על המצאת פטנטים וקניין רוחני

המצאת פטנטים וקניין רוחני

אם אתם עוסקים בפטנטים והמצאות, אתם בוודאי יודעים כי כתיבת הפטנט הינה חשובה מכל וזאת כדי הפטנט שלכם יקבל אישור והגנה בלעדיים מאת משרד הפטנטים. אבל כיצד כותבים פטנט? וכיצד מגנים על הקניין הרוחני שלכם? הכל בהמשך.

תהליך הכתיבה וההגשה של הפטנט

כדי להבין מודע יש לכתוב פטנט בצורה מקצועית, חשוב לדעת כי הפטנט עובר בחינה מקצועית של משרד הפטנטים כדי לאשרו ולכן יש לכתוב אותו באופן נכון ומקצועי.

כתיבת פטנט עליה לעשות תוך תיאורים שונים של תחום ההמצאה, תביעות קדימה, ניסוח כותרות בתיאורים ארוכים וקצרים, ניסוח תביעות והכל תוך שמירה על סדר מופתי בכתיבת הפטנט.

הכיתוב עליו להיות טכני ולהתחיל בתביעות רקע לפטנט או להמצאה, ניתנת ניסוחים מדויקים של תקציר ההמצאה, ניסוח תקצירים שונים אודות מפרטים בפטנט, תמצות תחקירים ומחקרים, תיאור מפורט נשל שרטוטים כמו גם הצגת שרטוטים בצורה טובה.

החשיבות של כתיבת פטנט הינה כדי להעביר את המסרים של ממציא הפטנט על מנת שהבוחנים יקבלו רקע אודות ההמצאה וגם יבינו את הפתרונות שהפטנט מציע. הכתיבה נועדו להקנות כמה שיותר פרטים אודות הפטנט וזאת על מנת שהוא יאושר.

אבל מה עושים אם לא יודעים לכתוב כתיבה טכנית?

אם אינכם יודעים לבצע כתיבה טכנית לפטנטים, חשוב שתעזרו באנשי מקצוע המתמחים בעריכת פטנטים.

כיום ישנן שלל חברות לעריכת פטנטים אשר גם מסייעות לממציאים וליזמים להתמודד מול הבירוקרטיה הרבה שכורכה ברישום המצאה מול משרד הפטנטים, וגם כאלה שמסייעים לממציאים בכל הנוגע לרישום פטנט, הגנה על פטנט, קבלת זכויות קניין רוחני, סיוע בתהליך הוצאת הפטנט, שרטוט משרטוטים, צליחת תהליכים שונים כמו גם סיוע בתביעות הנוגעות לפטנט או להמצאה.

הגנה על הקניין הרוחני היא אחת המטרות הראשונות אשר בגינן בוחרים הממציאים במשרדים מסוג זה וזאת משום שרבים ממציאים והיזמים שעליהם להגן על ההמצאה שלהם ולהפוך את הפטנט שלהם ככזה המוגן בזכויות יוצרים.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?