זיוף דוח נוכחות על ידי עובדים

דוח נוכחות

אחת הבעיות החמורות ביותר של מעסיקים נוגעת לזיוף דוח הנוכחות ע"י העובדים. מדובר בהפסד כספי אדיר, אותו ניתן ואף רצוי למנוע. כיצד תעשו זאת? להלן הפרטים.

זיוף דוח נוכחות: הפסד כספי אדיר

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת של זיוף דוח נוכחות ע"י העובדים. מדובר בתופעה אשר צוברת תאוצה, והיא מתרחשת לא רק בארגונים גדולים אלא גם בעסקים קטנים ובינונים. מדובר בהפסד כספי בעבור המעסיק, אך גם תחושה קשה מאוד של חוסר אמון. משום כך, חשוב מאוד לבצע תהליך בקרה אשר כולל חישוב השעות עם שעון לדיווח נוכחות, באופן דיגיטלי. מדובר בפיתוח דיגיטלי אשר מאפשר לכל מעסיק לעקוב באופן רציף אחר הנוכחות של העובדים, כולל שעות ההפסקה. באמצעות שעון לדיווח נוכחות ניתן לייצר סביבת עבודה פרודוקטיבית וכן לבחון את הביצועים של העובדים, ובכך להימנע מזיוף שעות העבודה.

האם שעון נוכחות דיגיטלי אמין יותר?

אין ספק כי הקדמה הטכנולוגית מאפשרת לכם כמעסיקים לקבל מענה מדויק המותאם לצרכים שלכם. שעון נוכחות דיגיטלי מאפשר לכם כמעסיקים להיות בטוחים כי העובדים לא יוכלו לזייף את דוח הנוכחות, וזאת בשל אמצעים דיגיטליים מתקדמים אשר כוללים בין היתר שימוש בטביעת אצבע וזיהוי פנים. מדובר באמצעים אשר פותחו ע"י חברות מובילות בעולם, ומוטמעות בעשרות ארגונים בכל רחבי הארץ וגם בעולם. מעסיקים אשר הטמיעו את המערכת דיווחו כי הם יחסי האמון בינם לבין העובדים עלתה באופן משמעותי, וזאת כחלק מיצירה של מערך ברור אשר מתנהל בשקיפות מלאה. מדובר במערכת דיגיטלית אמינה במיוחד ולכן אם אתם כמעסיקים חוששים כי העובדים שלכם מנסים לזייף את השעות בהם נכחו במשרד, זה בדיוק הזמן להתקדם לעידן חדש אשר באמצעותו ניתן לקבל שליטה מלאה על מצבת העובדים הנוכחית.

שעון נוכחות: הכרחי בעבור כל בית עסק

לסיכום, בעידן שבו נוצר מצב שבו עובדים מנסים לשקר לעובדים לגבי שעות הנוכחות, יש לנקוט בצעדים אשר באמצעותם ניתן יהיה לייצר סביבת עבודה פרודוקטיבית אך גם בעלת מהימנות גבוהה מצד העובדים. עובדים אשר מודעים לעובדה כי ישנם אמצעים טכנולוגים מתקדמים יפעלו אחרת, בעיקר בשל הסביבה המבוקרת וכן שימת הדגש של המעסיק על מעבר של דוח מפורט בסוף כל יום ובסוף כל חודש. משום כך, שעות נוכחות מהווה חלק בלתי נפרד מהתפעול השוטף של בית העסק, ועל כן מומלץ להתקין אותו בהקדם.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?