החזרי מס – מורה נבוכים

החזרי מס

שכירים ששילמו יותר מידי מס ביחס לגובה ההכנסה שלהם זכאים לקבל החזרי מס. גובה ההחזר תלוי במספר משתנים שצריך לשקלל על מנת לאמוד את הכמות המדויקת שזכאים לה. הליך הבקשה לקבלת החזר מס מלווה במילוי טפסים רלוונטיים, עליהם נרחיב בהמשך.

מה צריך לעשות כדי לקבל את ההחזר?

  • בדיקת זכאות – בשלב הראשון תצטרכו לבדוק את הזכאות שלכם לקבלת החזר מס.
  • מילוי טופס 135 – שכירים שלא מגישים דו״ח שנתי על ההכנסות שלהם צריכים למלא את הטופס על נתוני ההכנסה השנתיים אודות שנת המס בגינה רוצים לקבל את ההחזר.
  • מילוי טופס 106 – בטופס הזה מרכזים את כל נתוני ההכנסה של השכיר בשנת המס. בטופס יש למלא את כל התשלומים, ניכויים והפקדה לקרנות.
  • מגישים את הבקשה אונליין – לאחר שמילאתם את כל הטפסים הדרושים והוספתם נספחים במידת הצורך, רק תצטרכו להגיש אותם אונליין או להגיע אל לשכת פקיד השומה בעיר מגוריכם.

סכומי הכסף להם תוכלו להיות זכאים במצב של תשלומים מס מופרזים יכולים להצטבר לכדי סכומי משמעותיים. כדי שתוכלו להתחיל את התהליך הזה בצורה חלקה, עליכם להביא בחשבון בהתחלה את האפשרות של מיצוי הזכויות וקבלת החזרי מס. זה משהו שאתם יכולים לעשות בתוך זמן קצר בעזרתם של הגורמים הרלוונטיים.

תגישו את הבקשה באינטרנט

כיום ישנה אפשרות להגיש בקשת החזרי מס מבלי לצאת מהבית בכלל. לאחר בדיקת הזכאות ומילוי הטפסים הרלוונטיים, כל שיישאר לכם לעשות זה להגיש את הטפסים אונליין דרך במערכת המתאימה ולהמתין עד שתוכלו את הכסף בחזרה לחשבון הבנק שלכם. חושבים שמגיע לכם לקבל סכומי כסף משמעותיים בחזרה? אל תמתינו ותבררו את הזכאות שלכם להחזר מס כבר בזמן הקרוב ותפעלו לקבלת הכספים במידת הצורך.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?