מהו הסכם טרום נישואין?

הסכם טרום נישואין

זוגות רבים מגיעים לשלב ההחלטה כי הם עומדים להינשא זה לזו ברוב אהבה ושמחה. ואילו הפן הממוני הוא זה שעדיין עומד להם לרועץ. הם רוצים להיות בטוחים כל אחד ברכושו ולא מעוניינים לסכן את הרכוש. כדי להיות בטוחים כי לא יהיו חילוקי דעות בעניין. והם יוכלו לנהל את החיים שלהם בשותפות מלאה בלי להיקלע למבוכה בגין הפן הכספי הם עורכים הסכם ממון אצל עורך דין הסכם ממון. אמנם כל זוג שעומד להינשא רואה מול עיניו אושר אינסופי ואהבה שלא תיגמר לעולם ועד. אבל זה לגמרי לא מובטח לאף אחד.

ומה אם בני הזוג יתגרשו?

כן, אהבה בין בני זוג אף אם היא קיימת והם חשים כי היא הולכת ומתעצמת, היא לא מובטחת לנצח ואין זה אומר שכך יהיה לעולם. כבר ראינו זוגות רבים שהתחילו את דרכם ברוב חיבה הדדית אבל ביום אחד הגיעו גם אל משבר הנישואין ואל הפרידה בתהליך גירושין. כמובן שבמקרה כזה הפן הממוני עולה על הפרק על כל המשתמע מכך. למי תהיה שייכת הדירה המשותפת? כיצד מחלקים את כספי החסכונות שהצליחו בני הזוג לצבור במהלך שנות הנישואין? מה בעניין תשלומי המשכנתא? בהסכם הממון יש תשובה לכל השאלות הללו.

מסכמים הכול מראש

הסכם טרום נישואין נועד למצוא תשובה לכל סיטואציה שעשויה להתרחש בעניין הממוני. בהסכם יפורטו סעיפים שונים אשר נועדו לכלול במידה רבה ככל האפשר את כל העניינים שעלולים לצוץ במהלך השנים. אחד מהנושאים הוא ירושה עתידית שאחד מבני הזוג עתיד לרשת. בהסכם תפורט הזכות של בן הזוג באשר לירושה שתתקבל. תוך התייחסות למקרים של פרידה כואבת.

במה זה מסייע?

זוגות רבים מגיעים לשלב הגירושין ונתקלים בקושי להגיע להבנה בעניין הרכוש המשותף. צפים חילוקי דעות והמצב רחוק מלהיות נעים וטוב. במידה והיה לבני הזוג הסכם ממון כל הפרטים היו מפורטים בו והם היו יכולים למנוע מעצמם הרבה צער, כאב לב ותסכול. הסכם טרום ממוני מועיל בכך שכל הפרטים הממוניים יהיו מוסכמים על שני הצדדים, וכל אחד יהיה מחויב להתנהל על פי ההסכם שנערך בליווי עו"ד.

קראו עוד על: הסכם ממון ירושלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *