טוב שיש עורך דין לענייני מס הכנסה מאחוריך!

עולם המיסוי הוא עולם מסועף ומורכב ומי שלא מכיר אותו לעומק, עשוי ללכת לאיבוד בין כל החוקים, התקנות והתשלומים.
חוסר הידיעה מוביל פעמים רבות לטעויות פטאליות המתורגמות להפסדים כספיים כבדים ואף לעבירות מס הנחשבות לעבירה פלילית. המשימה הנדרשת מכל אחד ובכל סטטוס, בין אם הוא אדם פרטי או בעל עסק, היא לדעת את הזכויות והחובות המיסויות, זאת על מנת לכלכל את צעדיו בחוכמה בזירת המיסים.
הבעיה היא שקשה מאוד לעקוב מבחוץ אחר כל העדכונים והשינויים של רשות המיסים ומומלץ לפנות לעורך דין לענייני מס הכנסה המתמחה בתחום וידע לכוון אתכם בהתנהלות מול הרשות ובתכנון המס. לדוגמא, לבדוק כיצד תוכלו לצמצם את חבות המס ואיך להימנע מליקויים ומחדלים שעשויים לעלות לכם ביוקר.

עבירת מס טכנית? יש על מי לסמוך


נהוג להבחין בין 2 עבירות מס: עבירת מס טכנית, שהינה עבירה שהתרחשה בהיסח הדעת או בתום לב והעונש הצפוי נע בין קנס מנהלי לשנתיים מאסר בפועל ועבירה מהותית, שבוצעה בכוונת תחילה ונועדה להתחמקות מתשלום מס והעונש הצפוי הוא קנס כספי כבד ועד 7 שנות מאסר.
במידה ונעשתה עבירת מס, מומלץ להיוועץ עם עורך דין כיצד להגיב ומה לעשות על מנת להגיע לפשרה עם רשות המיסים. למשל, במקרים רבים ניתן להמיר את העונש הצפוי על עבירה טכנית לקנס מנהלי, אבל חשוב לדעת כיצד לעשות זאת נכון.
ייעוץ עם עורך דין תסייע לכם להימנע גם מעבירות בניהול ספרים, העברות בנקאיות, תשלום במזומנים על פי חוק המזומן החדש וכדומה.

לדווח באופן עצמאי מבלי אחריות פלילית


מס הכנסה מאפשר לכם לבצע הליך גילוי מרצון ולמעשה, לתקן כך דיווחים על הכנסות בדיעבד ובתמורה לא ייפתח נגדכם הליך פלילי. כמובן שהנוהל של גילוי מרצון בהתאם לתנאים שקבעה רשות המיסים, אבל מדובר בהזדמנות ייחודית לתקן טעויות ולצאת בשלום מדיווח מוטעה.
ההליך מורכב יותר מכפי שהוא נראה כאשר קיימים שלושה מסלולים מרכזיים: הליך רגיל, הליך מקוצר והליך אנונימי. כל אחד מהם מחייב הגשת מסמכים רלבנטיים ובהליך מקוצר חלות גם מגבלות שונות על הסכום עליו מדווחים ובהליך אנונימי ניתן לשמור על דיסקרטיות אך יש צורך בייפוי כוח. עו"ד לענייני מס הכנסה יוכל לסייע לכם להגיש את הבקשה בדרך מדויקת יותר על מנת להפחית את הקנס שתצטרכו לשלם וגם לשפר את הסיכויים שבקשתכם אכן תאושר על ידי מס הכנסה.

זכויות וחובות בהליכי גירושים


הסטטיסטיקה מצביעה על אחוזים גבוהים של גירושים במדינת ישראל ורבים שוכחים לטפל בנושא המס כאשר הם טרודים בפירוק בית ומשפחה. עו"ד במתמחה במיסים יוכל ללוות אתכם בתהליך ולסייע לכם להתפנות למה שחשוב כאשר הוא בוחן את כל הזכויות שמגיעות לכם כמו למשל, נקודת זכות על תשלום דמי מזונות, פטור מתוספת מס על קבלת דמי מזונות או פטורים ממיסוי מקרקעים לפי הסכמים עם בן/בת הזוג.

מתכננים את המס – מרוויחים יותר

לא כולם טורחים לברר אם הסכום שמס הכנסה דורש מהם הוא סכום ריאלי ומבוסס ואחרים עשויים לשכוח את תשלום המיסים בניהול הפיננסי היומיומי ומקבלים בהפתעה תשלום מס גבוה מאוד. עו"ד לענייני מיסים ילווה אתם בהיערכות המיסויית כולל הכנת הצהרת הון, חוות דעת מקצועיות על החזרי מס משוערים והגשת הטפסים והבקשות להחזר מס מול פקיד שומה.

אל תתמודדו לבד עם מס הכנסה – התייעצו עם עורך דין הבקיא בתחום ויודע כיצד להתנהל במצבים רגישים מול מס הכנסה בכל שלבי התהליך.

עריכת הסכמי עבודה לעובדים, איך עושים את זה?

כאשר אתה בעל עסק ויש עובדים תחתיך, הדבר הראשון שתרצה לעשות הוא להחתים אותם על הסכם עבודה. הסכם העבודה נוצר בעקבות עשרות אי הבנות בין מעסיקים לעובדיהם והגיע אינספור פעמים עד לבית משפט.

בתור עובדים, כאשר אנחנו מתקבלים לעבודה חדשה, נתבקש לחתום על חוזה עבודה בו יהיו כתובים כל תנאי המעסיק וכל תנאי או סעיף עליהם הסכמתם יחדיו. אך מה קורה עם החוזה מופר על ידי המעסיק? מה קורה כאשר החוזה מופר על ידי עובד?

על כן נוצרו תחומים חדשים בתוך דיני העבודה- ייצוג מועסקים וייצוג מעסיקים. כל ייעודם של השניים הוא להגן על המעסיקים והמועסקים מפני חיכוכים שונים ומשתנים העלולים להגיע עד בית המשפט. אז. איך בעצם מרכיבים חוזה עבודה שיגן על שני הצדדים בצורה הוגנת?

הרכיבו חוזה סטנדרטי עם עו"ד לענייני עבודה

חוזה סטנדרטי הוא מעין שבלונה הניתנת לשינוי אך היא בעצם הבסיס, השלד לחוזה עבודה חוקי. כל עורך דין לענייני עבודה המכבד את עבודתו ידע להגיש לך חוזה עבודה סטנדרטי ועליו יקבל את תנאיך ומחלוקותיך. קיימים חוקים בדיני העבודה אשר האדם הפרטי לא מכיר ופגישה לסידור ההסכם תהיה יעילה ביותר עבורכם, המעסיקים.

לקבלת ייעוץ ראשוני חינם כנסו כאן

במעמד קבלת עובד לעבודה

כמעסיק, אתה מנהל מעין משא ומתן קטן עם העובד אשר התקבל לעבודה. הן בנושא השכר, השעות, התנאים, התנאים הסוציאליים וכן הלאה. כדי שלא תגיע למצב בו תצטרך ייצוג מעסיקים, קרא עם העובד הטרי את החוזה, וודא כי הוא מבין את התנאים וכי מקובלים עליו כל הסעיפים. מלא עם העובד את הפרטים החסרים בחוזה לפי מה שהסכמתם בעל פה.

לעולם לא להבטיח משהו בעל פה

בתור עובדים, רבות הפעמים בה אנחנו מרגישים לא מוערכים מספיק ונרצה לפנות למעסיק שלנו בכדי לשנות זאת. כיוון שנושא שכר הוא נושא רגיש גם ככה, לעתים תתקלו בבוסים שיבטיחו לכם הבטחות שווא על העלה בשכר בחודשים הקרובים. אתם תצאו מלאי מוטיבציה מהשיחה הזו ותחכו כל חודש להעלאה המיוחלת, אך זאת עלולה לא להגיע. ולמה? כי זה לא נכתב ונחתם.

כן, זה קשה לבקש אסמכתא להבטחה מהסוג שאתם מבקשים, אבל לצערנו היא נחוצה. החתימו את המעביד שלכם על ההעלאה הבאה שלכם על מנת ששני הצדדים יקיימו את הבטחותיהם.

זכרו, יש מי שיגבה אתכם במידה ונעשתה עליכם עבירה בנושא דיני העבודה. אך דעו שבעולם שיש בו מי שמגן עליכם, יש ייצוג מעסיקים שכל פועלו הוא להגן על המעסיק שלכם.

עורך דין ארנונה לעסקים

בצווי הארנונה, קיימים אנשים ובעלי עסקים שזכאים ליהנות מתעריפי ארנונה מופחתים כגון: אנשים פרטיים ועסקים שיכולים לבקש שינוי סיווג ארנונה, אשר מזכה אותם בתעריף ארנונה מופחת. ישנה רשימת עסקים, אשר עונים על סיווגים אלה כגון:

 • בתי תוכנה
 • מבני תעשייה
 • בעלי מלאכה
 • סטודיו לאמנים
 • אולפני הקלטות

במידה ובעל עסק הגיש בקשה להנחה או הפחתה במיסי הארנונה ונתקל בהתנגדות מצד העירייה או המועצה, יש לפנות אל עורך דין ארנונה, אשר יידע כיצד להשיג את ההנחה בהתאם לנתונים של ביל העסק או במקרים אחרים, אם מדובר על אדם פרטי שזכאי להפחתה במיסי הארנונה ונתקל בהתנגדות מצד העירייה או המועצה. גם אם בעל עסק, העתיק את מיקומו לאזור אחר ניתן להגיש בקשה להנחות במיסי הארנונה. כדאי לנצל את ההזדמנויות הללו כך שמי שזכאי יוכל לקבל הפחתה או הנחה.

מתי אפשר יהיה להגיש  בקשה לקבלת הנחות בארנונה?

עסקים שעונים על הגדרות של הנחות בארנונה כפי שצוין לעיל, יהיו זכאים להפחתה עד ל-50% מהסכום הנקוב, אך יש לדעת כי הרשויות המקומיות מערימות קשיים רבים ולכן, תהליך הבקשה יהיה יעיל יותר, באם תיפנו אל עורך דין מהתחום, אשר יטפל בבקשה ביסודיות והסיכויים לקבל הנחה משמעותית יהיו גבוהים יותר. השגת הנחה בארנונה, ניתנת ליצוע, כאשר נשלחת בקשה שנתית לחייב בארנונה, או שישנה כבר שומה מתוקנת מהעירייה. מדובר בחיסכון של אלפי שקלים בחודש, כאשר מדובר על גודל המבנה וייעוד בית העסק.

ייעוץ מקצועי עם עורך דין שבעזרתו תוכלו לקבל סיוע משפטי הינו חשוב והכרחי. עורך הדין יוכל להבהיר לכם את הסיכויים בהשגת הנחה משמעותית, אשר תסייע לכם כבעלי העסקים להפחית בהוצאות השוטפות הדו חודשיות.

 המוסכמות בדבר שכר הטרחה של עו"ד ארנונה

כמובן כי יש לשלם שכר טרחה עבור עורך דין ארנונה, אך המוסכמות אצל חלק מעורכי הדין המתמחים בתחום זה, היא לגבות חלק מהחיסכון שלכם כבעלי העסקים בשנת הארנונה, אשר יושג בתום ההליך. בעלי עסקים ותאגידים גדולים, מלווים בעורכי דין ורואי חשבון שאינם ישנים על משמרתם ורבים מהם הבחינו, כי מדובר על גבייה מוגזמת של מיסי הארנונה בתאגידים, חברות ובעלי עסקים שונים. רואי החשבון ועורכי הדין השונים שמעורים בתי העסק שאותם הם מנהלים אם מבחינת התקציב או מהבחינה המשפטית, דורשים מיד תיקון, כאשר הם מוכיחים כי מיסי הארנונה היו מופרזים.

הבקיאות של עורכי דין שבקיאים בתחום הארנונה או משפט מנהלי, יודעים היטב כיצד לבקש את ההנחה ולהוכיח לעירייה כי מדובר על סכום גבוה בהרבה יותר מן המקובל. בעיריות ובמועצות השונות, קיימות דרכים להעלאת מיסי הארנונה, כמו למשל מדידות חוזרות של המבנה או מדידות חוזרות של שטחים. בדרך זו, העיריות או המועצות, מוצאות לנכון כי סיווגים חדשים על פי המדידות מגדירים את המבנה  בסיווג "יקר יותר" מאשר מבנים אחרים. זו הסיבה שיש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הארנונה שיבדוק לעומק את הנושא וישיג הנחה או הפחתה ממיסים אלה, על פי חוק.

