נטלי לזר – עורכת דין מומחית בדיני משפחה

משרד הבוטיק של עורכת דין נטלי לזר הוא משרד מקצועי בעל חשיבה חדשנית ולכן הוא שונה מהמשרדים האחרים העוסקים בתחום זה .

נקודת המוצא בחשיבה היא שכדי לטפל בכל הקשור בדיני משפחה, יש להיות קשובים ללקוחות במלוא תשומת הלב. להבין לפרטי פרטים את מהות הבעיה, את המהמורות שהיו בדרך ואת החלום שרוצים להגשים בקצה המסלול.

לכל אחד מבני הזוג יש השקפת עולם שונה, חשיבה אחרת ופתרון יוצא דופן. ברוב המקרים יש ילדים משותפים שלמרות תהליך הגירושין אמורים להמשיך ללמוד, ליהנות עם חבריהם, לחיות חיים נעימים עם האב, עם האם ועם האחים ולכן יש לעשות כל שניתן כדי לאפשר להם מעטפת תומכת לאורך כל הדרך.

כדי לפתור את הפאזל המורכב הזה, דוגלת עורכת דין נטלי לזר בגישה ייחודית ובה היא מוצאת דרכים יצירתיות לפתרונות אפקטיביים ואפשריים שמקובלים על שני בני הזוג.

לוחמנות, מאבקים ומריבות בין בני הזוג ועל חשבון הילדים הם לא הדרך הנכונה. המלחמות הללו נובעות בדרך כלל ממשחקי כוח, עקשנות וקיבעון . לעומת זאת, אפשר לחפש ולמצוא את נקודת האור במנהרה, ללכת בעקבותיה עד מציאת התשובה ההולמת שתסדיר את כל נקודות המחלוקת.

לעתים קרובות מדובר בנושאים קטנים, לא משמעותיים שאפשר להסדירם בפשטות ולעתים מדובר בנושאים אקוטיים שגם אותם אפשר לפתור בדרך מדורגת ומשולבת עד ההגעה להבנות.

מתוך ניסיונה הרב, יושרה וכנותה, עורכת דין נטלי מכוונת את לקוחותיה לדרך שבה ההצלחה מובטחת. היא אינה מבטיחה הרים וגבעות אלא אומרת בצורה ברורה וחדה, מה תהיה לדעתה הפסיקה בסוף הדרך. אם אחרי שנים של מאבקים והוצאת כספים מיותרים, לא יוסדרו הדברים כפי שמעוניין הלקוח, אז חבל לצאת לדרך הארוכה רצופת האכזבות, להוציא כספים רבים ולסיים את התהליך ללא השינוי המיוחל.

במקרים כאלה, ממליצה נטלי לא להיכנס לתביעות משפטיות מיותרות ולעשות כל שניתן כדי לסיים את ההליכים המשפטיים בדרכים אחרות דרך ניהול הליכי גישור, עריכת הסכמי ממון והסכמי גירושין שמקובלים על שני הצדדים, עד ההגעה לפשרה המיוחלת.

עורך דין לדיני משפחה ברמת גן והסביבה

משפחה היא הדבר החשוב ביותר שיש ואנו צריכים לזכור זאת. ללא ספק מה שכל כך חשוב במשפחה הם הילדים שלנו ואנו צריכים לעשות כל מאמץ בכדי להעניק להם את החינוך הטוב ביותר שיש ולשמור עליהם מכל משמר. ככל שנשמור על הילדים ונדאג להם יותר כך נוכל להיות שמחים יותר ומאושרים יותר. העניין הוא שפעמים רבות קורה כי החיים מובילים אותנו לכך שבין בני זוג במשפחה מתגלעים ריבים ואט אט הקשר ביניהם פחות חזק וטוב. במקרים אלו פעמים רבות הילדים חיים בעולם הרבה פחות בריא ונקלעים למצב לא נעים בכלל. לכן לאחר זמן מה שהריבים רק גדלים והריחוק בין בני הזוג גדל אין ברירה אלא לחשוב על גירושים. כך אנו רואים כי כל שנה אלפי זוגות פונים אל עורך דין לדיני משפחה ברמת הגן והסביבה או בכל רחבי הארץ ובוחרים לפתוח בהליכים של גירושים.

הקפידו להתייעץ עם עורכי דין עוד בתחילת הסכסוך

עליכם לדעת כי החלטה על גירושים היא לא עניין של מה בכך והדבר לוקח לרוב כמה חודשים ואף יותר. הטעות שאנשים רבים עושים היא לחכות עם הפניה אל עורך לדיני משפחה עד אשר המסמכים צריכים להיות מוגשים לבית המשפט או ממש כמה שבועות לפני שההחלטה כל גירושים התקבלה. אם אתם רוצים להבטיח כי הזכויות שלכם תישמרנה במלואם וכי אתם לא תיקלעו לבעיה רצינית אתם צריכים להתייעץ עם עורך דין עוד בתחילת הסכסוך ולדעת לקראת מה אתם הולכים ומה תקבלו לאחר הגירושים, זה גם יעזור לכם להחליט אם אתם בכלל רוצים להיכנס להליך הזה של גירושים.

פנו אך ורק אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה

עליכם לדעת ולהבין כי ישנם רבה מאוד סוגים של עורכי דין המתמחים בשלל של נושאים ואין ביניהם כל קשר. כך לדוגמא ישנו עורך דין המתמחה במקרקעין והוא לא יוכל לעסוק בעניינים פליליים. לכן אם אתם עתידים להתגרש העורך הדין היחיד שיכול לעזור לכם הוא עורך דין לדיני משפחה וזהו משהו שאתם צריכים לזכור.

עוד מידע תמצאו בכתובת http://www.yancu-law.co.il/

להתגרש בראש שקט

הפגישות עם היועץ הזוגי לא עזרו? החלטת שהגיע הזמן להיפרד וללכת כל אחד לדרכו? לשם כך אתם זקוקים לעורך דין לענייני גירושין אשר יעזור לכם לחלק את הרכוש ולקבוע משמורת על הילדים. תקופת הגירושין היא תקופה רוויית מתחים ולחצים, כך שלא פעם בני הזוג אינם נותנים את דעתם לזכויות המגיעות להם לפי החוק. איש מקצוע מיומן יכול לעמוד לשירותם ולסייע בכל הנדרש.

עורך דין לענייני משפחה – מה הוא עושה

תפקידיו של עו"ד כמו עו"ד איתמר לנדאו – עורך דיני משפחה הם רבים ומגוונים. אלה כמה מהבולטים שבהם:

 • חלוקת רכוש – כאשר בני הזוג מתגרשים, הם צריכים להתמודד עם הרכוש ולחלק אותו באופן שווה יחסית. אם עד עכשיו הנכס שקנה הבעל היה שייך לשני הצדדים, הרי שכעת יש צורך להחליט מי ייקח בו חלק. באמצעות עורך דין מקצועי ניתן לקבוע למי מהצדדים שייך כל חלק בבית.
 • משמורת על הילדים – ילדים קטנים נשארים בדרך כלל אצל האם, אך מה קורה כאשר האם אינה מסוגלת לגדל אותם? כמו כן, לעתים היחסים בין שני ההורים נשארים תקינים למדיי, כך שניתן לקבוע משמורת משותפת על שני הילדים. במקרה זה שני ההורים מתחלקים באופן שווה במטלות גידול הילדים.
 • ייצוג בבית המשפט – האדם הסביר אינו מכיר את כל החוקים והדינים בבית המשפט. לשם כך הוא נעזר בעורך דין מקצועי אשר מלווה אותו שלב אחר שלב ומייצג אותו נאמנה בבית המשפט.

עורך הדין שיוציא אתכם מהתסבוכת

עו"ד איתמר לנדאו – עורך דיני משפחה, בעל ניסיון רב בתחומו. עו"ד לנדאו אוהב לעזור לאנשים לצאת מתסבוכות ותמיד יעדיף לפתור את הסכסוכים בדרכי שלום. המשרד של עו"ד לנדאו מתאים לאנשים מכל המגזרים וכל הדתות, והוא עובד הן עם בית המשפט האזרחי והן עם בתי הדין הדתיים: בית הדין הרבני או בית הדין השרעי וכדומה. כאשר בוחרים עורך דין המקצועיות והניסיון חשובים, אך מעל לכל כל אחד מהלקוחות זקוק ליחס אישי. אצל עו"ד לנדאו ניתן לקבל את כל אלה. כל מי שפונה לעזרה מגלה כי בקשתו מקבלת את מלוא תשומת הלב ומלוא ההתייחסות.

מה זה הסכם חיים משותפים והאם זה מתאים לכם?

בשנים האחרונות אנחנו רואים עוד ועוד זוגות בישראל שאומנם בוחרים לחיות ביחד ואולי אפילו להביא ילדים לעולם אך מעדיפים לא להתחתן. לכל אחד יש לכך סיבות אחרות, בין אם זה בגלל שמדובר על פרק ב' בחיים ובין אם זה בגלל סלידה מהרבנות. מה שבטוח זה שגם אם אתם לא רוצים להתחתן בצורה פורמאלית ורשמית, עדיין כדאי יהיה לחתום על הסכם חיים משותפים. מטרת ההסכם של חיים משותפים היא להצהיר בפני החוק שאתם כן חיים ביחד וכך ליהנות גם מהזכויות המגיעות שלכם. זה לא באמת הגיוני שאחרי כל השנים האלה ביחד לא תוכלו לרשת זה את ירושתו של זה וכדומה, מה שאומר שכדאי יהיה לחשוב על חתימת הסכם כזה.

הסכם חיים משותפים חותמים בפני עורך דין מוביל

אם חשבתם לרגע שהסכם של חיים משותפים זה משהו שתוכלו ככה סתם להוריד מהאינטרנט, לחתום עליו לשלוח לאן שצריך, כדאי שתדעו שזה לא בדיוק המצב. הסכם חיים משותפים דורש מכם לפנות לעורך דין מוביל, לדבר איתו ולהכין ביחד איתו את ההסכם. לכל זוג יש סוגיות מעט שונות שאיתן הוא צריך להתמודד, בין אם זה ברמת הילדים, הכסף, הרכוש או כל דבר אחר. לכן ההסכם צריך להתאים לסיטואציה שלכם באופן אישי ולכן כל זוג יחתום בסופו של דבר על הסכם שונה.

עורך הדין שלכם

אתם תוהים אל מי כדאי לכם להתקשר כדי לחתום על הסכם חיים משותפים? אם כך, כדאי שתדעו שיש לא מעט עורכי דין שעוסקים בתחום הזה. לכן כדאי לכם לבדוק ולברר שאתם פונים רק לעו"ד:

 • מקצועי
 • מנוסה
 • מוכר
 • ובעל מוניטין

הסכם של חיים משותפים זה לא משהו שכדאי להקל בו ראש כי חשוב להבין שבמידה וקורה משהו, אל ההסכם הזה יפנה בית המשפט כדי להבין במה דברים אמורים. לכן עדיף להפקיד את המשימה הזאת רק אצל מי שכבר הכין לא מעט הסכמים כאלה, ויפה שעה אחת קודם, כי למה לדחות את העניין?

ביטול צוואה

לא פעם אנחנו שומעים בחדשות על מאבקים לצורך ביטול צוואה של המנוח. מן הסתם, מדובר על מאבק משפטי בתוך המשפחה, למרות שלא פעם מדובר על מאבק שנכנסים בו גם גורמים מחוץ למשפחה, לפחות מחוץ למשפחה הפורמלית או הקרובה.

הנחת היסוד בכל הקשור לצוואות הוא, צריך למלא את דרישת המת שכן זו מצווה. קיום דרישת המת היא מצווה חשובה ששומרת על כבודו גם אחרי מותו. לכן בית המשפט לא ימהר לפסוק על ביטול צוואה אם אין לו סיבות טובות לעשות כך.

לפני שנסביר כיצד מגיעים לסיטואציה שכזו חשוב לומר, אדם שכתב צוואה יכול לשנות אותה, לפני שהוא בוחר מה יהיה הנוסח הסופי שלה (במידה והוא משנה אותה ונפטר לאחר מכן, אז מן הסתם, הנוסח האחרון שכתב יהיה זה שיתקבל). כאן לא טמונה בעיה, מאחר ומדובר בצוואתו וכל עוד היא נכתבה על ידו מסיבות חופשיות, רצון חופשי, אין סיבה שלא לבטל את בקשתו. לעומת זאת, אם מדובר בביטול צוואה אחרי לכתו, על ידי גורם חיצוני, כאן מדובר בבעיה.

מתי תבוטל צוואה

ישנם שורה של מקרים בהם הצוואה תבוטל במידה ותוגש לשם כך בקשה על ידי גורם חיצוני.

למשל, אם יתברר שהצוואה נכתבה בלחץ שהופעל כפי המנוח על ידי גורם מסוים. זה יכול להיות לחץ פיזי, נפשי או אחר. צב זה מוכר בעיקר בקרב אנשים מבוגרים אשר משנים את הצוואה שלהם ואז מתגלה שהם עשו כך בגלל לחץ של גורם מסוים.

אופציה אחרת היא, כאשר צוואה לא נחתמה, לא נערכה בכתב יד ואין לה עדים שיכולים להעיד עליה. מדובר על צוואה בעל פה שניתנה באופן לא מקובל. אז יכול בית המשפט לטעון שעל סמך עדות שמיעה הוא לא יכול לקבל את הצוואה.

עוד אפשרות היא, גם אחרי שהצוואה נחתמה כמקובל ויש לה עדים והיא לא נכתבה בלחץ מסוים, הרי שיכול להתגלות שיש למנוח או למנוחה ילדים נוספים שהם לא ידעו עליהם או ידעו ולא הכירו בהם. אלה יכולים לבקש גם את חלקם. בית המשפט יצטרך להחליט האם העובדה שהם אינם היו איתם בקשר, מתיר להם לקבל חלק מהצוואה.

 

עורך דין משפחה בכפר סבא

להתמודד עם דיני משפחה זה דבר שיכול להיות מורכב למדי, ובמקרים רבים יהיה מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין שיודע לעשות את העובדה שלו בצורה מקצועית. בדרך זו תוכלו להיות יותר בטוחים שאתם עושים את הדברים החשובים הללו בצורה נכונה. הרי אנו בטוחים שאתם רוצים למצות את הדין לטובתכם על הצד הטוב ביותר.

עורך דין שמתמחה בדיני משפחה בכפר סבא

אתם יכולים למצוא עורך דין מעולה בכפר סבא אשר עוסק בדיני משפחה אם אתם רק תערכו חיפוש קצר ברשת. אתם לא צריכים להתאמץ יותר מידי, וניתן לומר בפירוש שאתם רק צריכים לבדוק מיהו איש המקצוע שעומד לשירותכם בסופו של דבר. אנו סבורים שאם אתם תשקיעו את המאמצים הנכונים, אתם תוכלו בסופו של דבר למצוא את האדם הנכון בשבילכם.

זקוקים לשירותי – עורך דין משפחה בכפר סבא?

