איך מתמודדים לבד עם ליקויי בנייה

ליקויי בנייה

לצד היתרונות הרבים של קנית דירה מקבלן, לעתים מתגלים גם ליקויי בנייה לאחר קבלת הדירה ולעתים אפילו לאחר שנה. 

בדק בית 

בדיקת הנכס היא נושא אקוטי, המהנדסים יוכלו לאבחן כשלים בבנייה ובבטיחות, נקודות חלשות ובעיות העלולות להתעורר בהמשך. לכן יש להזמין אותם לפני הכניסה בפועל למגורים כדי לטפל בליקויים מידית.

מהם ליקויי בנייה

משרד התקנים קובע סטנדרטים ותקנים מפורטים לבנייה וקובע הוראות והנחיות בחוק. לעתים נוטים קבלנים להקל ולא לדייק במילוי הנחיות אלה מה שגורם לבעיות בטיחות וליקויי בניה מאוחר יותר. חשוב להבין כי למעשה זוהי עבירה על החוק ולכן חובתו של הקבלן לתקן כל ליקוי בניה שהתגלה.

עבודה של קבלני משנה

בניית דירה, בניין או שכונה שלמה זהו פרויקט ששותפים בו בעלי מקצוע רבים מאוד ברמות מקצועיות והיררכיה שונות. מהקבלן והיזם ועד לפועל האחרון ששוטף בסיום הפרויקט, ישנה שרשרת ארוכה מאוד של מקבלי החלטות, מנהלים, עובדים ולא תמיד ההנחיה המתקבלת אצל מקבלי ההחלטות מגיעה במלואה אל מבצע העבודה. לעתים יכולות לקרות טעויות תכנון, טעויות אנוש, טעויות בזדון או החלטה שגויה בשל הרצון לחסוך בכסף, בכוח אדם או זמן. המפקחים אמורים לעלות על כל תקלה, אך לא תמיד זה קורה.

מה עושים כשמגלים ליקוי בנייה

הדרך הנכונה לפעול במצב של ליקוי בניה היא לקבל דו"ח מפורט של מהנדס אשר בדק את הדירה על כל רבדיה. בדוח יהיה פירוט של כל ליקוי, מיקומו, הסימוכין המאשרים כי אכן מדובר בליקוי, כמה כאלו נמצאו, כיצד מומלץ לתקון את הליקויים ומה עלות התיקונים. 

רוכש הדירה מעביר את הדוח לקבלן לביצוע מידי של הליקויים החמורים והבטיחותיים, לפני הכניסה למגורים. 

לקבלת ייעוץ משפטי בקרו באתר: https://bka-law.co.il/

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?