ליווי תהליך גירושין על ידי עורך דין

ליווי תהליך גירושין

תהליך גירושין אינו קל לאיש מן הצדדים. לאחר שנים רבות של נישואים שבהם נבנה בית, נקנה נכס ואף נולדים ילדים משותפים, בני הזוג מחליטים לפרק את החבילה ולפנות לדרך חדשה. אבל לפני שהם משתחררים סופית זה מזה, עליהם לעבור תהליך גירושין לא פשוט הכולל פגישות עם עורך דין, ויכוחים בבית המשפט, חלוקת רכוש וכדומה.

עורך דין שהופך את המשימה לקלה יותר

עורך דין גירושין מקצועי מסייע לצדדים להגיע לכלל הסכמה. הוא פועל לפי החוק ובהתאם לטובתם של הילדים (אם לבני הזוג יש ילדים משותפים) כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. עורך הדין המקצוע מלווה את אחד מבני הזוג מההתחלה ועד ההכרעה הסופית. אלה כמה פעולות שעליהן אחראי עורך הדין:

  • ניסוח הסכם גירושין – יש זוגות המשכילים לערוך הסכם גירושין טרם הנישואין, וכך הגירושין אינם הופכים עבורם לסיוט מתמשך. עם זאת, במקרים רבים ניתן לנסח את הסכם הגירושין גם לאחר הנישואין. הסכם זה כולל את חלוקת הרכוש בין בני הזוג.
  • קביעת מזונות ילדים – במקרה שבו יש לבני הזוג ילדים משותפים, יחויב האב במזונותיהם. על פי רוב, מחלקים את תשלומי המזונות ל-4 קבוצות עיקריות. הקבוצה הראשונה היא של ילדים עד גיל 6 שהאב מחויב בפרנסתם. הקבוצה השנייה היא ילדים בגילאי 6 עד 15. במקרים אלה האב חייב במזונות הכרחיים כמו מזון ולבוש, וכן במזונות שהם מדין צדקה (עבור צרכים שאינם הכרחיים). הקבוצה השלישית היא של ילדים בגילאי 15 עד 18 משלם האב מזונות צדקה בהתאם להכנסותיו. הקבוצה הרביעית היא ילדים המשרתים בצבא. עבורם ישולמו שליש מהמזונות.
  • מקרים של אלימות במשפחה – עורך דין מטפל גם במקרים שבהם ישנה אלימות פיזית ומילולית כלפי בן הזוג והילדים.

איך בוחרים עורך דין

אם אתם עומדים בפני הליך גירושין, אתם מבינים שעליכם לפנות לאיש או אשת מקצוע המכירים כל סעיף בחוק. חשוב לבחור עורך דין מנוסה ומקצועי אשר ילווה אתכם בתהליך בלתי פשוט. משום כך, יש צורך לבדוק באתרי אינטרנט, לשאול חברים ובני משפחה ולפעול רבות כדי למצוא את עורך הדין הנכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *