איך לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית?

תביעות רשלנות רפואית מוגשות לבתי המשפט כמעט בכל יום, בזמן שתביעות כאלה נוגעות לפעילות לקויה של צוות רפואי מסוגים שונים, כמו: רופאים, אחיות, סניטריים, צוות מד"א, כמו גם מטפלים מסוגים שונים ומטפלים ברפואה המשלימה, אשר לא ביצעו את הטיפול בחובת הזהירות המוטלת עליהם, בזמן שהתנהגות זאת גרמה לנזק פיזי או נפשי אצל המטופל.

ואכן בשל ריבוי פניות של תובעים אשר סבלו מהתרשלות של צוות רפואי, בתי המשפט בישראל פועלים בכל תביעה על מנת לבחון כל מקרה לגופו, להבין האם יש קשר בין הנזק שנגרם למטופל לבין התנהגות והתנהלות הצוות הרפואי. כמו כן הוא אומד את הנזקים ובעזרת עורך דין מקצועי שביצע עבור הלקוח הגשת תביעה רשלנות רפואית: מגיע למסקנות לגבי הפיצוי ההולם ביותר עבור הלקוח – הלוא הוא המטופל שסבל מנזקים פיזיים ונפשיים (כמו גם אי יכולת השתכרות וניהול חיי יום יום תקינים).

עורך דין לתביעת רשלנות רפואית

סוגים של רשלנות רפואית ובחירת עורך דין טוב ומקצועי

בשל עולם הרפואה הרחב, ישנן כיום תביעות רשלנות רפואית הנוגעות למגוון תחומים ביניהן: רשלנות רפואית בהריון ובלידה, רשלנות בעת טיפול שיניים, רשלנות רפואית בניתוח, במתן טיפול ברפואה המשלימה, בעת אבחון, מתן תרופות ועוד.

בשל התחומים הרחבים והמגוונים: יש לדעת לבצע בחירה נכונה של עורך דין רשלנות רפואית שבעזרתו תוכלו לאסוף את כלל הראיות, הניירת והמסמכים המוכיחים כי מקרה כזה אכן גרם להתדרדרות במצב הנפשי והפיזי, כמו גם שניתן יהיה להוכיח בבית המשפט קשר ישיר בין הטיפול הלקוי למצב הקיים.

אבל כיצד אפשר לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב בבחירה:

מקצועיות

כאשר אתם בוחרים עורך דין שיבצע עבורכם הגשת תביעת רשלנות רפואית, חשוב בתחילה לשים לב כי הוא פועל במקצועיות וכי יש לו את כל הכלים הדרושים להצגת המקרה שלכם בצורה הנכונה ביותר. עורך דין מקצועי הוא כזה שיודע כיצד לפנות לבית המשפט, כיצד לאסוף ראיות והוא ידע איך להנחות אתכם לקבלת התוצאות הטובות ביותר עבורכם.

מומחיות

שימו לב כי אתם בוחרים בעורך דין או במשרד שמתמחה בתחום הרלוונטי. כפי שהזכרנו, כיום ישנם שלל תחומים בדיני נזיקין ובעיקר ברשלנות רפואית ולכן יש לבחור את איש המקצוע שיש לו ניסיון רב בתחום שבו אתם רוצים להגיש את התביעה.

ניסיון

נסו לבדוק את הניסיון של עורך הדין ואף לקבל המלצות על עורך דין טוב לרשלנות רפואית. ייתכן ותוכלו למצוא באתר של איש המקצוע המלצות (שימו לב כי הן ניתנות מלקוחות אמתיים) כמו גם שניתן להבין באילו תיקים טיפל עורך הדין ולהבין מדפי האתר כמה שנות ניסיון יש לו בתחום.

הצלחות

נסו לבדוק במנועי החיפוש אודות פסקי דין ולברר באמצעות כתיבת שם החברה, המשרד או שמו של עורך הדין, כמה הצלחות היו לו בתיקי רשלנות רפואית ומכאן לבחור את זה שנחשב הטוב והמצליח ביותר בתחום.

מחיר

נסו לקבל הצעות מחיר אודות שכר הטרחה של עורך הדין מכמה משרדים נבחרים ובצעו השוות מחירים בין המשרדים השונים. בנוסף, נסו למצוא עורך דין טוב שיוכל לייצג אתכם תמורת קבלת אחוזים מהתביעה. בכך תוכלו לחסוך בעלויות.

יחס אישי

לבסוף יש לבחור בעורך דין שמקנה לכם יחס אישי, שזמין עבורכם ומבין את המקרה שלכם לאורכו ולרוחבו. האינטראקציה ביניכם לבין איש המקצוע שמייצג אתכם מול בית המשפט חשובה מאד להצלחה שלכם! לכן תמיד יש לבחור בכזה שיש לכם עמו קשר טוב וחיבור מקצועי מעולה!

עורך דין נזיקין מומחה לרשלנות רפואית

אין ספק כי הרפואה כיום התקדמה בצעדי ענק אל מול העבר והדוגמא הבולטת לכך היא העובדה כי תוחלת החיים עלתה בצורה דרמטית אל מול המאות הקודמות. אין ספק גם כי כל אדם צריך לשמוח על ההתקדמות של הרפואה ואת זאת אתם חייבים לקחת בחשבון. אך לצד זאת ולמרות ההתקדמות העצומה של הרפואה אתם תתפלאו לדעת כמה תקלות, ליקויים ופגמים יש בעבודת הרופאים וכמה טעויות הרופאים עושים באופן יומיומי כמו כל אדם אחר. אז נכון פעמים רבות הטעויות הללו אינן גורמות לנזק אך פעמים רבות יותר הרשלנות הזאת מובילה לתוצאות קשות למטופל. על רקע זה אם נחשפתם לרשלנות רפואית אנחנו ממליצים לכם לפנות אל עורך דין נזיקין מומחה לרשלנות רפואית אשר ייצג אתכם על הצד הטוב ביותר ויבטיח כי תפוצו על הנזק שנגרם לכם שלא באשמתכם אך כן באשמת הרופאים.

מדוע רשלנות רפואית זה אחד המקצועות המשפטיים הקשים ביותר?

רשלנות רפואית יכולה לבוא לביטוי בהמון תחומים מאבחון שגוי עד טיפול מוטעה, מפגיעה בהיריון ועד טעות בניתוח ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין בכדי לעמוד על הזכויות שלנו ולהבטיח כי הן לא מופרות. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי המקצוע של עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית הוא אחד הקשים ביותר שיש וזאת עקב העובדה כי עורך דין זה לא צריך להבין רק במשפטים אלא הוא צריך ידע גם ברפואה. בכדי לדעת אם הייתה כאן רשלנות העו"ד חייב להבין את הפרוצדורה הרפואית ולדעת האם הרופא התרשל וזאת בכדי להבטיח כי הוא יוכל לייצג את הלקוח שלו בהליך המשפטי על הצד הטוב ביותר.

מדוע לבחור עורך דין דווקא ממשרד קטן?

אין ספק כי הצלחת התביעה שלכם תלויה במידה עצומה בבחירת העורך דין שלכם. ככל שתבחרו עו"ד יותר טוב כך התביעה תזכה להצלחה גדולה יותר. על רקע זה אנחנו ממליצים לכם לבחור עורך דין ממשרד קטן ולא גדול מכיוון שעורך דין זה יוכל להקדיש לכם את מלוא המשאבים שלו ואת מלוא תשומת הלב ולהבטיח כי תזכו לייצוג הטוב ביותר שיש.

חוות דעת מקצועית לבית משפט בלי לשבור את הראש

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל הליך משפטי ובוודאי כאשר מגיעים לבית משפט, הוא הצורך להציג חוות דעת של אנשי מקצוע. זה יכול להיות אנשי מקצוע מעולם הרפואה, מעולם הכלכלה, אנשי מקצוע מתחום הבנייה, מתחום הרכב ומכל תחום אחר.

קיים צורך להציג חוות דעת מקצועית על מנת להוכיח את נכונות התביעה או על מנת להפריך אותה. אחת הדוגמאות הקלאסיות בעניין זה היא במקרה של רשלנות ונזיקין. נניח ורופא נקט גישה מסוימת בטיפול, גישה שהובילה לנזק מסוים אצל המטופל, הרי שהרופא ירצה להוכיח שפעל בצורה נכונה, על כן הוא יסתמך על חוות דעת מקצועית של רופאים אחרים מהתחום שלו, מצד שני, התביעה תבקש להוכיח שהוא פעל בצורה לא נכונה, ולכן היא תציג חוות דעת אשר מבקשות להפריך את טענתו.

כל עורך דין עובד עם שורה של רופאים מומחים שונים המספקים חוות דעת רופאים לפי הצורך מתוך כוונה שאם יידרש להביא חוות דעת מקצועית לבית משפט, הוא לא יצטרך לחפש אלא מיד יוכל למצוא גורם מקצועי שייתן לו אותה. מן הסתם, אותו גורם גם יעזור לו בכל ההליך הקדם משפטי, מתוך כוונה לעזור לו להבין את המקרה טוב יותר, להכין את עצמו לעדויות השונות ועוד.

מן הסתם, חוות דעת רפואיות הן בעלות ערך רב בבית משפט. יש לכך שני הסברים פשוטים. הראשון, רופא הוא איש מקצוע שיכול לספק מידע שגורם לא מקצועי לא יכול לספק. הוא מכיר את התחום היטב והוא יכול לעזור לפרש אותו בצורה מאוד פשוטה וברורה.

הסבר שני, בשביל לייצר תיק משפטי ראוי, יש לבנות רובד על רובד, כך שתהיה לוגיקה משפטית. חוות דעת מקצועית היא רובד מאוד חשוב בביסוס הטיעון שלנו. אנחנו לא יכולים לבסס את התיק בלי שתהיה לנו גושפנקא מאיש מקצוע.

לכן, חשוב מאוד להכיר אנשי מקצוע בתחומים שונים ובפרט בתחום הרפואי, אשר ידעו לספק עבורנו חוות דעת מקצועיות מתי שאנחנו צריכים, ברמת אמינות גבוהה, כך שנוכל להשתמש בה לצורך כל עניין משפטי או אחר.

עורך דין מכון רפואי – מה חשוב לבצע לפני שפונים אליו?

מחפשים עורך דין מכון רפואי? עורך דין אשר יוכל לסייע לכם בתיקים רפואיים וללוות אתכם בהליכים משפטיים שונים הנוגעים בתחום? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

לפני שאתם פונים אל עורך דין מכון רפואי חשוב מאוד שתבצעו כמה דברים אשר יאפשרו לכם להגיע מוכנים יותר אל עורך הדין, ולמצות את זמן הפגישה שלכם איתו בצורה הטובה ביותר. קחו בחשבון כי עלות של פגישה עם עורך דין היא לא זולה, ואם אתם רוצים להימנע מבזבוז זמן בפגישה עם עורך הדין ולהגיע למצב בו אתם צריכים לחזור לפגישת התייעצות נוספת, שתעלה לכם יותר, רק כי לא הבאתם את כל המסמכים הנדרשים או לא הגעתם עם כל החומרים הנדרשים.

אז מה חשוב להכין לפני שפונים אל עורך דין מכון רפואי בכדי לקבל את הייעוץ הטוב ביותר ולהשלים אותו בהצלחה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

כל המסמכים הרפואיים שברשותכם

לפני שאתם פונים אל עורך דין מכון רפואי חשוב שתכינו את כל המסמכים אשר קשורים לנושא, גם אם יש מסמכים שנראים לכם פחות רלונטיים או קשורים. ארגנו בתיק מסודר כל מסמך שיכול להיות רלוונטי. פעמים רבות אלו יכולים להיות מסמכים שנראים לכם לא ממש קשורים או רלוונטיים אך עורך הדין יוכל למצוא בהם ערך רב, ולכן חשוב מאוד להכין את כל המסמכים והניירת הדרושה בכדי למצות את זמן הפגישה בצורה הטובה ביותר ולקבל את הייעוץ הנכון והטוב ביותר עבור המקרה שלכם.

עדויות או הוכחות רלוונטיות

במידה ואתם פונים אל עורך דין מכון רפואי לתביעות של רשלנות רפואית, חשוב שתגיעו עם עדויות או הוכחות רלוונטיות למקרה שלכם. חשוב מאוד להבין כי עבודתו של עורך דין מכון רפואי הינה מורכבת מאוד, ומלבד הידע במשפטים חייב להיות לו ידע בתחום הרפואה בכדי לבצע את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר, ולכן חשוב להגיע לפגישת ההיכרות עם כל מידע אפשרי שיש לכם, כך שהוא יוכל להבין את המצב היטב ולקבל החלטות נכונות וחכמות יותר.

מי מתעסק ברשלנות רפואית באזור המרכז?

לפי מספר רב של תיקים בבתי המשפט בתחום הרשלנות הרפואית, יש הרבה אנשים שמצאו את עצמם נפגעים מרשלנות של רופאים ומטפלים. היום ניתן להיחשף למידע רב על רשלנות רפואית באינטרנט וניתן לבדוק די בבירור אם אתם או אדם אחר, קורבן לרשלנות רפואית ולאן מומלץ לו לפנות במקרים אלה.

יש היום בארץ ולרבות במרכז עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב, רמת גן, בת ים ועוד ערים רבות מרכזיות שניתן לקבל מענה של עורך דין מיומן לכל רשלנות שבוצעה ביקירכם או בכם. תוכלו גם להיכנס לפורטל באינטרנט ולקרוא שם על סוגי הרשלנות שיש, איך מזהים כאלה ולבדוק איך יינתנו לכם הפיצויים והכי חשוב הוא, איזה סיוע מומלץ ואיפה תוכלו למצוא אותו?

עורך דין מיומן ומקצועי                                                                                       

כל עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב מכיר את התחום על בוריו ויודע מה הפרמטרים הברורים של פגיעה מרשלנות רפואית והוא האדם שיכול להוביל כל תיק להצלחה או לכישלון. חשוב לזכור שכל תביעה בנושא רשלנות, מומלץ שתתבצע כמה שיותר קרוב לזמן שהמקרה קרה, כך יהיה ניתן לעשות חקירות רלוונטיות לכל מי שנוגע בדבר מבלי שיהיה להם את התירוץ הנדוש, שאין הם זוכרים מפאת הזמן שחלף.

סוגי הרשלנות הרפואית                                                                                                 

יש מקרים רבים ברפואה שיכולה להיות בהם רשלנות רפואית כגון: רשלנות רפואית בחדר לידה, או רשלנות באי בדיקות רלוונטיות לעובר, רשלנות בזמן ניתוחים באברים שונים בגוף, רשלנות ברפואת השיניים, רשלנות בניתוחים פלסטיים, אבחונים מוטעים של גידולי סרטן או איחור קריטי באבחון של גידול, רישום של תרופות שאינן כשירות לאדם כלשהו או הזנחה במתן טיפול ואי שליחה לבדיקות ועוד. 

חשוב שכל משרד עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב יעסוק רק בתחום הרשלנות ולא יתמחה בעוד תחומים שאי להם קשר לתחום, שכן זה סימן שהוא בקיא בתחומו וחלש על הרבה תיקים בתחום וקיבל ניסיון וידע רב ויצליח להביא כל תיק למיצוי הזכויות והפיצויים שמגיעים לו.

מהי רשלנות רפואית

הרבה פעמים, אנשים מן השורה שאינם מכירים את התחום המשפטי נוטים לחשוב שכל מקרה אשר הם ייקחו לבית משפט, יוביל לניצחון שלהם כי הצדק איתם. זו מחשבה אופטימית אך מאוד תמימה ולא פעם היא לא נכונה.

מעבר לעובדה שלא תמיד הצדק מנצח בבית משפט לצערנו, אלא שיש כללים מסוימים שצריך לעמוד בהם בשביל שהשופט יהיה מוכן לקבל את דעתנו. מאחר ומולנו עומד צד שרוצה גם הוא לנצח או לפחות לא להפסיד, אנחנו יכולים להיות בטוחים שגם בצד הזה עושים כל מה שאפשר בשביל להוכיח את צדקתו.

דוגמא טובה לכך אפשר לראות במקרים של רשלנות רפואית. על פניו, כל מקרה בו טיפול או ניתוח לא מוביל לתוצאה המיוחלת, אנחנו עלולים לחשוב שמדובר ברשלנות של הרופא או של בית החולים ועל כן יש לנו סיבה לתבוע אותם. זה לא כך, בשביל להבין מדוע, צריך לדעת מה זו רשלנות רפואית, בטרם אנחנו פונים אל עורך דין רשלנות רפואית דוגמא רועי פרישמן או אחרים.

המונח רשלנות רפואי מתייחס למצבים לפיהם רופאים או אנשי מקצוע אחרים שקשורים לטיפול הרפואי, נהגו בחוסר סבירות קיצונית במהלך הטיפול אשר הוביל לנזק שהשפיע על המטופל. למעשה התביעה מתחלקת לשני חלקים, עלינו להוכיח שהצוות פעל בחוסר סבירות קיצונית וכן שהמעשים של גישה זו, הובילו לנזק אשר השפיע עלינו.

מדוע זה חשוב? מאחר וייתכן והרופא נקט בדיוק כמו שנדרש ממנו, בדיוק כמו שכל רופא אחר היה פועל, אך מה לעשות הטיפול לא הצליח. אין כאן רשלנות ולא סיבה לתביעה. שום רופא לא יכול להבטיח מאה אחוז של הצלחה. חשוב לומר, ייתכן מאוד שהרופא נקט בחוסר סבירות קיצונית אך לא נגרם נזק, ואז התביעה תתקבל חלקית.

למצב של חוסר סבירות קיצונית, אפשר להכניס גם רשלנות שנובעת מפעולות שבוצעו בניגוד לצורך, בניגוד לרצון המטופל אף על פי שהיה צריך לדווח לו, וכן מצבים בהם הרופא לא פעל כנדרש מסיבות קיצוניות מתוך כוונה.

על מנת להוכיח את כל זה, יש גם להציג ראיות מעצם הטיפול, כולל מתיק הטיפול וכן להציג מומחים שיסבירו מהי פעולה סבירה בהקשר לאותו טיפול מדובר.

עורך דין רשלנות רפואית

תהליכים רפואיים אקוטיים משפיעים על חיינו – לטובה ולרעה. בכוחם של ניתוחים להשיב לנו את איכות החיים, להחזיר אותנו לתפקוד מלא, לשפר את תפקודנו החברתי, המשפחתי והמקצועי. במקרים רבים, תהליכים רפואיים אלו משיבים אותנו לחיים ומאפשרים לנו ליצור שוב קשר בריא עם משפחותינו, עם ילדינו ואהובינו, עם החברים והסביבה הכללית שלנו.

יחד עם זאת, תהליכים רפואיים שונים אינם מסתיימים כפי שהיו צפויים להסתיים. חוסר ניסיון, עומס נפשי ומקצועי, מיכון לא מתאים ואבחון לא נכון של המטופל – כל אלו יכולים להביא לידי תקלות בתהליך הטיפולי ובעיות אחרות המשליכות על כל אורח החיים. על מנת להתמודד בהצלחה עם מקרים אלו, לא תמיד מספיק לעמוד מול הרופא ולדרוש תיקון. למעשה, ישנם מקרים שבהם גם דרישה של תיקון לא יכולה לעזור במיוחד שכן מדובר בתהליכים שלא ניתן להשיב על מקומם.

לידה שהסתבכה, מומים בלידה כתוצאה מתהליך ניתוח קיסרי, בעיות באברים פנימיים ותפקוד לקוי שייוותר לכל החיים – אלו הם רק חלק מהנזקים העלולים להתרחש כתוצאה מרשלנות רפואית. במקרים רבים, לא ניתן להשיב את הנעשה. במצבים אלו, ניתן לכל הפחות להתמודד עם האחראיים על הפגם בתהליך הרפואי ולקבל את הפיצוי הנאות על כך.

פנייה אל עורך דין רשלנות רפואית היא הצעד הראשון והחיוני להתמודדות עם הבעיה. עורך דין רשלנות רפואית המכיר את התחום הספציפי הנדרש ייתן את המענה הרלוונטי, יחקור את המקרה מתחילתו ועד סופו ויבחן את אפשרויות קבלת הפיצוי השונות. במקרים בהם אכן התרחשה רשלנות, עורך דין רשלנות רפואית הוא האדם האמון על איתור התקלה והאחראי לה. 

כל תחום רפואי הוא עולם שלם בפני עצמו ומסיבות אלו, פנייה אל עורך דין רשלנות רפואית צריכה להתקיים בהתאם לתחום המומחיות של עורך הדין. אם מדובר ברשלנות רפואית שהתרחשה בתחום הולדה, אזי יש לפנות אל איש מקצוע המתמחה בתחום הספציפי. בה במידה, אם הרשלנות הרפואית התרחשה במסגרת ניתוח איברים פנימיים, יש לפנות לעורך דין שונה המתמחה בתחום, מכיר את הפרוצדורות הרפואיות השונות, מתמצא בתהליכים ויודע כיצד הדברים מתנהלים.

נלחמים בשבילכם במוסדות

כולנו משלמים לו בכל חודש, בכל תלוש משכורת נוכל לראות זאת בבירור. הידיעה הזו מביאה אותנו למסקנה שבבוא היום אם נזדקק לו הוא יתמוך בנו ויאפשר לקיים שגרה נוחה. מדובר כמובן על הביטוח הלאומי. כאשר אנו חושבים על ביטוח לאומי בדרך כלל תעלה בראשינו תמונה של אדם קשיש וחולה שכבר יצא לפנסיה ואין לו אפשרות לקיים את עצמו. למעשה, לא כך הדבר והביטוח הלאומי מספק תמיכה לקהל יעד גדול בהרבה ובו נשים חד הוריות, אנשים שנפגעו בתאונה, נכים, חיילם משוחררים ועוד.

עורך הדין שמטפל במצב

ככל שמדובר בגוף חזק אשר יש לו גיבוי ממשלתי ועוצמה, כך יהיה קשה יותר לקבל ממנו את המגיע לנו במקרה הצורך. למוסדות חזקים יש נטייה להתנער מבקשות של אנשים פשוטים ולעיתים נדרשת פעולה אמיצה יותר אשר כרוכה בשיתוף פעולה עם עורך דין ביטוח לאומי. בעל מקצוע כזה יהיה מצויד בכל הידע והניסיון הדרוש שיביא לתוצאה הנדרשת במהירות וביעילות. כדאי לפנות לעורך דין אשר מכיר את הנפשות הפועלות, יש לו קשרים במקומות הנכונים והוא מכיר בעל פה את כל הטריקים בהם משתמשים .עורך דין לענייני ביטוח לאומי

זכויות ומימושן

למעשה לכל אחד ישנן זכויות בביטוח הלאומי. היות וכולנו משלמים מדי חודש סכום קצוב שיבטיח עזרה ברגע האמת, יש לנו את כל הפריווילגיה לפות אליהם ולדרוש את הזכויות שלנו שמגיעות לנו על פי חוק. בפועל מימוש זכויות מול ביטוח לאומי הוא לא קל בכלל, כרוך בבירוקרטיה רבה ומתנהל באיטיות רבה. פניה לעורך דין מנוסה שכבר ייצג אנשים רבים מול ביטוח לאומי תזרז מאוד את התהליך ותביא לתוצאות מהירות ואיכותיות. בסופו של דבר כאשר הדברים מובאים בפני שופט אז החוק הוא לצדנו ואי אפשר יותר להתנער מחובות.

אנשים מבוגרים או מוגבלים מתקשים מאוד להתנהל מול הביטוח הלאומי ולפעמים הם פשוט מוותרים. גם בני משפחה שעוזרים לא תמיד יודעים מה לעשות והם פשוט מקבלים את מה שאומרת להם הפקידה שיושבת מולם. אם אתם לא בטוחים שקיבלתם את כל זכויותיכם, כדאי להתייעץ עם עורך דין שידריך אתכם לגבי הפעולות שניתן לעשות.

מהי רשלנות רפואית פלילית?

רשלנות רפואית היא עוולה שנגרמת למי שנפגע ממנה ויש לו את הזכות המלאה להגיש תביעה כנגד מי שגרם לו למצבו העגום. בדרך כלל התביעה היא תביעה אזרחית שמטרתה לקבל פיצוי כספי על הנזק שנגרם בעקבות הטיפול הרשלני שקיבל המטופל.

מטפל שהעניק טיפול לא הולם ולא בתנאי הסטנדרטים המקובלים יכול להיגרם ולהיות בכול סוג של טיפול רפואי, מטיפול קל וקוסמטי עד לטיפול מורכב במיוחד. ישנם מקרים שמלבד האחריות על הנזק שנגרם ניתן לדרוש אחריות שהיא בגדר רשלנות פלילית על מי שהתרשל בתפקידו כמו במצב של גרימת מות ברשלנות.

מה הסיבות לרשלנות רפואית

הסיבות למצבים של רשלנות רפואית יכולות להיות רבות ומגוונות החל: מהיעדר אבחון נכון של מחלה רפואית או ביצוע לא תקין של הליך רפואי, חוסר מיומנות ואי זהירות, מתן תרופות לא נכונות, היעדר טיפול דחוף ועוד. בדרך כלל תחום הרשלנות הרפואית מטופלת וקשורה בתחום נזיקין האזרחי, שם מוגשת תביעה לבית המשפט כשהמטרה היא למדוד את הנזק שנגרם ולפסוק על פיצוי  כספי הולם, אך לעיתים גרימת הנזק היא הרבה יותר חמורה וברמת המישור הפלילי.

רשלנות רפואית פלילית

מקרה בהם קיימת אחריות פלילית על רשלנות רפואית עורך דין בתחום יגיש תביעה על מקרה כגון גרימת מוות ברשלנות. חשוב לדייק שלא בכל מקרה שבו מטופל נפטר היא כתוצאה מרשלנות רפואית ולכן לא תוטל על המטפל אחריות פלילית. ברשלנות רפואית עורך דין בתחום בוחן את המקרה לעומק ובודק אם אכן על פי הנסיבות יש מקום לפנות לבית המשפט שיטיל עונש על המתרשל בדרגת אחריות פלילית. עוד חשוב לציין שבמקרים רבים נדחית התביעה, ולכן יש פנייה  לתביעה אזרחית, ששם לרוב היא מתקבלת ושם נפסק פיצוי כספי לעזבנו של המנוח. משמע נטל ההוכחה במשפט פלילי הרבה יותר קשה מאשר במשפט האזרחי.

נסכם שבכול רשלנות רפואית עורך דין מהימן יכול לסייע ולהקל על מטופל שהרגיש שנעשה לו עוול בעת טיפול רפואי או שקיבל טיפול לא הולם ומסכן.

עורך דין רשלנות רפואית

המחשבה על הגשת תביעת רשלנות רפואית, תביעה של סכומי כסף גבוהים על פי רוב, עולה פעמים רבות. למעשה, ההמלצה המועילה היא לא להגיש תביעות מהסוג הזה ללא ייעוץ וליווי צמוד של עורך דין, כי ללא עורך דין כזה, כמו במקרים אחרים בהם צריך עורך דין תאונות דרכים או עורן דין מסוג אחר, סיכויי ההצלחה קטנים בצורה משמעותית. אבל מה בכלל עושה עורך דין רשלנות רפואית, מדוע הוא כל כך חשוב ואיך בוחרים נכון עורך דין רשלנות רפואית?

על הסיוע החיוני של עורך הדין

עורך דין רשלנות רפואית מסייע לאנשים המעוניינים בהגשת תביעות בתחום, לרוב נגד הגורם הרפואי או המוסד הרפואי שמעסיק אותו. עורך הדין צריך לגבש יחד עם הלקוח שלו אסטרטגיה מתאימה, בהנחה שיש כאן "קייס" שאפשר לעבוד איתו. העיקרון המרכזי הוא שתביעות רשלנות רפואית יכולות להתקבל בהתקיים שלושה תנאים:

  1. הייתה התנהלות רשלנית של גורם רפואי במהלך האבחון, הטיפול או אפילו בצדדים ה"טכניים" של התהליך. רשלנות יכולה להתבטא גם בכך שהגורם הרפואי לא התריע על סכנה או לא המליץ על טיפול במצב שדורש התערבות רפואית.
  2. נגרם לתובע נזק כלכלי או בריאותי משמעותי: החמרה של המצב הבריאותי, הוצאות כספיות על טיפולים או על תרופות וכן הלאה.
  3. יש קשר ישיר בין ההתנהלות הרשלנית לבין הנזק שנגרם, ללא משתנים מתערבים. זהו סעיף שקשה בהרבה מאד מקרים להוכיח, כאשר חובת ההוכחה היא על הצד התובע.

המטרה: להגדיל את סיכויי ההצלחה

ההצלחה של תביעות רשלנות רפואית אינה מובנת מאליה. הגורמים הרפואיים, מן הסתם, יעמידו קו הגנה שלא פשוט לנצח, ויעשו זאת בעזרת ייצוג משפטי הולם. חשוב לדעת מהם התנאים שבהם רשלנות רפואית עשויה להיגרם, בהתאם לעולם הרפואה כמכלול אבל גם בתחום הרפואי הספציפי. עורך הדין צריך להכיר את החוק במלואו וגם את תקדימי העבר המשפטיים, שמשחקים כאן תפקיד משמעותי.

יחסי עבודה שלו עם גורמים רפואיים, בעיקר כדי להנפיק חוות דעת מקיפות, יכולים לשפר אף הם את טיב השירות שלקוחותיו מקבלים.

דגשים בבחירה נכונה של עורך דין

הדבר החשוב ביותר בבחירת עורך דין רשלנות רפואית הוא לוודא שהוא אכן בקיא בתחום הזה. רצוי שרשלנות רפואית בפרט ושדיני נזיקין בכלל יהיו ההתמחויות העיקריות של עורך הדין. יש לראות מהו הניסיון שלו בתחום, באילו מקרים הוא מסייע (למשל, רשלנות רפואית בתחום מסוים) ועד כמה הוא זמין ללקוחותיו: לא פעם יש צורך בתהליך ליווי ארוך וצמוד עד שהמקרה מסתיים על הצד הטוב ביותר.

מומלץ להיפגש עם עורך הדין לשיחה בארבע עיניים לפני שמקבלים את הבחירה. בדרך זו אפשר להתרשם מיחסי האנוש של עורך הדין ובעיקר מהמקצועיות שהוא משדר ומהידע שלו.

התנהלות נכונה במקרים של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתרחשת בשעה שאנחנו הכי פגיעים ונתונים לחסדי רופאים ואנשי המקצוע שאנחנו סומכים עליהם. במקרים רבים לא מדובר בסכנת חיים, אבל כן מדובר במקרים של פגיעה משמעותית באיכות חיים ובגוף. מקרים בלתי הפיכים של רשלנות רפואית יכולים להשתרע במרחב שבין מוות דרך מצב של צמח או נזק מוחי ועד לכדי פגיעה קשה במערכות הגוף ובתפקוד היום יומי. אנחנו מגיעים למוסדות הרפואיים בהנחה שמי שמטפל בנו יודע מה לעשות ושלא יחמיר את המצב, אבל מגלים להפתעתנו שבגלל סיבות שונות המצב החמיר ולעתים נגרם נזק שבכלל לא היה אמור להיות שם מלכתחילה. זו הנקודה שבה אנחנו חייבים להתייעץ עם אנשי מקצוע כיצד לנהוג כעת.

רגישות מצב רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא מצב רגיש שיש להבין כיצד לנהוג בו נכון כדי לסייע לתביעה עתידית על כך. במקרים רבים הטיפול מתועד אבל יש לוודא שכל המסמכים הנדרשים והרלוונטיים מופיעים בידכם במיוחד התיעוד המקורי של האירוע שהתרחש. יש לאסוף מסמכים שגם מתעדים פניות חוזרות ונשנות אל הגורמים המטפלים שעשויים להסביר למה אירעה רשלנות רפואית ובכך להוכיח את צדקתכם. את כל אלה עושים בעקבות הנחיות עורכי הדין שאליהם תיגשו מיד כדי לקבל ייעוץ משפטי. חיוני במיוחד לגשת בהקדם להתייעצות כזאת כדי שלא ייעלמו מסמכים חשובים שנחוצים לכם להוכחת צדקתכם וכל עוד אתם יכולים לעזור ולמצוא אנשים היו עדים שם למקרה שקרה לכם. חשיבות הזמן היא קריטית במקרה כזה.

מה עושים מיד אחרי שקורית לכם רשלנות רפואית?

ראשית, בקשו מסמכים רפואיים וסיכום מחלה או תיעוד המקרה. גשו עם המסמכים האלה וכל שאר התעודות הרפואיות והקבלות שמוכיחות תשלומים אחר כך או בזמן הטיפול לעורכי דין בתחום זה. הייעוץ שיינתן לכם יתחשב בטיב האירוע ובצורך לחכות זמן מסוים לאחר שקרה כדי להגיש את התביעה. במקרים מסוימים יש צעדים שחייבים לנקוט משפטית להבטחת טיפול רפואי או תשלום מידי לתרופות וטיפולים שעלולים להימנע מכם בגלל הבעיה ולכן ליווי צמוד ומידי של עורכי דין עשוי למנוע מכם סבל נוסף. מכאן והלאה הישמעו להוראות עורכי הדין ולהערכות שלהם לגבי הסיכויים שלכם ומהם הצעדים הבאים שעליכם לנקוט.

3 מקרים בהם נהיה חייבים עורך דין רשלנות רפואית

מקרים של רשלנות רפואית לא חסרים, וכיום אנו שומעים יותר ויותר על תביעות מסוג זה שמוגשות על ידי אזרחים מול גופים גדולים כגון רפואיים פרטיים, צוותים רפואיים, בתי חולים וקופות חולים.

בנוסף, תביעות רשלנות רפואית נחשבות תביעות שאינן פשוטות, והן דורשות עורכי דין מנוסים הבקיאים בכל הקשור בחומרים הרפואיים, במוסדות רפואיים, ובהוכחת הנזק החד משמעי שנגרם למטופל על ידי המוסד או הגורם הרפואי שטיפל באותו מטופל שכעת תובע את המוסד.

מילה כנגד מילה

תביעות רשלנות רפואית כמו כל תביעה משפטית היא תביעה של 'מילה כנגד מילה', וכאשר מדובר בתביעה של האזרח הקטן מול מוסד רפואי גדול – חשוב להצטייד בעורך דין טוב שיוכל להוכיח את הנזק הרפואי שנגרם ישירות לאזרח ולמטופל מהמוסד.

אבל מהי בכלל רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית בהגדרתה היא "מתן שירותים רפואיים תוך סטייה ברשימת הזהירות הסבירה שלה, כאשר סטייה זאת דרמה לנזק למטופל שלא היה נגרם אלמלא סטייה זאת." רשלנות רפואית יכולה להיגרם מכל צוות רפואי שכולל רופא מטפל, אחות, צוות מד"א, טכנאי רנטגן, רוקח, וכל מי שעוסק במקצועות הרפואה, הרפואה המשלימה ואפילו הפרא רפואה.

מהם המקרים בהם נהיה חייבים עורך דין לרשלנות רפואית על מנת להגיש תביעה לבית המשפט?

