מה כולל הסכם גירושין?

סביר להניח שגם אתם, כמו הרבה אנשים אחרים שעמדו ביחד מתחת לחופה, ציפיתם שהאיחוד ביניכם יישאר לשנים. עם זאת, לא אצל כולנו זה המצב כי בסופו של דבר רבים מאיתנו כן מוצאים את עצמם מתגרשים, כך שאתם לא לבד אם זה מה שהחלטתם. מה שכן, קחו בחשבון את העובדה שיש כמה דרכים לעשות זאת ובהחלט עדיף לבחור בדרך המכובדת והכי מהירה שיש. ברוב המקרים יהיה על שני הצדדים לחתום על הסכם של גירושין שיכלול את כל הפרטים החשובים, מה שמסביר מדוע עליכם לבחור עוד היום עו״ד מקצועי שיוכל להכין עבורכם הסכם גירושין שיהיה הולם מבחינת שניכם.

האם יש כזה דבר הסכם גירושין הוגן?

התשובה היא בהחלט כן, כי בפועל מדובר על הסכם בין שני אנשים שעד לא מזמן חיו ביחד כמשפחה. לכן, אם המטרה שלכם היא פשוט להיפרד אך לא לפגוע זה בזו, דעו שזה אפשרי ויש דרך לעשות זאת. בדרך ככל הסכמים שונים של גירושין כוללים סעיפים מגוונים כמו:

 • חלוקת הרכוש
 • חלוקת החובות – אם יש כאלה
 • משמורת ילדים
 • מזונות ילדים
 • מזונות אישה ועוד

מה שבטוח זה שאם יהיו לכם עורכי דין מקצועיים ומובילים, הרי שהפרידה תוכל להיות הרבה יותר מהירה ופשוטה ממה שאתם חושבים. לכן בכל מה שקשור לנושא כמו הסכם גירושין עדיף יהיה לפנות אל אדם שאתם סומכים עליו ושתוכלו לקבל ממנו שירות מוביל.

בחירת עוה״ד שלכם

זה לא משנה אם אתם נשואים כדת משה וישראל או שיש ביניהם הסכם אחר של זוגיות. מה שבטוח זה שכאשר אתם מתחילים לדבר על הסכם של גירושין, כדאי יהיה גם לבדוק שבחרתם עורך דין מתאים. לא כל האנשים מבינים זאת, אך בפועל לעוה״ד יש תפקיד חשוב בשאלה האם תצליחו להתגרש בצורה מהירה ומבלי לפגוע זה בזו או לא. לכן עדיף שתבחרו עו״ד שמגיע לא רק עם שנים רבות של ניסיון אלא גם עם הרבה המלצות מאנשים אחרים. הסכם גירושין טוב שכולל כמה שיותר פרטים לא ישאיר מקום למריבות ביניכם וכך כל אחד יוכל לצאת לדרך חדשה בחייו מהר יותר.

ליווי תהליך גירושין על ידי עורך דין

תהליך גירושין אינו קל לאיש מן הצדדים. לאחר שנים רבות של נישואים שבהם נבנה בית, נקנה נכס ואף נולדים ילדים משותפים, בני הזוג מחליטים לפרק את החבילה ולפנות לדרך חדשה. אבל לפני שהם משתחררים סופית זה מזה, עליהם לעבור תהליך גירושין לא פשוט הכולל פגישות עם עורך דין, ויכוחים בבית המשפט, חלוקת רכוש וכדומה.

עורך דין שהופך את המשימה לקלה יותר

עורך דין גירושין מקצועי מסייע לצדדים להגיע לכלל הסכמה. הוא פועל לפי החוק ובהתאם לטובתם של הילדים (אם לבני הזוג יש ילדים משותפים) כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. עורך הדין המקצוע מלווה את אחד מבני הזוג מההתחלה ועד ההכרעה הסופית. אלה כמה פעולות שעליהן אחראי עורך הדין:

 • ניסוח הסכם גירושין – יש זוגות המשכילים לערוך הסכם גירושין טרם הנישואין, וכך הגירושין אינם הופכים עבורם לסיוט מתמשך. עם זאת, במקרים רבים ניתן לנסח את הסכם הגירושין גם לאחר הנישואין. הסכם זה כולל את חלוקת הרכוש בין בני הזוג.
 • קביעת מזונות ילדים – במקרה שבו יש לבני הזוג ילדים משותפים, יחויב האב במזונותיהם. על פי רוב, מחלקים את תשלומי המזונות ל-4 קבוצות עיקריות. הקבוצה הראשונה היא של ילדים עד גיל 6 שהאב מחויב בפרנסתם. הקבוצה השנייה היא ילדים בגילאי 6 עד 15. במקרים אלה האב חייב במזונות הכרחיים כמו מזון ולבוש, וכן במזונות שהם מדין צדקה (עבור צרכים שאינם הכרחיים). הקבוצה השלישית היא של ילדים בגילאי 15 עד 18 משלם האב מזונות צדקה בהתאם להכנסותיו. הקבוצה הרביעית היא ילדים המשרתים בצבא. עבורם ישולמו שליש מהמזונות.
 • מקרים של אלימות במשפחה – עורך דין מטפל גם במקרים שבהם ישנה אלימות פיזית ומילולית כלפי בן הזוג והילדים.

איך בוחרים עורך דין

אם אתם עומדים בפני הליך גירושין, אתם מבינים שעליכם לפנות לאיש או אשת מקצוע המכירים כל סעיף בחוק. חשוב לבחור עורך דין מנוסה ומקצועי אשר ילווה אתכם בתהליך בלתי פשוט. משום כך, יש צורך לבדוק באתרי אינטרנט, לשאול חברים ובני משפחה ולפעול רבות כדי למצוא את עורך הדין הנכון.

יונית גזל: עורכת דין ומגשרת מוסמכת באזור השרון

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים, ובפרט זוגות אשר נמצאים בתוך משבר במערכת היחסים ביניהם או כאלה שנמצאים אחרי החלטה להתגרש, פונים אל מגשרים ומגשרות על מנת לעזור להם להתמודד עם הבעיה, גם אם זה אומר לסיים את היחסים ביניהם בצורה הכי טובה שאפשר.

התפקיד של מגשר או מגשרת, הוא לא להחליט מי צודק ומי לא, המטרה היא לא לשפוט את שני הצדדים או אחד מהם, בשביל לקבוע מי עשה נכון ומי לא וגם לא בשביל לקבוע מי התנהג בצורה נכונה ומי לא. התפקיד הוא לעזור לשני הצדדים להגיע להסכמה ביניהם, מתוך כוונה לשמר את הקשר ביניהם או כפי שנהוג במקרים רבים, להגיע לסיום הקשר כאשר כל צד מקבל חלק ממה שהוא רצה וכך הם יכולים לפרק את מערכת הנישואין שלהם בצורה יפה.

לפני מספר שנים שונה החוק ונקבע, שזוג אשר עומד בפני גירושים, חייב ללכת לגישור לפני שהוא פונה לבית המשפט בשביל לנסות ולהגיע להסכם גירושים מוסכם. המטרה היתה שבני הזוג לא ימהרו להגיע לבית משפט, דבר שיכול להיות מאוד בעייתי, בין אם בגלל שמדובר בתהליך שלוקח זמן, ובין אם זה בגלל הטראומה שאפשר לעבור בתהליך משפטי.

צריך לזכור עוד נקודה, תהליך של גישור זה תהליך של הידברות, תהליך שנועד לייצר הסכמות בין הצדדים. אומנם הוא כולל לא מעט פשרות אך עדיין מדובר בתהליך ששני הצדדים אמורים לייצר בו הסכמות מסוימות. תהליך משפטי הוא תהליך של שיפוט, בו כל צד נאבק בצד השני. לכן עדיף תמיד ללכת לתהליך של גישור, אם המצב אפשרי.

יונית גזל היא עורכת דין ומגשרת מוסמכת באזור השרון, אליה פונים לא מעט זוגות שעומדים בפני גירושים. הם פונים אליה במטרה להגיע להסכמות שונות אודות הסכם הגירושים ביניהם. ביחד איתה, הם יוצרים הסכם שמקובל על שני הצדדים כשהמטרה היא, שכל צד יקבל חלק ממה שהוא רוצה, ויצא מרוצה מהתהליך.

תהליך גירושים הוא לא תהליך פשוט ולכן עדיף לפנות אל תהליך גישור בשביל לייצר סיטואציה הרבה יותר נוחה ופשוטה.

 

איך לבחור נכון עורך דין גירושין?

גירושין הם אף פעם לא חוויה נעימה. בדרך כלל עוד לפני ההחלטה הסופית על הפרידה ישנה התרחקות בין שני בני אדם שפעם חשבו, או לפחות קיוו, שיבלו ביחד את כל חייהם, בלא מעט מקרים ישנם קונפליקטים סביב סוגיות שונות ואפילו סכסוכים מכוערים ומעל לכל מרחפת אי ודאות משמעותית. אחת הדרכים לצמצם את הקושי ואפילו להפוך את המשבר לקרש קפיצה לחיים טובים יותר היא לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לגירושין.

ניסיון

באופן טבעי כדאי לשכור את שירותיו עורך דין גירושין מנוסה. במקרים רבים הניסיון משמעותי אפילו יותר מהיכולות המקצועיות, ובפרט כשמדובר על סוגיות רגישות כמו פרידה, החלטות לגבי גידול הילדים וסוגיות כלכליות שרלוונטיות במסגרת הליכי גירושין.

אישיות רגישה

מפתח נוסף לבחירת עורך הדין הנכון להליך גירושין הוא האישיות של איש המקצוע. בלא מעט מקרים מעורבים בהליך רגשות סוערים, סודות אינטימיים, יצרים ועל כן נדרשת חשיפה אישית לא פשוטה. עורך דין קשוב, רגיש, אמפתי ובה בעת חדור מטרה יבטיח ניהול מושכל של התהליך תוך מזעור הקושי הנפשי.

התנהלות מסודרת

על-מנת להגיע להסדרים המיטביים עבור כל הצדדים, נדרשת התנהלות מסודרת ועבודה מאורגנת – וגם זהו פרמטר שמומלץ לפיו לבחור עורך דין גירושין. בפרט חשוב איסוף מסודר של מסמכים כדי שהגירושין לא יפגעו בזכויות הצדדים בהיבט הכלכלי, שכן לפן הפיננסי חלק נכבד ביכולת לפתוח פרק חדש עם מינימום קושי ומגבלות.

סוף מעשה במחשבה תחילה

אישיות שקולה היא מפתח גם למניעת טעויות שקשה לתקן. הליך גירושין הוא דוגמה מצוינת לחשיבות ההתנהלות על פי הכלל של חז"ל, סוף מעשה במחשבה תחילה, ואם לבני הזוג שמעורבים בתהליך לא תמיד קל להקפיד על כלל זה, לנוכח המטענים הרגשיים, הרי שחשוב מאוד שעורך הדין יעשה זאת.

איך עורך דין גירושין איכותי עוזר לילדים?

אחת הסיבות העיקריות שבגללן כדאי לבחור עורך דין גירושין איכותי היא טובת הילדים. עו"ד גירושין שעונה על כל הקריטריונים הנ"ל יוכל לגבש הסדרים מיטביים ובפרט כאלה שמחויבים בראש ובראשונה לטובת הילדים, וכך לאפשר להם התפתחות תקינה גם לאחר פרידת ההורים.

הליך גירושין – מה חשוב לדעת

אם אתם נמצאים בהליך גירושין הרי שהגעתם למסקנה כי החיים ללא בן או בת הזוג יהיו טובים יותר ומתאימים יותר עבורכם.

עם זאת הליך גירושין כולל כמה וכמה פרוצדורות מורכבות, כאשר חשוב לדעת מה הוא כולל וכיצד תעברו אותו עם כמה שפחות נפגעים.

אז מה חשוב לדעת על הליך גירושין?

אם אתם נמצאים לפני תהליך כזה או כבר נמצאים באמצע התהליך, חשוב לדע כי תהליך זה נחשב ארוך ומייגע והוא נעשה בצורה קלה יותר בעיקר כאשר נעזרים במגשר או בשירותים של עורך דין גירושין.

תהליך זה מתקיים בבית המפשט ובבית הדין הרבני ולכן הוא דורש תכנון אסטרטגי וחשיבה מלאה ומוקדמת על כל התרחישים שיכולים להיות.

אז כיצד מתקיים התהליך?

כאשר מתחילים בתהליך זה חשוב לדעת כי ישנם ארבעה דברים שיש לדאוג להם ביניהם: חלוקת הרכוש, חלוקת משמורת על הילדים, סכום המזונות והמתן הסכמה לגירושין על ידי הרבנות.

בקשה ליישוב סכסוכים

עוד בתהליך הגירושין (ראו באתר) יש להגיש בקשה ליישוב סכסוכים כאשר לפי החוק יש להגיש את הבקשה לרבנות ולקבל לאחר 60 ימים תשובה לגבי המשך התהליך.

בקשה זאת נעשית מול יחידות הסיוע לזוגות נושאים והיא עוסקת במהות הסכסוך בין בני הזוג והדרך שניתן לגשר ביניהם.

בתהליך כזה חשוב להגיע עם עורך דין גירושים שיוכל לסייע לכם לעבור את התהליך ולהמשיך לקבלת הסכמה לגירושין לבית הדין הרבני.

חשוב לדעת כי תביעת גירושין נעשית בבית הדין הרבני בלבד, אך גם כאן דרוש לעיתים רבות עורך דין שייצג את האישה או הגבר על מנת שיוכלו לעבור את התהליך בבית הדין בצורה הטובה ביותר.

לאחר דין, דיונים והסכמות לגבי ארבעת הסעיפים אותם מנינו קודם: יוכל הגבר למסור לאישה גט ולממש את תהליך הגירושין עם עמידה בכל ההסכמים שהוסכמו בין השניים.

במידה וההסכמים לא מתממשים לאחר הגירושים ואחד הצדדים אינם עומדים בהם, יש להיעזר שוב בשירותים של עורך דין שיוכל לאפשר לכם ייעוץ משפטי טוב וכזה שיעזור לכם להמשיך בחייכם.

 

מה זה הסכם חיים משותפים והאם זה מתאים לכם?

בשנים האחרונות אנחנו רואים עוד ועוד זוגות בישראל שאומנם בוחרים לחיות ביחד ואולי אפילו להביא ילדים לעולם אך מעדיפים לא להתחתן. לכל אחד יש לכך סיבות אחרות, בין אם זה בגלל שמדובר על פרק ב' בחיים ובין אם זה בגלל סלידה מהרבנות. מה שבטוח זה שגם אם אתם לא רוצים להתחתן בצורה פורמאלית ורשמית, עדיין כדאי יהיה לחתום על הסכם חיים משותפים. מטרת ההסכם של חיים משותפים היא להצהיר בפני החוק שאתם כן חיים ביחד וכך ליהנות גם מהזכויות המגיעות שלכם. זה לא באמת הגיוני שאחרי כל השנים האלה ביחד לא תוכלו לרשת זה את ירושתו של זה וכדומה, מה שאומר שכדאי יהיה לחשוב על חתימת הסכם כזה.

הסכם חיים משותפים חותמים בפני עורך דין מוביל

אם חשבתם לרגע שהסכם של חיים משותפים זה משהו שתוכלו ככה סתם להוריד מהאינטרנט, לחתום עליו לשלוח לאן שצריך, כדאי שתדעו שזה לא בדיוק המצב. הסכם חיים משותפים דורש מכם לפנות לעורך דין מוביל, לדבר איתו ולהכין ביחד איתו את ההסכם. לכל זוג יש סוגיות מעט שונות שאיתן הוא צריך להתמודד, בין אם זה ברמת הילדים, הכסף, הרכוש או כל דבר אחר. לכן ההסכם צריך להתאים לסיטואציה שלכם באופן אישי ולכן כל זוג יחתום בסופו של דבר על הסכם שונה.

עורך הדין שלכם

אתם תוהים אל מי כדאי לכם להתקשר כדי לחתום על הסכם חיים משותפים? אם כך, כדאי שתדעו שיש לא מעט עורכי דין שעוסקים בתחום הזה. לכן כדאי לכם לבדוק ולברר שאתם פונים רק לעו"ד:

 • מקצועי
 • מנוסה
 • מוכר
 • ובעל מוניטין

הסכם של חיים משותפים זה לא משהו שכדאי להקל בו ראש כי חשוב להבין שבמידה וקורה משהו, אל ההסכם הזה יפנה בית המשפט כדי להבין במה דברים אמורים. לכן עדיף להפקיד את המשימה הזאת רק אצל מי שכבר הכין לא מעט הסכמים כאלה, ויפה שעה אחת קודם, כי למה לדחות את העניין?

עורך דין גירושין

זוג אחד מכל ארבעה זוגות מתגרש, ככה מלמדים אותנו הנתונים של השנים האחרונות. הנתונים מלמדים אותנו עוד שבמהלך השנים, המספרים נמצאים בעלייה מתמדת מסיבות שונות. בין אם זה קשור לשינויים חברתיים, כלכליים, שינויים ברמת הציפייה של האנשים אשר נמצאים במערכות נישואין, עבודה, לחצים משפחתיים ועוד.

מי שמתמודד עם הסיטואציה, גם אם הוא לא חלק ממנה באופן ישיר, זה עורך דין גירושין. אחד השינויים שאנחנו יכולים למצוא בתהליך, בעקבות השינוי בנתונים הוא, יותר ויותר זוגות מתגרשים, אז יותר ויותר סטודנטים שלומדים משפטים פונים להתמחות בדיני משפחה ובפרט בכל מה שקשור לדיני גירושין.

כל החלק המשפטי שקשור לדיני גירושין עבר שינוי בשנים האחרונות, הן בגלל העלייה במספר הזוגות אשר בוחרים לסיים את היחסים ביניהם בגירושין והן בגלל שינויים חברתיים וכלכליים שונים. כך למשל, רק בשנים האחרונות, יכולנו למצוא שינויים כגון, הפניית זוגות שעומדים בפני גירושין למסלול של גישור במקום לפנות באופן ישיר למסלול גירושים, וכן שינוי בכל מה שקשור למזונות, על מנת לאזן את המצב וליצור שוויון בין שני בני הזוג.

עורך דין גירושין, כאמור, הוא מי שאמור לנהל את התהליך של הגירושים עבור אחד מבני הזוג. הוא זה שמדריך ומייעץ לו כיצד לפעול, מה עליו לעשות, כיצד עליו לנהוג מול הצד השני, ולמה עליו להתכונן. מדובר בסיטואציה משפטית שמרביתנו פוגשים פעם אחת בחיים ולא יותר מזה.

כמו כן, עורך דין גירושין מנהל תהליך של משא ומתן מול הצד השני, על מנת להגיע להסכם גירושים שיהיה מקובל על שני הצדדים בצורה שווה ויתאים לצרכים שלהם. במקרה ויש צורך, הוא ייצג את הלקוח שלו בבית משפט, כשזה יידרש לעמוד עם הצד השני מול המשפט ולהתדיין על ההסכם.

עורך דין גירושין טוב הוא מי שרואה את התמונה המלאה, מבין היכן הלקוח שלו צריך להילחם ויכול להרוויח, והיכן הוא לא יכול להרוויח ולכן עדיף לו לא להילחם. הוא גם צריך לדעת כיצד להתנהל אם ילדים מעורבים בסיטואציה, וכיצד זה יכול להשפיע על בני הזוג ועל התהליך כולו.

בקרו באתר של עו"ד גירושין >> http://www.avivitmoskovich.co.il

גירושין בשתוף פעולה – האופציה העדיפה

כאשר מדובר על גירושין ניתן לומר כי האופציה העדיפה ובעבור כל אחד תהיה פשוט להגיע לכדי הסכם על גירושין וזאת מתוך שיתוף פעולה מלא. כל אחד שיצליח לעשות זאת יוכל להיות בטוח כי זו תהיה הדרך הטובה ביותר לפעול לפיה וזאת אם יש עניין להבטיח שההליך כולו יהיה מהיר במיוחד וזאת כאשר הוא לא יכלול אף סיבוך בדרך.

 

כיצד מגיעים לכדי שיתוף פעולה בגירושין?

 

על מנת להבטיח כי הליך הגירושין כולו יבוצע מתוך שיתוף פעולה מלא יהיה צריך לוודא כי נעזרים בשירותי משרד עורכי דין מוביל וזאת כאשר בעזרתו ההליך כולו יהפוך להרבה יותר פשוט ובעבור כל הצדדים. לפיכך יהיה מומלץ לפעול בהקדם ושכל אחד מכם יוודא כי מתבצעת הבחירה הנכונה ביותר. במידה וכך תפעלו אזי תוכלו להיות בטוחים כי הדבר יביא לכדי התועלת המשמעותית ביותר שניתן להעלות על הדעת.

 

חפשו אחר עורך דין שנחשב למומחה בתחום הגירושין והוא יוכל לסייע לכם להגיע לכדי הסכמה ושיתוף פעולה מלא של כל הצדדים.

 

מדוע עדיף להשיג שיתוף פעולה?

 

במידה ותסתכלו על העניין תוכלו לראות במהרה כי השגה של שיתוף פעולה של כל הצדדים זהו ללא ספק דבר אפשרי ופשוט. שיתוף פעולה יהיה עדיף וזאת מכיוון שיהיה מדובר כאופציה הרבה יותר מהירה, פשוטה וזולה בעבור כל הצדדים.

 

כאשר אין מחלוקות ההליך כולו הופך להרבה יותר חלק וזאת כאשר הדבר מאפשר להשיג מענה נוח למדי וזאת בכל הנוגע לצדדים שלוקחים חלק בגירושין. הרי כמובן שכל אחד יהיה מעוניין לסיים עם ההליך כולו ובדרך המהירה ביותר שניתן להעלות על הדעת.

 

 

האם הדבר תמיד יהיה אפשרי?

 

עליכם לדעת כי כאשר מזכירים גירושין בשיתוף פעולה אזי הדבר לא תמיד יהיה אפשרי. בדרך כלל יהיה ניתן להגיע לכדי גירושין מסוג זה וזאת אם ההסכמה על הגירושין הייתה בטונים נמוכים יחסית. לפיכך יהיה כדאי לבחון את מצבכם לפני כל דבר אחר ובכך תוכלו לבצע את הבחירות המוצלחת ביותר מצדכם. כל אחד מכם יכול להיות בטוח בכך.

מזונות אישה – כל מה שצריך לדעת

על פי הדין העברי, כל גבר נשוי אשר נמצא בהליך גירושים מאישתו חייב לשלם לה מזונות. על פי הדין זה תמיד יהיה הגבר אשר ישלם לאישה, כאשר במהלך השנים חל שינוי מסוים בשאלת האחוזים והיחס בתשלום המזונות, מעצם זה שהמצב החברתי והתרבותי השתנה, וכיום נשים משתכרות יותר מאשר בעבר, ויכולות לכלכל את עצמן (בזמן שדמי המזונות פוגעים ביכולות הכלכליות של הגבר).

