קצבת ניידות כאשר קרתה תאונת עבודה

זה לא פשוט להיות אחרי תאונה שהתרחשה במקום העבודה. גם בשל העובדה כי נותרים במצב של חוסר יכולת לבצע פעולות שלהן רגילים בתחום של הבית הפרטי כל עוד נמצאים בהחלמה, וגם בשל החשש הזה שלא יכולים לבצע את העבודה במקום העבודה עצמו שבינתיים צריך למצוא מחליף לאותו עובד.

כאשר הפציעה היא מאוד קשה עד לכדי מצב של מוגבלות בניידות, צריכים לוודא את האפשרות של קבלת קצבת ניידות, ולעשות זאת בצורה מסודרת כדי לקבל את כל הנדרש ולא פחות מכך.

מהי גמלת ניידות

לאחר שהוכח כי אדם הוא כזה אשר מגיע לו לקבל לפי חוק קצבה של ניידות על ידי ביטוח לאומי כתוצאה מתאונה אשר התרחשה במסגרת של העבודה, מה שנותר להבין הוא מהי בכלל קצבת ניידות ומי בכלל יכול לקבל אותה. לאחר שמתרחשת תאונת עבודה אדם יכול להיות ברמה של פציעה אשר הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי קבעה כי הוא בעל אחוזי נכות בניידות בשל ליקויים בגפיים תחתונות לפי רשימה מוגדרת מראש אשר קיימת במוסד לביטוח לאומי. מוגבל בניידות יכול לקבל קצבה כספית חודשית, פטור מתשלום של אגרת רישוי ואף סיוע ברכישה של רכב מותאם לצרכיו במידה והוועדה קבעה כי הוא זקוק לכסא גלגלים.

מי זכאי לגמלת ניידות

מי אם כן הוא האדם אשר יכול להיות זכאי לקבלת כל הסיוע הכספי הזה אשר יכול להיות דבר אקוטי עבור ניהול של חיים בצורה מכובדת ונוחה לאחר מקרה של תאונת עבודה? כאמור, אותו אדם אשר עבר תאונת עבודה צריך להתכונן לקראת וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי כאשר הוא אמור להגיע עם כל המסמכים הנדרשים אשר מאמתים את מצבו הבריאותי לצד המסמכים שאותם ממלאים עבור ביטוח לאומי והתביעה עצמה.

התנאים לקבלת הזכאות הם מינימום 40% מוגבלות בניידות לאדם שיש לו רישיון , וכן 60% מוגבלות בניידות במינימום עבור אדם שאין לו רישיון נהיגה. הקצבה מיועדת לפיצוי עבור חוסר בניידות עבור אנשים אשר צריכים להגיע אל מקום העבודה שנמצא במרחק של עד 40 ק"מ ממקום המגורים שלהם.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר של עוד זכות.

מה כולל תהליך בקשת קצבה לתאונת עבודה

תאונות עבודה מתחרשות לצערנו פעמים רבות וזאת בשל כשלים בבטיחות, אי תשומת לב לפרטים, עבודה לא זהירה, ושאר מחדלים אשר גורמים לתאונה.

עם זאת לא כולם יודעים כי תאונת עבודה יכולה להעניק פיצויים חד פעמיים וקבלת קצבה חד פעמית או קבועה מהמוסד לביטוח לאומי כמו גם קבלת פיצוי מחברת הביטוח הפרטית, מהמעסיק ומהמוסד לביטוח לאומי.

בדקו מה הזכויות שלכם – הקליקו כאן

אבל מה כולל תהליך של בקשת קצבה לתאונת עבודה?

הנה כלל השלבים:

תיעוד התאונה – חשוב לתעד את התאונה ולאסוף את כלל המסמכים הרפואיים שקיבלתם בעת קבלת הטיפול. במידה והפציעה קשה או אפילו קלה: יש לגשת לחדר המיון או להתפנות באמבולנס ולתעד את כל השלבים כמו גם להוסיף צילומים, בין אם מדובר בצילום של החבלה או צילומי רנטגן עקב שבר או נזקים אחרים. חשוב לקבל את כל המסמכים האמורים שיסייעו לכם בתביעה.