לא כל עורך דין מחזיק ברמת ניסיון זהה, ולפיכך עליכם לשים לב טוב מאוד שאתם בוחרים אך ורק בשירותיו של אחד שיודע בדיוק כיצד לעשות את העבודה שלו ברמת המקצועיות הגבוהה ביותר. תשקיעו את הזמן הנחוץ בחיפוש אחר איש המקצוע המושלם בשבילכם.

בכפר סבא פועלים עורכי דין רבים שמתמחים בדיני משפחה, ולפיכך אתם צריכים לחשוב היטב באיזו עורך דין אתם בוחרים בסופו של דבר, והאם הוא מסוגל לשרת אתכם בהתאם לציפיות שלכם.

דיני משפחה יכולים להיות מורכבים

עליכם להבין שדיני משפחה יכולים להיות מורכבים למדי, ואם אתם נאלצים להתמודד עם מצב משפחתי מורכב שאינכם יודעים כיצד לפתור, אז ניתן לומר שיהיה כדאי לכם לחסוך לעצמכם את כל כאבי הראש ופשוט לפנות אל אדם מומחה שידע לעזור לכם. זה משהו שאתם פשוט חייבים לעשות בהנחה ואתם לא רוצים להצטער על מה שקורה בטווח הארוך.

ישנם לא מעט דברים שיכולים להשפיע על האופן שבו התיק המשפטי שלכם יתנהל, ובכדי שאתם תוכלו לוודא שהכל מתבצע כשורה ובהתאם לציפיות שלכם, אתם צריכים להתחיל בכך שתפנו אל איש מקצוע מנוסה בדמותו של עורך דין שמכיר את העבודה הזו לעומקה ולרוחבה. זה כל מה שנדרש מכם.

בכדי שאתם לא תתאכזבו ותראו איך אתם פותרים את הבעיות שלכם במשפחה על הצד הטוב ביותר, אל תבזבזו זמן מיותר ותתחילו לפנות בהקדם על האדם הנכון שיוכל לסייע לכם בסופו של דבר. זה משהו שאתם תבינו שזה פשוט הדבר הנכון בשבילכם בסופו של דבר. פשוט תעשו זאת.

עו"ד, מעוניין לעשות הסבה? חוקר פרטי זה התפקיד עבורך

עורך דין פלילי ואזרחי עם או בלי ניסיון עשוי לגלות בתוך זמן קצר שהוא נמצא במקצוע הלא נכון. אחת האפשרויות שעומדות בפניו היא לבצע הסבה לתחום של חקירות פרטיות, ובמאמר הבא נסביר את היתרונות של המהלך הזה

עורכי דין עוברים תהליך ארוך של הכשרה, לימודים והתמחות אבל חלקם מגלים בסופו של דבר שמדובר על מקצוע שלא מתאים להם. ההחלטה הזו יכולה לנבוע מגורמים שקשורים לאופי העבודה, לתחרות בתחום המשפטים ולקושי בניהול מערכות יחסים עם הלקוחות. בנוסף, הרבה מתמחים שמקבלים תעודת עורך דין לא מוצאים את מקומם בתעשייה ומעדיפים לבצע הסבה.

היתרונות של הסבה לתפקיד חוקר פרטי

אחת האפשרויות שעל הפרק עבור עורך דין שמעוניין לעשות הסבה היא מעבר לתחום של חקירות פרטיות. תפקיד של חוקר פרטי יכול להיות מצוין עבור עורך הדין ממספר סיבות:

א. הכשרה דומה – גם עורך דין וגם חוקר לומדים את כללי המשפט הפלילי והאזרחי, את כללי האתיקה המקצועית ואת לשון החוק. עורך דין יכול להשתמש בהכשרה שיש לו על מנת לקצר משמעותית את הדרך להשגת רישיון חוקר. ההכשרה הדומה גם חוסכת בהוצאות עבור עורך הדין והיא מבטיחה הסבה יעילה ומהירה.

ב. תחומי עניין – אדם שבוחר לעסוק בתחום של עריכת דין מתעניין בנושאים מסוימים שקשורים לחוק ולמשפט. הוא רוצה להיות מעורב באכיפת החוק, בדיוק כמו החוקר שמציע את שירותיו עבור לקוחות פרטיים ועסקיים. תחומי עניין חופפים הופכים את התפקיד של החוקר לאידיאלי עבור עורך הדין, בלי קשר לשנות הניסיון שיש לו.

ג. תגמול כספי – אחד היתרונות הגדולים של הסבה לתפקיד חוקר הוא תגמול כספי גבוה. עורך הדין יכול לקבל את התגמול הכספי במהירות, כל עוד הוא בוחר תחומי התמחות שעולים בקנה אחד עם ההסמכה שלו.עורך דין נזיקין

איך הופכים להיות חוקר פרטי?

המחלקה לרישוי חוקרים פרטיים ושירותי שמירה כפופה למשרד המשפטים. עורך הדין יכול לנצל את ההיכרות שלו עם גורמים מסוימים במשרד כדי לקצר את תהליך קבלת הרישיון. התנאים להענקת הרישיון קבועים בחוק, והרישיון ניתן רק לאזרח ותושב ישראל בגיר שסיים 12 שנות לימוד והתאמן 3 שנים לפחות בעריכת חקירות. עליו גם לעמוד בבחינות בדיני ישראל ואתיקה מקצועית ולעבור ועדת רישוי.