הסיבה שהגבר צריך לשלם מזונות לאישה היא, שעל פי הדין העברי הוא זה שמפרנס את אישתו ובני הבית וכשהם מחליטים להתגרש, אין להשאיר את האישה ואת הילדים שלהם חסרי כל. על כן יש לשלם לה מזונות, אלא במקרים מסוימים נדירים בהם חובה זו לא מתקיימת.

מתי חובת המזונות כן מתקיימת?

בשני מקרים עקרוניים, הראשון, כשבני הזוג נשואים. כלומר אם יש מצב לפיו הם חיים ביחד ואינם נשואים, על פי ההלכה במקרה כזה הדין לא קיים. אך חשוב לומר שכיום, במקרים של ידועים בציבור, יש דין משפטי שכן מחייב תשלום מסוים במקרה של פרידה.

המקרה השני הוא כשהזוג הנשוי חי ביחד. אם היא בחרה לעזוב אותו מרצונה הרי שהיא לא זכאית למזונות, אך אם הוא בחר לעזוב אותה, הרי שהוא חייב לשלם לה מזונות.

מה כוללים דמי מזונות לאישה?

בעיקרון דמי מזונת כוללים כל דבר שקשור לאישה וילדיה, כשהרעיון הוא, שאיכות החיים שלה לא אמורה להיפגע. לכן דמי המזונות צריכים לכלכל אותה ברמה של מזון, ביגוד, הנעלה, דיור, העשרה, חוגים, לימודים, הוצאות רכב ועוד.

הסכום ייקבע על פי משוואה שתכלול את צרכי האישה, הכנסות הגבר והפוטנציאל ההשתכרות שלו בעתיד. בהנחה והגבר מוכיח שהוא לא משתכר כפי שהאישה טוענת או לחילופין, שרמת החיים שלו תינזק באופן משמעותי (למשל הוא יגיע למצב של פשיטת רגל), השופט יבחן את פוטנציאל ההשתכרות שלו בעתיד ולפיו הוא יקבע, האם על הגבר לשלם את המזונות כפי שנקבע.

השופט גם יתחשב בהחלטתו, במצבה של האישה. כלומר, הוא יבחן את גילה, מצבה הבריאותי, תקופת הנישואין, גיל הילדים ועוד. במידה ויש תנאים שמוכיחים שהיא יכולה לפרנס את עצמה, הרי שדמי המזונות ייקטנו, אם לא, השופט ישאיר אותם כפי שהם.

עוברים גירושים עם עורך דין מומחה

אל תעכבו את עצמכם ותנסו לעבור את תהליך הגירושים באופן עצמאי, שכן בדרך הזו אתם רק עלולים להגיע למצב שבו אתם לא ממצים את הזכויות שלכם באופן אופטימלי, ואנו בטוחים שזה עלול לגרום לכם להרגיש שאתם פשוט לא עושים את הדבר הנכון. אתם לא צריכים לתת לשום דבר למנוע מכם לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה בתחום הגירושין.

למה אתם צריכים עורך דין בהליך גירושים?

בעת הליך גירושים כל אחד מהצדדים שואף לקבל כמה שיותר. ניתן לומר שישנם לא מעט סכסוכים בין הצדדים אשר נובעים אך ורק בגלל הרצונות של אותם צדדים לנסות ולהשיג כמה שיותר מהצד השני. הרי ישנו מצב שבו חלוקת רכוש היא לא פשוטה בעליל, ועל הצדדים להחליט ולחשוב כיצד הם מחלקים את הרכוש ביניהם.

לפעמים גם נדרש להסכים על גידול הילדים ומי שיהיה אחראי עליהם. במצב של חוסר הסכמה צריך לפנות אל בית המשפט שיוכל להכריע ולקבוע כיצד הדברים יתנהלו. כך שאם אתם רואים שאתם רוצים למצות את כל מה שמגיע לכם בעת הליך הגירושים, אז אתם תוכלו לעשות זאת בצורה הטובה ביותר בעזרתו של עורך דין שמבין עניין בתחום. זה משהו שעשוי לחסוך לכם לא מעט בעיות עתידיות ולגרום לכם להשיג את כל מה שמגיע לכם, ואסור לכם לזלזל בדבר.

מתגרשים ללא כל חשש

כדאי לכם לדעת שאתם יכולים לעבור את תקופת הגירושים בצורה שוטפת וללא הצורך לחשוש שמא אתם לא תקבלו את שמגיע לכם, וזאת אם אתם תפסיקו לנסות להתחכם ופשוט תפנו אל הגורם הנכון שיוכל לעזור לכם, בדמותו של עורך דין גירושים שמכיר את העבודה הזו לעומקה ולרוחבה.

אנו מבינים את הרצון שלכם לחסוך כסף ולא לשכור את שירותיו של עורך דין, אבל לצד זאת אתם פשוט צריכים לזכור שאם אתם רוצים לקבל את כל מה שמגיע לכם, אז יהיה עליכם לוודא שאתם פשוט פונים אל מומחה. אתם בוודאי לא מכירים את החוק באותה מידה שעורך דין מכיר אותו, ולפיכך יהיה הרבה יותר חכם מבחינתכם אם אתם תפנו אל אחד כזה שיוכל לעשות את העבודה הזו בשבילכם.

עורך דין גירושין – בחרו את בעל המקצוע המתאים לכם

מעל לשליש מהזוגות הנשואים בישראל מסיימים את היחסים שלהם בגירושין. הסיבות לכך שונות ומגוונות והמשותף הוא שלרוב יש צורך למצוא עורך דין גירושין לכל אחד מהצדדים (כל אחד בוחר לעצמו את עורך הדין המתאים לו כמובן). בחירת עורך הדין חשובה להליך וישנם כמה קריטריונים שכדאי לבחון לפני שמתחילים את ההליך.

