סחיטה מינית ברשת – הדבר הכי גרוע שאתם יכולים לעשות

סחיטה מינית ברשת

סחיטה מינית ברשת היא מצב שבו אנשים משתמשים במידע, כמו תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני, כדי לסחוט מהמצולמים כסף, טובות הנאה, או כל דבר אחר, בתמורה לכך שלא יפיצו את המידע שנמצא ברשותם. לעיתים העבריין אף נמצא בארץ אחרת, אך ממשיך בנסיונות הסחיטה מרחוק.

בכל מקרה, בישראל, סחיטה מינית ברשת נחשבת לעבירה פלילית חמורה, שהעונש המקסימלי עליה הוא 9 שנים בכלא. אבל מה עושים אם זה קורה?

הגדרה חוקית של סחיטה מינית ברשת

סחיטה מינית ברשת היא עבירה פלילית, עם שני חוקים שונים העוסקים בה:

  1. חוק העונשין נגד סחיטה באיומים – קובע כי כל ניסיון של סחיטה, תחת איום לפגיעה בכבודו, רכושו, או בתחושת הביטחון של הנסחט, נחשב לעבירה פלילית חמורה.
  2. חוק הסרטונים – קובע כי אין לפרסם תוכן פוגעני באינטרנט, ללא הסכמת המצולמים. כל פרסום של צילום, סרטון, או הקלטה של אדם המתמקד במיניות שלו, אשר עלול לבזות, להשפיל, או לפגוע באדם, אשר פורסם ללא הסכמת המצולמים, אפילו רק פעולה של העברת התוכן המוקלט/מצולם לאדם אחר, נחשב לעבירה פלילית חמורה, עם עונשי מאסר ממושכים בצידה.

מה אפשר לעשות עם סחיטה מינית ברשת?

אם נעשה נגדכם ניסיון של סחיטה מינית ברשת – אל תענו לדרישות הסוחט זו הטרדה מינית! סביר להניח, כי מהר מאוד אחרי שתענו לדרישה הראשונה, יבואו עוד דרישות רבות אחריה ואתם תהיו הנפגעים!

לכן, יש לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד פלילי, שיכול לסייע בהתמודדות נגד הסוחט, בהסרת התוכן מהאינטרנט, מזעור נזקים ומניעת הפצה של התוכן הפוגעני, כמו גם בליווי המתלונן מול המשטרה והיחידות המטפלות בסחיטה מינית ברשת.

אל תתמודדו לבד עם סחיטה מינית ברשת! פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ!

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?