אל תגידו לא ידעתי: המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

נהיגה היא מסוג אותן הפעולות שאתם עושים על בסיס קבוע ובכלל לא חושבים עליהן? זו הדרך הטבעית שלכם להגיע ממקום למקום מבלי להתאמץ ולכן אתן מבצעים זאת בצורה אוטומטית? עם זאת, חשוב להבין שנהיגה עלולה להוות גם סיכון נוראי ובמיוחד אם מדובר על עבירת תנועה שביצעתם. כאשר מדברים על עבירות תנועה חמורות שבגינן אתם עלולים להגיע אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מדברים על עבירות כמו:

 • נהיגה בשכרות
 • נהיגה תחת השפעת סמים
 • צבירה של הרבה עבירות קודמות וכדומה

מה שבטוח זה שכדי להתמודד נכונה עם מה שמצפה לכם כדאי שתפנו עוד היום לעו"ד מקצועי שיוכל לעזור לכם, כי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יש לא מעט דרישות והתנהלות משלו בעניין.

מה צריך לדעת?

אם הוזמנתם לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים אתם בוודאי לחוצים מהעניין והאמת היא שיש לכם סיבה לכך. המכון הזה בא לבדוק לא רק איזה סוג של עבירה ביצעתם, אלא גם מדוע זה קרה ומהן ההשלכות שיכולות להיות לעבירה הזאת. משמעות הדברים היא שכאן ידרשו מכם לעבוד בדיקות שונות שמטרתן להעריך את המשך הכשירות שלכם לנהיגה. זו יכולה להיות בדיקה רפואית פיזית, שיחה עם פסיכולוג או כל בדיקה אחרת שהמכון ימצא לנכון להעביר אתכם. חשוב להבין שלמרות חוסר הנעימות ולמרות שאולי לא תרצו לעמוד בסיטואציה הזאת – אם תרצו לקבל בחזרה את הרישיון שלכם ביום מן הימים, חובה עליכם לעבור דרך המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

האם אפשר להתכונן לכך?

התשובה היא בהחלט כן והדרך הנכונה לעשות זאת היא בעזרת דנה דוד עורכת דין מקצועית. מי שמכיר את התחום הזה יוכל לבדוק את המקרה שבו אתם מעורבים, לתדרך אתכם לקראת מה שצפוי לכם ובצורה כזאת לסייע לכם להתכונן לבאות. יש חשיבות אדירה לשאלה האם תגיעו מוכנים לפגישה שלכם במכון או לא ולכן חשוב לבחור עורך דין שבאמת יוכל לסייע לכם בצורה כמה שיותר טובה. הניסיון כאן מהותי וכך גם המוניטין, אז למה שלא תתחילו לחפש לכם עו"ד מתאים עוד היום?

איך לבצע השחרת חלונות לרכב באשדוד בלי לעבור על החוק?

השחרת חלונות לרכב

באשדוד, עיר שטופת שמש הגובלת בחלקה הדרומי של הארץ, הרכב שלנו סופג המון קרינה וחום, שאנו מנסים למנוע. נהוג למצוא מגוון שיטות למנן את כמות הקרינה והחום שנכנסות מאור השמש, אל פנים הרכב, ואין ספק שלהשחרת חלונות באופן כללי, יש יתרונות רבים שלא ניתן למנות.

יתרונותיה הרבים של השחרת חלונות, ציפוי חלונות לרכב כוללת חיסכון גדול בצריכת הדלק והחשמל באוטו, עקב הפחתת עוצמות המזגן הנדרשות על מנת לקרר את הרכב. הציפוי מגן מפני חומה של השמש, כמו גם קרינתה. בכך אנו משיגים, מעבר לחיסכון במזגן, גם שמירה טובה יותר על ריפוד הרכב, ושמירת ערך האוטו, וכן שמירה על העור שלנו, ועל הצורך בשמירה על עצמנו בתוך הרכב מוגנים מפני הקרינה באופן כללי.

מה אומר החוק לגבי השחרת חלונות?

החוק היבש קובע כי במדינת ישראל, אין לצבוע את החלונות הקדמיים בשחור, כך שנהוג לצבוע את החלונות האחוריים והשמשה האחורית בלבד בשחור. ציפוי ההצללה גורם למיסוך זהותו של הנהג, ובשל המצב הביטחוני בארץ, אין החוק מתיר זאת.

אין החוק מונע ממכם להשחיר את חלונות הרכב האחוריים ואת השמשה האחורית, כך שיוצא שהחיסכון, מניעת חימום האוטו יתר על המידה, וכל שאר היתרונות שאוזכרו, הם מהותיים וטובים בהחלט דיים, והחוק אינו פוגם בהם.

השחרת חלונות עד הבית באשדוד

השחרת חלונות באשדוד, כחלק מהשירות, לא חייבת להיות מורכבת כל כך. ניתן להזמין את השירות עד הבית, ולהנות מזמן פנוי, פניות למשימה זו, ושירות מקצועי ואדיב לאורך כל הדרך.

המחירים הם אטרקטיביים לחלוטין, וניתן לומר שאין להם תחרות אמיתית בשוק. עלות התחלתית ל ציפוי חלון לרכב היא 100 שקלים בלבד, והציפוי כולל, מעבר להשחרה, גם ציפוי סיליקון שמגן על השמשה מפני פגעים ושריטות שונות. איכות החומרים היא גבוהה, והם עמידים לאורך תקופות זמן ארוכות, בהם אתה ממשיך ונהנה, יחד עם כל המשפחה, מחלונות מושחרים על כל יתרונותיהם, ברכב שלך. אין כמו מבט חטוף בחלון מושחר של אוטו לראות שמישהו דואג לעצמו.

עורך דין תעבורה בתל אביב

רצה הגורל ואתם מעורבים באירוע תעבורתי, הדורש מכם ייצוג משפטי. אתם פונים תחילה לקבל המלצות מחברים, בני משפחה ומכרים, ומקבלים את השם של עורך דין מעולה בעיר המגורים שלכם, אלא שהאירוע התעבורתי התרחש בעיר תל אביב, ובאינטואיציה שלכם יהיה זה נכון יותר לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה בתל אביב. האם אתם צודקים? האם ישנה משמעות לאזור בו פועל עורך הדין, או שאתם יכולים למעשה לשכור את שירותיו של כל עורך דין המתמחה בתחום התעבורה, ולסמוך על כך שהוא יעניק לכם את השירות המשפטי הטוב ביותר?

 

לאזור הפעילות ישנה בהחלט חשיבות

ובכן, לאזור הפעילות של עורך דין המתמחה בתחום התעבורה, ישנה חשיבות רבה, שיכולה לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של דרכים וצורות, גם הקטנות ביותר. עורך דין תעבורה בתל אביב למשל, מכיר היטב את הדרכים באזור תל אביב והמרכז, הוא מכיר את חוקי העזר העירוניים, את השינויים שנעשים בדרך ואת הסיטואציה המרחבית באזור האירוע, שיכולה להשפיע גם על הסיטואציה המשפטית. עורך דין כזה גם מכיר את האנשים הפעילים ברשויות החוק בתל אביב, החל מהשוטר הקטן ברחוב ועד הפרקליט שמקבל החלטה בסוף הדרך. גם אם זה נשמע פחות ממושלם, לקשר בין אנשים בהחלט ישנה חשיבות והשפעה גם במקרים אלה, ואם עורך הדין שלכם מכיר את הפרקליט המחליט, לנתון הזה בהחלט יכולה להיות השפעה על התיק.

 

עדיף עורך דין תעבורה בתל אביב, אבל לא חובה

אחרי שאמרנו את זה, אם האירוע התעבורתי שעבורו אתם נדרשים לעורך דין אכן התרחש בתל אביב, העדיפות הראשונה היא למצוא עורך דין תעבורה בתל אביב, שינהל עבורכם את התיק וייצג אתכם אל מול רשויות החוק. יחד עם זאת, לא מדובר בכלל ברזל ואם יש לכם סיבות מספיק טובות לקבל ייצוג מעורך דין המגיע מאזור אחר, זאת בהחלט אפשרות רלוונטית, ובלבד שבאמת יש לכם סיבות טובות לכך. אם מדובר למשל, בקרוב משפחה שמוכן לבצע עבורכם את העבודה בחינם, זאת לא סיבה מספיק טובה, על אף שהיא בהחלט מפתה. קבלת שירות בחינם היא כבר התחלה לא טובה, שכן גם אם יש לכם יחסים קרובים עם אותו קרוב, בסופו של דבר ואולי באופן בלתי מודע, הוא ישקיע פחות זמן בתיק שלכם מכיוון שהוא עדיין צריך להתפרנס, ולהקדיש את הזמן הנדרש ללקוחות המשלמים שלו. אם אותו קרוב גם לא עובד בתל אביב, הוא יזדקק לטיפה מאמץ עודף שאותו לבטח לא תהיה לו המוטיבציה לבצע בהיעדר תשלום. דברים אלה נכונים כמובן לכל אזור, בין שאתם מחפשים עורך דין תעבורה בתל אביב או בכל עיר אחרת – תמיד כדאי לבחור עורך דין המכיר ומתמחה באזור בו התרחש האירוע התעבורתי.

עו"ד מומחה בהגשת ערר על החלטות המרב"ד

לא מעט אנשים מזומנים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים. זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא דבר שיש להיערך לקראתו היטב. לא פעם מדובר בהחלטה לגבי עתיד רישיון הנהיגה של האדם או לגבי היכולת שלו או היכולת שלו להוציא רישיון נהיגה. חשוב מאוד להגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים הידוע גם כמרב"ד בליווי עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה. חשוב מאוד לדעת שגם אם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים העניק חוות דעת אשר בגינה נשלל רישיונכם או בגינה לא תוכלו להוציא רישיון נהיגה, הרי שתוכלו להגיש ערר על החלטת המכון, באמצעות עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום.

מהו המרב"ד

אם אתם תוהים מהו המרב"ד, הלא שמדובר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. זהו גוף רפואי אשר שייך למשרד הרישוי. כאשר למשרד הרישוי יש ספק בקשר לכשירותו של אדם כזה או אחר לנהוג או להוציא רישיון נהיגה בשל סיבות שונות כגון: נטילת תרופות קבועות שיכולות לפגוע בכושר הנהיגה שלו, צבירת נקודות רבות לחובתו של האדם בגין עבירות תנועה רבות, נהיגה תחת השפעת סמים ועוד, הרי שמשרד הרישוי ישלח את האדם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת לבחון את מצבו הפיזי והנפשי ובהתאם לכך, את כשירותו הגופנית והנפשית לנהוג. במכון הרפואי האדם יעבור ועדה שבה יבחנו אותו אנשי מקצוע מתחום הרפואה הפיזית והנפשית. כמו כן, אותם אנשי מקצוע יבחנו את המסמכים השונים המעידים על מצבו של האדם. לאחר מכן, המכון יקבל החלטה לגבי כשירותו או כשירותו של האדם לנהוג בהתאם למצבו הפיזי והגופני ויפנה את המלצתו בהתאם לכך למשרד הרישוי. משרד הרישוי יחליט על עתיד רישיון הנהיגה של האדם בהתאם להמלצה על המרב"ד

האם ניתן להגיש ערר על החלטת של המרב"ד

התשובה לשאלה זו היא: וודאי שכן. באמצעות עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום, כל אדם אשר התקבלה החלטה לגביו על ידי המרב"ד שבגינה רישיונו נפסל או נגנז באופן חלקי, יכול להגיש ערר מול הועדה הרפואית של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באמצעות ליווי וייצוג של עורך דין תעבורה מוסמך, מקצועי ומנוסה בתחום, על מנת לשנות את ההחלטה ובהתאם לכך את שלילת רישיונו.

עורך דין תאונות דרכים מומלץ

באופן טבעי אם אתם מחפשים עורך דין תאונות דרכים מומלץ שיוכל לסייע לכם, אתם תצטרכו לבדוק היטב את אנשי המקצוע שפועלים באזור שלכם, ועל סמך המידע שיהיה לכם להבין מיהו האדם הנכון בשבילכם. כלומר תנסו להחליט באיזה עורך דין לבחור בסופו של דבר.

בכדי שאתם תוכלו להיות בטוחים שאתם אכן בוחרים בעורך הדין המתאים ביותר, כל שאתם צריכים לעשות זה לוודא שאתם יוצרים קשר עם כל אלו שעובדים בסביבה שלכם, שומעים מה יש להם להציע, האם הם נשמעים מקצועיים וכמובן שגם מה תג המחיר שלהם.

עורך דין שיודע לעשות את העבודה שלו

כאשר אתם באים לחפש עורך דין תאונות דרכים מומלץ, אתם צריכים לשאול את עצמכם האם מדובר באדם שיודע לעשות את העבודה שלו. כלומר האם מדובר בעורך דין שיוכל להוציא אתכם מהמצב שבו אתם נמצאים ולדאוג לכך שאתם תוכלו להיות במצב הרבה יותר טוב בסופו של דבר.

איך שלא תהפכו זאת, הבחירה שלכם באיש מקצוע כמו עורך דין תאונות דרכים מומלץ זה דבר שיהיה קריטי ביותר בהתמודדות המשפטית שלכם, כך שאם אתם רוצים להפוך את כל המצב שלכם להרבה יותר טוב, תעניקו את החשיבות הדרושה לאדם שבו אתם בוחרים.

אפשר להתייעץ עם מכרים לגבי עורך דין תאונות דרכים מומלץ

במידה ואתם לא רוצים לסמוך על הדעה האישית שלכם בלבד, אתם יכולים פשוט להתייעץ עם מכרים שלכם ולשאול אותם האם הם יכולים להמליץ לכם על עורך דין כזה או אחר. כך אתם תוכלו לבחור עורך דין בקלות רבה יותר, וזה כמובן יהפוך את כל ההתעסקות שלכם בנושא לפחות משמעותית.

תשקלו בכובד ראש את הבחירה שלכם בעורך הדין. אתם בוודאי רוצים למצות את הזכויות שלכם על הצד הטוב ביותר ולדעת שלצדכם ניצבים האנשים הנכונים, ולפיכך אתם רק צריכים לשים לב שאתם לא עושים משהו שלא תהיו מרוצים ממנו בסופו של דבר. תתחילו לחפש כבר בזמן הקרוב ולבדוק מיהם אנשי המקצוע שיכולים להציע לכם את שירותיהם באזור.

טיפים לבחירת עו"ד לתאונת דרכים

לפני כל בחירה של עורך דין, הטיפ הראשון הוא לוודא אם אכן מדובר בעורך דין תאונות דרכים שמתמחה בנזיקין, גוף ורכוש שקשורים לתאונות דרכים. או שלמעשה מדובר בעורך דין שחולש על כמה תחומים ונושאים.

יש הרבה משרדים של עורכי דין שיטשטשו את העובדה שהם עוסקים בכמה נושאים ובמקרה של תאונות דרכים הם ידגישו את עיסוקם בתחום הזה. העצה היא להתקשר למשרד ולברר אם המשרד עוסק בתחום אחר. באם יאשרו אזי שמודבר במשרד שעוסק בכמה נושאים, באם ידגשו שמודבר במשרד שעוסק בתאונות דרכים, אתם כבר בכיוון הנכון. להלן מספר טיפים חשובים לבחירה של עורך דין תאונות דרכים.