עורך דין לליווי הליכי קבלת אזרחות ספרדית-כל השירותים

התיקונים האחרונים בקוד האזרחות הספרדי, מאפשרים לישראלים רבים הנמנים על צאצאי מגורשי ספרד, להגיש בקשת זכאות לאזרחות ספרדית. הליכי הזכאות מחייבים את מגישי הבקשות לעמוד בשלושה תנאים מרכזיים: הראשון, הצגת מסמכים היכולים להעיד על זיקה לספרד ו/או קשר משפחתי לצאצאי מגורשי ספרד, השני, עמידה במבחן בשפה הספרדית והתנאי השלישי: עמידה במבחן ידע אודות התרבות הספרדית.

הליך הגשת הבקשה לזכאות מתבצע באמצעות מערכת אלקטרונית המופעלת על ידי שגרירות ספרד בישראל, כאשר מבחני השפה והידע הכללי נערכים על מכון עצמאי המוסמך לצורך כך על ידי השגרירות הספרדית בתל אביב.

ליווי מקצועי של הליכי הזכאות באמצעות עורך דין

תביעת תאונות דרכים

אחת מהדרכים האופטימאליות ביותר לניהול הגשת הבקשה לקבלת אזרחות ספרדית היא באמצעות שירות מקצועי המוצע לכם על ידי עו"ד המתמחה בנושא. שירותיו המקצועיים על עורך דין העוסק ומתמחה בנושא כוללים בין היתר:

 • בירור זכאותכם לקבלת האזרחות בהתאם לכל אחד מהקריטריונים המופיעים בתקנות קוד האזרחות הספרדי- תקנות אלו כוללות גם את תיקוני החוק בנוגע להליכי מימוש הזכאות לצאצאי מגורשי ספרד וגם לאילו מביניכם שאינם נמנים על צאצאי מגורשי ספרד.
 • ייעוץ משפטי לאורך כל שלבי הגשת הבקשה, לרבות, סיוע מקצועי בכל הנוגע לאופן הגשת הבקשה
 • תרגום מסמכים המעידים על הקשר והזיקה שלכם לתרבות הספרדית ו/או לצאצאי מגורשי ספרד –תרגום המסמכים מתבצע על ידי נוטריון
 • ליווי הליכי הבקשה ונקיטת הליכים ופעולות המיועדות לצרכי הוכחת מוצאכם הספרדי

חשוב לדעת: במידה ותעמדו בכל אחד מהקריטריונים הנדרשים לצרכי קבלת האזרחות הספרדית, תדרשו להגיע לספרד לצורך קיום ראיון אישי מול נוטריון מוסמך מטעם ממשלת ספרד. שכירת שירותיו של עורך דין המתמחה בנושא, תאפשר לכם להיערך בהתאם לראיון ובכך תוכלו להגדיל את סיכוייכם לקבלת האזרחות המיוחלת.

לאחר קבלת האזרחות הספרדית, תוכלו לממש את זכותכם לקבלת דרכון אירופאי המאפשר לכם ליהנות בין היתר מניידות חופשית בין מדינות האיחוד האירופי, אפשרות להעתקת מקום מגורים לכל אחת ממדינות האיחוד, אפשרויות תעסוקתיות מגוונות במדינות האיחוד ללא מגבלה, הטבות כספיות המוענקות למחזיקי הדרכון האירופי על ידי מדינות האיחוד השונות והטבות נוספות המוענקות למחזיקי דרכון אירופאי.

אם גם אתם נמנים על צאצאי מגורשי ספרד ובמידה וגם אתם מעוניינים לממש את זכותכם ההיסטורית בדבר קבלת האזרחות הספרדית, אנו ממליצים לכם אחד ואחת מכם לפעול באמצעות עו"ד המתמחה בנושא ובכך להגן על מלוא הזכויות המשפטיות העומדות לרשותכם בהתאם לתקנות החוק החדשות של קוד האזרחות הספרדי.

