האלימות במשפחה

האלימות במשפחה

אין ספק שכל מקרה של אלימות ושימוש בכוח לצרכים רעים הוא דבר נורא. אך כאשר מדובר על אלימות במשפחה, הדבר מזעזע עוד יותר. המשפחה שלנו אמורה להיות הסביבה הכי בטוחה עבורנו, ומקרים של אלימות במשפחה הם ללא ספק אחד הדברים הנוראיים ביותר. אלימות במשפחה אינה רק אלימות פיזית, גם אלימות נפשית או מינית של בן משפחה אחד בשני כלולה תחת הגדרת אלימות במשפחה, ולמרבה הצער אנחנו שומעים על לא מעט מקרים כאלה באמצעי התקשורת. לרוב לתקשורת מגיעים הסיפורים בהם באלימות נגמרת בצורה טראגית, אך ישנם לא מעט מקרים של פגיעות מתמשכות בעצימות נמוכה שאין מי שיעצור אותם.

הגנה מפני אלימות במשפחה על ידי צו הגנה

החוק המכונה "החוק למניעת אלימות במשפחה – התשנ"א 1991" מעניק את האפשרות לבית המשפט להעניק צו הגנה מפני בן משפחה אלים בשעת הצורך. הצו יכול לכלול הרחקה של בן המשפחה הפוגע מהנפגע, איסור על הפוגע לשאת נשק, ועוד. מאחר ומדובר בחוק אשר סותר את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, בית המשפט לא ממהר לתת את הצו בכל מקרה, ולכן מומלץ לפנות לשירותיו של עורך דין אשר מתמחה במקרים של אלימות במשפחה, בכדי שידאג לבסס את הבקשה בצורה הטובה ביותר.

מה נחשב לאלימות במשפחה?

נושא האלימות במשפחה הוא נושא עדין ומורכב. מדובר בדינמיקה משפחתית אשר לעיתים נעה בגבול הדק שבין המעשה הלא חוקי, לכזה שעדיין נחשב חוקי. ולכן, במקרים רבים אדם לא יודע לקבל את ההחלטה האם לפנות לקבלת עזרה או לא. הפתרון במקרה כזה הוא פנייה לעורך דין אשר מתמחה בנושא האלימות במשפחה, ויוכל לייעץ האם מדובר במקרה המצריך התערבות חיצונית או שאפשר לנסות ולפתור את הבעיה בתוך המשפחה.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?