמה הינך מוזמנת לפנות אל מכללת אינטלקט אקדמון ב- *9233.

 

 

 

מה חשוב לדעת על לשון הרע בפייסבוק?

פייסבוק – שאמנם נדמה לנו כי הייתה כאן תמיד אבל בפועל הוקמה ב-2004 בלבד ורק ב-2006 נפתחה לציבור הרחב – שינתה במידה רבה את החיים של רבים מאיתנו. היא הוקמה כרשת חברתית, אבל מתנהלת בה גם פעילות עסקית שוקקת ובלא מעט מקרים היא משמשת כזירה להבעת דעות באינספור תחומים.

למרבה הצער, כמו בכל מקום בו ישנם בני אדם, פייסבוק היא גם זירה להפצת שנאה, גזענות, שקרים, השמצות וגם לשון הרע. בכל מקרה שבו אתם חשים כי נפגעתם עקב לשון הרע בפייסבוק מומלץ לפנות מידית לעורך דין שמתמחה בתחום זה, והמלצה חשובה נוספת היא לא לפרסם בעצמכם טקסטים שעלולים להיחשב כלשון הרע.

מה קובע חוק איסור לשון הרע?

האיסור על לשון הרע בפייסבוק הוא בהתאם לחוק איסור לשון הרע (שכמובן נחקק עוד הרבה לפני שמארק צוקרברג נולד, אבל הוא תקף גם למרחב הדיגיטלי ובפרט לרשת החברתית הפופולרית). על-פי חוק חשוב זה, ישנם שני רכיבים שביחד הופכים פרסום ללשון הרע: האחד הוא שהפרסום בפייסבוק הינו השמצה שנועדה להשפיל אדם (או עסק, ארגון וכו') ולפגוע בו. השני הוא שהדברים פורסמו באופן שלא רק מושא הפגיעה יכול היה לצפות בהם. בהתאם כל פוסט או אפילו תגובה לפוסט שכוללים השמצות עלולים להיות בגדר לשון הרע ולהוביל לענישה חמורה.

מהו העונש המקסימלי על לשון הרע בפייסבוק?

אדם שחש עצמו נפגע עקב פוסט או תגובה בפייסבוק, וכך גם בית עסק, ארגון ללא כוונת רווח או כל מוסד אחר, רשאים להגיש תביעת דיבה כנגד מפרסם הדברים. חוק איסור לשון הרע מאפשר תביעת פיצוי כספי בסכום של עד 140,000 ₪ ועוד כדאי לדעת כי בחלק מהמקרים מושא הפגיעה כלל לא חייב להוכיח כי נגרם לו נזק כדי לקבל פיצוי של עשרות אלפי שקלים. בהתאם מומלץ בחום להימנע מפרסומים לא אחראיים.

מה חשוב לעשות אם נפגעים עקב פרסום בפייסבוק?

אם נפגעתם כתוצאה מפרסום שאתם מעריכים כי הוא לשון הרע בפייסבוק חשוב מאוד לבצע צילום מסך ולשמור אותו. חשוב לשמור גם את כל התגובות לאותו פרסום. לכם מומלץ להימנע מפרסום או מיצירת קשר מול הגורם המשמיץ. השלב הבא הוא פנייה לעורך דין בעל ניסיון בתחום ספציפי זה.

אל תגידו לא ידעתי: המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

נהיגה היא מסוג אותן הפעולות שאתם עושים על בסיס קבוע ובכלל לא חושבים עליהן? זו הדרך הטבעית שלכם להגיע ממקום למקום מבלי להתאמץ ולכן אתן מבצעים זאת בצורה אוטומטית? עם זאת, חשוב להבין שנהיגה עלולה להוות גם סיכון נוראי ובמיוחד אם מדובר על עבירת תנועה שביצעתם. כאשר מדברים על עבירות תנועה חמורות שבגינן אתם עלולים להגיע אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מדברים על עבירות כמו:

 • נהיגה בשכרות
 • נהיגה תחת השפעת סמים
 • צבירה של הרבה עבירות קודמות וכדומה

מה שבטוח זה שכדי להתמודד נכונה עם מה שמצפה לכם כדאי שתפנו עוד היום לעו"ד מקצועי שיוכל לעזור לכם, כי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יש לא מעט דרישות והתנהלות משלו בעניין.

מה צריך לדעת?

אם הוזמנתם לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים אתם בוודאי לחוצים מהעניין והאמת היא שיש לכם סיבה לכך. המכון הזה בא לבדוק לא רק איזה סוג של עבירה ביצעתם, אלא גם מדוע זה קרה ומהן ההשלכות שיכולות להיות לעבירה הזאת. משמעות הדברים היא שכאן ידרשו מכם לעבוד בדיקות שונות שמטרתן להעריך את המשך הכשירות שלכם לנהיגה. זו יכולה להיות בדיקה רפואית פיזית, שיחה עם פסיכולוג או כל בדיקה אחרת שהמכון ימצא לנכון להעביר אתכם. חשוב להבין שלמרות חוסר הנעימות ולמרות שאולי לא תרצו לעמוד בסיטואציה הזאת – אם תרצו לקבל בחזרה את הרישיון שלכם ביום מן הימים, חובה עליכם לעבור דרך המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

האם אפשר להתכונן לכך?

התשובה היא בהחלט כן והדרך הנכונה לעשות זאת היא בעזרת דנה דוד עורכת דין מקצועית. מי שמכיר את התחום הזה יוכל לבדוק את המקרה שבו אתם מעורבים, לתדרך אתכם לקראת מה שצפוי לכם ובצורה כזאת לסייע לכם להתכונן לבאות. יש חשיבות אדירה לשאלה האם תגיעו מוכנים לפגישה שלכם במכון או לא ולכן חשוב לבחור עורך דין שבאמת יוכל לסייע לכם בצורה כמה שיותר טובה. הניסיון כאן מהותי וכך גם המוניטין, אז למה שלא תתחילו לחפש לכם עו"ד מתאים עוד היום?

עורך דין נזיקין מומחה לרשלנות רפואית

אין ספק כי הרפואה כיום התקדמה בצעדי ענק אל מול העבר והדוגמא הבולטת לכך היא העובדה כי תוחלת החיים עלתה בצורה דרמטית אל מול המאות הקודמות. אין ספק גם כי כל אדם צריך לשמוח על ההתקדמות של הרפואה ואת זאת אתם חייבים לקחת בחשבון. אך לצד זאת ולמרות ההתקדמות העצומה של הרפואה אתם תתפלאו לדעת כמה תקלות, ליקויים ופגמים יש בעבודת הרופאים וכמה טעויות הרופאים עושים באופן יומיומי כמו כל אדם אחר. אז נכון פעמים רבות הטעויות הללו אינן גורמות לנזק אך פעמים רבות יותר הרשלנות הזאת מובילה לתוצאות קשות למטופל. על רקע זה אם נחשפתם לרשלנות רפואית אנחנו ממליצים לכם לפנות אל עורך דין נזיקין מומחה לרשלנות רפואית אשר ייצג אתכם על הצד הטוב ביותר ויבטיח כי תפוצו על הנזק שנגרם לכם שלא באשמתכם אך כן באשמת הרופאים.

מדוע רשלנות רפואית זה אחד המקצועות המשפטיים הקשים ביותר?

רשלנות רפואית יכולה לבוא לביטוי בהמון תחומים מאבחון שגוי עד טיפול מוטעה, מפגיעה בהיריון ועד טעות בניתוח ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין בכדי לעמוד על הזכויות שלנו ולהבטיח כי הן לא מופרות. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי המקצוע של עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית הוא אחד הקשים ביותר שיש וזאת עקב העובדה כי עורך דין זה לא צריך להבין רק במשפטים אלא הוא צריך ידע גם ברפואה. בכדי לדעת אם הייתה כאן רשלנות העו"ד חייב להבין את הפרוצדורה הרפואית ולדעת האם הרופא התרשל וזאת בכדי להבטיח כי הוא יוכל לייצג את הלקוח שלו בהליך המשפטי על הצד הטוב ביותר.

מדוע לבחור עורך דין דווקא ממשרד קטן?

אין ספק כי הצלחת התביעה שלכם תלויה במידה עצומה בבחירת העורך דין שלכם. ככל שתבחרו עו"ד יותר טוב כך התביעה תזכה להצלחה גדולה יותר. על רקע זה אנחנו ממליצים לכם לבחור עורך דין ממשרד קטן ולא גדול מכיוון שעורך דין זה יוכל להקדיש לכם את מלוא המשאבים שלו ואת מלוא תשומת הלב ולהבטיח כי תזכו לייצוג הטוב ביותר שיש.