כיצד נקבע שכר הטרחה של עו"ד פלילי

לכל עו"ד פלילי ישנם מספר שיקולים לפיהם הוא קובע את גובה שכר הטרחה שלו.

הקריטריונים לפיהם עו"ד פלילי מחליט על שכר הטרחה אותו יגבה מלקוחותיו הינם רבים, וכוללים בעיקר עניינים המוכתבים ע"י  היקף העבודה, תנאי הטיפול בתיק, ותנאים חיצוניים המשפיעים על הטיפול בתיק.

שכר הטרחה של עו"ד פלילי לפי תנאי הטיפול בתיק

תנאים אלו כוללים את היקף העבודה הנדרש מעו"ד הפלילי, את מורכבות העבודה והטיפול בתיק הספציפי, כמו כן התנאים כוללים בעיות ספציפיות למקרה – בעיות ברמה העובדתית או המשפטית, את חומרת המקרה, כשכל מקרה לגופו ובהתאם לכך חומרת הדין, את ההשלכות האפשרויות על הלקוח ו/או קרוביו, הזיקה של עו"ד הפלילי לאותו תיק/מקרה, סיכויי ההצלחה והזכייה במשפט, הערכאה שבפניה יופיע הסניגור – ערכאה ראשונה, ערכאות ערעור, ביהמ"ש העליון, מיקום גיאוגרפי בהקשר להליך ולעבודה – לדוגמא עו"ד פלילי מאזור המרכז שמטפל בתיק מקרה בצפון הארץ ייקח בחשבון שהליך הטיפול בתיק יתבצע רבות בצפון והדבר ישפיע כמובן על גובה שכר הטרחה,  מקום הפעילות  של משרד עו"ד הפלילי – משרד עו"ד פלילי הממוקם במרכז הארץ  יגבה שכר טרחה גבוה יותר מאשר שכר טרחה של עו"ד פלילי אשר משרדו ממוקם ופועל בדרום לצורך העניין, או באזור פריפריאלי אחר.עורך דין נזיקין

תנאים חיצוניים המשפיעים על שכר הטרחה של עו"ד פלילי עבור טיפול בתיק

כאן מדובר בתנאים חיצוניים הכוללים מספר פרמטרים שמשפיעים בשקלול הסופי על גובה שכר הטרחה אותו ידרוש עו"ד הפלילי מלקוחותיו. תנאים אלו כוללים מספר רב של פרמטרים וביניהם" הוותק של עו"ד הפלילי, מספר המקרים בהם ניצח, המוניטין של אותו עו"ד הפלילי, התמחותו בתחום הפלילים, הביקוש אליו, מידת הזמינות שלו או לחלופין מידת העומס שלו בעבודה באותו פרק הזמן הנתון, התחשבות בלקוח למשל באם זהו לקוח קבוע או מזדמן, לקוח המקושר באופן כזה או אחר אל המשרד או אל עו"ד הפלילי עצמו, האם התיק הוא בעבור לקוח פרטי או לקוח גדול – גוף מסחרי, עסק או תאגיד לדוגמא, האם התיק מהווה פוטנציאל למשיכת עבודה וספת על תיקים נוספים מאותו לקוח או מגורמים הקשורים אליו בהמשך הדרך, האם המקרה מסוקר על ידי התקשור התיק או המקרה המדובר, מהו מצבו הכלכלי של הלקוח מבחינת יכולת מימון, ערבויות, הוצאות התחשבות בהוצאות קודמות שכבר היו ללקוח בעקבות המקרה, ומידת רצונו של עו"ד הפלילי לבוא לקראת הלקוח ברמת המחיר משיקולים אישיים או שיקולים אחרים.

הסכם שכר טרחה – הדרך הנכונה להתנהל עם עו"ד פלילי

כאשר אתם פונים לקבל שירות מעו"ד פלילי, עליכם לבקש לערוך עמו הסכם שכר טרחה בכתב. הסכם זה יהווה מסמך מחייב הן עבור הסניגור המייצג והן עבור הלקוח.

פעמים רבות לקוחות נמנעים מלבקש לעגן את זכויותיהם וכמו כן לעגן את חובותיו של עו"ד המייצג אשר לוקח את טיפול התיק לידיו, במסגרת הסכם שכר טרחה בכתב.

הימנעות זו מצד הלוקח נובעת בדרך כלל מתוך יחסי האמון שנוצרים עם עו"ד, בשל  שיקולים של מתן כבוד והערכה, אך אין זה נכון לעשות. כמובן שלכל לקוח יש קשר קרוב והדדי עם עורך דינו ואדרבא במקרים המשתייכים לנישת המשפט הפלילי אבל הסכם שכר טרחה הוא עדיין הכרחי ואינו נחשב כפגיעה באמון או כחוסר כבוד כלפי עו"ד פלילי.

מדוע חשוב והכרחי לערוך הסכם שכר טרחה בכתב

במידה ולא מעגנים בהסכם כתוב ומוסדר של שכר טרחה נושאים חשובים כמו היקף עבודת הייצוג והעלות בהתאם לכך, הדבר מהווה פתח לבעיות שונות שעלולות לצוץ בהמשך הדרך, משום שבהסכם שבעל פה אף פעם לא מוסדרים כל העניינים החשובים של ההתנהלות וההתקשרות בין הלקוח לעורך דינו, ובכלל, עניינים נוספים למיניהם, מהותיים יותר או פחות, יהיו נתונים לפרשנויות על ידי שני הצדדים. אי לכך חשוב ביותר לערוך הסכם שכר טרחה בכתב הן בעבור עו"ד והן בעבור הלקוח.תביעת תאונות דרכים

דגשים להסכם שכר טרחה עם עו"ד פלילי

יש לוודא כי  בהסכם שכר הטרחה הכתוב ניתנת התייחסות לדברים הנ"ל:

 1. הגדרת מהות הטיפול בתיק המקרה, ייצוג משפטי, ייעוץ משפטי, הגדרת היקף העבודה וסוג העבודה.
 2. ציון פרטיו המלאים של עו"ד פלילי ועוזריו אשר יטפלו וייצגו את הלקוח בפועל.
 3. הגדרת אופן חישוב שכר הטרחה (לפי שעת עבודה / תשלום "גלובלי" וכו').
 4. הגדרה מראש של אופן התשלום ושל תנאי התשלום . ציון הסכום לתשלום ומועדי ביצוע התשלומים. כמו כן יש לציין את שיטת התשלום ולהדגיש במידה והתשלום יהיה צמוד למדד כלשהוא, לדוגמא, אם יהיה בצמוד לשער היציג של היורו או הדולר או לכל מדד אחר אשר יוסכם על ידי שני הצדדים.
 5. הגדרה ופירוט של כל ההוצאות אשר יכללו או לא יכללו בשכר הטרחה של עו"ד פלילי כפי שיוסכם על שני הצדדים, לדוגמא הסתייעות בחוקרים פרטיים, מומחים למיניהם, בדיקות פוליגרף הוצאות צילום חריגות, הוצאות מיוחדות עבור הפקת מסמכים.

טיפים לרכישת דירה ראשונה ובחירת עורך דין מקרקעין

רכישת דירה היא אחד הצעדים החשובים שנעשים במהלך החיים. הרכישה נעשית בדרך כלל אחרי חסכון של הון התחלתי ולאחר מכן נטילת משכנתא. ברי המזל, מצליחים לרכוש דירה במלוא הסכום לאחר שחסכו כסף רב. אז בין אם רכשתם דירה בתשלום אחד לבין אם מדובר בלקיחת משכנתא למען הרכישה, חשוב לקבל טיפים לרכישת דירה ראשונה ובחירת עורך דין מקרקעין.

אז מה צריך לבדוק לפני רכישת דירה?

בדיקת הדירה היא הבדיקה החשובה ביותר שתקבע את איכות החיים שלכם בדירה. בבדיקה יש לבדוק את כיווני האוויר, את מערכת הדוודים והאינסטלציה, את גדולה של הדירה ואת תכנונה הפנימי והחיצוני. שימו לב לחדר המדרגות או החצר והמצב שלהם.

בדיקת הסביבה שבה נמצאת הדירה היא בדיקה חשובה. הגיעו מספר רב של פעמים לאזור בשעות שונות ובדקו מה מידת הרעש במקום, מיהם השכנים ומה קיים בסביבה. בדקו האם יש מוסדות לימוד במקום, תחנות אוטובוס, גני ילדים, פארקים, גני שעשועים, מתנ"סים ומוסדות תרבות. ככל שישנם יותר שירותים חיוביים במקום – כך המקום יותר איכותי.

אחת הבדיקות שחשוב לעשות לפני הכל היא לוודא כי הדירה שאתם מתכוונים לקנות רשומה על מי שטוען כי הוא בעל הדירה. בדקו את העלות על ידי אימות הפרטים המופיעים בנוסח הרישום שיכול לאשר לכם את כלל הפרטים על הדירה ובעילה. הבדיקה חשובה מאד והיא חייבת לכלול בדיקת עיקולים, הערות וזכויות הנכס. מי שרוצה להיות על הצד הבטוח ביותר, כדאי שייגש גם למחלקת תכנון ובנייה ברשות המקומית וזאת כדי לבדוק האם ישנם פרטים שחייבים לדעת על הדירה.

למאמר נוסף בנושא:

בדקו האם ישנה משכנתא על הדירה. חשוב לבדוק האם רובצת משכנתא על הדירה ומה יתרת התשלום עד לסיומה. בקשו לקבל דוח מהבנק על המשכנתא, שבאמצעותו תוכלו לקבל את כלל הפרטים. החשיבות של הבדיקה הינה גדולה וזאת משום שאם קיימת משכנתא על הדירה לא תוכלו לרכוש אותה.

לאחר שבדקתם כי הדירה מוצאת חן בעינכם והיא גם ניתנת למכירה ללא בעיות או תקלות, חשוב לבחור עורך דין טוב. יש לבחור עורך דין מתמחה בקניית דירות ולשים לב כי עורך הדין מבצע בדיקה קפדנית של הנכס עוד לפני החתימה על ההסכם.

על עורך הדין לשנות סעיפים שלא נראים ככאלה שיסייעו לכם, לבדוק את הנכס על כללותו ולוודא כי הנכס אינו מעוקל או שיש עימו בעיות שונות. שכירת עורך דין לרכישת דירה יכולה לסייע לכם רבות בבחירת דירה טובה, וגם למנוע ממכם טעויות הרות גורל שעלולות להשאיר אתכם מרוששים.

גובה תשלום ארנונה מחושב לפי מספר קריטריונים אותם כדאי להכיר

הרשויות המקומיות משתמשות במספר שיטות שונות שמטרתם חישוב גובה תשלום ארנונה מהתושבים בהתאם לגודל הנכס. מבין השיטות בהן משתמשים כיום אפשר למצוא את שיטת הברוטו-ברוטו, שיטה בשם נטו-נטו, שיטה נוספת נקראת שיטת הנטו ולבסוף שיטה בשם שיטת הברוטו.

שיטת הברוטו – ברוטו

שיטה זו למשל, שנועדה לחשב שטח נכס, נעשת לפי חישוב שטח הברוטו. בצורה זו גם הקירות החיצוניים נכנסים לחישוב השטח. כמו כן גם השטחים המשותפים נכנסים לתוך החישוב על ידי החלק היחסי בהם.

שיטת הנטו – נטו

שיטה זו לחישוב גודל הנכס שונה באופן מהותי משיטת הברוטו-ברוטו. לפי שיטה זו גודל הנכס מחושב לפי השטח הפנימי שלו בלבד. בשיטה זו לא מכלילים את הקירות של המבנה וכן לא את השטחים המשותפים.

שיטת הנטו

שיטת הנטו היא שיטה נוספת לחישוב שטח של מבנה לפיו נקבע תשלום חשבון הארנונה. לפי שיטה זו מכניסים לחישוב את הקירות הפנימיים של המבנה אך לא כוללים את השטח המשותף של הבניין או את הקירות החיצוניים של הבניין.

שיטת הברוטו

שיטת הברוטו היא השיטה האחרונה המוכרת לחישוב תשלום ארנונה. לפי שיטה זו מחשבים את כל השטח של הנכס החיצוני, ללא חישוב של השטחים שלא בחזקה של משתמש מסויים.

