עורך דין ימי

אחת השאלות הנפוצות ביותר שנשאלות על עורכי דין ימיים, היא "מהו עורך דין ימי ומה הם עושים?" אין ספק שלא רבים מכירים את התחום ובמאמר זה, נרצה טיפה להרחיב עליו ובנוסף, נספר לכם איך למצוא את המתאים ביותר.

עורך דין ימי

עורך דין ימי הוא עורך דין המתמחה בפגיעות ימיות ותאונות שייט המתרחשות הן בפעילות ימית פנאי והן בפעילות ימית מסחרית. עורכי דין ימיים מגנים לא רק על ימאים שנפגעו בעבודה, אלא עורכי דין ימיים מגינים גם על מי שמעורב בפציעות בתאונות שייט פנאי.

סוגי הפעילויות שעורכי דין ימיים עשויים לקיים, כוללים בדיקת תיקים בבית המשפט, עריכת מסמכים, ניהול מו"מ על הסכמים וטיפול בתלונות על פציעות או מחלות שנגרמו על ידי סוגים שונים של כלי שיט ימיים, וכן חברות שמשליכות פסולת מסוכנת לים.

מהו חוק ימי?

כאחד מענפי המשפט העתיקים ביותר, המשפט הימי, הידוע גם כחוק האדמירליות, קדם לחוקה. דיני ים מוגדרים כ"חוק המתייחס למסחר וניווט בים הפתוח ובמים אחרים הניתנים לשייט ואשר מנוהלים על ידי בתי המשפט האדמירליים".

החוק הימי כולל, בדרך כלל, גם חוקים מקומיים את החוק האמריקאי וגם את החוקים הבינלאומיים. חוקים אלו מספקים את הכללים המסדירים עוולות, פציעות, חוזים וכל סוג של עבירה המתרחשת ליד מאגר מים שניתן לשייט בו ובלבד שהוא נמצא בשטח טריטוריאלי מוגדר.

מה עורך דין ימי צריך לדעת?

משפט ימי, עשוי להיות מורכב ביותר ומתוקף תפקידם של עורכי דין ימיים צריכים להיות בקיאים בחוקים בינלאומיים, פדרליים ומדינתיים. בנוסף, עורך דין ימי צריך לדעת את הפרטים לגבי ביטוח ימי, זיהום ימי ותגמול עובדים. זאת ועוד נושאים נמצאים בענייניו של עו"ד ימי.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?