כאשר אנו חשים כי היינו קורבנות של רשלנות רפואית, חשוב לא לוותר, ולגשת לעורך דין המתמחה בתחום, וזאת כדי להגיש תביעה לרשלנות רפואית. כיום קיימים מספר מקרים נפוצים שבהם אין כמעט עוררין על קיומה של רשלנות רפואית:

אבחון שגוי של מחלה או אבחנה מאוחרת – אלה מקרים בהם רופא לא אבחן נכון מחלה שהמטופל סובל ממנה או לא הצליח לאבחן את מחלות למרות שהוא סובל ממנה. בנוסף ישנו מקרה של אבחון מאוחר, בו הרופא, או הצוות הרפואי גילה את המחלה בשלבים מאוחרים מידי מה שגרם להתדרדרות של המחלה, ולטיפול מאוחר מידי.

טיפול מיותר – טיפול מיותר הוא טיפול שהחליט לתת רופא שלא היה בו צורך. טיפול מסוג זה הוא טיפול שגרם להחמרת המצב, ולא נדרש ממנו להטבה עם המטופל. בנוסף, גם מקרים של מינון לא נכון של תרופה עלול להחמיר את המצב של המטופל וגם הוא נחשב רשלנות רפואית אם הוא החמיר את מצבו הגופני והנפשי של המטופל.

ניתוחים רשלניים – אחד המקרים החשובים בהם אנו חייבים עורך דין לרשלנות רפואית. במקרים אלה בוצע ניתוח רשלני כמו השארת כלי ניתוח בגוף המטופל, תפירה לא נכונה של גוף המטופל, הוצאה לא מוצלחת של גידול, ועוד. ניתוח רשלני הוא אחת הסיבות השכיחות לתביעות רשלנות רפואית.

עורכי דין רשלנות רפואית

הרפואה נועדה לסייע לנו, בני האדם. עם זאת, כמו בכל תחום אחר שאינו מהווה מדע מדויק (ולמרבה הצער הרפואה אינה עונה להגדרה של מדע מדויק כלל וכלל) – תמיד יש מקום לטעות אנוש שעשויה לגרום לבעיות משמעותיות ביותר בשנים הבאות, לעיתים אפילו פגיעה בנפש או באיכות החיים הכוללת. בכל תחום רפואי עשוי להתרחש מצב שכזה, משום שפגיעה בכל איבר בגוף האנושי עשויה לגרור השלכות לא נעימות שכאלה. ופעמים רבות מדובר בנזק שבהחלט ניתן לכמת באופן ספציפי ביותר. זו הסיבה לכך שכאשר מתעורר מקרה של רשלנות, חשוב מאוד לפנות לשירותי עורכי דין רשלנות רפואית על מנת לתת מענה כמה שיותר טוב למצב העגום שנוצר.

במה עשוי לעזור עורך הדין?

נושאי בריאות הינם קשים מאוד, ובעוד שפיצוי בסכומים שונים עשוי לשפר את ההרגשה וכן את חיי הנפגעים, אין דבר שיחזיר להם את בריאותם. עורך דין המתמחה בתחומי רשלנות עשוי להיות מסוגל להתנהל בצורה טובה מול הרשויות השונות והגורמים השונים המעורבים בשלבים השונים של הגשת תביעה על רשלנות רפואית, הוכחת צדקת העניין וקבלת הפיצוי על פי פסק הדין שניתן.

שירות עורכי דין רשלנות רפואית איכותיhammer-719066__340[1]

כמו כן, משום שמדובר בתהליך קשה מאוד ברמה האישית והאנושית, חשוב מאוד למצוא אדם רגיש ומבין המסוגל לספק גם תמיכה נפשית בתקופה קשה זו שדורשת כוחות רבים ויכולת להתמודד עם קשיים ולחצים. משרד עורכי הדין של גלית קרנר ושות' מספקת את השירות המדובר ברמה הגבוהה ביותר ודואגת לכך שכל אחת מהתביעות המועברות דרך המשרד מגיעות לפיתרון הדרוש למטופל.

התהליך של הגשת תביעת רשלנות רפואית

עורכי דין רשלנות רפואית ממליצים להתחיל בתהליך גיבוש התביעה ברגע שבו מתברר שמשהו בטיפול נעשה בצורה לא תקינה, או ברגע שהבריאות מתחילה להיפגע עקב טעות באבחון או בטיפול שנעשה. כך ניתן לאסוף הוכחות מהשלבים המוקדמים ביותר ולהוכיח את הבעייתיות שהתקיימה בהצלחה יתרה. כך, כדאי מאוד להיות תמיד עם יד על הדופק בעת קבלת כל טיפול רפואי, ליווי היריון ולידה ושאר הליכים רלוונטיים. ורק תהיו בריאים!

עו"ד נזיקין

עורך דין בעל התמחות בתחום הנזיקין יוכל לעזור לכם להתמודד עם תיקים בתחום הרשלנות הרפואית ואף תאונות דרכים. כך שאם אתם נאלצים להתמודד עם מצב שבו אתם רוצים למצות את הזכויות שמגיעות לכם בבית המשפט ואתם פשוט לא בטוחים למי לפנות, אנו בטוחים שכעת התשובה הרבה יותר ברורה בשבילכם.

לפעמים אנשים נוטים לשכוח זאת, אך בכדי לחיות את החיים שלהם כמו שצריך, זה יהיה מאוד חשוב לשים לב מבחינתכם שהם בוחרים להיעזר בגורמים הרלוונטיים למיצוי הזכויות שלהם בסופו של יום. אפשר אפילו לומר שאם אתם רוצים לראות את איך אתם מקבלים בדיוק את מה שמגיע לכם במהירות הגבוהה ביותר, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות פשוט לנסות לשכוח מהצרות שאתם נאלצים להתמודד עימן ולפנות בהקדם אל עורך דין שיודע לפעול היטב בתחום הנזיקין.

לא כל תיק משפטי צריך להיות מורכב

אמנם להתמודד עם מצב בו אתם צריכים למצות את הזכויות שלכם בבית המשפט זה דבר שלא בהכרח נחשב להכי פשוט ומהנה, אך אם אתם פועלים בחוכמה ונעזרים בגורמים המקצועיים הרלוונטיים, כל המשימה הזו תהפוך להרבה יותר פשוטה בשבילכם. אתם פשוט צריכים לשים לב שאתם בוחרים להיעזר באנשים הנכונים. אפשר אפילו לומר שזה לא אמור להיות יותר מידי מסובך בשבילכם אם אתם רק תגיעו למקום הנכון.

אמנם ישנם אנשים שנוטים לוותר על היעזרות בשירותיו של עורך דין מנוסה, וניתן לומר שחשיבה כזו תהיה נכונה אך ורק במקרים מסוימים ובמצב של תיקים קטנים ולא מורכבים. בכל אופן, אם אתם נאלצים להתמודד עם תיק משפטי סבוך שאין לכם מושג איך לגשת אליו בכלל, כמובן שתצטרכו להיעזר באנשי מקצוע שמבינים את התחום הזה יותר טוב מכם ופשוט יוכלו להציע לכם את הפתרונות הטובים ביותר בעבור המצב שבו אתם נמצאים. פשוט תעשו זאת ותראו מדוע זה מועיל לכם הרבה יותר.