החתמת המעסיק על טפסים מתאימים – יש לקחת את הטפסים המתאימים להחתמת המעביד אותם מקבלים במוסד לביטוח לאומי. על המעביד ומנהל העבודה לאשר את התאונה את הגורמים לה ולכתוב א כל אשר ידוע לו על המקרה.

הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי – כעת עם הטפסים המלאים החתימות הדרושות ושאר החומרים חשוב להגיש את מסמכי התביעה למוסד לביטוח לאומי. בנוסף אם קיבלתם ימי מחלה יש להוסיף את אישור ההחלה כדי לקבל מהביטוח הלאומי את התשלום עבור הימים שהחסרתם.

וועדה רפואית – חשוב לקבל חוות דעת מרופא המומחה בתחום שלכם שתהווה חווה מול הודעה הרפואית של הביטוח הלאומי. חשוב להבין כי מוסד ביטוח לאומי אינו שש להעניק פיצויים ולכן הרופאים שלו מקשים לעיתים בקבלת אחוזי הכנות שבעקבותיהם ניתן לקבל את הפיצוי.

קבלת נכות זמנית או קבועה – כעת יוחלט האם הנכות שלכם זמנית או קבועה, תוך שאם לא נקבעה לכם נכות כלל יש לערער מול הוועדה ובאמצעות עורך דין המומחה לדיני עבודה. עורך דין כזה יסייע לכם לתבוע את הביטוח הלאומי, הביטוח הפרטי ובמידה וצרו בכל גם את הביטוח של המעסיק שלכם.

 

 

דיני עבודה – חשוב לדעת

כאשר מדובר על דיני עבודה, מדובר למעשה על מערך של מספר חוקים ותקנות אשר נועדו להסדיר את היחסים בין העובד למעביד שלו. לא פעם, מדובר על יחסים בעייתיים, אשר עלולים להסתיים ברע כאשר העובד מפוטר ללא שימוע למשל, דבר שנחשב ללא חוקי, בהתאם למערך החוקים הנ"ל. כמו כן, מדובר על תחום המתעסק גם בהסדרת היחסים בין העובדים והמעבידים, לבין המדינה. מערך זה של חוקים, מונה 21 חוקים חשובים ומשמעותיים, אשר מקלים על חיי העובדים ומאפשרים להם להתפרנס בכבוד. החוקים הידועים ביותר הם חוק שעות עבודה ומנוחה, חוק עבודת נשים, שכר מינימום וכדומה. כל מי שנתקל במעביד בעייתי אשר עובר על אחד מהחוקים האלו, רשאי לפנות לעורך דין לענייני עבודה כמו עו"ד רות רפאלי , לצורך קבלת ייעוץ משפטי. במידה והתיק מגיע למשפט, הדיון יתקיים בית הדין לענייני עבודה, אשר מצוי במחוזות השונים בארץ.

החשיבות של דיני עבודה והמשמעות שלהם עבור העובד

במאה ה – 19 למשל, לא היו קיימים שום חוקים המסדירים את היחסים בין העובד למעביד, דבר שגרם ללא מעט מעבידים להתייחס לעובדים שלהם כמו לעבדים. לעובדים לא היו שום זכויות, הם נוצלו, זכו ליחס מחפיר ולא פעם חזרו הביתה רעבים היות ולא תמיד שילמו להם עבור עבודתם. העבודה עצמה הייתה מסוכנת לבריאות של העובד, במיוחד כאשר היה מדובר על עבודה במפעלים או במכרות. עובד שנפצע לא זכה לשום פיצוי, והוא פוטר באופן מידי. לא היה חוק שקבע את שכר המינימום, זמן הפסקה מינימלי, תשלום עבור נסיעות ושעות נוספות וכדומה. לכן חשוב להיות מודעים היום לכל החוקים השונים שבאים לטובת העובד ומסדירים את הזכויות שלו. כל מי שסובל מהתעמרות במקום העבודה, עיכובים במתן השכר, אי תשלום של ימי מחלה או ימי חופש וכדומה, חייב לעמוד על זכויותיו ולפנות במידי לעורך דין המתמחה בתחום.

