תמלול סרט וידאו כראיה משפטית – כל מה שחשוב לדעת

אם הגעתם למצב בו הינכם נאלצים להשתמש בתמלול שיחות וידאו כראיה משפטית, הנה הדברים החשובים ביותר שמומלץ מאוד שתדעו. ראשית יש להבין את משמעות המונח "תמלול". המונח מתייחס להעלאה על הכתב של קטע קול (מוקלט או מוסרט). תמלול של וידאו כראיה לבית המשפט עשויה לסייע לכם במקרים בהם הינכם תובעים גורם אחר (אדם פרטי, חברה, עסק או ארגון כזה או אחר) וכמו כן, במקרים בהם אתם הנתבעים ומבקשים להגן על עצמכם באמצעות סרט הוידאו שיכול להוכיח שהנכם חפים מפשע. על מנת להשתמש בתמלול של סרט וידאו כראיה לבית משפט יש סטנדרטים וקריטריונים עליהם תהיו חייבים להקפיד כך שהראייה תהיה שמישה. מאמר זה ידון בקריטריונים אלו ויספק לכם מידע על עלויות התמלול. 

מהם הסטנדרטים הנדרשים לצורך שימוש בתמלול כראייה שתוכלו להשתמש בה בבית משפט?

  • בתור התחלה חשוב שתקפידו על פניה לגורם מקצועי ומוסמך לצורך התמלול ותבקשו ממנו את התמלול עצמו וכן חוות דעת שפוסקת שהתמלול אכן תואם את תוכן הסרט עצמו. 
  • בנוסף, יש לוודאות שההקלטה שיש לכם אינו עוברת על החוק המתייחס להאזנת סתר או צילום בסתר. 
  • קחו בחשבון כי לעיתים תתבקשו לצרף לתמלול ולחוות דעת המומחה את המכשיר בו צולם סרט הוידאו על מנת שיחשב לראייה שניתן לקבל אותה. 

מהי העלות של תמלול סרט וידאו לשימוש כראייה משפטית?

המחירים משתנים בהתאם לאורך הקטע אותו יש לתמלל, האיכות שלו (כלומר אם הסרט באיכות נמוכה אזי התמלול יעלה יותר), רמת הדחיפות הנדרשת. כמו כן, יש לקחת בחשבון שעלות של חוות דעתו של מומחה תצטרכו בוודאי להוסיף תשלום, אך אם זה יסייע לכם בבית המשפט מדובר בהשקעה משתלמת. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?