 • עורך דין לענייני הפרט- חשוב לוודא שהמשרד מייצג אנשים שנפגעו בפרט ולא מייצגים גם חברות ביטוח. ברגע שמשרד עורכי דין עוסק גם בחברות ביטוח הוא יכול להיות במצב של ניגוד אינטרסים וזה יציב אתכם במקום לא בטוח ומהימן.
 • ותק וניסיון – הוא נושא חשוב ויש משמעות לתקופת הניסיון של עורך דין בתחום זה. ככל שצבר יותר ניסיון אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהוא יודע כיצד לגשת לתיק שלכם.  
 • המלצות- בדיקה ברשת אחר עורך דין טוב שמתמחה בתאונות דרכים תדרוש מכם לבדוק המלצות וחוות דעת, מומלץ גם שתשמעו מפיהם של אנשים על הניסיון שלהם במחיצת אותו עורך דין בעניינם. כמו כן, חשוב שהמשרד יהיה משרד שקיים כמה שנים ובעל מוניטין ולא משרד שכל שנה מתחלפים בו העובדים וכו'.
 • עו"ד מומחה- כל עורך דין שמומחה בתחום תאונות הדרכים מחזיק בארסנל שלו ידע רב על גוף האדם ועל שמות העצמות של גוף האדם, הוא יכיר את כל מערכת התנועה וזה מהניסיון שרכש ולמד בשקידה על מנת להתמקצע בתחום ולהבין כל נושא לעומק, מה שמסייע לו בעבודה ומאפשר לו להצליח בתיקים הרבים.

נסכם שיש גם לסמוך על האינטואיציה שלנו ובמידה ובדקנו את כל הסעיפים וההרגשה שלנו אומרת לנו שזה העורך דין שנרצה, רצוי ללכת על זה ולחתום מולו על הסכם.

שימוש בטלפון בזמן נהיגה

נפתח ונציין שההגבלה על שימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה נובעת בראש ובראשונה מחשש ממשי לקיומן של תאונות דרכים העלולות להתרחש כתוצאה מהסחת דעת. על פי מחקרים שונים בתחום הסחות הדעת בזמן נסיעה עולה כי הסחת דעת של הנהג  לפרק זמן של 3 שניות בלבד עלולה להוביל לתאונת דרכים ועל פי מחקרים שונים שנערכו בנושא נמצא כי שימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה מגדילה את הסיכון למעורבות בתאונת דרכים פי 6.

לפיכך, תקנות התעבורה קובעות כי בזמן שהרכב בתנועה יוטלו על הנהג המגבלות הבאות בנושא לשימוש בטלפון:

 • נהג הרכב לא יאחז בטלפון ולא יעשה בו שימוש ברכבו אלא באמצעות דיבורית
 • נהג הרכב לא ישלח או יקרא מסרונים

השימוש בדיבורית חייב להיעשות על פי המוגדר בחוק וזאת כאשר הדיבורית הינה התקן המאפשר שימוש בטלפון ללא אחיזה בו ובתנאי שמכשיר הטלפון מוצע במקום המונע את נפילתו.

שימוש בטלפון בזמן נהיגה- מהם העונשים?

תקנה מספר 28 (ב-1) לתקנות התעבורה קובעת כי כל אדם המפר את האיסור לעשות שימוש בטלפון בזמן נהיגה (למעט השימוש בטלפון באמצעות דיבורית), עובר למעשה עבירה פלילית שהעונש המוטל עליה הינו קנס בגובה של 1,000 שקלים וצבירה של 4 נקודות לגיליון התעבורתי של הנהג.

הקנס בגובה 1,000 בגין עבירה על איסור השימוש בטלפון בזמן נהיגה, הינו קנס מסוג ברירת משפט, ולכן עומדת לרשות אילו מביניכם המעוניינים לעמוד בפני שופט בגין עבירה זאת, להגיש את הבקשה להישפט תוך 90 יום מרגע קבלת הקנס.

קיבלתי קנס בגין עבירת איסור שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה- מהן האפשרויות העומדות בפניי?

בפני כל נהג המקבל קנס בגין עבירת איסור שימוש בטלפון בזמן נהיגה, ניצבות שלוש חלופות שונות:

 1. לשלם את הקנס ולצבור לחובתו 4 נקודות
 2. להגיש בקשה להישפט על העבירה ולהוכיח בפני בית המשפט כי לא נעברה עבירה
 3. להגיש בקשה להישפט ובמהלך המשפט להצביע על מספר כשלים ראייתיים הקיימים בדו"ח- כשלים אלו עלולים במקרים רבים להוביל לשינוי סעיף האישום ולפיכך לא יתווסף לקנס הכספי נושא צבירת נקודות החובה

כך או אחרת, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם המחזיק בידיו קנס בגין עבירת איסור שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה, להסתייע בשירותי עורך דין תעבורה המתמחה בדיני תעבורה לצורך קבלת ייעוץ בנוגע לסיכוייכם (בהתאם לנסיבות המקרה והראיות) במשפט שעניינו דיון בעבירת איסור שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה.

במהלך השנים האחרונות נידונו בבתי המשפט לענייני תחבורה, סוגיות שונות הקשורות לתקנה מספר 28 לתקנות התעבורה האוסרת על שימוש בטלפון בזמן נסיעה. הסוגיות המשפטיות השונות אשר נידונו הגיע בחלק מהמקרים לבית המשפט העליון, כאשר באחד מהמקרים בית המשפט העליון פסק כי שימוש בטלפון הנייד באמצעות אוזניה אחת בזמן נהיגה אינו מהווה עבירה על החוק וזאת למרות המופיע בתקנה 169 לתקנות התעבורה האוסרת שימוש באוזניות בזמן נהיגה לצורך השמעת צלילים או קולות ולמעט אוזניות המחוברות למכשירי שמיעה.

סוגיה נוספת אשר נידונה בנוגע לתקנה 28 לתקנות התעבורה הינו שימוש בטלפון הנייד כאשר הרכב לא בתנועה (פקקים, רמזור אדום וכו'). במקרים אלו, היו שופטים אשר פסקו כי השימוש בטלפון גם כאשר הרכב איננו בתנועה הינו אסור, ומצד שני היו שופטים שפסקו כי מצב זה מותר.

ושוב נציין את המלצתנו: היוועצו עם עורך דין המתמחה בדיני תעבורה על מנת לבחון את מכלול ההיבטים הנלווים להגשת בקשה להישפט בגין עבירת איסור שימוש בטלפון בזמן נהיגה.

 

עורך דין מומלץ לענייני תעבורה

עורך דין מומלץ לענייני תעבורה יכול להיות ההבדל בין עונש מופחת לבין עונש מלא לפי מה שקבוע בחוק. כל מי שנתפס בנהיגה במהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, נהיגה בזמן פסילה וכדומה, מומלץ לו להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומהימן, במטרה למזער נזקים ובחלק מהמקרים אפילו להחליף את הקנס באזהרה. חשוב כמובן להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי, המתמחה בתחום ויודע כיצד להתנהל בתוך המערכת. מומלץ להתייעץ עם עורך הדין כבר בשלב הראשון, בזמן החקירה בתחנת המשטרה, וכמובן להיעזר בידיעותיו על מנת לעבור את ההליך המשפטי בצורה הטובה והרגועה ביותר. מדובר ללא ספק בתקופה מלחיצה ולא פשוטה, ולכן ייעוץ מקצועי יכול לסייע ולספק תוצאות אסטרטגיות ואפקטיביות יותר.

עורך דין מומלץ לענייני תעבורה – למה אסור לוותר עליו?

אחד העונשים המלחיצים ביותר בתחום התעבורה, הוא פסילה בפועל מטעם המכון המייצג את משרד הבריאות על הכביש. אף אחד לא היה רוצה שישללו ממנו את היכולת לנהוג על רכבו, היות ומדובר על מרכיב חיוני והכרחי בחיי היום – יום שלנו. רוב האנשים לא יצליחו להסתדר בחייהם, ללא היכולת לנוע ממקום למקום בעזרתו של הרכב הפרטי. הדבר נכון במיוחד עבור כל מי שגר במקום מרוחק, מתפרנס בזכות היכולת לנוע ממקום למקום וכדומה. לכן פסילה בפועל של רישיון הנהיגה, עלולה להוות צעד פוגעני במיוחד באיכות החיים של לא מעט אנשים. אך בזכות הסיוע המקצועי של עורך דין המתמחה בתחום, ניתן למזער את הנזק ולא פעם להימנע מהעונש החמור של שלילת הרישיון. חשוב כמובן לבצע סקר שוק, לבחון את ההתמחויות השונות של עורכי הדין העוסקים בתחום ואת אחוזי ההצלחה שלהם בתיקים דומים. מומלץ כמובן להיעזר בחברים או מכרים שהיו במצבים דומים, ונעזרו בעורך דין איכותי על מנת לצאת ממצב הביש הזה.