לסיכום, כל אחד חייב להבין את החשיבות של דיני עבודה, היות ובלעדיהם לא היה שום מערך של חוקים שיגרום למעבידים לשלם לעובדים בצורה הוגנת, לשמור על הזכויות שלהם ולשלם להם פיצויים במידת הצורך.

איך עושים פירוק חברה אונליין?

בעבר כל מה שהיה שייך לפירוק חברה היה מורכב ביותר וזה לא משנה אם היה מדובר על פירוק מרצון או על פירוק על ידי בית משפט. היום, לעומת זאת, המצב שונה כי ניתן לבצע אפילו פירוק חברה אונליין. אומנם החוקים זהים כי גם בימינו צריך רוב של לפחות 75% מבעלי המניות בחברה כדי להחליט על פירוק החברה ישירות אונליין אך התהליך עצמו הופך להיות הרבה יותר פשוט. יש בסך הכול שלושה שלבים שצריך לעבור והם:

 1. מילוי של שאלון שניתן לבצע תוך חמש דקות בדיוק.
 2. הכנת המסמכים הדרושים.
 3. עורך דין שיוצר קשר עימכם ומסייע לכם בכל התהליך של חתימת המסמכים.

לכן, אם הגעתם למסקנה שזה מה שאתם רוצים לעשות אין סיבה לדחות את העניין וכדאי לבצע את פירוק החברה עוד היום.

מספר שלבים במסגרת פירוק חברה אונליין

מעבר לכל מה שקשור למסמכים וחתימות חשוב לדעת שגם בפירוק של חברה ישירות אונליין יש כמה שלבים שצריך לעבור והם כוללים נושאים כמו:

 • הגשת התצהיר
 • קבלת התצהיר על ידי הרשם
 • אסיפה כללית של כל בעלי המניות
 • החלטת האסיפה
 • הודעת הפירוק ועוד

אם אתם תוהים מדוע כדאי לעשות פירוק חברה אונליין הרי שהתשובה לכך פשוטה: זה הרבה יותר מהיר, נוח וקל ולכן אין סיבה לנסות לעשות זאת בדרך אחרת שתגזול מכם אנרגיות רבות מידי.

איך יודעים שזו ההחלטה הנכונה?

אי אפשר לדבר על פירוק חברה ישירות אונליין, או בכל דרך אחר, ולא לדבר על הסיבות לכך. בהחלט אפשר להבין את ההתלבטות שלכם לגבי פירוק חברה אונליין אך חשוב לדעת שלעיתים זה בלתי נמנע. בבואנו לענות על השאלה מתי כדאי לסגור חברה בע"מ אנחנו נראה שיש לכך תשובות רבות ומגוונות. הסיבות יכולות להיות: פירוק חברה מרצון בגלל תום תקופת הפעילות, בגלל חדלות פירעון, חוסר פעילות או בגלל סיבות אחרות. חשוב לעצור, לבחון את הדברים לעומק ורק אז לקבל החלטה סופית בנושא כי בסופו של דבר זה ישפיע בצורה מהותית על המשך מהלך חייכם המקצועיים.

 

מה מחייב החוק לגבי תשלום הוצאות נסיעה?

בתור שכירים ועצמאיים בישראל יש לכם זכויות במקום העבודה שלכם. אם משהו קורה חס וחלילה כמו תאונת עבודה, אם מרעים את תנאי העבודה שלכם, אם מטרידים אתכם – יש לכם זכויות ולא מעט יש לציין. התפקיד שלכם? הוא לדעת אותן כדי שלא ינצלו אתכם לרעה, לא ירמו אתכם ולא ינצלו אתכם. הזכויות שלכם בעיקר כשכירים באות לידי ביטוי גם בתלוש המשכורת שלכם ולפעמים חוסר ידיעה או מודעות גורמת לכך שלא נקבל את מה שמגיע לנו וחבל. אז החבר'ה של אולג'ובס בחרו לספר לכם מה מחייב החוק, הפעם לגבי תשלום הוצאות נסיעה. הרי אנו נוסעים בכל יום לעבודה וחוזרים ממנה ולכן למעסיק חייב להיות חלק בהוצאות הללו.

תחבורה ציבורית או רכב?