עורך דין גירושין בעל ניסיון

הניסיון של עורך הדין בתחום הגירושין ישפיע על מידת הידע שלו, ההבנה כיצד לגשת לתיק וגם על הייצוג שלכם. אפשר לברר כבר בשיחה הראשונית עם עורך הדין כמה זמן הוא עוסק בתחום, לברר מולו מה היו ההצלחות שלו וכל שאלה שנראית רלוונטית. אף אחד או אחת לא רוצה לקחת עורך דין גירושין שעוד לא צבר ניסיון וללא הצלחות קודמות.

עורך דין אשר מקשיב לבקשות שלכם

לא כולם יודעים זאת אך לא תמיד הגירושין חייבים להסתיים בשני צדדים ששונאים זה את זה ומוכנים למלחמה. לעתים זה כך (ובמיוחד כשצד אחד פגע מאד בצד השני) אך כשאין זה כך אפשר לצפות לכך שעורך הדין לענייני גירושין יהיה קשוב ויידע להשיג עבור הלקוח שלו את הבקשות שלו.

הפגישה הראשונה מול עורך דין גירושין היא חשובה מאד ויש לנצלה כראוי. זה הזמן לשאול שאלות, לדבר, להסביר מהן המטרות ולבחון איתו אם הוא יכול להשיג אותן. בעיקר כאשר ישנם ילדים במרכז חשוב שהוא יוכל לתת את הטוב ביותר להורה ולילדים שגם על הזכויות שלהם יש לעמוד ולשמור כך שיהיו להם החיים הטובים ביותר.

עורך דין שפנוי לתת לכם מענה

הליך גירושין יכול להיות כואב וארוך מאד. כאן עורך דין המתמחה בגירושין שיכול לתת תשובות ללקוחות שלו וזמין לסגור את התיק במהרה יכול להיות לעזר רב. זוגות רבים מעדים על כך שאחד הדברים שהקשה עליהם בעת הפרידה הוא זמן הביניים, כאשר חיכו לקבל תשובות ולא ידעו מה הסטטוס שלהם. לכן חשוב למצוא לא רק עורך דין מנוסה אלא גם אחד שיש לו זמן לעסוק בתיק.

הסכם גירושין

בכדי ליצור הסכם גירושין מקיף וכזה אשר יהיה על הסטנדרטים שהוצבו בחוק יהיה צורך להיעזר בשירותי עורך דין מיומן אשר יסייע בניסוחו. בעזרתו של עורך דין תוכלו לייצר הסכם גירושין סופי אשר יאפשר לכם להמשיך בחייכם החדשים ולעשות זאת בצורה חלקה ופשוטה. ישנם עורכי דין רבים אשר ישמחו להציע לכם משירותיהם, זאת כאשר הסכם גירושין יהיה שירות נחוץ וחיוני למדי בעבור אלו מכם אשר מתכוונים לסיים עם הנישואין ובאופן סופי לחלוטין.

הסכם גירושין מקיף

במידה ואתם שוקלים פנייה לעורך דין בכדי שינסח בעבורכם הסכם גירושין, עליכם לוודא כי ההסכם יהיה מקיף ככל הניתן. הסכם גירושין אשר כולל בתוכו ירידה לכל הפרטים הקטנים והתייחסות לכל דבר יהיה אידיאלי וזאת מכיוון שהוא לא ישאיר מקום לריבים או סכסוכים עתידיים בין בני הזוג לשעבר.

גירושין זהו עניין מורכב למדי אשר יכול להביא אתכם לכדי סיטואציות לא נעימות. כמובן שלא תרצו למצוא את עצמכם במצב שהוא אפילו עוד יותר סבוך וזאת אך ורק מכיוון שלא פעלתם בצורה שקולה ואחראית. בכדי שלא תהיה סיטואציה בה הסכם גירושין ינוסח בצורה חובבנית תהיו חייבים לעמוד על המשמר ולאורך כל הדרך.

כולם צריכים

כל זוג אשר יהיה מעוניין להתרגש וירצה שההליך יבוצע בצורה אחראית ומסודרת יהיה חייב בהסכם גירושין. ההסכם יכול להביא לכדי סדר רב למדי בכל הנוגע לסוגיה כולה, זה הדבר אשר יבטיח לכם בעצם כי לא תצטרכו להמשיך ולהתעסק עם סוגיית הגירושין עוד זמן רב. אז עשו לעצמכם טובה ובחרו בשירותיו של עורך דין אשר יוכל לסייע לכם בניסוח ההסכם וזאת כאשר יהיה מדובר באחד אשר יוכל לעשות זאת בצורה לא פחות ממצוינת.

יתר על כן, יהיה מומלץ לדאוג לניסוח ההסכם בשלב מוקדם ככל הניתן, דבר אשר יסייע לכם להימנע מכאבי ראש ובעיות בעתיד. בעזרת ההסכם הנכון לא תצטרכו להתמודד עם אתגרים אשר תראו כקשים במיוחד. אז שימו לב כי אתם בוחרים באדם הנכון לצורך ניסוח ההסכם ולאחר מכן כל שישאר לכם לדאוג לו יהיה שאר ההיבטים המשפטיים של הגירושין וזאת לצד הבנייה של החיים החדשים שלכם.

מומלץ לפעול בצורה שקולה ולשים את עינכם לכל הדברים החשובים. כך יתאפשר לכם לצאת מכל תסבוכת הגירושין הזו על הצד הטוב ביותר וללא כל בעיות נוספות אשר יקשו על החיים שלכם. אז למה אתם מחכים? חפשו את עורך הדין המקצועי!

