משרד הפנים עו"ד

במרבית המקרים פניה למשרד הפנים נעשית על ידי האזרח עצמו לצורך הוצאת תעודת זהות, דרכון, שינוי כתובת וכדומה ונדיר ולרוב הוא אינו זקוק לעורך דין. כאשר יש מצב בו רוצים להסדיר מעמד עבור בן זוג שהוא אינו אזרח ישראלי או שיש צורך בתהליך של הגשת בקשה לקבלת אזרחות ישראלית במצבים שונים לרוב מומלץ להיעזר בעורך דין. 

מתי יש צורך בעורך דין בהתנהלות מול משרד הפנים

כאשר מגישים בקשה עבור הסדרת מעמד בן זוג זר ידועים בציבור כשמעוניינים לעשות תהליך לקבלת אזרחות, מומלץ לעשות זאת בליווי של עורך דין מומחה בתחום, שכן כל תהליכי הסדרת מעמד ותהליכי קבלת אזרחות, הם תהליכים בירוקרטיים מסורבלים מאוד אשר לוקחים זמן רב ויכולים להיפסק ברגע במקרים מסוימים. לכן מומלץ שאת התהליך ילווה עורך דין אשר בקיא בחוקים, בפסיקות השונות ובכל נבכי הבירוקרטיה ויסייע לעשות את התהליך נכון ולעיתים אפילו לקצר אותו.

מה תפקידו של עורך הדין 

תפקידו של עורך הדין אשר מלווה תהליכים של קבלת אזרחות, אשרת שהייה זמנית, תושבות, הסדרת מעמד לבת זוג זרה וכדומה, משמעותי ביותר. בשלב הראשון הוא יכול לעזור לאדם לבחון את סיכוי ההצלחה שלו בהתאם לסיפור האישי ולרקע כדי שלא יתחיל תהליך הגשת הבקשה באם הסיכויים נמוכים. כמו כן הוא יכול לכוון את האדם מה נכון לעשות ובאיזה שלב, איזה מסמכים יש לצרף לבקשה, איזה מידע יש להעביר למשרד הפנים וכדומה.

איך לבחור עורך דין להתנהלות מול משרד הפנים

חשוב מאוד לבחור עורך דין בעל ידע וניסיון, המתמחה ספציפית בתחום ושמכיר את נבכי הבירוקרטיה ואת הפסיקות השונות, כך שהתהליך שגם ככה הוא ארוך ומסורבל ולעיתים מאוד לא  נעים ואפילו מעיק יהיה נעים יותר ופחות מסורבל. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?