בין אם אתם נוסעים בתחבורה ציבורית כמו אוטובוס, רכבת או מונית שירות או בין עם רכב פרטי, ככל שמרחק הנסיעה בין מקום העבודה לבין ביתכם גדול יותר, כך הסכום שאתם מוציאים על נסיעות בחודש עולה כמובן.

הסכמים קיבוציים

במידה והמעסיק נחשב לצד להסכם קיבוצי או שהורחב ההסכם עליו להשתתף בהוצאות הנסיעה הלוך וחזור. החוק שנכנס לתוקף בפברואר 2016 מורה כי על המעסיק לשלם לעובד דמי נסיעה יומיים על סך22.6 שקלים (הסכום ירד מעט בשנתיים האחרונות) . במקרה כזה של הסכם קיבוצי אין העובד נדרש לפרט כיצד הוא נוסע, אין הוא מחוייב להציג קבלות וגם במצבים בהם ההוצאות גבוהות מהסכום הקבוע בחוק, זה מה שהוא מקבל ולהיפך.

שכירים

אולג'ובס מבהירים שכל עובד זכאי להחזר הוצאות הנסיעה עבור כל יום שבו עשה שימוש או עשוי היה להשתמש בתחבורה ציבורית פרט להסעות שמימן המעסקית בכדי להגיע למקום עבודתו. במידהו ונקבע בהסכם העסקה החזר גבוה יותר, יקבל העובד את הסכום שהוזכר בהסכם ולא בחוק

איך מחשבים את ההחזר?

פשוט מכפילים את מספר ימי העובדה בפועל אותם עבד העובד במהלך החודש בעלות היומית של נסיעה מביתו למקום העבודה שלו. המעסיק יכול על פי חוק לתת לעובד את החזר הנסיעות על  כל החודש בחישוב גלובלי בעלות של כרטיס חופשי חודשי. במידה והעובד צריך להגיע או לחזור לעבודה בימים ובשעות שאין תחבורה ציבורית עליו יהיה לשלם לו את ההחזר על פי העלות בפועל ועד לבכום ההחזר היומי.

על פי חוק כל עובד המתגורר במרחק של 500 מטרים לפחות ממקום העבודה יהיה זכאי להחזר הוצאות נסיעה.

עורך דין תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה? מי יכול לעזור במקרה של תאונת עבודה? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.

על תאונות עבודה

תאונות עבודה הן כל מקרה בלתי מתוכנן, שגורר אחריו נזק גופני או נפשי במהלך פעילות של מקום העבודה. בדרך כלל מדובר על תאונות, שקורות במהלך העבודה וכחלק מביצוע העבודה כמו נפילה מגובה, פציעה מכלי עבודה ועוד. יחד עם זאת, תאונות עבודה יכולות להיות גם תאונות, שקורות במהלך פעילות במסגרת העבודה, שאינן במהלך שעות העבודה. לדוגמה, במהלך נופש ממקום העבודה, השתלמות וכדומה.

כתובת לעזרה

עורך דין תאונות עבודה הוא הכתובת שלכם למקרים של תאונות עבודה. עורך דין, המתמחה בתחום תאונות העבודה, עוסק בתחום של דיני נזיקין וזוהי תת ההתמחות שלו. במידה ונפגעתם במהלך העבודה, בדרך אליה או ממנה או במהלך פעילות במסגרת העבודה, תוכלו לפנות לעזרתו של עורך דין מתחום זה.

מה הוא עושה?

תפקידו של עורך דין תאונות עבודה מתחיל למעשה כבר בשלב הייעוץ. ראשית, ניתן לפנות אליו במטרה להבין מהן הזכויות שלכם וכיצד ניתן לקבל אותן. לאחר מכן, ניתן להגיש באמצעותו תביע כנגד הביטוח הלאומי או מקום העבודה לקבלת הפיצויים הקבועים בחוק בהתאם לאופי הפגיעה כתוצאה מהתאונה.

אל חשש!

פעמים רבות, נפגעי תאונות עבודה מהססים להגיש תביעה כנגד מקום העבודה מחשש לפגיעה במקום העבודה עצמו. לכן חשוב להבין, שמרבים המעסיקים מבוטחים כנגד תאונות של עובדים ולכן התביעה היא למעשה, נגד חברת הביטוח ולא נגד המעסיק עצמו.

מה להביא?

כאשר אתם פונים לשירותיו של עורך דין תאונות עבודה, חשוב להביא אתכם את כל המסמכים הרפואיים וכל תיעוד אחר שברשותכם. ככל שיהיו בידיו יותר מסמכים ואמצעי תיעוד, כך יהיה לו יותר קל להוכיח את אופי התאונה ואת השפעתה עליכם בבית המשפט. למעשה, כבר ברגעים שלאחר התאונה מומלץ לצלם את כל מה שרלוונטי לתאונה וגם לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים, אשר ישרתו אתכם בשלב מאוחר יותר ויעזרו לכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם בגין אבדן כושר עבודה למשך התקופה המדוברת.

עו"ד לאובדן כושר עבודה – מתי כדאי לפנות אליו וכיצד באפשרותו לעזור?

כאשר אדם בעקבות תאונה או מחלה מאבד את יכולתו לעבוד באופן חלקי או מלא, ישנם 2 גופים שיכולים לעמוד לצידו – המוסד לביטוח לאומי וחברת הביטוח המבטחת אותו באופן פרטי. אלא, שהמציאות מראה כי לא קל לקבל את ההכרה הכל כך נדרשת, ועל כן חשוב להסתייע לאורך התהליך בליווי של עורך דין מקצועי המתמחה בנושא. כפי שתבינו מייד, עורך דין לאובדן כושר עבודה יכול לחסוך לכם הרבה מאוד זמן ועוגמות נפש, וכאן נלמד כיצד באפשרותו לעמוד לצידכם עד לשלבי מימוש תביעתכם בהצלחה.

ההגדרה של אובדן כושר עבודה ותפקידו של עורך הדין בעניין

אובדן כושר עבודה מוגדר כאיבוד היכולת באופן מוחלט או חלקי להתפרנס מכל עבודה שהיא, או בחלק מהמקרים בביטוחים פרטיים – לעסוק בתחום העיסוק טרם התאונה או המחלה. ע"פ החוק במדינה, המוסד לביטוח לאומי מבטח את כל אזרחי המדינה בביטוח אובדן כושר עבודה, אך רבים מאיתנו בוחרים להרחיב זאת ומבטחים את עצמם גם בביטוח נוסף באופן פרטי או ע"י המעסיק. כאשר מגיע הרגע הכאוב ואדם אכן מאבד את כושר עבודתו ורוצה לתבוע את המגיע לו על פי חוק, הרי שאז מתחילה הבירוקרטיה שמצריכה פנייה אל עו"ד לאובדן כושר עבודה במיידי. איש מקצוע זה עוזר ללקוחותיו להוכיח כי אכן ישנה פגיעה בכושר עבודתם, וטוען זאת אל מול הערכאות השונות, חברות הביטוח הפרטיות ואל מול המוסד הציבורי הגדול והאימתני מכולם – הביטוח הלאומי. יש לציין כי ההכרה באובדן כושר ההשתכרות תוכרז רק לאחר עמידה אל מול וועדה רפואית שתעמוד על מידת הפגיעה, מצב עתור קונפליקטים כפי שנראה מייד.

עורך דין לאובדן כושר עבודה – לקבל את מה שמגיע לכם

מאחר ומשאביו של הביטוח הלאומי מוגבלים ובהילקח בחשבון כי חברות הביטוח הפרטיות הינן גופים למטרת רווח, הרי שבסופו של דבר מבוטחים רבים נתקלים בסירובים עיקשים בדרך להכרזה על אובדן כושר עבודה בכל הקשור במצבם. רק עו"ד לאובדן כושר עבודה מקצועי ומיומן יוכל לשפר את סיכויי התביעה שלכם וזאת באמצעות מספר היבטים:עורכת דין

 • השגת המסמכים הרלבנטיים ביותר על מנת לצלוח את הוועדה הרפואית.
 • השגת חוות דעת רפואיות מרופאים מוכרים ומומחים בתחום.
 • מציאת סעיפי הביטוח המתאימים לסוג הפגיעה שחוויתם.
 • השגת פיצויים כספיים נוספים מחברות הביטוח כפי שמגיע לכם בתנאי הפוליסה.
 • קיצור משך הזמן עד לקבלת הפיצוי או הפרמיה.
 • שלילת ההתפשרות על שינוי המקצוע בהתאם למוגבלות.
 • כתיבת מסמכי התביעה בלשון משפטית ועניינית.