בלא מעט מקרים בית המשפט גם יכול לטעות, ואתם חייבים להבין זאת. אם אתם רוצים לצמצם באופן מקסימאלי את הסיכויים שבית המשפט יטעה לרעתכם, אתם תהיו חייבים להיות חדים ולוודא כמובן שאתם דואגים להיעזר בעורך דין שיודע לעשות את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר.

עורכת דין רשלנות רפואית

מחפשים עורכת דין רשלנות רפואית שתוכל לעזור לכם למצא את זכויותיכם באופן מקצועי ולדאוג לכך שתקבלו את כל מה שמגיע לכם בסופו של דבר? תדעו לכם שלעתים קרובות ישנם מצבים בהם אנשים פשוט לא מרוצים מהטיפול הרפואי שהם קיבלו בבית החולים, ובכדי למצות כהלכה את הזכויות שלהם ולקבל את מה שמגיע להם, כל שנדרש לעשות זה ליצור קשר עם משרד עורכי דין מקצועי ומהימן כמו זה של גלית קרנר, אשר מתמחה בטיפול בנזקים של רשלנות רפואית מכל הסוגים. ללא ספק תוכלו לדאוג לעצמכם באופן הרבה יותר אפקטיבי אם רק תחליטו ליצור קשר עם משרד עורכי הדין של ג. קרנר בהקדם.

למה לפנות אל עורך דין מומחה?

אם אתם לא בטוחים מדוע כדאי לכם לפנות אל עורך דין מומחה, תדעו לכם שישנן לא מעט סיבות אשר אמורות לגרום לכם לבחור באופציה הזו.

ידע מקצועי – אם תבחרו לפנות אל משרד של עורכי דין בו תוכלו למצוא עורכת דין רשלנות רפואית, תהינה לכם אפשרות להיעזר בידע המקצועי הנרחב שלהם בתחום המשפטי ולהביא את זה לידי ביטוי במימוש הזכויות שלכם באופן אופטימאלי כמובן.

הכרת החוק – בשל העובדה שעורכי דין יודעים כיצד לעבוד עם החוק באופן הרבה יותר מקצועי והם מחזיקים בהרבה יותר ניסיון מכם, הדבר יאפשר לכם לקבל את כל מה שמגיע לכם מבלי שתצטרכו לשבור את הראש שלכם כיצד לעשות זאת ואיך לממש את הזכויות שמגיעות לכם בגלל נזקי הרשלנות הרפואית.

פתרון פשוט ונוח – אנו בטוחים שאתם לא רוצים להתעסק עם כל הדברים שכרוכים וקשורים לעולם של הרשלנות הרפואית ומיצוי הזכויות שלכם, ואם באמת זה המצב ואתם רוצים פשוט לקבל את מה שמגיע לכם, תשימו לב שאתם דואגים לממש את הזכויות שלכם כהלכה בעזרתם של עורכי דין מקצוענים ומנוסים כמו אלו שתוכלו למצוא במשרד עורכי הדין של גלית קרנר.עורך דין מקרקעין

למה לבחור במשרד עורכי הדין של גלית קרנר?

במידה ואתם תוהים מה הופך את המשרד הזה למשרד הטוב ביותר שתוכלו לעבוד איתו, כדאי לכם לדעת שישנן לא מעט יתרונות לשיתוף פעולה עם המשרד הזה, אך הנה לכם מספר יתרונות מרכזיים שתוכלו לקחת לתשומת ליבכם בפעם הבאה שאתם מחפשים עורכת דין רשלנות רפואית שתוכל לעזור לכם.

הכשרה – כל עורכ הדין עברו הכשרה במוסד מוכר ומכובד, ותוכלו להיות בטווחים שאתם מקבלים את הטוב ביותר בעבור הכסף שאתם משלמים בסופו של דבר.

עלות – במשרד עורכי הדין של גלית קרנר שמים דגש על תמחור הוגן, כך שלא אמורה להיות לכם שום בעיה לעמוד בעלויות השירות הכרוכות בקבלת שירות מקצועי.

שירות – במשרד של ג. קרנר שמים דגש על הענקת שירות אדיב וחם לכל לקוח ולקוח שבוחר לעבוד איתם, כך שללא ספק כדאי לכם לשקול אותם בחום.

עו"ד רשלנות רפואית

עו"ד רשלנות רפואית הוא המענה לכל נזק שנגרם לכם כתוצאה מטיפול שקיבלתם בקופת חולים, בית חולים, מרפאה שיניים, קליניקה לטיפולי לייזר שונים וכדומה. פעמים רבות המטופלים יוצאים מטיפול כזה או אחר בידיעה ברורה כי נגרם להם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, אך רובם בוחרים שלא לתבוע. הסיבה לכך נעוצה לרוב בפחד וחוסר חשק להתחיל להתעסק מול סוללת עורכי הדין שלרוב מאפיינת מקומות מעין אלו. אך משרד עורכי דין מקצועי ואיכותי המתמחה בענייני רשלנות רפואית, יכול לבצע עבורכם את כל העבודה. עו"ד גלית קרנר הינה עורכת דין וותיקה ואמינה המתמחה ברשלנות רפואית ויודעת בדיוק כיצד לפעול במצבים מעין אלו. חשוב לבחור עורך דין רשלנות רפואית שמתמחה בתחום ויש מאחוריו שנים של וותק וניסיון.רשלנות רפואית

מספר דברים שכדאי לדעת לגבי עו"ד רשלנות רפואית

ראשית כל, חשוב להדגיש כי עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית למעשה מתמחה בהיקף רחב של נושאים הנוגעים להתנהלות קלוקלת של הצוות הרפואי, או לחילופין לנזק שנגרם למטופל כתוצאה מהטיפול שקיבל. נושאים אלו כוללים בין היתר אבחון שגוי, טיפול שבוצע בצורה רשלנית, איחור באבחון וכדומה. לכן חשוב לבחור עו"ד שהפרקטיקה שלו מבוססת בעיקר בתחום של רשלנות רפואית, והוא אינו עוסק בתחומים נוספים כגון תאונות עבודה, ביטוח לאומי, נזיקין כללי ועוד. תחום הרשלנות הרפואית הינו רחב ויש צורך בניסיון רב שנים על מנת להכיר אותו לעומק. משרד עו"ד גלית קרנר מבססת את עיקר הפרקטיקה שלה בתחום ומקדישה את רוב זמנה לנושא.

לסיכום, חשוב לבחור עו"ד רשלנות רפואית שמתמחה בתחום ומקדיש את עיקר זמנו להכרת הנושא על בוריו. עו"ד גלית קרנר מציעה יחס אישי ואדיב לכל לקוח, תוך מתן ליווי וייעוץ אישי עוד בטרם הגשת כתב התביעה.

רשלנות רפואית – התרחישים השונים

רשלנות רפואית היא תרחיש מצער שלרוב היה צריך להימנע אם היינו חיים בעולם אוטופי עם בני אנוש נטולי טעויות ורופאים מושלמים אבל זו איננה המציאות. אנשים וגם רופאים טועים ובכל מיני תחומים, רק שבמקרים של רשלנות רפואית לעיתים הנזק הוא עד מוות…

רשלנות רפואית כמובן איננה נעשית בזדון והיא תוצר של החלטה שגויה, חוסר היערכות מתאים למצב רפואי כלשהו, חוסר בקיומן של בדיקות, ניתוח כושל וכו'. לצערנו כפי שבכביש מתרחשות תאונות דרכים, בתחום הרפואי מתרחשות "תאונות" אחרות.