לסיכום, עורך דין מומלץ לענייני תעבורה יכול לסייע לא מעט במצבים קשים ולא פשוטים. חשוב כמובן לבחור לעבוד עם עורך דין מנוסה ומקצועי, המתמחה בתחום ובעל אחוז הצלחה גבוה בתיקים דומים. כדאי לברר לגבי עורך הדין, לקרוא על ההצלחות שלו ולדבר עם לקוחות קודמים.

כיצד הטכנולוגיה משנה את חיינו?

אין ספק כי במאה השנים האחרונות חלה התקדמות טכנולוגית עצומה. אין גם ספק כי ההתקדמות הטכנולוגית היא מצילת חיים והכרחית לחיים טובים יותר לכלל בני האדם על כדור הארץ. אנו רואים כי כיום, לפחות בעולם המערבי שאליו ישראל משויכת, הטכנולוגיה השפיעה על איכות החיים בצורה דרמטית. תודות לטכנולוגיה אנו יכולים לחיות את חיינו בהנאה גדולה יותר ובשמחה רבה יותר. אך לצד השמחה על ההתקדמות הטכנולוגית האדירה עולות גם שאלות רבות האם ההתקדמות הזאת מביאה עמה גם דברים פחות טובים. הדוגמא המובהקת לכך כי ההתקדמות הטכנולוגית טומנת בחובה קשיים רבים היא העובדה כי רגליהם של בני האדם נשחקים אט אט ממקומות העבודה שמעדיפים להעסיק רובוטים. זה כמובן משפיע על כלל המין האנושי ומקצועות רבים נמצאים בסכנה בטווח הקרוב של עשר שנים. כך אנחנו מגלים כי לא הכול ורוד בעולם הטכנולוגי וטוב תעשה הממשלה אם תיקח על עצמה לדאוג לעובדים השונים המאוימים על ידי הרובוטים.

אילו מקצועות עתידים להיעלם עקב הרובוטים?

אז איזה מקצועות עתידים להיעלם? זוהי שאלת מיליון הדולר. כמובן שכאשר אנחנו מתחילים ללמוד מקצוע חדש אנחנו חייבים לקחת בחשבון את העתיד ואת השאלה האם המקצוע הזה עתיד להשתנות. לא רק זאת אלא שגם אם אנחנו מחזיקים בעבודה כעת עלינו לשקול לבצע שינוי תעסוקתי והסבה מקצועית ולבחור במקצוע שעתיד להישאר פה עוד הרבה שנים. בין המקצועות המאוימים ביותר ניתן להזכיר את הנהגים המקצועיים שעתידים להיעלם מהעולם כאשר המכונית האוטונומית תיכנס אל חיינו. לצד אלו ניתן להזכיר את סוכן הביטוח, עובדי ייצור במפעלים ועוד.

האם עורכי דין בסכנה?

במחשבה ראשונה כאשר אנחנו חושבים על עורכי דין אנו מאמינים כי הם אינם באיום מצד הרובוטים וזאת עקב העובדה שעבודתם כשורה רבות ליכולת ורבלית גבוהה. עם זאת במבט קרוב יותר נגלה כי עורך דין תעבורה מאוים מהשינוי שיביאו עמם המכוניות האוטונומיות. עורך דין תעבורה לא ייצג רובוטים ועל כן כאשר הם ישלטו במכונית לא יישאר לו לקוחות. זוהי דוגמא אחת לשינוי שמביאים עמם הרובוטים לעולמנו.

עבירות תנועה – הבעיה של אנשים רבים

רכב הוא דבר הכרחי ועל כך אין ספק. כיום בחיים המודרניים לא ניתן להתנהל ללא רכב וזהו דבר חשוב ביותר אליו צריך להיות מודעים. הבעיה היא שפעמים רבות נשלל רישיון הנהיגה שלנו עקב טענות שביצענו עבירת תנועה. זוהי בעיה אקוטית המפריעה לאנשים רבים ומקשה עליהם לפרנס את חייהם. כיום קשה מאוד להתפרנס ללא רכב והעובדה כי רישיון הנהיגה שלנו נשלל זוהי בעיה חמורה המשפיעה עלינו בצורה דרמטית. כך עבירות תנועה הפכו לבעיה חמורה לאנשים רבים המשפיעה על יכולת הפרנסה שלהם ומשפיעה עליהם בצורה קשה.

מה ניתן לעשות אם ביצעתם עבירת תנועה?

אז כיצד ניתן להתמודד עם בעיית עבירות התנועה, מדובר בבעיה אקוטית המשפיעה עלינו בצורה דרמטית. התשובה היא שבכדי להתמודד עם הבעיה בצורה הטובה ביותר ניתן לפנות אל עו"ד תעבורה. עורך דין תעבורה יבטיח כי אנחנו נקבל מענה לבעיות עבירות התנועה שלנו והוא ילחם על חפותנו בצורה הטובה ביותר. זה שקיבלתם דוח על עבירת תנועה, אין המשמעות היא שאכן ביצעתם עבירת תנועה, יתכן ואתם חפים מפשע ואם כן אתם חייבים להיעזר בעו"ד תעבורה שיסייע לכם בצורה הטובה ביותר. שימו לב להילחם בצורה עצמאית על החפות שלכם יהיה קשה לכם מכיוון שאתם לא מכירים את החוק ולא את סדרי הדין שלו ועל כן צריך לפנות על עורך דין תעבורה שיעזור לכם בצורה הטובה ביותר.

חשיבות האיכות של עו"ד תעבורה

כאשר אתם בוחרים בעו"ד תעבורה אתם צריכים להיות בטוחים כי אתם תבחרו בעו"ד התעבורה האיכותי ביותר שיש. ככל שעו"ד התעבורה יהיה יותר איכותי כך סביר שזכויותיכם יישמרו יותר בבית המשפט וזהו דבר חשוב ביותר. אל תתפשרו על העו"ד שאתם בוחרים בו מכיוון שיש לו משמעות עצומה והוא יכול לעזור לכם בצורה הטובה ביותר. אתם צריכים לפנות אל העו"ד הטוב ביותר שאתם יכולים להשיג כי זו הדרך הבטוחה שלכם להשיג עו"ד שלא יגרום לכם לבעיות רבות. ככל שתיעזרו בעו"ד יותר טוב כך זכויותיכם ישמרו יותר וכך החפות שלכם תוכח בצורה בהירה וברורה יותר.

הדרך הנכונה להתמודד עם עבירות תנועה מסוגים שונים

נהיגה היא אומנם חלק מהחיים של רוב האנשים בישראל אך כולנו יודעים שהיא גם עלולה להיות מסוכנת. אפילו במקרים שבהם אנחנו בעצמנו נוהגים נפלא ובצורה אחראית זה עדיין לא תמיד מספיק כי לעיתים הנהגים האחרים נוהגים בפרעות ומסכנים אותנו. לכן ברור מדוע מתרחשות תאונות רבות בכל אזורי הארץ והשאלה תמיד זהה: מה עושים ואיך מתמודדים עם המצב? אם גם אתם מצאתם את עצמכם מעורבים בסיטואציות כמו:

 • תאונה שאתם אחראים לה
 • תאונה שאתם הנפגעים בה
 • נהיגה בשכרות
 • קנסות אינסופיים
 • דוחות או שלילת רישיון

הרי שאתם חייבים שיהיה לכם עורך דין תעבורה שתוכלו לפנות אליו כי איש מקצוע כזה יוכל לעזור לכם הרבה מעבר למה שאתם מדמיינים.

כך בוחרים עורך דין מוצלח

אם יש משהו שכולנו יודעים זה שלא חסרים עורכי דין בישראל העוסקים בתחומים שונים ומגוונים. משמעות הדברים היא שאומנם יש מבחר גדול שעומד מולכם אך גם יש דילמה לא פשוטה, כי איך אפשר לבחור בין כל כך הרבה אנשים? אנחנו מציעים לכם לשים לב לכמה דברים כאשר אתם מחפשים עורך דין תעבורה, כמו לדוגמה: האם הוא עוסק בתחום הזה כבר עשרות שנים? האם הוא נחשב לעילוי בתחום שלו? האם יש עליו הרבה המלצות שאפשר לקרוא באינטרנט? האם הוא זמין ללקוחות שלו 24/7? יש מקרים שבהם נצטרך לדבר עם עורך הדין בצורה דחופה כדי לקבל שירות, עצה או כל דבר אחר ולכן חשוב לפנות אל מישהו שיהיה זמין עבורכם תמיד.

איך מוצאים את עורך הדין?

הימים שבהם יכולנו רק לקבל המלצות מאנשים ספציפיים ומוכרים לגבי עורכי דין עברו חלפו להם. היום, כאשר אפשר לעשות בירורים כאלה גם אונליין בקלות, חבל לוותר על כך כי האמת היא שיש הרבה יותר עורכי דין מוצלחים ממה שאתם חושבים. לכן כדאי לבדוק, להשוות ולראות מי האדם שיוכל לתת לכם את השירות הכי טוב שאפשר כי פעמים רבות עוה"ד ישפיע בגדול על איך שתסתיים הפרשה.

כיצד פנייה לעורך דין תעבורה יכולה להציל אותך

להיות מעורב בתאונת דרכים או בסיטואציה שבה עוצרים אותך על נהיגה בשכרות זה מסוג אותם הדברים שכל אחד מאיתנו היה רוצה להימנע מהם. עם זאת, למרבה הצער לא תמיד הדברים נמצאים תחת השליטה שלנו ולכן ברור מדוע גם אתה עלול למצוא את עצמך בסיטואציה הזאת. השאלה היא לא רק למה הגעת למצב המורכב הזה אלא גם איך אתה מתכוון להתמודד איתו ואין ספק שעורך דין תעבורה הוא האדם שאליו אתה צריך להתקשר. עורך דין שעוסק בתחום הזה ומכיר אותו על בוריו יוכל לראות את התיק שלך, לבדוק את הראיות שיש בו ולהציע לך מגוון אפשרויות התמודדות. חשוב להבין שאומנם לא תמיד יוכל עורך הדין לבטל את הענישה נגדך אך במקרים רבים הוא בהחלט יוכל לעזור לך למזער אותה.

הקריטריונים לבחירת עורך דין מוצלח

בישראל יש כמובן הרבה מאוד עורכי דין שעוסקים בתחום התעבורה אך לא מכולם כדאי לקבל שירות בכל סוגיה שקשור לענף הזה. לכן אנחנו ממליצים לך לבדוק אל מי אתה פונה, כאשר הפרמטרים החשובים ביותר ששווים התייחסות הם:

 • הוותק והניסיון
 • הרזומה והמוניטין בתחום
 • הצלחות בעבר אל מול כישלונות
 • השאלה האם יש זמינות מלאה ללקוח
 • השאלה האם מדובר על עו"ד שהוא לא רק מקצועי אלא גם אדיב

להתמודד עם הליכים משפטיים שונים זה תמיד מלחיץ ולכן ברור מדוע עדיף לפנות אל איש מקצוע שיוכל גם להרגיע אותך וללוות אותך בצורה נעימה.

ממי כדאי לקבל המלצות על עורכי הדין?

מעבר לכך שלכל אחד מאיתנו יש עורכי דין שהוא מכיר או חברים שיכולים להמליץ על אנשי מקצוע כאלה, יש גם אפשרות למצוא המלצות אונליין אודות עורכי דין שונים. לכן אתה יכול להיות בטוח שאם תקרא מידע אודות מספר אנשי מקצוע שעוסקים בתחום הזה יהיה לך פשוט יותר לבחור ממי אתה רוצה לקבל שירות. עורך דין מוצלח הוא אדם שיוכל להקל את העונש שמגיע לך ולפעמים אפילו למחוק אותו לחלוטין, אז למה שלא תבחר עוד היום את האדם שאליו אתה רוצה לפנות?

 

מהי הענישה למי שנתפס במצלמות מהירות?

אנשים רבים נהנים מנסיעה משחררת בכביש מהיר ופתוח, המוסיקה מתנגנת ברקע, הרוח מעיפה את השיער, ולא תמיד שמים לב למד המהירות. לפעמים הכול עובר בשלום ובכלל לא נותנים לאירוע תשומת לב מיוחדת, אך בפעמים מסוימות, אתם עלולים לראות ניצוץ של אור מאחוריכם. תחייכו, הצטלמתם במצלמת מהירות והדו"ח כבר כנראה בדרך אליכם. אין ספק כי מדובר על אירוע מתסכל ולא נעים, אך כרגע זוהי הדרך האולטימטיבית לחנך את הנהגים הישראלים לנסוע לאט יותר ובתקווה למנוע תאונות עתידיות. אך מה כדאי לעשות ברגע שהגיע הדו"ח המלחיץ בדואר? קודם כל, אם מדובר רק על קנס כספי והדבר אינו משפיע על רישיון הנהיגה שלכם, ברוב הפעמים עדיף פשוט לשלם ולשכוח מכל הסיפור. מצד שני, במידה וקיבלתם כבר יותר מידי נקודות ואתם עומדים בפני שלילה מנהלתית – מומלץ להיוועץ במהירות עם עורך דין המתמחה בדיני תעבורה על מנת להמתיק את גזר הדין ובתקווה לבטל את השלילה המנהלתית.

מהו העונש הקבוע בחוק למי שנתפס במצלמת מהירות?

למעשה העונש תלוי בקשר ישיר לנסיבות האירוע ולעבר התעברותי של הנהג. מי שיש לו כבר נקודות בשל עבירות תנועה קודמות, אמור לחשוש יותר מדוח של מצלמות מהירות היות ומעבר לקנס הכספי אתם עלולים לחטוף נקודות נוספות לאוסף. ברגע שעוברים כמות מסוימת של נקודות, עומדים בפני שלילה מנהלתית, קורס נהיגה מונעת ועוד. גובה הקנס וכמות הנקודות שתקבלו ברגע שתצטלמו במצלמת מהירות, תלויים בכמות הקמ"ש שנהגתם מעל הגבול המותר באזור הנסיעה. מי שנוהג בשטח עירוני במהירות שאינה עולה על 20 קמ"ש מעל המותר, מקבל קנס כספי בגובה של 250 ₪ ללא נקודות. הדבר נכון גם למי שנוהג בכביש בין עירוני ומאיץ עד למהירות של 25 קמ"ש מעל המותר. אך מי שנוהג במהירות של עד 30 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית, או עד 40 קמ"ש מעל המותר בדרך בין עירונית, צפוי לקבל קנס של 750 ₪ ועוד 8 נקודות. מי שנתפס נוהג יותר מהר מכך, מקבל בצורה אוטומטית זימון למשפט  ולפעמים גם פסילה מנהלתית.

לסיכום, אם מדובר על קנס כספי בלבד, עדיף לשלם אותו ולשכוח מכל העניין. אך ברגע שמקבלים זימון למשפט, פסילה מנהלתית – מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום.

 

באילו מקרים נזדקק לעורך דין בתחום התעבורה?

עורך דין תעבורה הוא מומחה משפטי בתחום דיני התעבורה. מומחה זה יכול לעזור מבחינה משפטית לכל אדם שהואשם בעבירת תעבורתית, אם מדובר על עבירות תעבורה שעיקרה נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, גרימת תאונת דרכים שגרמה לנזקים ונפגעים בגוף ובנפש ועוד. טרם בחירת עורך דין בתחום התעבורה תמיד חשוב לוודא שאכן מדובר על עורך דין מן המניין ומומחה המאגד ניסיון רב במקרים מסוג דומה למקרה שלכם.

לא עוצרים באדום – הגיע הזמן לקרוא לעו"ד!

באם נתפסתם נוהגים במהירות מופרזת או חולפים על פני רמזור אדום ללא עצירה מוחלטת, הגיע הזמן לפנות אל עורך דין תעבורה. חשוב לדעת שמשטרת ישראל מתייחסת בחומרה לעבירות תעבורה, דבר שכולל גם עבירות שרבים מתארים כעבירות מינוריות. פעמים רבות אדם שביצע עבירות אלו מסתכן בשלושה חודשי פסילה ויותר. תפקידו של עו"ד מנוסה הוא לנסות ולהקל על העונש על ידי הוכחה שאותו אדם לא ביצע את העבירה או שאותו אדם ביצע את העבירה פעם ראשונה והלקח ילמד גם אם השופט יאיים עליו בפסילה על תנאי ותשלום קנס.

מהירות מופרזת? עוד"ד תעבורה חובה

באם נהגתם במהירות של יותר מחמישים קמ"ש בדרך עירונית, מעל שמונים קמ"ש בדרך שאינה עירונית, תשעים קמ"ש בדרך שאינה עירונית עם שטח הפרדה ומעל ל– 110 קמ"ד בכביש המהיר (ההתייחסות היא אל רכב פרטי) ונתפסתם, תואשמו בנהיגה במהירות מופרזת. נכון להיום יש מצלמות סטטיות שמצלמות את הנהגים בכבישים, מכשירי לייזר ידניים ומכשירי דבורה שמותקנים על הגג של ניידות משטרת התנועה ומודדים מהירות של כלי רכב על הכביש. עו"ד תעבורה מנוסה ידע כיצד לנקוט בטקטיקה המתאימה ביותר בהתאם למכשיר באמצעותו הרכב צולם ובכך הוא יגדיל את הסיכויים לביטוח דו"ח המהירות או הפחתת העונש.

נהיגה בשכרות

נכון להיום החוק במדינת ישראל קובע שנהג שיכור הוא אותו אדם שנוהג תחת השפעתו של משקה אלכוהולי או סם וזה שריכוז האלכוהול בדמו הוא יותר מחמישים מיליגרם אלכוהול בכל מאה מיליגרם של דם או יותר יותר מ– 250 מיקרוגרם באוויר נשוף (בעת בדיקת ינשוף). בנוסף, השוטרים רשאים לעצור כל נהג על הכביש ולדרוש ממנו לעשות בדיקת שכרות. שכרות מיוחסת גם לאדם שנוהג תחת השפעת סמים. חשוב שבית המשפט מתייחס בחומרה לנהיגה בשכרות ובהתאם גוזר על הנהגים עונשים כבדים הנעים מפסילת רישיון הנהיגה וקנסות ועד מאסר בפועל. עו"ד תעבורה מכיר היטב את כל הקשור אל נהלי המשטרה ועיקרי החוק הנוגעים למצב זה ולכן הוא האדם שיוכל לייצג אתכם באופן הטוב ביותר ובמקרים רבים אף להוביל לעונשים מופחתים ופעמים גם לזיכוי מלא.

עורכי דין המומחים בדיני תעבורה יכולים להיות לעזר בכל מקרה הקשור אל תעבורה, כולל מקרים של תאונות דרכים, נהיגה ללא רישיון או ביטוח, נהיגה תחת פסילה, הפרעה לתנועה, עבירות שנעשו על ידי נהג חדש, שיחה בטלפון הנייד תוך כדי שיחה ועוד.

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות במידה ונתפסים על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות הפכה להרבה יותר נפוצה היום ממה שהיא היתה בעבר, בעיקר בקרב צעירים, ולמרות המודעות הרבה והפרסומים הרבים על הסכנות בנהיגה בצורה הזו, עדיין רבים עולים על ההגה שהם אינם מספיק צלולים בכדי להפעיל את הרכב ולהגיע הבית בשלום.

אם כבר עשיתם מעשה שכזה ונתפסתם על נהיגה בשכרות, הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות הוא לפנות אל עורך דין מקצועי בתחום, גם אם זה בשעת לילה מאוחרת. עורכי דין מומחים בתחום הפלילי זמינים 24 שעות עבורכם, ולא משנה מתי תתקשרו, הם יוכלו לתת לכם ייעוץ ראשוני ולהסביר לכם מה לעשות בכדי לא להעמיק את הבור אליו נכנסתם.

התנהגות נכונה מול השוטרים

פעמים רבות אנשים אשר נתפסו על נהיגה בשכרות לא שמים לב להתנהגות שלהם מול השוטרים שעצרו אותם, התנהגות אשר יכולה להוביל אותם לתסבוכת קשה יותר. פעמים רבות ההתנהגות הזו מגיעה כתוצאה מהעובדה שהם שיכורים, אך ישנם גם פעמים בהם הנהגים מנסים לצאת מהעניין ולנסות להוכיח לשוטרים כי הם לא שיכורים, ובכך מסבכים את עצמם עוד יותר.

לכן חשוב לפנות אל עורך דין כבר ברגע הראשון בכדי שיסביר לכם מה לעשות. למשל, הוא יסביר לכם כיצד תוודאו כי מכשיר הינשוף אשר באמצעותו השוטר מבצע את בדיקת השכרות מכויל, כך שהתוצאה בו תהיה מדויקת יותר. אלו דברים קטנים אשר יכולים להשפיע רבות על התיק שלכם, ולכן חשוב שתדעו אותם.

ליווי מלא לאורך כל הדרך

כאשר אתם פונים אל עורך דין מקצועי בתחום לאחר שנתפסתם בעבירה של נהיגה בשכרות אתם מקבלים ליווי מלא לאורך כל הדרך, עד לקבלת גזר הדין. ללא עורך דין אתם עלולים להסתבך יותר או לקבל עונשים קשים וללא פרופורציות למה שבאמת אתם צריכים לקבל, עונשים אשר ישפיעו על כל העתיד שלכם מאוחר יותר.

לכן אל תוותרו על ליווי של עורך דין, גם אם מדובר בנהיגה בשכרות ברמת אלכוהול נמוכה מאוד ואתם בטוחים כי תצאו עם עונש קטן, אם בכלל.

עורך דין תעבורה

אנשים מחליטים על קבלת ייעוץ  של עורך דין תעבורה במקרים מורכבים וקשים. מדובר על עבירות חמורות של מהירות, נהיגה בשכרות או תחת השפעת סם, תאונות דרכים קטלניות או עם נפגעים, נהיגה ללא רישיון ועוד עבירות מהסוג הזה. בעבירות אלו יש חשש לפסילת רישיון מנהלתית למשך 30 או 60 יום לפי חומרת העבירה. בנוסף, נרשמים דו"חות ו/או זימונים לבתי משפט. במקרים רבים, יש גם רישום נקודות לנהג העבריין. כל אלו פוגעים פגיעה כספית, ובנוסף, משבשים את שגרת החיים עקב עגמת נפש בגין שלילת הרישיון ונזקים אחרים.

שירותי עורך דין

עורך דין תעבורה הנכנס לתמונה מנסה לפתור את התסבוכת אליה נקלע הלקוח מתוך מטרה להחזירו לשגרת חיים נורמאלית במהירות רבה ככל האפשר. הוא גם ינסה למזער נזקים בעזרת הידע והניסיון הנרכשים שלו. יש סיטואציות שונות בגינם קורות תאונות או נרשמים דו"חות. לעיתים, זה תקלת רכב, לעיתים באשמת הנהג עצמו או הנהג השני המעורב בתאונה, יש תמרורים שאינם תקינים או שאין רואים אותם, וכמובן, שיש טעויות אנוש של  השוטרים עצמם. עורך דין מנוסה יודע לזהות מצבים מורכבים ולסייע.

תאונת דרכים קטלנית

אם לוקחים, לדוגמא, מקרה חמור של תאונת דרכים קטלנית בה הלקוח מעורב. עורך דין תעבורה יבנה תיק הגנה לאחר בדיקת כל הנסיבות. הוא ילמד אותו. ייכנס לעומק התהליך ויבדוק את זירת האירוע. הוא יביא מומחים מטעמו כדי לבדוק את דו"ח בוחן המשטרה, הוא יבדוק תקדימים משפטיים ויבצע עוד פעולות לטובת לקוחו. פעילות זאת חשובה מאוד בגלל שתאונות קטלניות נחשבות לחמורות ביותר מכל  האחרות והעונשים עליהן יכולים להיות מאסר בגין גרימת מוות ברשלנות.

התעדכנות על בסיס קבוע

חוקי תעבורה רבים מתעדכנים כל העת. כמו בכל תחום גם כאן סביבת הנהיגה משתנה. נהגים משתמשים בטלפונים סלולאריים, אפליקציות ניווט ועוד בעת נהיגה. חלק מהם גורמים להם להסיט מבט מהכביש. המשטרה משתמשת במצלמות ניידות ונייחות, בינשופים לבדיקת נהיגה בשכרות. כל אלו ואחרים נוספים  משפיעים על תרבות הנהיגה ועל צורת האכיפה. עורך דין תעבורה מעודכן בכל אלה במידה רבה יותר מהנהג הממוצע ויכול לעזור ללקוחו.

עו"ד תעבורה – הבחירה הנכונה

הדברים החשובים ביותר בעת בחירת עורך דין הם הניסיון וההצלחות שלו. חשוב לזכור כי נכון להיום יש הרבה אנשים שלמדו והתמחו בתחום המשפט וחשוב להתמקד באותו מומחה אשר מתאים לכם. מאמר זה יתמקד בכל הקשור אל בחירת עו"ד תעבורה בעל ניסיון בהיבטים שונים.

עו"ד תעבורה- בדיקה לפני בחירה

בחירה נכונה תמיד תכלול בדיקות וקבלת החלטות בנוגע לפרמטרים הבאים:

 • תקציב– חשוב להגיע להחלטה מהו התקציב אותו מייעדים להשכרת עורך דין.
 • מומחיות– מהי המומחיות המשפטית הנדרשת לכם. אם מדובר על עו"ד תעבורה, חשוב לבדוק האם זה מומחה בתחומים שונים של התעבורה, כמו למשל נהיגה בשכרות, תאונת דרכים, נהיגה ללא רישיון ועוד, כמו למשל המומחיות של אברהם ג'אן עורך דין תעבורה.
 • ניסיון– המומחיות חייבת לבוא בקנה אחד עם הניסיון ועם ההצלחות. יש לברר עם עורך הדין מהו הניסיון שלו בתחום בו הוא עוסק והאם הוא הצליח עד כה להשיג ללקוחותיו את אותן תוצאות להן קיוו.תרגום משפטי

החשיבות של בחירת עורך דין

קיימת חשיבות רבה לבחירה של עו"ד תעבורה בעל ניסיון רב בתחום החוק והמשפט משני צדדיו. ככל שהניסיון רב יותר כך עורך הדין יוכל להצליח יותר, שכן הוא מכיר את כל הצדדים ויכול לגבש אסטרטגיה מתאימה וכן לפעול בצורה מהירה ומקצועית בבירוקרטיה הסבוכה. יש לקחת בחשבון כי בשנים האחרונות מדינת ישראל מחמירה עם כל הקשור אל עבירות תעבורה. החמרה זו נובעת מכך שאחוז תאונות הדרכים עלה משום נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים, נהיגה ללא רישיון וסיבות נוספות. לכן, חשוב מאוד לבחור את העורך דין בקפידה ללא שום פשרה בכל הקשור אל ניסיון קודם, הצלחות בתיקים וזמינות.

מתי כדאי לפנות אל עו"ד תעבורה?

לאחרונה ניתן למצוא יותר ויותר סיפורים על אנשים שהסתבכו עם עבירות תנועה, בין אם הם בצד הפוגע, ובין אם הם בצד הנפגע. לכן, כיום ניתן לראות ביקוש רב יותר לשירותיו של עו"ד תעבורה. עו"ד תעבורה הינו עורך דין הבקיא בכל דיני התעבורה, יש לו ניסיון רב בתחום, והוא יוכל לסייע לכם בכל בעיה הקשורה לתחום זה בצורה הטובה ביותר. למרות זאת, ומתוך ניסיון לחסוך בכסף, רבים דוחים את הפניה אל עו"ד תעבורה עד שכבר אין להם ברירה אחרת, אך מה שהם לא מבינים הוא שמדובר בטעות חמורה אשר יכולה לעלות להם ביוקר מאוחר יותר.

פנו אל עורך הדין מוקדם ככל האפשר

ישנם מקרים רבים בהם אי נוכחות של עו"ד תעבורה יכולה לפגוע באדם. בין אם זה במהלך חקירה בה הוא מפליל את עצמו, בין אם זה במעצר על עבירת תנועה אשר מבוצע בניגוד לחוק או התנהגות שאינה הולמת של השוטרים. ישנם מקרים רבים בהם אנשים בטוחים כי הם יכולים לפתור את המצב בכוחות עצמם מבלי לפנות אל עו"ד תעבורה אך בדרך למעשה פוגעים בעצמכם וחופרים לעצמם בור שיהיה להם קשה מאוד לצאת ממנו.

לכן חשוב מאוד לפנות אל עו"ד תעבורה בכל בעיה, וכמה שיותר מוקדם. אל תדברו ואל תעשו שום דבר לפני שאתם מרימים את הטלפון ומתייעצים עם עורך דין תעבורה מקצועי שינחה אתכם מה לעשות באותם רגעים ויפגוש אתכם מוקדם ככל האפשר.

בסופו של דבר, זה יחסוך לכם כסף

ישנם מקרים רבים בהם ככל שמחכים יותר ויותר עם הפניה אל עורך הדין, כך התיק הופך לסבוך יותר ולכן עורך הדין ידרוש סכום גבוה יותר על הטיפול בתיק. ישנם מצבים בהם כבר בהתחלה עורך הדין יכול למצוא פרט טכני אחד קטן ולסגור לכם את כל הבעיה, אך בכלל ההשתהות שלכם בפניה אל עורך הדין הזה אתם מסתבכים בעלויות גבוהות יותר. לכן, אל תנסו לחסוך. בכל בעיית תעבורה פנו אל עורך דין מומחה שיעזור לכם, וכמה שיותר מהר!

3 דברים שכדאי לגעת על נהיגה בשכרות

נהיגה בשגרות זהו עניין אשר מטריד לא מעט אנשים. בשלב כזה או אחר בחיים כמעט כל אחד יתלבט אם עדיף לו לנסות ולהגיע הביתה עם הרכב וזאת למרות השכרות או שלחילופין עדיף שפשוט יקח מונית. במקרים מסוימים כאשר השיכורים בוחרים באופציית הרכב הפרטי ניתן לראות תאונות שמביאות לכדי אסון גדול מימדים.

אם תהיו מעוניינים לפעול בצורה חכמה וזאת לצד כך שתרצו בוודאי להימנע ממצב בו אתם מסכנים את עצמכם והסביבה, הבחירה בהימנעות תהיה תמיד החכמה ביותר. נהיגה בשכרות הינה מסוכנת מאוד והיא צפויה להביא לכדי דברים רעים בלבד. בין אם מדובר על קנסות ובין אם על סיכון הסביבה, במידה ותהיו מעוניינים להישאר נקיים וללא כל בעיות מבחינתכם תצטרכו לעשות כל שניתן בכדי להימנע מנהיגה בשכרות. סוג נהיגה זה יביא לכם רק לרע, כפי שנאמר. בכל אופן, במאמר הבא ידובר על 3 דברים שכדאי לכם לדעת בכל הנוגע לנהיגה בשכרות.

אסור על פי החוק

בהתאם לחוקי מדינת ישראל ניתן לומר כי נהיגה בשכרות הינה עבירה שדינה משפט פלילי ומאסר. אם תהיו מעוניינים לשמור על עצמכם אל מחוץ לכותלי בית הכלא אזי יהיה מומלץ שתעשו כל שצריך בכדי להימנע מנהיגה בשכרות. במידה ואתם רואים מכר קרוב שמתכוון לנהוג בשכרות, האחריות היא גם עליכם. אתם תצטרכו להודיע לו כי הוא אינו צפוי ליסוע וזאת מכיוון שמדובר בעבירה אשר עלולה לסכן חיי אדם.