חוק ההסדרים

חוק ההסדרים נועד לעזור לחשב את גובה התשלום של הארנונה מהתושבים. החוק מגדיר שלושה קריטריונים לחישוב גובה תשלומי הארנונה:

 • סוג הנכס
 • מיקום הנכס
 • שימוש הנכס

חשבון הארנונה

לפעמים ניתן להוריד את גובה תשלום הארנונה בעזרת סיוע מתאים. אפשר לבדוק ראשית את ההתאמה של חיוב הארנונה לפי הרשות המקומית הספציפית. כמו כן מומלץ לבדוק אם העלאת חיוב הארנונה נעשתה באופן חוקי, זאת בהתאם לתעריפים הקיימים. כמו כן ניתן למדוד את גודל הנכס ולוודא כי הגודל הקיים הוא אכן הגודל המוגדר בחשבון. מלבד זאת, קיימים מקרים בהם נכס מסווג כנכס לשימוש מסויים אך בפועל נעשה שימוש בו למטרות אחרות. שינויים אלה יכולים להפחית את גובה תשלום ארנונה.

מחפש רואה חשבון ראשון לציון? שים לב שהוא עומד בכללי מועצת רואי חשבון בישראל

תפקיד רואה חשבון בישראל, לא משנה באיזה עיר הוא עובד ואיפה אתם מחפשים, אם הוא רואה חשבון בתל אביב, אם אתם מחפשים רואה חשבון ראשון לציון או רואה חשבון ערד, נשאר זהה. תפקידם הוא לעסוק בביקורת חשבונות, לעבוד כמנהלי כספים, לעבוד ככלכלנים או כחשבים וכן כיועצים פיננסיים. מלבד זאת הם יכולים לעבוד במס הכנסה ובחברות ביטוח. הם יכולים לעבוד במשרדי רואי חשבון והם יכולים לעבוד בשירותי המדינה.

מועצת רואי חשבון בישראל

אם אתם מחפשים לדוגמא רואה חשבון העובד בראשון לציון, חשוב שתבדקו כי הוא מחזיק רשיון לעבוד במקצוע של ראיית חשבון בישראל. את הרשיון מעניקה המועצה של רואי החשבון בישראל והיא גם מפקחת על ההתמחות במקצוע ומפעילה הליכים משמעתיים במקרי הצורך. כמו כן המועצה מסדירה את הכללים שחלים על כל רואי החשבון בישראל, רואה חשבון ראשון לציון, ערד, תל אביב, ירוחם, קרית שמונה, טבריה, ראש העין, כפר סבא, מטולה ואילת, זאת לפי החוק כמובן.

חשוב לציין עם זאת כי למועצה אין סמכויות מקצועיות באף עיר ועבור אף רואה חשבון ראשון לציון או כל עיר אחרת. המועצה מפקחת על רואה חשבונות מראשון לציון לדוגמא אך לא קובעת שום כללים בחשבונאות או כללים בביקורת. כמו כן אין למועצה סמכויות ענישה כתוצאה מהתנהגות שלא הולמת את המקצוע וכבודו. הסמכויות שכן קיימות למועצה הן הענשה בדמות נזיפה, שלילה זמנית או שלילת הרשיון לעסוק בראיית חשבון לצמיתות, התראה וכן העונשים יכולים להיות מלווים בקנסות כספיים.

חברי מועצת רואי חשבון בישראל

במועצת רואי חשבון בישראל חברים 14 נציגי ממשלה, בנקים, לשכת רואי חשבון, אקדמיה והרשות לניירות ערך. יושב הראש של המועצה ממונה על ידי שר המשפטים, החברים כוללים נציג של שר האוצר, רשם החברות, רשם האגודות השיתופיות, המפקח על הבנקים, עובד של בנק ישראל אותו מינה המפקח, יושב ראש של רשות ניירות הערך או עובד או חבר של הרשות אותו מינה יושב ראש הרשות ונמצאים במועצה שישה רואי חשבון המנויים על ידי שר המשפטים. כל רואה חשבונות שעובד בראשון לציון ובכל עיר אחרת כפוף למועצה.