יונית גזל: עורכת דין ומגשרת מוסמכת באזור השרון

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים, ובפרט זוגות אשר נמצאים בתוך משבר במערכת היחסים ביניהם או כאלה שנמצאים אחרי החלטה להתגרש, פונים אל מגשרים ומגשרות על מנת לעזור להם להתמודד עם הבעיה, גם אם זה אומר לסיים את היחסים ביניהם בצורה הכי טובה שאפשר.

התפקיד של מגשר או מגשרת, הוא לא להחליט מי צודק ומי לא, המטרה היא לא לשפוט את שני הצדדים או אחד מהם, בשביל לקבוע מי עשה נכון ומי לא וגם לא בשביל לקבוע מי התנהג בצורה נכונה ומי לא. התפקיד הוא לעזור לשני הצדדים להגיע להסכמה ביניהם, מתוך כוונה לשמר את הקשר ביניהם או כפי שנהוג במקרים רבים, להגיע לסיום הקשר כאשר כל צד מקבל חלק ממה שהוא רצה וכך הם יכולים לפרק את מערכת הנישואין שלהם בצורה יפה.

לפני מספר שנים שונה החוק ונקבע, שזוג אשר עומד בפני גירושים, חייב ללכת לגישור לפני שהוא פונה לבית המשפט בשביל לנסות ולהגיע להסכם גירושים מוסכם. המטרה היתה שבני הזוג לא ימהרו להגיע לבית משפט, דבר שיכול להיות מאוד בעייתי, בין אם בגלל שמדובר בתהליך שלוקח זמן, ובין אם זה בגלל הטראומה שאפשר לעבור בתהליך משפטי.

צריך לזכור עוד נקודה, תהליך של גישור זה תהליך של הידברות, תהליך שנועד לייצר הסכמות בין הצדדים. אומנם הוא כולל לא מעט פשרות אך עדיין מדובר בתהליך ששני הצדדים אמורים לייצר בו הסכמות מסוימות. תהליך משפטי הוא תהליך של שיפוט, בו כל צד נאבק בצד השני. לכן עדיף תמיד ללכת לתהליך של גישור, אם המצב אפשרי.

יונית גזל היא עורכת דין ומגשרת מוסמכת באזור השרון, אליה פונים לא מעט זוגות שעומדים בפני גירושים. הם פונים אליה במטרה להגיע להסכמות שונות אודות הסכם הגירושים ביניהם. ביחד איתה, הם יוצרים הסכם שמקובל על שני הצדדים כשהמטרה היא, שכל צד יקבל חלק ממה שהוא רוצה, ויצא מרוצה מהתהליך.

תהליך גירושים הוא לא תהליך פשוט ולכן עדיף לפנות אל תהליך גישור בשביל לייצר סיטואציה הרבה יותר נוחה ופשוטה.

 

עו"ד לתביעה לפינוי מושכר – באיזה מקרים נזדקק לכך?

לא מעט בעלי נכסים נתקלים במצבים בהם הדייר הגר בדירה אשר בבעלותם לא משלם את דמי שכירות או לא מפנה את המושכר ובכך גורם להם לנזק כלכלי עצום ועוגמת נפש. לעיתים מדובר בבעלי דירות מבוגרים ו/או בעלי דירות שפשוט חוששים לביטחונם האישי ומפחדים להתעמת עם הדיירים המסרבים לפנות את המושכר ו/או לשלם את דמי השכירות ולכן נותרים גם עם הפסד כספי, וגם עם מצוקה נפשית.

במצב זה מומלץ לבעל הדירה לפנות לעו"ד המתמחה בפינוי מושכר ולדרוש את פינוי הדיירים באופן מיידי ובכך להחזיר לידיו את המושכר, לעצור את הנזקים שנגרמים לו עוד לפני גרימת נזקים וחבויות נוספות. לשם כך מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד לתביעה לפינוי מושכר – שיבצע עבורכם תהליך מיוחד ומהיר לפינוי המושכר ואף יסייע בגביית חובות דמי השכירות.

במידה ויש בידי בעל הדירה בטחונות, או ערבים אזי  הסיכוי לגבות את החוב מהדיירים משתפר משמעותית .

גם במידה ואין לבעל הדירה בטחונות כלשהם, או ערבים, משרד עו"ד לתביעה לפינוי מושכר הבקי גם בהוצאה לפועל, ידע להעניק את הפתרונות המתאימים לגביית חוב דמי השכירות.