מסכן אתכם ואת הזולת

כאשר נוהגים בשכרות הנהג יהווה סכנה לעצמו ואף לסביבה כולה. לפיכך יש לשים לב כי לנהיגה פשוטה אשר מבוצעת שלא בזמן המתאים יכולה להיות השפעות מהותיות למדי. החלטה על נהיגה בשכרות עשויה להביא לכדי סיכון משמעותי של נוסעי הרכבים האחרים וזאת לצד הולכי הרגל. לפיכך על הנהג להבין כי ההחלטה שלו עשויה להשפיע לא רק על עצמו. נהג אחראי צריך לפעול בהתאם ולעשות כל שצריך בכדי לתת את המענה ההולם לסוגיה.

לא מוסרי

נהיגה בשכרות הינה נהיגה שאינה מוסרית כלל וכלל. כאשר נוהגים באופן כזה גורמים בעצם לנזק לסביבה ולכם, לנזק אשר יהיה רב משמעות. בכדי לתת את הדין על העניין אתם עלולים למצוא את עצמכם בבית המשפט וזהו בוודאי דבר שלא תהיו מעוניינים בו. אז שימו לב כי נהיגה בשכרות מתוך מודעות וידיעה ברורה הינה כזו אשר בוודאי תהיה לא מוסרית.

טיפול מקצועי בדוחות משטרה

דוחות משטרה הינם סנקציה המוטלת על נהגים העוברים על דיני התעבורה, מתוך מטרה להרתיע את האדם העבר על אחד מדיני התעבורה שלא לבצע שנית את העברה. מעבר להשלכות הכלכליות של דוחות אלה על הנהג, מדובר לעיתים גם בהליך בירוקרטי לא פשוט, בייחוד כאשר לא מדובר בדו"ח משטרה פשוט, כמו חניה במקום בו אסור לחנות. במקרים מסוימים, מתלווים לדוחות אלה בירוקרטיות נוספות או אף משפט – עניינים אליהם לרוב, אין למרבית האנשים זמן וכוח. הרי לפניכם כל מה שצריך לדעת על טיפול מקצועי בדוחות משטרה.

מתי נזדקק לטיפול מקצועי בדוחות משטרה?

קיימים מגוון של מצבים בהם חשוף הנהג לקבלת דוחות תנועה, ביניהם נהיגה במהירות מופזרת, נסיעה בשולי הכביש, אי אחיזת ההגה בשתי הידיים, דיבור בסלולרי בזמן הנהיגה וכדומה. גובה הקנסות המוטלות על נהגים נע בין 100 שקלים ואף עד 1000 שקלים, כאשר ככל שעבירת התנועה חמורה יותר, כך גם גובה הקנס עולה בהתאמה. קיימים דוחות תנועה שאינם מכילים קנס כלשהו. כלומר, במסגרת קבלת דו"ח התנועה, יחוייב עובר העבירה להגיע למשפט, אז ייקבע מה גודל הקנס אותו על הנהג לשלם, או לחילופין – ייקבע העונש אותו יקבל הנהג. עונש זה יכול לבוא בדמות שלילת הרישיון, ואף מאסר על תנאי או מאסר בפועל – תלוי בחומרת העבירה. במקרים כאלה, לרוב, נצטרך להיעזר באיש מקצוע, כלומר – בעורך דין, לקבלת טיפול מקצועי בדוחות משטרה.

עורך דין העוסק בדיני תעבורה

עורך דין העוסק בדיני תעבורה הינו עורך דין המתמחה בתחום התעבורה, החל מהקנסות ועד לעונשים הנקבעים על ידי בית המשפט. אנשים אשר מקבלים זימון לבית המשפט בשל עבירת תנועה, לרוב יעדיפו להיעזר בעורך דין מסוג זה, שכן ייצוג ראוי עשוי לסייע להם משמעותית בהקלה בעונש או בביטולו לחלוטין. חשוב לזכור כי הגעה לבית משפט ללא ייצוג ראוי, עלולה לגרום לכך שנהג יקבל את העונש החמור ביותר, שכן רובנו איננו מתמצאים במערכת המשפט ובדיני התעבורה הרלוונטיים. מסיבה זו, בכל מצב בו מעורב בית המשפט או במצב של עבירות תנועה חמורות, רצוי מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין לדיני תעבורה.

האם קיימים מקרים נוספים בהם כדאי להתייעץ עם עורך דין לדיני תעבורה?

עם עורכי דין לדיני תעבורה ניתן גם להתייעץ בכל הנוגע לדוחות "פשוטים" יותר, כמו למשל דוחות חנייה, וזאת על מנת להחליט אם להגיע לבית המשפט לצורך ביטול הדוח או לשלם את הדוח במלואו.

 

עורך דין תעבורה – מה הקשר של דיני תעבורה לדין פלילי?

מדינת ישראל היא מדינת חוק ויש לה חוקים ותקנות ברורים לכל תחום בחיים. אחד התחומים בהם יש הכי הרבה חוקים הוא תחום התעבורה. דיני התעבורה מגדירים באופן ברור מאוד מתי נהג נוהג לא כחוק ומבצע עבירת תנועה. לעיתים עבירות תנועה עלולות להסתיים בעבירות שגובלות בתחום הפלילי כמו למשל תאונת פגע וברח או נהיגה ברשלנות. הקשר של דיני התעבורה לדין הפלילי קשור פעמים רבות לתוצאות של העבירות. כך למשל נהיגה תחת השפעת אלכוהול שגרמה לתאונה עם הרוגים יכולה להביא לכדי כתב אישום בדבר הריגה. עורך דין תעבורה יוכל לסייע לנו בכל אישום שאנחנו נאשמים בו שקשור לנהיגה ולתחום הברור של דיני התעבורה.

עורך דין תעבורה – וניסוח כתב תביעה אזרחי

עורך דין תעבורה יוכל לסייע לנו לנסח כתב תביעה אזרחי נגד נהג שפגע בנו בתאונת דרכים. אם היינו מעורבים בתאונת דרכים שלא אנחנו אחראיים לגרימה שלה אלא הנהג השני – אנחנו יכולים לתבוע מהצד הפוגע או האשם פיצוי כספי. גודל הפיצוי הכספי שנקבל מבית המשפט תלוי במידת הנזק שנגרמה לנו. בית המשפט מודד נזק שנגרם לרכוש, נזק שנגרם לגוף ונזק שנגרם לנפש. לעיתים נזקים אלו יכולים לגרור נזקי משנה כמו פגיעה ביכולת שלנו להגיע לעבודה או פגיעה ביכולת שלנו לעבוד (בגלל פציעה שגרמה לנו לנכות). עורך דין איכותי ידע לנסח את כתב התביעה שלנו כך שכל הנזקים שנגרמו לנו יהיו ברורים ויהוו עילה לתביעה אזרחית.

עורך דין תעבורה – והגנה בבית משפט אזרחי

עורך דין תעבורה יוכל להגן עלינו לא רק במשפט פלילי בו מעורבת המדינה אלא גם במסגרת של משפט אזרחי. במידה ואנחנו נתבעים על ידי חברת ביטוח או על ידי צד שני או שלישי במשפט שקשור לתאונת דרכים שהיינו מעורבים בה אנחנו חייבים לשכור עורך דין איכותי שיגן עלינו. עורך הדין שנשכור יוכל להוכיח שהאשמה לתאונת הדרכים לא מצויה בנו ולכן אנחנו לא צריכים לשאת בפיצויים למעורבים בתאונה. ללא עורך דין יכול להיות מאוד שנתקשה להוכיח את החפות שלנו ונאלץ לעמוד בתשלומי פיצויים גבוהים שיכולים להגיע לפעמים לסכומים של מאות אלפי שקלים. התייעצות עם עורך דין שתחום המומחיות שלו נהיגה בשכרות הוא דיני תעבורה או יכולה לסייע לנו להתגונן בצורה חכמה יותר בפני בית המשפט והיא יכולה לסייע לנו לחסוך לעצמנו הרבה מאוד כסף ועוגמת נפש.