מחיקת רישום פלילי על ידי עו"ד פלילי

מחיקת רישום פלילי

מהו רישום פלילי?

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, תשמ"א – 1981, קובע כי משטרת ישראל תנהל מרשם פלילי, ובו פרטי רישום לעניין כל אדם שניתנה לגביו הרשעה או החלטה אחרת. על פי החוק, כל הרשעה של אדם בעבירה פלילית שנקבע בגינה עונש מאסר של 3 חודשים ומעלה, מחייבת מלבד העונש, רישום פלילי, גם במידה שהעונש לא נפסק בפועל.

רישום פלילי הוא למעשה תיעוד ממוחשב, הנערך על ידי המשטרה, של כלל העבירות וההרשעות העומדות לחובתו של האזרח והעונשים שנפסקו לו בגין ביצוען על ידי הערכאות המשפטיות השונות. כך לדוגמה – עונש מאסר על תנאי, צווי מבחן, קנסות ואי הרשעה.

חשוב להדגיש, כי רישום פלילי מתייחס רק להליכים פליליים שהתנהלו בערכאות השיפוטיות, בהם הוגש כתב אישום נגד האזרח והסתיימו בהרשעתו או שנקבע כי ביצע עבירה פלילית. לעומת זאת, רישום משטרתי כולל תיעוד של החלטות שיפוטיות, צווים ללא הרשעה, משפטים וחקירות תלויים ועומדים, תיקי חקירה שנסגרו מחוסר ראיות, היעדר עניין לציבור או כל סיבה אחרת, מלבד תיקים שנסגרו מחוסר אשמה שאז אין כל אינדיקציה על פתיחתם.

חשוב לדעת, כי כל אזרח המעוניין לקבל לידיו העתק של תדפיס המרשם הפלילי, יכול להוציא אותו בחינם בכל אחת מתחנות המשטרה ברחבי הארץ.

מחיקת רישום פלילי על ידי עו"ד – סיכום

לאזרחים רבים בארץ יש רישום פלילי שפוגע ביכולתם להתפרנס ולעסוק במגוון מקצועות הדורשים רישוי, בשמם הטוב וביחס האנשים בחברה כלפיהם. הכאב, ההלם והחרדה העוברים על אזרח נורמטיבי שמעד והסתבך בפלילים הם עצומים, וחשוב לדעת כי ליווי וייעוץ משפטי מקצועי מאת עורך דין פלילי, יכול בהרבה מקרים לחרוץ גורלות ולשנות את התמונה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?