עו"ד לתביעה לפינוי מושכר מודע לכך שהדירה מוחזקת על ידי דיירים שמסרבים לשלם את שכר הדירה ושבעלי הדירה מפסידים כספים ולכן פועל במסגרת משפטית מקוצרת ומיוחדת תוך שימת דגש למצוקה האמיתית אליה נקלע בעל הדירה.

פינוי מושכר הוא למעשה הליך משפטי שתוקן בתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד 1984 ובא לתקן מצב עגום שהיה קיים קודם לכן, ובו הליך לפינוי דיירים היה ארוך, קשה ומייגע שגרם לנזקים כספיים אדירים ועוגמת נפש רבה לבעלי הדירות.

עו"ד לתביעה לפינוי מושכר פועל במסגרת החוקית המתאימה לפינוי הדייר הן בבית המשפט והן במסגרת לשכת ההוצאה לפועל. פעילות נכונה של עו"ד לפינוי מושכר תביא לכך שהמושכר יפונה בתוך כ- 30 יום ממועד פתיחת התיק בלשכת ההוצאה לפועל,תהליך שכולל קבלת אישורים מתאימים לצורך ליווי ממשטרת ישראל ומתן צו סופי לפינוי המושכר.

בסיום הליך פינוי המושכר או כבר במהלכו, משרדנו יבחן מול בעל הדירה את אפשרויות גביית החובות שנותרו (אם נותרו) על מנת שנסיים יחד את תהליך פינוי המושכר במינימום נזקים.

נוטריון לאנגלית – למה לנו?

זאת תופעה שכולם יודעים, ישראלים שרוצים להיות חלק מהלימודים בחוץ לארץ צריכים את מסמכים הרישום לשם כך. מסמכי הרישום הללו הינם אותם מסמכים שנזקק לקבל תרגום לשפה רשמית של אותה מדינה נדרשת. השפה היא לרוב אנגלית, כי הלימודים עצמם מרוכזים בארה"ב או בבריטניה וזה אפשרי לתרגם לבד, אבל כדאי לשכור את שירותיהם של מתרגמים מקצועיים. פתרון הנחשב למשמעותי הוא לגשת לעורך דין נוטריון לאנגלית לביצוע הפעולה ההפוכה לצורך מסמך שהתושב הישראלי מגיש למדינות בחו"ל.

אותו שירות המעניק עורך הדין הנוטריוני הוא שירות שכמעט כולם נזקקים לו ולאו דווקא בישראל אלא בכל העולם. יש עולים מאנגליה או מארה"ב הזקוקים למסמכים באנגלית לצורך תרגום או אישור ועל מנת שהם יהיו חלק מהבירוקרטיה הישראלית אותן פעולות הן פעולות שיש לשכור בשבילן את השירות של עורך הדין נוטריון לאנגלית כדי שיוכל לבצע את אותה פעולה ההפוכה לצורך מסמך שהתושב הישראלי מגיש למדינות בחו"ל.

נוטריון – זה חשוב!

לא מעט מסמכים הנכתבים בשפה האנגלית מחוייבים להצגה מול מוסדות בירוקרטיה שונים וזו הסיבה שצריך לאשר ולתרגם אותם בעברית. כדאי ומומלץ לעשות זאת דרך עורך דין מוסמך בהתאם למקור.

לחותמת הנמצאת על המסמך המאומת והמתורגם על ידי עורך הדין הנוטריוני יש שם והיא נקראת 'אפוסטיל', אותה חותמת שייכת אל משרד החוץ. חלק מאותן המדינות החתומות על אמנת האג מסתפקות בחותמת הזו, ובאימות נוטריון לאנגלית.

איך תזהו נוטריון לאנגלית

לא כל עורך דין יכול להיות נוטריון. על מנת שעורך דין יוכל להיות נוטריון עליו לעבור מבחן מטעם לשכת עורכי הדין ומטעם משרד המשפטים ולהיות עם וותק של מעל עשור, לצורך קבלת הזכאות למבחן. אם ניגש, עבר בהצלחה והוסמך, יוכל להיות עורך דין נוטריון, לתרגם, לאשר, ולרמת מסמכים משפטיים בצורה הראויה לכך.

איך לבחור חברה עבור תרגום משפטי

בישראל פועלות לא מעט חברות שמתעסקות בתרגום משפטי, כמו כן אנחנו יכולים למצוא לא מעט מתרגמים פרטיים שפועלים בתחום זה. כעת עולה השאלה, כיצד אנחנו בתור אנשי מקצוע שנזקקים לשירותי תרגום, נבחר ונשכור את החברה המתאימה עבורנו.