הסכם קדם נישואין

כשמו כן הוא, הסכם קדם נישואין עורכים לפני החתונה ולא אחריה. הוא מסדיר את כל ההיבטים החומריים בין בני הזוג כמו כל הסכם ממון אחר. למעשה, זהו הסכם ממון שנכתב בהתחשב במצבכם הכספי והרכוש שיש לכם, בגילכם והתנאים שבהם אתם חיים ומתכוונים לחיות בהם בעתיד. הוא לוקח בחשבון כל ציפייה שיש לכם ומשקלל את האמונות הפרטיות והתובנות שלכם על הזוגיות שלכם ומה שאתם רוצים להתקדם אליו בהמשך החיים המשותפים. מתובנות של עורך דין מנוסה שיש לו ותק בעריכת הסכמי ממון והסכם קדם נישואין, עורך דין אורי גנור מבין יפה מאוד את הדילמה שניצבת לפני כל אחד לערב היבטים פיננסיים בתוך זוגיות ואהבה. אבל זהו גם אותו ניסיון עשיר שמלמד אותו שדווקא את זה חובה לפתור כעת ולהגדיר מראש במסמך בעל תוקף משפטי, כל עוד יש הבנה וחברות ואמפתיה בסיסית.עורך דין גירושין

רכוש הוא נושא לגיטימי להתייחסות

בזמננו כבר ברור שזוגיות היא שותפות שנשענת על רכוש וכספים לא פחות מאשר אהבה ואינטימיות, וכן הסכם קדם נישואין הוא כמעט הכרח במקרים רבים. תוך כדי עבודה על המסמך תגלו אמנם גם מהן התכניות של כל אחד מבני הזוג לעתיד, וכך גם תכירו יותר לעומק את הצד המעשי של החיים המשותפים. ככל שהפערים החומריים בין בני הזוג גדולים, כך גם גדלה החשיבות של הגדרת הצרכים והמטרות של כל אחד בשותפות זו. זה מונע חיכוכים בעתיד וזה גם פוקח עיניים טוב יותר להבין את מצבכם ולהיערך לו כלכלית, גם אם תישארו יחד כל החיים. כשעורך דין מתמחה בתחום זה בלבד הוא צובר את שלל התובנות והידע עשיר שלו ממאות מקרים של הסכמי ממון שונים, ובכך רק מסייע לכם להרוויח מכך.

חשיבות הסכמי ממון לידועים בציבור

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחליטים לעשות הסכמי ממון לידועים בציבור. הסכמי ממון לידועים בציבור הם למעשה הסכם משפטי בין בני זוג ללא נישואין, אשר מקיימים ביניהם מערכת יחסים. הסיבות לזוגיות ללא נישואים יכולים להיות: מכורח הנסיבות כמו איסור נישואי כהן וגרושה, ולעיתים יש כאלה הבחורים לא להתחתן מעקרונות מסוימים, חוסר אמון במוסד הנישואים, או מניעים כלכליים וכו'.

מהם הסכמי ממון לידועים בציבור?

הסכמי ממון לידועים בציבור הם הסכמים אשר בית המשפט העליון קבע אותם בשנת 1973. הסכמים אלו חלים על זוגות במערכת יחסים אשר לא נשואים. ההסכם כולל את כל הנכסים של כל אחד מבני הזוג אשר מביא איתו למערכת היחסים. במצב של פרידה כל אחד מבני הזוג לוקח את הנכסים שאיתם הגיע לקשר עצמו. ההסכם מגן על אחד מהצדדים הצדדים אשר מגיעים על רכוש רב לעומת הצד השני. כך שבמצב של פרידה במקום להתחלק ברכוש חצי בחצי כמו כל הזוגות האחרים שמתחתנים, כל צד עוזב עם הנכסים איתם הגיע לקשר.וכך למעשה הצד שבא עם ממון רב לא יוצא מופסד.

למה צריך הסכמי ממון לידועים בציבור?

הסכמי ממון לידועים בציבור נועדו על מנת להגן על זכויותיהם של הצדדים בעלי הממון או צד אחד בעל הממון. הסכמים אלו מקבלים תוקף כאשר הם נעשים ע"י עו"ד אשר מומחה בתחום זה, והם מקבים את התוקף שלהם בבית המשפט. ההסכמים מגנים על רכושו של אחד הצדדים או שניהם אשר מגיעים עם ממון רב ונכסים לקשר, ושלא רוצים לאבד את הנכסים והכסף שלהם במצב של גירושים.

חשיבות הסכמי ממון לידועים בציבור?

הסכמי ממון הם הסכמים בעל תוקף משפטי, אשר חשיבותם היא רבה מכמה סיבות שהן:

הסכמי הממון מהווים הוכחה שקשר בין בני הזוג.

הסכמי הממון עוזרים לבני הזוג לקבל את ההכרה כבני זוג לכל דבר מבלי שהתחתנו.

הסכם הממון עוזר בעתיד למניעת התיידנות משפטית בבתי משפט, ומגדירה בין בני הזוג בבירור איזה רכוש כל אחד מהצדדים הביא לקשר.

הסכם ממון מקנה לבעל הממון תחושת ביטחון, כך שבמצב של פרידה, הנכסים והכסף חוזרים לאותו אדם שהביא אותם מלכתחילה. כך שאין חלוקה שווה בשווה של נכסים שלא שלך כמו במקרים של בני זוג נשואים.

הסכם הממון עוזר לחסוך כסף רב, זמן בבתי משפט ועוגמת נפש כתוצאה מפרידה.

מאמר נוסף שאולי יעניין אותך:
הסכם ממון – "אזהרת מסע"

3 סיבות להיעזר בעורך דין גירושין

במקרים מסוימים בחיים, כאשר זה מגיע למוסד הנישואין שלנו, לעתים אורח החיים שלנו לא יתאים לנו או לצד השני ובהחלט חד צדדית או משותפת יחליטו הזוג לפרק את החבילה.

במקרים אלו ואחרים ייאלצו הצדדים, ביחד או בנפרד להצטייד בשירותיו של עורך דין גירושין מוסמך המתמחה בתחום ספציפי זה ומכיר אותו על בוריו.

במה מטפל עורך דין גירושין?

