עבירות רכוש בצבא / גניבה מחיילים

עבירות רכוש בצבא

עבירות רכוש בצבא עלולות לסבך לא מעט חיילים שבחרו שלא לשמור על החוק. במידה ונתפסתם וזומנתם לחקירת מצח, כדאי להתייעץ עם עורך דין צבאי שמתמחה בתחום. חשוב בשום אופן לא להגיע לחקירת מצח, ללא הכנה מוקדמת. חיילים רבים בוחרים לוותר על הזכות שלהם לעורך דין, היות והם חוששים כי הדבר מעיד על הודאה באשמה. אך חשוב להבין כי קבלה של ייעוץ משפטי, אינה מעידה על דבר, ומומלץ בחום שלא לוותר עליה בשום שלב של הדרך. כדאי לקבל ייעוץ משפטי מוקדם ככל הניתן, כאשר העדיפות הראשונית היא לקבל ליווי צמוד מתחילת החקירה במצח ועד להגעה לבית הדין הצבאי. הדין הצבאי מבדיל בין מספר עבירות רכוש שונות, החל מעבירה של גניבה מחיילים ועד לגניבה של רכוש צה"ל או ביזה במהלך פעולה מבצעית.

עבירות רכוש בצבא או גניבה מחיילים – כיצד להתמודד עם המצב?

במידה ואתם מואשמים בעבירת רכוש או בגניבה מחיילים אחרים, כדאי להבין את המצב לעומק על מנת לבחור בדרך הפעולה הנבונה ביותר. ייעוץ משפטי שניתן על ידי עורך דין צבאי שמתמחה בתחום, יכול להוות את הפתרון האידיאלי ביותר למצב. זוהי הדרך היחידה להפחית את רמת העונש או להפחית את כתב האישום למינימום ההכרחי. יש לזכור כי עבירת רכוש היא עבירה פלילית שתלווה את החייל לאזרחות שלו, דבר שיכול להשפיע רבות על המשך החיים שלו. חייל שיצא לאזרחות עם רישום פלילי, יתקשה להתקבל למקומות עבודה מסוימים, להוציא ויזה לארה"ב וכדומה. כמו כן, כדאי לזכור כי דינו של חייל שהורשע בגניבת רכוש יכול להגיע לתקופת מאסר של שנתיים, בהתאם לסוג העבירה שביצע. לכן מומלץ שלא לזלזל במצב, אלא להתייעץ בצורה מידית עם עורך דין שבקיא במערכת המשפט הצבאית ובכל הדקויות שלה.

לסיכום, גניבה מחיילים הינה עבירה פלילית שדינה מאסר בפועל. המערכת הצבאית רואה בחומרה עבירה של גניבת רכוש מחיילים אחרים, היות והדבר יוצר חוסר אמון בין החיילים, דבר שכמובן מפריע ליכולת שלהם לתפקד יחדיו. לכן מומלץ להיעזר בעו"ד צבאי שיוכל להפחית את העונש.

לעוד מידע בנושא, בקרו באתר של עו"ד לימור ברמלי

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?