נדגיש תחילה, מוטב לנו לבחור חברה ולא גורם פרטי מכמה סיבות. ראשית, ברגע שאנחנו בוחרים חברה לתרגום משפטי, אנחנו יכולים להיות בטוחים שאם חס וחלילה מתרגם אחד לא יכול לבצע את עבודתו, תמיד יהיה מי שיחליף אותו עבורנו. שנית, חברה מחזיקה בהרבה יותר משאבים לצורך עבודות התרגום. כך שאנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו מכוסים בצורות שונות לכל מקרה שיש לנו צורך בו.

כעת השאלה כיצד בוחרים חברת תרגום משפטי. אנחנו צריכים לבחון תחילה מה אנחנו צריכים, מה אנחנו מחפשים. אם אנחנו משרד קטן, אז סביר להניח שאנחנו לא נצטרך לחפש חברה שגובה עלויות כבדות ומציעה שירותים מסוימים, אשר ייתכן מאוד שאין לנו צורך בהם. לעומת זאת, אם אנחנו משרד גדול אז אנחנו נידרש לחברה שתוכל לעמוד לרשותנו כל הזמן, בוודאי אם אנחנו חברה שעובדים הרבה עם חו"ל ומייצגים חברות בינלאומיות.

צריך לומר שזה נכון לא רק לגבי משרדי עורכי דין אלא לגבי כל סוג של משרד ולגבי חברות שונות. אם יש לנו חברה שפעילה בחו"ל, אז אנחנו נידרש לשירותי תרגום משפטי מהיבטים שונים. לכן אנחנו צריכים להיות מסוגלים לבחור את החברה שמתאימה לצרכים שלנו.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו, באילו תחומי תרגום החברה עוסקת ומאילו שפות. ישנן חברות שמתמחות בשפות ספציפיות ויש כאלה שיכולות לספק לנו שירותי תרגום מכל שפה לכל שפה. זה רלוונטי מאחר וייתכן ואנחנו נידרש לשירותי תרגום בשפה לא נהוג לתרגם באופן סטנדרטי, ויתרה מזו, ייתכן מאוד שאנחנו נידרש לשירותי תרגום מהיר ויסודי בלי עיכובים, לכן חשוב לבחור חברה שתוכל לספק לנו את זה כמה שיותר מהר, בשביל שנוכל לעבוד בצורה אופטימאלית, להתמודד עם מה שעומד מולנו ועם הזמן גם לספק את מה שנדרש מאיתנו.

 

איך עורך דין פלילי בצפון עוזר ללקוחותיו?

עורך דין פלילי בצפון הוא איש מקצוע שבהכרח נזקק לידע רחב היקף ועבודתו נשענת גם על ניסיון מגוון. עורכי דין פליליים מסייעים ללקוחותיהם בדרכים רבות, ובפרט בדרכים הבאות:

שימוע לפני הגשת כתב אישום

ישנם מקרים שבהם בטרם מוגש כתב אישום נגד אדם, הוא מקבל את האפשרות להגיע לשימוע. במסגרת השימוע יכול האדם לשכנע את הפרקליטות לוותר על הגשת כתב האישום – ובאופן טבעי כדי למקסם את סיכויי מחיקת כתב האישום כדאי להגיע לשימוע עם עורך דין פלילי בצפון בעל ניסיון והיכרות עם עבודת הפרקליטות. למעשה בלא מעט מקרים איש מקצוע שכזה יכול גם לשכנע את התביעה לזמן אדם לשימוע גם אם קודם לכן לא התכוונה לעשות זאת.

מחיקת רישום פלילי

עורכי דין פליליים בצפון מסייעים גם למי שכבר הורשעו וביצעו את העונש שהוטל עליהם. מחיקת הרישום הפלילי מאפשר לאדם לפתוח דף חדש באמת. סיכויי הקבלה של בקשה למחיקתו של רישום פלילי מושפעים בין השאר מחומרת העבירה, מספר העבירות שבוצעו ע"י האדם ופרק הזמן שחלף מאז מועד הביצוע של העבירה.