עורך דין המתמחה בענייני גירושין הוא לבטח עורך דין העוסק בדיני משפחה, שהוא תחום כולל שבתוכו קיים תחום הגירושין, אולם יכול להתמחות בנושא ספציפי זה. עורך דין לענייני גירושין עוסק בתיקים הקשורים בדרך בכלל בחלוקת רכוש, הסכמי גירושין שונים, תביעת מזונות, משמורת על הילדים, תביעת אבהות/אמהות, גניבת זרע ועוד.

מדוע אנו זקוקים לעורך דין בענייני גירושין?

אנשים רבים תוהים מדוע הם זקוקים לעורך דין כאשר הם רוצים להתגרש, הרי כל מה שהם צריכים לעשות הוא לגשת לרבנות ולקבל אישור לגירושין חוקיים. ישנן מספר סיבות להיעזר בעורך דין לענייני גירושין:

 1. כאשר שני בני הזוג מגיעים להסכמה הדדית לגבי הפרידה, חלוקת הרכוש והמשמורת על הילדים, הרי שכל מה שנסגר זה לסגור את זה בצורה חוקית מול עורך דין גירושין, על מנת שלא יתפתחו מחלוקות בעתיד.
 2. כאשר הזוג אינו מגיע להסכמה – כל אחד מהצדדים ירצה להיות מיוצג על ידי עורך דין, כדי להשיג תנאים יותר טובים: הגבר ירצה להשיג יותר משמורות על הילדים, לשלם פחות מזונות ולהשיג יותר מהרכוש, ואילו האישה תרצה לקבל יותר מזונות, לשמור על הילדים אצלה וכמובן לקבל יותר מהרכוש שכן היא צריכה לדאוג לילדים. בכל מקרה, יהיה על הצדדים להצטייד בעורך דין על מנת לשפר את הסיכויים שלהם להשיג יותר במשפט.
 3. צד לא מיוצג ככל הנראה יצטער על זה כל חייו – בהמשך ישיר לסעיף הקודם, כאשר אחד הצדדים יחליט שאינו רוצה להיות מיוצג על ידי עורך דין מכל סיבה שהיא (כסף, לא רוצה להיכנס לתהליך ארוך – "רק לסיים עם זה כבר…") הוא ככל הנראה יפסיד במשפט, יאלץ לשלם יותר מזונות, לקבל פחות מהרכוש וכו'.

איך לבחור עורך דין ראוי לייצג אותנו?

כאשר אתם בוחרים עורך דין לענייני גירושין יהיה עליכם לוודא שהוא אכן מתמחה בתחום זה. עורך דין וותיק ומנוסה ככל שיהיה בתחומים אחרים, ודאי יהיה פחות אפקטיבי מאשר עורך דין עם מעט פחות ניסיון אך ניסיון בתחום הספציפי של גירושין.

עורך דין גירושין – כי זה יכול להיגמר יפה

פירוק של נישואין הוא אף פעם לא קל. ללא קשר למשך חיי הנישואים. אך ישנן דרכים להקל על המצב הקשה ממילא בעזרת עורך דין גירושין טוב.

צ'אנס נוסף

תאמינו או לא, אבל זוגות רבים מצליחים להימנע מן הפרידה הכואבת על ידי קבלת עזרה מאנשי מקצוע בתחום הטיפול. אנשי מקצוע אלה, יכולים לעזור לבני הזוג לראות את הזוגיות מזווית אחרת ולנסות דברים חדשם כגון פגישה זוגית קבועה וכדומה. כך נוצר פתח לשיח בין בני הזוג וחיי הנישואין חוזרים להיות טובים ומאושרים.

תרופת מנע

אם אתם לקראת נישואין, שיהיה בשעה טובה! אך חשוב גם לחשוב על מקרה, שבו חיי הנישואין יעלו על שרטון. במקרה כזה, חשוב להתכונן מראש ולהכין הסכם ממון מבעוד מועד. תהליכי גירושין עם הסכם ממון, אמנם אינם כואבים פחות, אך לפחות התהליך ברור יותר לכל הצדדים וכך נמנעים עימותים רבים ומיותרים.

גישור

אם בכל זאת בחרתם לפתוח בהליך גירושין חשוב שתדעו, שלעתים קרובות תהליך הגירושין נראה כמו יציאה למלחמה, אך מצב זה איננו הכרחי! ניתן לגשת אל התהליך באופן יותר מכובד ומכבד ובעזרת עורך דין גירושין, המתמחה בגישור, ניתן להגיע לעמק השווה.

עוד קצת על גישור

הגישור הוא תהליך של בניית גשר בין שני בני הזוג באמצעות שיחה. גשר זה נועד למצוא את ההסכמות וההבנות בין בני הזוג ועל ידי כך להגיע להסכם גירושין, שיתאים לשני הצדדים, כאשר כל אחד מוותר קצת לטובת הצד השני וגם מקבל קצת. כל זאת במטרה למנוע תהליך ארוך וכואב, שכולם יוצאים ממנו מופסדים.

בחירת עורך דין

כאשר אתם נקלעים להליך גירושין, חשוב לבחור עורך דין גירושין טוב שייצג אתכם נאמנה וידאג לאינטרסים שלכם לאורך כל הדרך. יחד עם זאת חשוב לזכור, שאין הכוונה בהכרח לניצחון במלחמה נגד בן או בת הזוג לשעבר, אלא סיום תקופה בחיים, שלעיתים קרובות מעורבים בה גם ילדים משותפים. לכן הבחירה צריכה להיות של עורך דין מנוסה, מקצועי ובעיקר – בעל רגישות!

באילו מקרים נזדקק לעו"ד גירושין?

בישראל קיימים עורכי דין רבים המתמודדים עם סוגיות ענייני המשפחה, ביניהן משמורת, מזונות, גירושין, אלימות במשפחה בבית הדין הרבני או בבית הדין לענייני משפחה. להמשיך לקרוא באילו מקרים נזדקק לעו"ד גירושין?