חשוב להדגיש כי חברות הביטוח הפרטיות נוטות לקבל את החלטת הביטוח הלאומי, ולכן אחת המטרות המרכזיות של כל עורך דין לאובדן כושר עבודה, היא הצלחה אל מול גוף הביטוח הלאומי בהשגת ההכרה באובדן הכושר. לכן חשוב מאוד להסתייע בעורך דין בעל ניסיון רב בנושא החל מהשלבים הראשונים של התביעה, על מנת לנקוט באסטרטגיה הטובה ביותר מבחינתכם.

מיסים מהמדינה וזכויות עובדים

ככל שתקציב המדינה יהיה יותר גבוה כך העובדים יוכלו ליהנות מזכויות רבות יותר, וזאת במידה ותקציב המדינה מופנה למקומות הנכונים. ככלל ניתן לומר כי אפשר לעשות שימוש בתקציב במגוון רחב של אופנים. בין אם גורמי הממשל ירצו לפגוע בזכויות העובדים ובין אם ירצו להזיק, הכל תחת אחריותם.

בכדי לשפר את זכויות העובדים במדינה יש צורך להשקיע בגורמי האכיפה השונים שדואגים שהמעסיקים השונים מבצעים את עבודתם נאמנה. במידה ויהיו מספיק עובדים אשר ידאגו לאכיפת הזכויות השונות כך ירד הסיכוי שהמעסיק הבא שלכם יפעל בצורה כזו אשר פוגעת בזכויות שלכם, בצורה כזו אשר בוודאי לא הייתם רוצים. דיני עבודה הם עניין מורכב וסבוך למדי ובכדי להתמודד עם הסוגיה בצורה המיטבית תצטרכו להיעזר בעורך דין מיומן.

כיצד משפיע התקציב על הזכויות שלכם?

כפי שאתם יכולים להבין, ככל שהמדינה תשקיע יותר כסף ברשויות השונות לאכיפה וטיפול בעסקים, כך התשתית של העסקים השונים תהיה יותר טובה ויתאפשר לכם כמובן ליהנות ממצב בו אתם מקבלים את הזכויות שלכם באופן אופטימאלי. לעתים אנשים לא מודעים לכך, אך ישנו מעין מצב של אפקט הפרפר, לפיו שינוי קטן של הממשלה והגדלה של תקציב במקום מסוים, עשוי להביא לגל של שינויים חיוביים או שליליים, אשר קשה מאוד לנבא.

אם אכפת לכם מהזכויות שלכם ואתם רוצים להיות בטוחים שאתם מקבלים כל מה שמגיע לכם, תשימו לב שאתם מצביעים למפלגה בבחירות אשר שמה דגש על עניין זכויות העובדים ועושה הכל על מנת לעזור לאזרח הפשוט לנהל את חייו בתנאים נוחים יותר. הרי לכל אחד מאיתנו מגיע הזכות לנהל את חיינו בנוחות ופשטות, ובכדי שכך הדבר יהיה, מגיעות לנו לא מעט זכויות מהמעסיקים אשר יכולות לשפר את תנאי התעסוקה שלנו באופן דרמטי בסופו של דבר ולהביא לכדי שינוי משמעותי באורח החיים שלנו.

אם אתם חשים כי מקום העבודה שלכם לא אוכף את הזכויות המגיעות לכם כראוי, תשימו לב שאתם עושים כל שנדרש על מנת לטפל בבעיה בהקדם. ישנן דרכים אפקטיביות לטפל בבעיות מעין אלו, כך שתוכלו להיות בטוחים שהבעיה שלכם תיפתר אם תפנו לאדם הנכון.

פגעו בזכויותיכם? בחרו בעורך דין מוכר בלבד

הבחירה שלכם בעורך דין מוכר ומוצלח תהיה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות. בעזרתו תוכלו להיות בטוחים כי תקבלו את שמגיע לכם וללא כל בעיה בדרך. זוהי הדרך שלכם להתמודד עם המעסיק שפגע בזכויות שלכם. ככל שתבינו יותר את חומרת הפגיעה כך יגברו הסיכויים שתבחרו בעורך דין אשר יוכל לייצג אתכם בכבוד. בכל אופן, שימו לב כי החשיבות בבחירה בבעל מקצוע מיומן היא עצומה וככזו היא עשויה להשפיע על העתיד שלכם.

עורך דין מקרקעין

קונה דירה? כדאי שתשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין

קיימים היום בשוק לא מעט עורכי דין, לכל אחד מעורכי הדין יש מומחיות בנושא אחר, זה יכול להיות גירושין או ירושות, וכמובן גם לעסקי הנדל"ן קיים עורך דין מקרקעין אשר מתמחה בתחום. כאשר אתם מבקשים לבצע עסקת נדל"ן זה יכול להיות קנייה או מכירה של בית, לא כדאי לקחת עורך דין- בן משפחה או חבר קרוב אם הוא אינו מתמחה בעסקאות שנוגעות לקרקע.

כאשר מבקשים לבצע עסקאות שנוגעות לנדל"ן מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום – עורכי דין שעוסקים בעסקאות קרקע, על מנת שלא תמצאו את עצמכם עם עורך דין שלומד עתה את חוקי הנדל"ן והקרקעות שהוא לא בהכרח מכיר, וכי יש לא מעט מקרים שרק עורכי דין שמתעסקים במקרקעין נתקלו בהם.

עסקאות לא חותמים בלי עורך דין מקרקעין

הגיע היום הגדול, והנה אתם בדרך להגשים עוד חלום – קניית דירה חדשה מקבלן, דירה שציפיתם לה כל כך הרבה שנים, וכמה חסכתם בצד על מנת לפתוח את הדלת אל הדירה שבפנים, ומי חשב בכלל לפנות לעורך דין מקרקעין כשהחוזה כל כך מסודר וברור?

בעת קניית הדירה אתם מוציאים סכומי כסף אדירים אם זה בתור מקדמה ואם זה בתור סכום לעתיד, השקעתם כל כך הרבה מאמץ אבל על ליווי של עורך דין מומחה תוותרו? קיימים מקרים לא מעטים בהם הדירה שנקנתה התגלתה כדירה תחת צו הריסה, בעלת חריגות בנייה או כל מקרה אחר שמסכן את בעלי הדירה בעת קנייתה.

עורך דין מקרקעין שתיקחו מטעמכם, הוא עורך דין שידאג אך ורק לאינטרסים שלכם וידאג להוציא את המיטב מהחוזה עליו חתמתם על הצד השני. חשוב לזכור, גם אם הצד השני מערב עורך דין מטעמו, אל תשכחו שבסופו של דבר זה עורך דין שתומך בצד שלו, אל תצפו שהחוזה יהיה בהכרח לטובתכם, כי הרי הצד השני הוא הלקוח שלו ולא אתם.

אל תתפשרו על עורך דין מקרקעין שידאג לזכויות שלכם וידאג שהעסקה שלכם תצא אל הפועל ולא יפגעו הזכויות שלכם, אל תשכחו שעורכי דין שמתעסקים בקרקע יודעים מה הכי טוב עבורכם- החל מאילו מוקשים יכולים להיות לכם בהסכם ועד בדיקות יסודיות לדירה על מנת שלא תהיינה הפתעות לאחר החתימה.

5 קצבות וגמלאות של ביטוח לאומי שכדאי להכיר

המוסד לביטוח לאומי הוא חברת הביטוח הגדולה מטעם המדינה, שנועדה לבטח את אזרחיה. בדובר בארגון גדול, שנועד לתת מענה לאזרחים בשעות צרה שונות, או בגיל פרישה מהעבודה. המושג ביטוח לאומי נתפס, אצל רוב האזרחים בזמן הפניות, כמוסד שפונים אליו כדי לקבל דמי אבטלה, דמי לידה, או כשורה בחלק הניכויים בתלוש המשכורת. להמשיך לקרוא 5 קצבות וגמלאות של ביטוח לאומי שכדאי להכיר

כשהבוס נחשד בהטרדה מינית

הטרדה מינית מצד מנהלים בכירים ומקרים של בריונות בין עובדים במשרד הם לא מסוג הדברים שחלמתם לעסוק בהם, אבל לא הכול דבש במשאבי האנוש. להמשיך לקרוא כשהבוס נחשד בהטרדה מינית

עו"ד משפחה – תפקידו וכיצד הוא יוכל לסייע לכם

תחום המשפטים הוא תחום מרתק ורחב מאד. בתוך התחום ישנם עורכי דין שמגיעים עם מומחיות בתחומם כאשר אחד מהתחומים הוא דיני משפחה. עו"ד משפחה הוא עורך דין אשר עבר את ההתמחות שלו בדיני משפחה והוא יכול לסייע במעגל החיים. עורך הדין יכול לעזור לזוגות לפני חתונה לערוך הסכם טרום נישואין, לעזור למשפחות בפרידה וכן לכתוב צוואות או לסייע במימושן.

עו"ד משפחה להסכם טרום נישואין

החתונה היא אחד האירועים המרגשים בחיים עבור כל זוג ומשפחה ועם זאת, מעל ל- 30% מהזוגות החילוניים מוצאים עצמם נפרדים בסופו של דבר. הסכם טרום נישואין אשר מתבצע על ידי עו"ד דיני משפחה יכול לסייע לזוגות להרגיש בטוחים להיכנס לקשר כשלהסכם יש תוקף משפטי במקרה של פרידה. אצל זוגות אשר אחד מהצדדים מגיע עם סכום כסף גדול או רכוש עולה החשיבות ליצור הסכם טרום נישואין והסכם זה יכול להתבצע בעזרת עורך דין משפחה שמשרת את שני הצדדים או שני עורכי דין אם הזוג מרגיש צורך בכך (למרות שאין זה כך ברוב המקרים).

עו"ד משפחה במקרה של פרידה

זוגות אשר החליטו להיפרד זה מזו (בין אם הם נשואים או חיים במשותף עם ילדים ללא נישואין) צריכים להגיע להסכמות בנושאים רבים. במידה ובני הזוג מסכימים על רוב תחומי הפרידה שלהם כמו גם חלוקת הרכוש והסדרי המשמורת על הילדים, הם יוכלו לגשת יחדיו לעו"ד משפחה לביצוע הסכם פרידה ואם הם אינם מסכימים ייקח כל אחד עורך דין משפחה שייצג אותו ויכול להיות שההסכם יתבצע רק לאחר התערבותו של בית המשפט לענייני משפחה.

עו"ד דיני משפחה למימוש צוואה

אנשים  אשר מעוניינים להבטיח את חלוקת הונם לפי רצונם צריכים לדאוג להכין צוואה כתובה בפני עו"ד משפחה. עורך הדין ידאג לכתוב את כל הבקשות שלהם למימוש לאחר מותם ועל פי הדרישה שלהם. כמו כן, באחריותו של עו"ד דיני משפחה גם לדאוג למימוש הצוואה. במקרה בו יש ספק על ידי אחד משארים כי הצוואה אינה תקינה, באפשרותו לפנות לערער על הבקשה וכדאי שיעשה זאת עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה.

 

הקשר בין דיני עבודה וחברות כח אדם

המושג דיני עבודה לא מתחבר טבעית לחברות כוח אדם. התרגלנו לראות בחברות כוח האדם מקומות תעסוקה נצלניים שגוזרים עלינו קופון שמן. מצד שני, החברות הללו הן בין המעסיקות הגדולות במשק, ורבים לא יכולים למצוא עבודה מבלי להשתמש בהן. להמשיך לקרוא הקשר בין דיני עבודה וחברות כח אדם

דמי הבראה וזכויות עובדים

כחלק מכל הזכויות שניתנות ומתווספות לעובדים בכל שנה מטעם המדינה והמעסיקים, קיימים דמי הבראה שמשפרים משמעותית את תנאי ההעסקה בכל חברה. להמשיך לקרוא דמי הבראה וזכויות עובדים