ייצוג אסירים

גם למי שהורשע ומרצה את עונשו בבית סוהר כזה או אחר יכול עורך דין פלילי בצפון לעזור. בין השאר כדאי לאסירים לפנות למשפטן מנוסה כדי להבטיח את זכויות היסוד שלהם (כבוד, פרטיות), זכויות נוספות כגון תזונה בריאה או בתחום ההיגיינה וכן זכויות משפטיות חשובות (חופשה, שחרור מוקדם ועוד).

ייצוג נפגעי עבירה

מקרים נוספים שבהם נדרשים שירותיו של עו"ד פלילי בצפון הם כשאדם מסוים נפגע כתוצאה מעבירה וברצונו לתבוע את מי שפגע בו. בהקשר זה חשוב לציין כי במסגרת ההליך הפלילי התובעת היא המדינה, אולם במקרים רבים כדאי לאדם להסתייע בעו"ד משלו.

באילו עוד מקרים מטפל עורך דין פלילי בצפון?

המשפט הפלילי כולל קטגוריות רבות, שבכולן מטפלים עורכי דין שזהו תחום התמחותם. בין השאר מדובר על עבירות סמים, עבירות מין, עבירות מחשב, עבירות צווארון לבן, פשיעה חקלאית, עבירות המתה, אלימות במשפחה, משפטים המתנהלים במסגרת הצבא, עבירות שמעורבים בהם בני נוער ועוד.

קניית דירה ללא ליווי עו"ד זו סכנה

רכישת דירה זו עסקה כלכלית בהיקף אדיר לאדם העובד הרגיל. לרובנו זו עסקה חד-פעמית בעלת השלכות כלכליות ארוכות טווח. רובנו מתכננים את קניית הדירה הרבה זמן מראש ועושים כל מה שאפשר על מנת להשיג את העסקה המיטבית שיכול השוק להציע. אולם רבים מאתנו לא לוקחים בחשבון את ההשלכות המשפטיות המידיות וארוכות הטווח הכרוכות בעסקה. טבעם הסבוך והבלי-מובן של דיני מקרקעין למי שאינו עורך דין מקרקעין מוסמך הופך את העסקה לסכנה של ממש למי שמנסה לעשותה לבד וללא איש מקצוע. אל תטעו, ללא עורך דין קניית דירה, כניסה להליך זה משולה לכניסתו של עיוור לכביש סואן. זו סכנה של ממש.

כמות הידע שדרוש לעורך דין נדל"ן נרכשת רק לאורך שנים ארוכות של ניסיון בשטח ועדכון אין סופי בנוגע ללשון החוק. יש לזכור שמוכר הדירה ימנה עורך דין שידאג לזכויותיו. וזכויות אלו בהכרח באותו על חשבונכם. המוכר ינסה להעביר עלויות של ליקויי בנייה, הוצאות שמאות, ובדיקות מקדמיות אליכם. הוא גם עלול לנסות להגניב אל תחום אחריותכם בדלת האחורית עלויות מס שבח או מיסוי מקרקעין אחר. לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין גיל אדר מומחה לנדל"ן בשוק הישראלי זו חובה ולא המלצה, וככל שגודל העסקה גדל, כן גדל הסיכון וגדל הצורך במומחה.

אם חשוב לכם לקרוא על הנושא וללמוד את המושגים השונים על מנת להפעיל שיקול דעת עצמאי, תוכלו להיכנס לאתר של עו"ד גיל אדר ולקבל שם מידע מעמיק ומפורט בנושאי המקרקעין השונים. כאמור, עבור רובנו מדבר בחוזה משמעותי בהיקף כספי אדיר. יש להכיר ללמוד את הנושא ולהשיג שליטה בסיסית בתהליך ומורכבותו.

 

החשיבות של ליווי עורך דין ברכישת דירה מקבלן

כאשר אתם קונים דירה חדשה מקבלן, אתם יכולים להיות בטוחים שהקבלן נעזר בשירותיו של עורך דין ממולח, שמנסח עבורו את החוזים ומטפל בכל ההיבטים המשפטיים של הפרויקט. ליווי עו"ד מעיד על רמת מקצועיות ואחריות גבוהה, אך תהיו בטוחים שתפקידו הראשי הוא להגן על האינטרסים של הקבלן ובהכרח לא של הקונים.