כפי שניתן לראות, חלק ניכר מהקריטריונים לקבלת הרישיון עולים בקנה אחד עם ההכשרה המקורית של עורך הדין. התפקיד הזה מתאים לו כי הוא ממילא כבר הוכיח שסיים 12 שנות לימוד ויהיה לו קל גם לעבור את הבחינות בדיני ישראל ואתיקה מקצועית. בנוגע להתמחות, עורך הדין יכול להתחיל סטאז' תוך כדי העבודה במשרד או מתן השירותים המשפטיים. הליך הטיפול בבקשה כולל שבועות ספורים בלבד ובחינות הרישוי נערכות פעמיים בכל שנה.

תביעת אבהות

בתחום המשפחה אנו רואים סוגים שונים של תביעות העוזרות להסדיר יחסים מסוימים

יחסים בין בני משפחה יכולים להיות מורכבים לא רק מבחינה אישית, אלא גם מבחינה משפחתית, וכיום אנו נעזרים בתחום שלם של המשפט המכונה דיני משפחה אשר נועד להסדיר את הקשרים הללו בין בני משפחה שונים, את החובות שלהם ואת הזכויות שלהם. אחת מהתביעות הנפוצות ביותר בתחום הינה תביעת אבהות, ואנשים רבים נכנסים לתביעה מסוג זה מסיבות שונות.

אז מה כדאי לדעת על תביעת אבהות?

 • מדוע מגישים תביעת אבהות: תביעת אבהות הינה בעצם תביעה אשר נועדה להכיר בגבר מסוים בתור אביו של ילד, כאשר היא נדרשת במקרים בהם האב אינו האדם החתום על תעודת הלידה של הילוד. מקרים אלו נפוצים יותר ממה שנוטים לחשוב, כאשר נשים רבות אינן מוסיפות את שם האב כלל על תעודת הלידה, כך שאין לו כל זכויות (או חובות) בנוגע לילד, ולכן אנו רואים הגשה של תביעה זו במגוון מקרים.
 • הגשת התביעה על ידי האם: פעמים רבות, מגישת התביעה הינה האם של הילד, אשר מעוניינת לקבל את הסיוע של אביו הביולוגי בגידולו, בין אם באמצעות סיוע פיזי ובין אם באמצעות סיוע כלכלי. האם יכולה להגיש את התביעה במקרים בהם האב סרב לחתום על תעודת הלידה, ותוצאות התביעה יחייבו אותו ליטול את האחריות על הילד.עורך דין גירושין
 • הגשת התביעה על ידי האב: לעיתים אנו רואים את המקרה ההפוך- מקרה בו האם לא הודיעה לאב על לידת הילד, החתימה גבר אחר בתור אביו של הילד או לא אפשרה לאב הביולוגי לחתום על תעודת הלידה. במקרים אלו, האב יכול להגיש תביעת אבהות אשר במידה ותאושר תעניק לו את כל הזכויות השמורות בחוק לאבות ביולוגים לילדים, גם במקרים בהם גבר אחר חתום בתור אביו של הילד בתעודת הלידה.
 • תהליך התביעה: תהליך התביעה כולל שלבים שונים, ביניהם שלבים בירוקרטיים ושלבים פרקטיים יותר, כאשר השלב החשוב ביותר הינו ביצוע בדיקת רקמות. בדיקה מסוג זה מאפשרת לגלות קרבה גנטית בין שני אנשים, והיא מתבצעת באמצעות השוואת המטען הגנטי של האב לזה של הילד, כאשר תוצאה מסוימת מעידה על אבהות ותוצאה אחרת מעידה כי אין קרבה משפחתית קרובה.
 • תוצאות התביעה: תוצאות התביעה מחייבות את שני הצדדים להכיר בגבר מסוים כאביו של הילד, כך שהוא זכאי לכל הזכויות הכרוכות בדבר, וכן הוא מחויב בחובות שונים כגון תשלום מזונות, קביעת הסדרי ראייה, ירושה לילד ועוד.

תביעת אבהות מאפשרת להסדיר את היחסים בין ילד לגבר מסוים מבחינה משפחתית

כאשר ישנו ספק לגבי אבהות של גבר מסוים, או שאין נכונות של אחד הצדדים להכיר בגבר מסוים כאביו של הילד, תביעת אבהות מאפשרת להסדיר את הקשר המשפחתי של כל הצדדים.

במה עוסק עורך דין לענייני משפחה?

תחום דיני המשפחה הוא תחום רחב מאוד ולפני שפונים לעורך דין לענייני משפחה חשוב לדעת במה הוא בכלל עוסק! במאמר זה נסקור את התחומים העיקריים של דיני המשפחה.

מהו עורך דין לענייני משפחה?

עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע מתחום המשפטים, שעוסק בכל מה שקשור להליכים משפטיים בהקשר של משפחה. תחום זה הינו תחום רגיש משום שהוא עוסק בנו ובאנשים הקרובים לנו ביותר במצבים קשים, בהם אנו נאלצים לא פעם להיות קרים ומחושבים. זהו תפקיד נוסף של עורך הדין – לעזור לנו להיות מחושבים.

