גישור להורים פוטנציאליים – כל מה שחשוב לדעת

גישור הוא תהליך שבו עוזרים לאנשים להגיע לפתרון. מגשר יכול לעזור לך למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור משפחתך, בין אם זה הורות משותפת, שיתוף במשמורת או אחרת.

תפקידו של המגשר הוא להקל על התקשורת בין שני הצדדים ולעזור להם לפעול לקראת הסכם שעובד עבור שני הצדדים. זה נעשה בדרך כלל על ידי מתן מידע וסיכום ההשפעה של כל החלטה שמתקבלת.  המגשר גם יכנס פגישות, ישאל את הצדדים על חששותיהם ויעורר מודעות למתרחש. 

גישור בהורות משותפת, כל היתרונות 

אנשים רבים מאמינים שלגישור להורים פוטנציאליים יש יתרונות רבים, ביניהם:

  1. ירידה במתח וחרדה ביחסים 
  2. שיפור בתקשורת בין הורים לילדים 
  3. שיפור הלכידות והרווחה המשפחתית

הפרקטיקה של גישור לקראת הורות נעזרת במגשר כדי לסייע להגיע להסכמה כיצד יגדלו את ילדיהם. המגשר אינו רשאי לקבל החלטות כלשהן עבור ההורים ורק עוזר להם להסכים על התהליך ועל התוצאה של ההחלטה הסופית. 

שימו לב שגישור הורות משותפת אינו מיועד רק למקרים של עימותים גבוהים, הוא יכול לשמש גם במצבי קונפליקט נמוך יותר וכן כאשר הורים מנסים להבין כיצד יתמודדו עם נושאים שונים כמו שעת שינה, משמעת וניהול כספים יחד.

גישור הורי – כלי להמשך החיים

לסיום, גישור הוא כלי שיכול לשמש הורים על מנת לגרום לילדיהם להקשיב להם. ברוב המקרים, ההורים מנסים לגרום לילדיהם להקשיב להם כשהם אינם מקשיבים כלל. על ידי שימוש בגישור, הם יכולים לוודא שילדיהם יקשיבו בכך שהם ירגישו בטוחים ובטוחים מספיק כדי שלא ירצו יותר את תשומת הלב של ההורה על ידי התנהגות שלילית. כהורה, אולי תרצה להשתמש בכלי זה כאשר ילדך יסרב לעשות משהו חשוב שאתה מבקש ממנו לעשות.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?