כדי להיות בטוחים שאתם לא נכנסים לעסקה עם גורמי סיכון גבוהים, חובה שתצטיידו גם אתם בעורך דין מקרקעין מנוסה ובעל מוניטין, שיוכל לבחון את העסקה על כל היבטיה, לתת לכם ייעוץ מקצועי ולייצג אתכם מול הגורמים השונים המעורבים ברכישת הדירה. גם חוזה המכר עליו תתבקשו לחתום הוא בעל מעמד משפטי ויכולות להיות לו השלכות מרחיקות לכת, שיהוו מקור לגוואה או בכיה לדורות. לכן אין להקל ראש, וכמו שבכל תחום אחר אתם מתייעצים עם מומחים, כך גם ברכישת הדירה.

סיבה נוספת להיעזר בעו"ד מקרקעין היא הכוונה בתחום המימון והמיסוי. קשה היום עד בלתי אפשרי לקנות דירה ללא הלוואת משכנתא מהבנק. תהליך לקיחת המשכנתא נושא גם הוא היבטים משפטיים וחובות כובלים ולכן חשוב להתייעץ עם עורך דין לגבי סעיפי ההלוואה השונים והשפעתם על חירותכם הכלכלית במורד הדרך.

מה לגבי רכישת דירה מאדם פרטי?

ברוב היבטי העסקה אין הבדל משמעותי בין רכישה מקבלן לרכישה מאדם פרטי, ובכל מקרה היקפה הכספי יהיה זהה. אותם שאלות בנושאי מיסוי ותקינות הנכס ידרשו מענה. במקרים כאלה אף, יהיה צורך מוגבר בעורך דין נדל"ן, שכן הדירות בעסקאות אלה לרוב לא יהיו דירות חדשות, אלא דירות יד ראשונה, שנייה או שלישית שבעיות התחזוקה בהן מגוונות וקשות לגילוי ויתכנו בהם היבטים של בנייה בלתי-חוקית, ספקות לגבי בעלות על הקרקע, אפשרויות לתמ"א 38 ועוד.

סביר להניח שביקרתם בדירה וראיתם אותה, אך אל תטעו,  לא תמיד הכול נראה כלפי חוץ ויש דברים שרק עין מקצועית תוכל לזהות. עורך הדין שלכם ידאג לשמאי ובדק בית כמו שצריך, יוכל לאתר גורמי סיכון ובורות בחוזה שיכולים לגרום לכם לעגמת נפש רבה והוצאות בלתי-צפויות.

בכל עסקה של רכישת דירה, יש מספר פעולות שחייבים לבצע כדי להיות בטוחים שהעסקה כשרה ואינה מסכנת אתכם. החל מרישום הערות אזהרה על הנכס, רישום בעלות, בדיקת גבולות הנכס בשרטוטים המקוריים בטאבו, סקירה של התיק ברשויות, בדיקת תכנית מתאר עתידיות ופעולות רבות נוספות שחשוב לעשות לפני שממהרים לחתום על החוזה. כל אחת מהפעולות הללו דורשת מומחיות ספציפית וניסיון עבר. לנסות לבצע את זה לבד יעלה לכם ביוקר, ועלות עורך דין מקרקעין ברמה גבוהה כמו גיל אדר, שיעשה את כל זה עבורכם מתקזזת מההוצאות המיותרות הצפויות לכם ללא עזרתו.

עורך הדין יכול לסייע גם בניסוח החוזה עצמו, אך גם במקרה שהצד המוכר מתעקש להשתמש בחוזה משלו, עורך הדין שלכם יוכל לעבור עליו, לוודא שאין סעיפים בעייתיים, ולהוסיף סעיפים שיגנו עליכם.

מה כולל הליך הגשת פטנטים בישראל?

אם יש משהו שאנחנו יכולים להיות גאים בו בישראל זה ללא ספק המוח היהודי. המוח היהודי סיפק לנו המצאות מרחיקות לכת אשר התפרסמו בגאוניות שבהן בכל רחבי העולם. די אם נזכיר את הטפטפות, את כיפת ברזל או אפילו את וויז בכדי להבין עד כמה אנחנו יכולים להיות גאים בממציאים כחול לבן. אין ספק כי מאחורי כל ההמצאות הללו עומדות חברות עסקיות המרוויחות סכומים עצומים מן ההמצאה ואשר בונות מערכים שלמים סביב ההמצאות הללו. אך בכדי להבטיח כי ההמצאה תהיה מוגנת ולא תועתק על ידי חברה אחרת היא חייבת להירשם כפטנט. אתם חייבים להבין כי פטנט הוא הכרחי להגנה על החברה וזוהי נקודה שאתם צריכים לקחת בחשבון. עליכם לדעת כי לא חברה אחת ולא שתיים הגישו פטנטים לא מלאים ולא יקבלו הגנה מלאה מן החוק ועל כן חברות אחרות העתיקו את ההמצאה וגרמו לבעיה חמורה לחברה.