צוואות וירושות

מותו של בן משפחה הוא כואב וקשה בפני עצמו וכאשר נוסף גם המרכיב של הירושה, לעתים משפחות מוצאות את עצמן מפולגות במקום מנחמות. כתיבת צוואה בחיים יכולה למנוע מצבים אלו, משום שכך היורשים יודעים שהירושה חולקה לפי רצונו של הנפטר וקל יותר לכבד את רצונו מאשר את לשון החוק היבש.

ובכל זאת, פעמים רבות אנשים הולכים לעולמם מבלי שכתבו צוואה מסודרת, המביעה את רצונם לגבי הורשת רכושם והונם לאחר לכתם. פעמים רבות במצבים אלו, בני המשפחה חלוקים לגבי אופן חלוקת ההון והרכוש ומגיעים עד לבתי המשפט ליישוב סכסוכים אלו.

גירושין

תחום עיסוק עיקרי נוסף של עורך דין לענייני משפחה הוא תחום הגירושין. תחום זה הינו תחום מורכב מאוד משום שכל משפחה היא בעלת אמצעים אחרים ובעלת נכסים ורכוש אחרים. כמו כן, יש משפחות עם ילדים קטינים ומשפחות ללא ילדים כלל, יש משפחות, בהן אחד מבני הזוג עבד כל חייו בעוד שהשני עבד בגידול הילדים.

ניתן להסיק מכך, שלכל תיק גירושין יהיו תוצאות והשלכות שונות ולכן חשוב להתייעץ באופן אישי עם עורך דין לענייני משפחה טרם תחילת התהליכים.

הליך גישור

כמעט כל נושא משפחתי ניתן לפתור על ידי שיחה ופשרה של כל הצדדים המעורבים. תהליכי גישור, המנוהלים על ידי עורך דין לענייני משפחה יכולים למנוע את הכאב הכרוך בהליכים משפטיים ולא פחות חשוב מכך – הרבה זמן וכסף שכרוכים בכך גם הם.

עורך דין גירושין – בחרו את בעל המקצוע המתאים לכם

מעל לשליש מהזוגות הנשואים בישראל מסיימים את היחסים שלהם בגירושין. הסיבות לכך שונות ומגוונות והמשותף הוא שלרוב יש צורך למצוא עורך דין גירושין לכל אחד מהצדדים (כל אחד בוחר לעצמו את עורך הדין המתאים לו כמובן). בחירת עורך הדין חשובה להליך וישנם כמה קריטריונים שכדאי לבחון לפני שמתחילים את ההליך.

עורך דין גירושין בעל ניסיון

הניסיון של עורך הדין בתחום הגירושין ישפיע על מידת הידע שלו, ההבנה כיצד לגשת לתיק וגם על הייצוג שלכם. אפשר לברר כבר בשיחה הראשונית עם עורך הדין כמה זמן הוא עוסק בתחום, לברר מולו מה היו ההצלחות שלו וכל שאלה שנראית רלוונטית. אף אחד או אחת לא רוצה לקחת עורך דין גירושין שעוד לא צבר ניסיון וללא הצלחות קודמות.

עורך דין אשר מקשיב לבקשות שלכם

לא כולם יודעים זאת אך לא תמיד הגירושין חייבים להסתיים בשני צדדים ששונאים זה את זה ומוכנים למלחמה. לעתים זה כך (ובמיוחד כשצד אחד פגע מאד בצד השני) אך כשאין זה כך אפשר לצפות לכך שעורך הדין לענייני גירושין יהיה קשוב ויידע להשיג עבור הלקוח שלו את הבקשות שלו.

הפגישה הראשונה מול עורך דין גירושין היא חשובה מאד ויש לנצלה כראוי. זה הזמן לשאול שאלות, לדבר, להסביר מהן המטרות ולבחון איתו אם הוא יכול להשיג אותן. בעיקר כאשר ישנם ילדים במרכז חשוב שהוא יוכל לתת את הטוב ביותר להורה ולילדים שגם על הזכויות שלהם יש לעמוד ולשמור כך שיהיו להם החיים הטובים ביותר.

עורך דין שפנוי לתת לכם מענה

הליך גירושין יכול להיות כואב וארוך מאד. כאן עורך דין המתמחה בגירושין שיכול לתת תשובות ללקוחות שלו וזמין לסגור את התיק במהרה יכול להיות לעזר רב. זוגות רבים מעדים על כך שאחד הדברים שהקשה עליהם בעת הפרידה הוא זמן הביניים, כאשר חיכו לקבל תשובות ולא ידעו מה הסטטוס שלהם. לכן חשוב למצוא לא רק עורך דין מנוסה אלא גם אחד שיש לו זמן לעסוק בתיק.