יש כמה מצבים בתחומי רפואה שונים שקל מאוד להבין אם הייתה או לא הייתה רשלנות רפואית. במצב של הריון לדוגמא אנו יודעים על קיומן של בדיקות רבות, שלעיתים דילוג על בדיקה זו או אחרת או התעלמות הרופא מאותות אזהרה, עלולים חלילה להוביל להריון לא תקין ולהולדת עובר פגוע. גם במקרים של מחלות, עלולים להתרחש אי- אילו כשלים ומחדלים.

רשלנות רפואית בהריון ובלידה

בתקופת ההיריון חייבת כל אישה לעובר שורה של בדיקות חריגות כדי לשלול מומים בעובר ואם חלילה מתקבלות תוצאות חריגות, על רופא הנשים המלווה את ההיריון לבצע בדיקות יסודיות נוספות כגון: דיקור, מי שפיר, בדיקת סיסי שילייה ועוד. מטרת הבדיקות היא לאבחן מומים בשלבים מוקדמים ככל שניתן במהלך ההיריון, כדי לבחון אפשרות טיפול או הפסקת הריון כמו למשל במקרה של שדרה שסועה אצל עובר או ליקויים במבנה והתפתחות מוחית של העובר.

בבדיקות המוקדמות בין השבוע ה-13-17 נבדקים איברי העובר ולמעשה ניתן לאתר חלק מהמומים כבר בסקירה זו, וגם בסקירה מאוחרת יותר ניתן לאבחן מומים במערכות המתפתחות בשלבים מאוחרים של ההיריון. כמו כן ניתן לערוך סקר ביוכימי לאיתור תסמונות כרומוזומליות כגון תסמונת דאון, בדיקת חלבון עוברי, בדיקות גנטיות ועוד. אי קיומן של בדיקות נדרשות ובעיקר לאור חשש ותוצאות חריגות של בדיקות, העלולים לפגוע בבריאותה של האם או העובר, נחשבים לרשלנות רפואית בהריון לכל דבר ועניין. על הרופא המלווה את ההיריון לשים לב, להתייחס, לבדוק, לשלול ולדרוש בדיקות עומק כדי לשלול חלילה מומים.

גם רשלנות רפואית בלידה ניתן למנוע אם הצוות הרפואי יקבל את ההחלטות הנכונות ויפעל בהתאם. ניתן להבין כי קיימת מצוקה עוברית או תשניק עוברי שעלול להוביל חלילה לשיתוק מוחין, לפיגור  או לפגיעות קוגנטיביות אחרות אצל העובר ולכן נדרש מעקב צמוד של מוניטור דופק ותנועות עובר, וקבלת החלטות מהירות ונכונות על סוג הלידה הרצוי בכל מקרה לגופו.

רשלנות באבחון מחלות ובניתוחים

מדי יום מוגשות תביעות על רשלנות רפואית בגין אבחון לקוי, או חוסר אבחון בכלל של מחלות קשות שגרמו לנזק בלתי הפיך או חלילה אף למוות. אבחון מחלות דורש מן הרופא המטופל שימת לב לתלונות החולה, ההתייחסות באופן של שליחה לבדיקות עומק, בדיקות נוספות נדרשות, צילומים אם צריך וכו' על מנת לבחון את התלונה הרפואית ולהבין מהו מקורה. מקורה עלול להיות לעיתים מחלה קשה ומשום כך על הרופא לפעול במהירות וביעילות לצורך אבחון המחלה.

גם ניתוחים לצערנו עלולים להסתיים בכשלים שגורמים נזק מיותר לחולה, או כשלון של הניתוח עצמו שמקורו ברשלנות רפואית כלשהי במהלך הניתוח או לאחריו.

 

רשלנות רפואית

במקרה של רשלנות רפואית צריך להגיש תביעה. תחילה יש צורך באיסוף כל המידע ותיעוד כל המקרה. לאחר זאת מועבר חומר זה למומחה רפואי הבוחן את הצורך בתביעה משפטית. במידה וקיימת עילה לתביעה צריך להוסיף חוות דעת רפואית נוספת לתביעה ולאחר מכן מעבירים זאת לעורכת הדין. כל התהליך אורך מספר חודשים ויכול להתארך עד מאוד. מקרים בהם קיימת לעיתים רשלנות רפואית יכולים להיות מקרי סרטן, מקרים של התקפי לב, מקרים של הריון ולידה, מקרים של ניתוחים ומקרים של אירועים מוחיים.

חשוב להגיש תביעה על רשלנות רפואית לא מאוחר יותר משבע שנים ממועד הרשלנות

צריך לשים לב לא להגיש את התביעה על רשלנות ממקרה רפואי אחרי שבע שנים מהזמן בו התרחשה הרשלנות. זאת משום שלאחר זמן זה התביעה מתיישנת. זמן זה הוא סביר משום שנדרש להציג קשר ישיר בין הנזק ממנו האדם סובל לבין הארוע הרשלני. הזמן שבו התגלה הנזק הוא הקריטי לעניין הגשת התביעה. המקרה שונים כשמדובר בילדים. מקרי רשלנות של ילדים יתיישנו רק מרגע שקטין הפך לבגיר, בגיל 18 ומסתיים בגיל 25.

כמה זמן לוקח לתביעה אודות רשלנות רפואית?

תביעת של רשלנות מסוג רפואי נמשכות בין שנתיים ועד ארבע שנים בממוצע אך יכולות לקחת זמן רב יותר מכך. תביעה מסתיימת בפשרה של שני הצדדים או בפסק דין של בית משפט. אם מדובר בפשרה ייתכן והזמן יהיה קצר יותר משנתיים. חייבים לקחת זאת בחשבון בטרם מגישים תביעה על רשלנות רפואית.

קיימות הוצאות הדרושות כדי להגיש תביעה

ההוצאות עבור תביעות על רשלנויות רפואיות כוללות תשלום עבור בדיקה ראשונית של רופא, תשלום לחוות דעת של רופא מומחה וגם אגרת בית משפט ותשלום על איסוף מסמכים רפואיים. עם זאת, במידה וזוכים בתביעה יוחזרו כל ההוצאות שהוצאו על התביעה. הוצאות אלה יכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים. כך למשל מחיר חוות דעת רופא מומחה יכול להגיע ל-15,000 שקלים והתשלום לאגרת בית משפט הוא נע בין אלף לאלפיים שקלים. כמו כן איסוף מסמכים רפואיים ממוסדות הרפואה יכול לעלות מאות שקלים.

 

 

רשלנות רפואית של שיטת הסרת שיער SHR

שיער מיותר על הגוף זה אחד מהדברים המטרידים ביותר שכל אחד מאיתנו צריך להתמודד איתו, ואם בעבר זו הייתה נחלתם רק של הנשים, הרי שהיום זה כבר לא כך. היום הנושא של הסרת שיער shr מעניין גם הרבה גברים, כי החברה שלנו השתנתה והיום גם גברים נדרשים להציג גוף חלק. להמשיך לקרוא רשלנות רפואית של שיטת הסרת שיער SHR