עורך דין פלילי באשמת החזקת סמים

עורך דין פלילי

בכל מדינה ברחבי העולם מתייחסים להחזקה ושימוש בסמים מסוגים שונים בצורה שונה, לעתים אף קיצונית ביותר. בעוד שבעיר כמו אמסטרדם אתם יכולים לבצע שימוש בסמים קלים לפי חוקי המקום ולעשן ג'וינט ללא כל מפרע, בארץ ישראל מעשה כזה אינו חוקי כלל ואתם בהחלט יכולים למצוא את עצמכם נאשמים בהחזקת סם לא חוקי, בפרט אם באמתחתכם נמצאה כמות גדולה יחסית של החומר.

אם אתם לא בקיאים בכמות הסם שאתם יכולים לשאת על עצמכם מבלי להיחשד בהחזקת סמים שאינה לשם שימוש אישי, ראוי שתתייעצו עם עורך דין פלילי לפני שתמצאו את עצמכם עם האשמות שכלל לא ברורות לכם, בדרך למאסר בבית כלא בשל עברות סמים.

שימוש עצמי בסמים אצל קטינים

בתי המשפט בישראל אינם רואים בעין יפה כל שימוש בסמים, גם אם הוא בסמים קלים וגם כאשר מדובר בשימוש עצמי בסמים על ידי קטינים. יחד עם זאת חשוב לדעת כי מערכת המשפט בישראל מכירה את הצורך להתייחס לכל מקרה לחודו וישנה בדיקה קפדנית של עורך דין פלילי לגבי כל דבר שיכול להראות כי מדובר במקרה בודד שנעשה על ידי צעיר שהינו "בן טובים".

האינטרס של מערכת המשפט בישראל תהיה לשקם את אותם קטינים החשודים בעברות פליליות כגון החזקת סמים לשימוש עצמי, ולכן גזר הדין שיתבצע עבורם לרוב יהיה לצד המקל ולא לצד המחמיר של הענישה.

סיוע עורך דין פלילי באחזקה שלא לשימוש עצמי

ישנו הבדל אקוטי בישראל מבחינה של ענישה עבור החזקה של סמים לשם שימוש עצמי לבין האחזקה של סמים שאינה עבור שימוש עצמי.

החוק בישראל קובע מהי הכמות אותה "ניתן" להחזיק עבור שימוש עצמי ומאיזו כמות אדם אשר מחזיק סם ייחשב לאחזקה שלא לשימוש אישי, במידה ואתם מואשמים בעברה פלילית כגון אחזקה שלא לשימוש עם כמות גדולה של סם, עדיין מערכת המשפט מבינה כי ישנה אפשרות להחזקה עבור שימוש אישי, אולם לרוב מדובר בניסיון של עורך דין פלילי שיודע להציג את האדם הנאשם באור חיובי על מנת להביא לסיום הפרשה ללא כל הרשעה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

איך מתמודדים עם הוצאה לפועל

בהקשר משפטי, הביטוי "הוצאה לפועל" משמש לתיאור תהליך ביצוע צו משפטי. בעולם הכתיבה המשפטית ישנם שני סוגים של עורכי דין הוצאה לפועל: אלו הכותבים את

קרא עוד »