עורך דין לענייני משפחה

במידה והמשפחה שלכם נקלעה למצב לא נעים בו אחד מבני המשפחה נפגע, דעו לכם כי עורך דין לענייני משפחה יוכל לסייע לכם בסיום הסכסוך המשפחתי וזאת כאשר הוא יוכל לתרום לכם לא מעט מהניסיון המקצועי שלו בדבר. לפיכך בעבור אלו מכם אשר ירצו לתת מענה הולם ורציני למדי לכל הסוגיה יהיה צורך לפעול בהתאם ולעשות את כל המאמצים בכדי להתמודד עם העניין בכללותו. כלומר תצטרכו לפעול באופן כזה אשר יקח בחשבון כי עורך דין יוכל להביא לכם את התועלת העצומה ביותר שרק אפשר לבקש.

בחרו בשירותיו של אדם כזה וזאת במידה ותהיו מעוניינים לראות שיפור עצום בתפקוד המשפחה שלכם. שימו לב כי עורך הדין לא יוכל לסייע לכם להתמודד עם כל אתגר ולאור זאת תהיו חייבים להשקיע את מרבית המאמצים בכך שתתאמצו להשיג עורך דין אשר יוכל לעזור לכם ככל הניתן.

להציג את הסוגיה במדויק

בכדי שעורך הדין באמת יוכל לעזור לכם באופן משמעותי עליכם יהיה להציג לו את הסוגיה כולה ובאופן המדויק ביותר. בדרך זו תוכלו לראות כי העניין כולו נעלם כלא היה וזאת לצד כך שתוכלו סוף סוף להעלים את הבעיות או הקשיים שהיו חלק מהמשפחה שלכם.

כאשר בוחרים בעורך יש לוודא כי מדובר באחד שבאמת מוכן להקשיב ולסייע. לאחר מכן תצטרכו לשפוך בפניו את כל המידע הרלוונטי והחיוני ביותר, עד פרטי פרטים. כאשר מציגים את המקרה לעורך הדין באופן מפורט למדי הדבר יוכל רק לסייע, לו ולכם.

עורכי דין נעזרים במידע שאתם מספקים להם. אם תרצו לראות את הסיוע המשמעותי ביותר בה לכדי ביטוי מומלץ יהיה שתפעלו בהתאם ותגשו לשירותיו של עורך הדין בצורה הראויה. הגיעו מוכנים ועם כל המידע שאתם רוצים להציג בפניו. בדרך זו תוכלו להתמודד עם העניין כולו בדרך הקלה והטובה ביותר.

להיות מסודר

ככלל ניתן לומר כי אלו אשר אינם מסודרים מתקשים הרבה יותר לצלוח את האתגרים המשפטיים השונים. אז שימו לב כי אתם הופכים את כל הסוגייה המשפחתית לסיפור אחד שלם, זאת בכדי שעורך הדין יוכל להבין בצורה הטובה ביותר כיצד הוא יוכל לסייע לכם להתמודד עם העניין כולו. שירותיו של עורך הדין יהיו לכם לעזר ובאופן משמעותי למדי וזאת אם בוחרים באדם אשר יכול לספק לכם שירותים מקצועיים למדי. שירותים כאלה אשר נחשבים לאיכותיים וללא כל פשרות.

מאמר על תהליך ירושה בגרמניה

תהליך הירושה בגרמניה הוא תהליך ארוך ומסורבל יותר מן התהליך המקביל לו הנעשה בישראל וזאת בשל הדייקנות והפדנטיות הגרמנית הידוע.
כאשר אדם כל המקבל ירושה מאזרח גרמני (בין אם הוא קרוב משפחה או לא קרוב משפחה) קיימים אין ספור טפסים וניירות שחייב הוא למלא ולהמציא על מנת להוכיח ולקבל את הירושה המדוברת. בגרמניה חוקים שונים בכל הקשור בירושות בהתאם למשתנים, לדוגמא :
הקרבה המשפחתית של היורש למוריש
מקום המגורים של המוריש
האם המוריש הוא תושב גרמניה או לא ?
מהו היקף נכסיו של המוריש ועוד משתנים רבים …. כאמור על היורש להמציא מסמכים רבים ולהציגם בפני בית המשפט הנקבע לדיון בתיק הירושה המדובר.

מה הם המסמכים אותם יצטרך היורש או היורשים להציג בעת בקשה לדון בתיק ירושה בגרמניה?

 • תעודת הפטירה – של המוריש
 • שאלון – אותו מילאו היורשים (שמטרתו היא להוות הכנה לדיון בדבר צו הירושה)
 • תעודות לידה – כמו כן יצטרך היורש להציג בפני בית המשפט תעודות לידה של כל קרוביו הביולוגיים.
 • צוואה – כמובן שאת הצוואה המדוברת עצמה.
 • תעודת נישואין \ תעודת גירושין – במידה ויש.
 • מסמכים מארץ המוצא – את כל המסמכים הרלוונטיים מבית המשפט לענייני ירושה בישראל בדבר הירושה הנ"ל.
 • אישור נוטריון – מסמכים מתורגמים וחתומים על ידי נוטריון של כל המסמכים שנכתבו במקור בשפה זרה.
  וכמו כן עותקים של כל מסמכים הנוגעים בתיק שהתקבלו מהגופים השונים בגרמניה, אישורים מרשויות המס שבגרמניה ועוד …

מי רשאי לדון בתיק הירושה ?