מה ההיגיון הכלכלי מאחורי הפטנט?

לכאורה שוק חופשי כמו מדינת ישראל או כמו ארצות הברית לא היה צריך לאפשר את הנושא של פטנטים. העניין או שאי אפשר להתעלם מהעובדה כי פטנט חוסם תחרות ומעלה מחירים לצרכן מכיוון שיש מונופול שבאמצעותו רק חברה אחת פעילה בשוק. אך אם מסתכלים לעומק מגלים כי פטנטים למעשה מתמרצים חברות להשקיע במחקר ופיתוח והם אחד המונעים הגדולים ביותר לכלכלה העולמית. אם לא הייתה את ההגנה של הפטנטים אזי לא היו המצאות חדשות וזאת עקב העובדה כי כל המצאה כזאת דורשת השקעה כספית עצומה. על כן ניתן לומר כי הגשת פטנטים בישראל ובעולם הכרחית לכלכלה העולמית.

פנו אל עורך פטנטים המתמחה ברישום פטנטים

שימו לב אתם חייבים להבין כי ישנן חברות ענק המעסיקות גדודים של מומחים בכדי למצוא פרצות בפטנטים ובכדי להעתיק את הפטנט מבלי להעביר את החוק. על כן אתם צריכים לעשות הכול בכדי שהפטנט יירשם בצורה הטובה ביותר ושלא יהיו בו בעיות. לצורך כך מומלץ לכם לפנות אל עורך פטנטים המתמחה ברישום פטנטים וכך להבטיח את ההגנה המקיפה ביותר.

עורך דין מכון רפואי – מה חשוב לבצע לפני שפונים אליו?

מחפשים עורך דין מכון רפואי? עורך דין אשר יוכל לסייע לכם בתיקים רפואיים וללוות אתכם בהליכים משפטיים שונים הנוגעים בתחום? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

לפני שאתם פונים אל עורך דין מכון רפואי חשוב מאוד שתבצעו כמה דברים אשר יאפשרו לכם להגיע מוכנים יותר אל עורך הדין, ולמצות את זמן הפגישה שלכם איתו בצורה הטובה ביותר. קחו בחשבון כי עלות של פגישה עם עורך דין היא לא זולה, ואם אתם רוצים להימנע מבזבוז זמן בפגישה עם עורך הדין ולהגיע למצב בו אתם צריכים לחזור לפגישת התייעצות נוספת, שתעלה לכם יותר, רק כי לא הבאתם את כל המסמכים הנדרשים או לא הגעתם עם כל החומרים הנדרשים.

אז מה חשוב להכין לפני שפונים אל עורך דין מכון רפואי בכדי לקבל את הייעוץ הטוב ביותר ולהשלים אותו בהצלחה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

כל המסמכים הרפואיים שברשותכם

לפני שאתם פונים אל עורך דין מכון רפואי חשוב שתכינו את כל המסמכים אשר קשורים לנושא, גם אם יש מסמכים שנראים לכם פחות רלונטיים או קשורים. ארגנו בתיק מסודר כל מסמך שיכול להיות רלוונטי. פעמים רבות אלו יכולים להיות מסמכים שנראים לכם לא ממש קשורים או רלוונטיים אך עורך הדין יוכל למצוא בהם ערך רב, ולכן חשוב מאוד להכין את כל המסמכים והניירת הדרושה בכדי למצות את זמן הפגישה בצורה הטובה ביותר ולקבל את הייעוץ הנכון והטוב ביותר עבור המקרה שלכם.

עדויות או הוכחות רלוונטיות

במידה ואתם פונים אל עורך דין מכון רפואי לתביעות של רשלנות רפואית, חשוב שתגיעו עם עדויות או הוכחות רלוונטיות למקרה שלכם. חשוב מאוד להבין כי עבודתו של עורך דין מכון רפואי הינה מורכבת מאוד, ומלבד הידע במשפטים חייב להיות לו ידע בתחום הרפואה בכדי לבצע את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר, ולכן חשוב להגיע לפגישת ההיכרות עם כל מידע אפשרי שיש לכם, כך שהוא יוכל להבין את המצב היטב ולקבל החלטות נכונות וחכמות יותר.