ככלל, צו לקיום צוואה יינתן רק על ידי בית המשפט לענייני משפחה בגרמניה, אך איזה בית משפט בגרמניה יטפל בכל תיק ספציפי ?
בית המשפט הספציפי מכל בתי המשפט שבגרמניה שיטפל בכל תיק הוא בעצם בית המשפט אשר בתחום שיפוטו התגורר המוריש בתקופה שלפני מותו, במידה ולמוריש לא הייתה כתובת מגורים קבוע אז תינתן הסמכות להחליט באיזה בית משפט ברחבי גרמניה ידון התיק על הרשויות באזור השיפוט בו מת המוריש.
במקרה שבו המוריש הינו אזרח גרמני אשר נפטר מחוץ לגבולות גרמניה ובנוסף על כך בתקופה שלפני מותו לא החזיק בכתובת קבוע בגרמניה יטופל התיק על ידי בית משפט השלום בברלין.

יש לדעת כי על כל ירושה המתקבלת מגרמניה יחולו מספר מיסים בהתאם לתהליך דיני ירושה גרמניה , אחד ממיסים אלו הוא מס הירושה שעל פי החוק הגרמני מוטל על היורש כאשר שיעורי המס משתנים בהתאם לקרבה בין המוריש ליורש, כלומר : האם הם קרובי משפחה ובמידה וכן על איזו קירבה מדובר ? וכך משתנים אחוזי המס בהתאם לקרבה.
פרט נוסף בכל הנוגע למיסי ירושה בגרמניה הוא הבדיקה האם המוריש והיורש שניהם תושבי גרמניה ובמידה וכן יחולו על נכסי הירושה הנמצאים מחוץ לגבולות גרמניה בנוסף על הנכסים הנמצאים בתוך גבולות המדינה.

עורך דין גירושין – כי זה יכול להיגמר יפה

פירוק של נישואין הוא אף פעם לא קל. ללא קשר למשך חיי הנישואים. אך ישנן דרכים להקל על המצב הקשה ממילא בעזרת עורך דין גירושין טוב.

צ'אנס נוסף

תאמינו או לא, אבל זוגות רבים מצליחים להימנע מן הפרידה הכואבת על ידי קבלת עזרה מאנשי מקצוע בתחום הטיפול. אנשי מקצוע אלה, יכולים לעזור לבני הזוג לראות את הזוגיות מזווית אחרת ולנסות דברים חדשם כגון פגישה זוגית קבועה וכדומה. כך נוצר פתח לשיח בין בני הזוג וחיי הנישואין חוזרים להיות טובים ומאושרים.

תרופת מנע

אם אתם לקראת נישואין, שיהיה בשעה טובה! אך חשוב גם לחשוב על מקרה, שבו חיי הנישואין יעלו על שרטון. במקרה כזה, חשוב להתכונן מראש ולהכין הסכם ממון מבעוד מועד. תהליכי גירושין עם הסכם ממון, אמנם אינם כואבים פחות, אך לפחות התהליך ברור יותר לכל הצדדים וכך נמנעים עימותים רבים ומיותרים.

גישור

אם בכל זאת בחרתם לפתוח בהליך גירושין חשוב שתדעו, שלעתים קרובות תהליך הגירושין נראה כמו יציאה למלחמה, אך מצב זה איננו הכרחי! ניתן לגשת אל התהליך באופן יותר מכובד ומכבד ובעזרת עורך דין גירושין, המתמחה בגישור, ניתן להגיע לעמק השווה.

עוד קצת על גישור

הגישור הוא תהליך של בניית גשר בין שני בני הזוג באמצעות שיחה. גשר זה נועד למצוא את ההסכמות וההבנות בין בני הזוג ועל ידי כך להגיע להסכם גירושין, שיתאים לשני הצדדים, כאשר כל אחד מוותר קצת לטובת הצד השני וגם מקבל קצת. כל זאת במטרה למנוע תהליך ארוך וכואב, שכולם יוצאים ממנו מופסדים.

בחירת עורך דין

כאשר אתם נקלעים להליך גירושין, חשוב לבחור עורך דין גירושין טוב שייצג אתכם נאמנה וידאג לאינטרסים שלכם לאורך כל הדרך. יחד עם זאת חשוב לזכור, שאין הכוונה בהכרח לניצחון במלחמה נגד בן או בת הזוג לשעבר, אלא סיום תקופה בחיים, שלעיתים קרובות מעורבים בה גם ילדים משותפים. לכן הבחירה צריכה להיות של עורך דין מנוסה, מקצועי ובעיקר – בעל רגישות!

חתונה אזרחית – אופציה שכדאי להכיר

חתונה אזרחית מיועדת לזוגות שאינם מעוניינים להתחתן בחתונה דתית בישראל או שאינם יכולים להתחתן בהתאם לחוקי ההלכה. בעולם החדש, לאהבה אין כללים וזוגות רבים מאותו מין וכאלו המשתייכים לדתות שונות מעוניינים לערוך את אותו טקס נישואין מרגש שמסמל את הברית בעיניהם בדיוק כמו כל זוג אחר בישראל. להמשיך לקרוא חתונה אזרחית – אופציה שכדאי להכיר